Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 27.03.2012 14:05

Stary Chorwat napisał(a):Zapraszam na moją stronę www.mojachorwacja.eu , gdzie znajdziecie zdjęcia i relacje z pobytu na Istrii i przylądku Kamenjak.


Bardzo interesujący opis - czegoś takiego szukałem. Dzięki.
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 30.03.2012 14:14

Juz chyba przeszukalam caly internet w poszukiwaniu kwater, moge polecic ta stronke, jesli ktos szuka zakwaterowania w Moscenicka Draga, stronka jest b. pomocna, wszystkie apartamenty sa wytyczone na mapie
http://www.tz-moscenicka.hr/upload/MD%2 ... 202010.pdf

jednak w Moscenicka Draga nic jeszcze konkretnego nie znalazlam, blizej morza w sierpniu ceny woskie, troche dalej to zejscie strome, obecnie czytam o Icici, czy polecacie ta miejscowosc, rozumiem ze to jest miejscowosc nadmorska nalezaca do Opatija?
golpol
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) golpol » 31.03.2012 00:34

Jak kilka postów wcześniej mkm również polecam wschodnie wybrzeże. W zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Cro i rozpoczęliśmy zwiedzanie właśnie od Istrii. Osobiście cenię spokój i zawsze szukam mniejszych miejscowości. Dosłownie w ostatniej chwili zmieniłem decyzję i wylądowaliśmy nie w Rabacu w miejscowości Sveta Marina. Gorąco polecam - luzik na plaży, cisza i spokój. My mieszkaliśmy w http://www.istratourist.net/. Trzech gwiazdek bym nie dał, ale było bezproblemowo - dobry kontakt, zero zaliczki, itp.
M.Droga, Rabac, Opatija i Lovran (szczególnie dwa ostatnie dla gości z zasobniejszym portfelem) są dla kogoś komu nie przeszkadzają tłumy.
Zjeździliśmy całą Istrię i byliśmy nią zachwyceni - moim zdaniem trochę przereklamowana jest tylko Pula.

Pozdrawiam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.03.2012 09:36

Przeglądam zdjęcia z Istrii,mamy w planach w tym roku Istrię lub Krk,ale jak przeglądam zdjęcia z południa Chorwacji to od razu mi lepiej na sercu się robi.
Na Istrii jeszcze nie byliśmy,ja wiem kiedyś trzeba,ale nie wiem czy nie odbiję na dalmację.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.03.2012 09:55

Istria a Dalmacja - przemyślenia :? :? :?

Pan Anthony Hopkins podjął już decyzję
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 31.03.2012 10:57

golpol a myslalam, ze M.Draga jest mniej zatloczona, my tez nie lubimy zbytniego tloku na plazy, szukam miejscowosci podobnej do Cavtat niedaleko Dubrovnika, tam bylo super, na plazy malo osob, ale i wieczorem bylo gdzie pospacerowac, ladna promenada, knajpki itd. W tej Sveta Marina to nie ma zadnej starowki:/ przegladam i przegladam i teraz wpadlam na miejscowosc Brsec, czy kto tam byl? jakie plaze?


mireks my 2 lata temu bylismy 3 tyg. Dalmacja, BiH pozniej Czarnogora i wybrzeza Albanii niezapomniane widoki![/b]
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.03.2012 13:54

principessina napisał(a):golpol a myslalam, ze M.Draga jest mniej zatloczona, my tez nie lubimy zbytniego tloku na plazy, szukam miejscowosci podobnej do Cavtat niedaleko Dubrovnika, tam bylo super, na plazy malo osob, ale i wieczorem bylo gdzie pospacerowac, ladna promenada, knajpki itd. W tej Sveta Marina to nie ma zadnej starowki:/ przegladam i przegladam i teraz wpadlam na miejscowosc Brsec, czy kto tam byl? jakie plaze?


mireks my 2 lata temu bylismy 3 tyg. Dalmacja, BiH pozniej Czarnogora i wybrzeza Albanii niezapomniane widoki![/b]

Cavtat też kiedyś brałem pod uwagę,mieliśmy do niego jechać ale wylądowaliśmy w Orebicu,czego nie żałowaliśmy.
No i dla tych widoków się tam min. jedzie,Bośnię częściowo mamy zwiedzoną,do Mostaru jeszcze raz bym pojechał.
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 31.03.2012 14:35

Mostar piekny naprawde, szkoda ze wkolo taka bieda:(
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 31.03.2012 20:35

mireks napisał(a):...
Na Istrii jeszcze nie byliśmy,ja wiem kiedyś trzeba,ale nie wiem czy nie odbiję na dalmację.


Tak a propos "odbijania na dalmację" ...
... w ubiegłym roku nadszedł TEN czas, że wreszcie na Istrię nam "było trzeba" :wink:
(samo życie pomogło nam w podjęciu akurat takiej decyzji)

Praktycznie to od samego Zagrzebia jechaliśmy w mega wielkim korku.
Autostradowa masakra ... w dodatku z migrenowcem na pokładzie :oczko_usmiech:

Do czasu ... rozjazdu na Rijekę : mega wielki korek pojechał ... w lewo :devil: , "na Dalmację" :mrgreen:

A tak serio: wiem, co czujesz.
Nam też nie było łatwo powiedzieć: "Teraz Istria!"
Ale warto było.
Bo ... inaczej było.

A Dalmacja? - kochamy ją ... mam nadzieję z wzajemnością :hearts:
Więc ... pewnie poczeka! 8)

P.s. Zawsze "czegoś" nam będzie szkoda. Od ubiegłego roku będzie nam brakowało w Dalmacji ... np. Kamenjaka.

Pozdraviam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.03.2012 20:51

a to ja napisał(a):
mireks napisał(a):...
Na Istrii jeszcze nie byliśmy,ja wiem kiedyś trzeba,ale nie wiem czy nie odbiję na dalmację.


Tak a propos "odbijania na dalmację" ...
... w ubiegłym roku nadszedł TEN czas, że wreszcie na Istrię nam "było trzeba" :wink:
(samo życie pomogło nam w podjęciu akurat takiej decyzji)

Praktycznie to od samego Zagrzebia jechaliśmy w mega wielkim korku.
Autostradowa masakra ... w dodatku z migrenowcem na pokładzie :oczko_usmiech:

Do czasu ... rozjazdu na Rijekę : mega wielki korek pojechał ... w lewo :devil: , "na Dalmację" :mrgreen:
Dzięki "a to ja" za zrozumienie.
Ja sobie tłumaczę tym że jak pojedziemy na Istrię to odwiedzimy Wenecję{w tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę ślubu}zawsze,nawet jadąc do Włoch mijaliśmy ją bokiem,może kiedyś trzeba ją odwiedzić.Ale ja nadal jestem myślami w Dalmacji,na Peljesacu,w Trogirze,w Dubrowniku czy Splicie czasami w Mostarze,zobaczymy.

A tak serio: wiem, co czujesz.
Nam też nie było łatwo powiedzieć: "Teraz Istria!"
Ale warto było.
Bo ... inaczej było.

A Dalmacja? - kochamy ją ... mam nadzieję z wzajemnością :hearts:
Więc ... pewnie poczeka! 8)

P.s. Zawsze "czegoś" nam będzie szkoda. Od ubiegłego roku będzie nam brakowało w Dalmacji ... np. Kamenjaka.

Pozdraviam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.03.2012 20:52

Dzięki "a to ja" za zrozumienie.
Ja sobie tłumaczę tym że jak pojedziemy na Istrię to odwiedzimy Wenecję{w tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę ślubu}zawsze,nawet jadąc do Włoch mijaliśmy ją bokiem,może kiedyś trzeba ją odwiedzić.Ale ja nadal jestem myślami w Dalmacji,na Peljesacu,w Trogirze,w Dubrowniku czy Splicie czasami w Mostarze,zobaczymy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 31.03.2012 21:04

A jaki problem z podzieleniem urlopu na dwie części wtedy i wilk syty i owca cała.Chyba,że ktoś jedzie na tydzień to jasne,że siedzi w jednym miejscu :lol:
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 01.04.2012 12:21

wiecie co powaznie zastanawiam sie nad zmiana miejscowosci, teraz wertuje Rabac, jak tam nie znajde nic ciekawego to chyba zmienie region. Istria w sierpniu jest obladowana, w tym czasie 99% Wlochow ma urlop, takze moj maz, wiec terminu nie mozemy zmienic, a nie chcemy miejscowosci gdzie jest tlok i scisk, bo to dla nas nie wypoczynek
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.04.2012 17:32

Tłoczno jest do 15 sierpnia.
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 01.04.2012 18:21

Kamenjak jest dla mnie najlepszym miejscem do plażowania w Cro. Nawet w sezonie można liczyć na plażowanie bez sąsiadów, do tego mnóstwo zatoczek z łagodnymi zejściami do wody. Jedynym minusem jest kurz na drogach przez półwysep, dzięki któremu bez pudła rozpoznajesz potem inne samochody, które Kamejnak odwiedziły :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone