Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 04.02.2012 15:19

I tak trzymać.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 04.02.2012 16:04

Każdy region Chorwacji ma w sobie coś, każdy jest inny i każdy piękny. Ja zaczęłam od Istrii, potem był Kvarner i Dalmacja ( południowa jeszcze nie zaliczona, więc wiele jeszcze przede mną) i jedno wiem na pewno: wrócę jeszcze na Istrię. Nie przypuszczam, by ktokolwiek miał się rozczarować nawet, jeśli był wcześniej w Dalmacji. Jest inna, ale to nie znaczy, że gorsza.
Ceny według mnie takie same jak wszędzie - czyli niestety dość wysokie w pełnym sezonie. Ale gdzie tak nie jest?
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 13.02.2012 11:17

Kochani
Wybaczcie, że podłączę pod wątek, ale w tym roku planuję tygodniowy pobyt na Istrii. Potem chcemy delikatnie zdradzić Chorwację i wyskoczyć do Toskanii. Będziemy chyba 7 raz w Cro, ale pierwszy na północy :D . Czy znajdę na Istrii taką "Divnę" z Peljesac ? Może jakieś miejscowości w stylu Trpanj lub Duby Pelj ? Szukam czegoś w tym stylu...miło, spokojnie i cicho..
Proszę o rady ? Gdzie szukać apartmanii ? Podróż z dziećmi (ale im skały i jeżowce nie obce, zresztą syn nie pamięta innych wakacji jak Chorwacja). Dajcie znać :) Dziękuję
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.02.2012 11:46

Myślę, że nie jest konieczne, aby przejść do Toskanii z powodów:

Istra = Toskania

Doświadczenie: http://www.istra.hr/en/home
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.02.2012 17:33

Magdzik napisał(a):Czy znajdę na Istrii taką "Divnę" z Peljesac ? Może jakieś miejscowości w stylu Trpanj lub Duby Pelj ? Szukam czegoś w tym stylu...miło, spokojnie i cicho..

Co do Divnopodobnej plaży na Istrii to poszukaj zdjęć z Brsec, takich jak TO :cool:

W Trpanju byłem, w Dubie baaardzo mi się podobało. Jakbym miał jechać na Istrię, kwatery szukałbym w Ravni albo Peroj...

Pozdrawiam
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 14.02.2012 15:13

kulka53 napisał(a):
Magdzik napisał(a):Czy znajdę na Istrii taką "Divnę" z Peljesac ? Może jakieś miejscowości w stylu Trpanj lub Duby Pelj ? Szukam czegoś w tym stylu...miło, spokojnie i cicho..

Co do Divnopodobnej plaży na Istrii to poszukaj zdjęć z Brsec, takich jak TO :cool:

W Trpanju byłem, w Dubie baaardzo mi się podobało. Jakbym miał jechać na Istrię, kwatery szukałbym w Ravni albo Peroj...

Pozdrawiam



Dziękuję ! Plaża fajowa :D .Popatrzę w Brsec, Ravni i może w Mosc. Draga. Czytałam, że bardzo chwalona...
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 14.02.2012 23:39

Witam cro forum. Jestem tu nowa ale CROATIE zwiedzałam już 4 razy. W tym roku planujemy ponowny wypad j.w. . Zastanawiałam się nad Istrią, czytałam różne posty i do końca nie byłam pewna wyboru. Aż wpadłam na opowieść "mariusz-w" i już nie mam wątpliwości. Jego opisy i fotki przekonały mnie 100%. I S T R I A ! Pozdrawiam.
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 10.03.2012 15:55

Istria jest OK, jednak:
- chyba więcej komarów ;)
- częściej tu zamiata ogonem niż z nad Alp
- bliżej do Wenecji ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.03.2012 21:46

kulka53 napisał(a):
W Trpanju byłem, w Dubie baaardzo mi się podobało. Jakbym miał jechać na Istrię, kwatery szukałbym w Ravni albo Peroj...

Pozdrawiam


... Duga Uvala ( Rat Prtlog) ,Sv. Marina i Brsec - Moscenicka Draga oczywiście. Najważniejsze , aby trzymać się wschodniego wybrzeża Istrii :wink:
Na dobranoc ...
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 12.03.2012 16:47

Witam wszystkich Cromaniakow, jestem nowa na tym forum, od tygodni w wolnej chwili czytam interesujace mnie watki, juz prawie podjelam decyzje, ale chcialabym sie poradzic expertow:)
Do Cro wybieramy sie po raz trzeci, tym razem z malym dzieckiem, Bylismy juz w poludniowej czesci, srodkowej, teraz padlo na Istrie, jako ze tam brak plaz piaszczystych, prosze o rade czy Rabac lub Moscenicka Draga bedzie nadwala sie dla rocznego dziecka, bo wyczytalam ze tylko tam jest jako taki piasek? Ponoc plaza Girandella w Rabac'u ma piasek? Prosilabym o namiary apartamentow lub nazwy ulic, ktore sa blisko plazy, tak do 200 metrow i zeby bylo latwe zejscie, bede bardzo wdzieczna, w zamian moge polecic miejscowosc Cavtat niedaleko Dubrovnika:)
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 13.03.2012 23:01

principessina napisał(a):Witam wszystkich Cromaniakow, jestem nowa na tym forum, od tygodni w wolnej chwili czytam interesujace mnie watki, juz prawie podjelam decyzje, ale chcialabym sie poradzic expertow:)
Do Cro wybieramy sie po raz trzeci, tym razem z malym dzieckiem, Bylismy juz w poludniowej czesci, srodkowej, teraz padlo na Istrie, jako ze tam brak plaz piaszczystych, prosze o rade czy Rabac lub Moscenicka Draga bedzie nadwala sie dla rocznego dziecka, bo wyczytalam ze tylko tam jest jako taki piasek? Ponoc plaza Girandella w Rabac'u ma piasek? Prosilabym o namiary apartamentow lub nazwy ulic, ktore sa blisko plazy, tak do 200 metrow i zeby bylo latwe zejscie, bede bardzo wdzieczna, w zamian moge polecic miejscowosc Cavtat niedaleko Dubrovnika:)


Principessina, jak napisano powyżej trzymaj się wschodniego wybrzeża Istrii, bez porównania ładniejsze plaże niż na zachodnim, po zachodniej stronie oczywiście Rovinj jak najbardziej warty zwiedzenia ale juz z plażami nie tak fajnie. Moscenicka Draga jest super dla dzieci , łagodne zejscie do plazy, duzo knajpek i atrakcji dla dzieci, w Rabacu bylismy 2 lata temu, Girandella jest jak najbardziej OK dla dzieci,są tam drobne kamyki nie ma piasku, poza tym Rabac jest naprawde uroczy, masa małych plażyczek, niektóre skaliste ale nam to nie przeszkadzało aby z małym bobasem super spedzac czas, poza tym w Rabacu jest żwirowa plaża miejska, która na pewno nadaje sie dla dzieci. Zawsze powtarzam - Istria jest piękna, to przedsionek całej Chorwacji, należy ją poznać aby zasmakować jej esencję czyli Dalmację. Jakbyś miała wątpliwości to moje fotki z Istrii.

https://picasaweb.google.com/daniellos76/RABAC2010
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 15.03.2012 17:15

Daniellos76 dziekuje za rady! Zdjecia przesliczne, krajobrazy i oczywiscie synek ze sliczna mamusia:) My juz Dalmacji zasmakowalismy, zaczelismy od niej, gdyz mieszkamy na przeciwko, po drugiej stronie wybrzeza, wiec mamy blisko:) Z kolei na polnoc bedziemy jechac autem, wlasnie chodzilo mi moze nie tyle o piszczyste plaze, co o bardziej lagodne tak zebysmy mogli z dzieckiem spokojnie pobyc, to co radzisz Rabac czy Moscienicka Draga? Ktore z tych miejscowosci jest bardziej "ruchliwe" wieczorem? Moglabym prosic o namiary jakis apartamentow lub nazywy ulic blisko morza?
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 16.03.2012 12:52

principessina napisał(a):Daniellos76 dziekuje za rady! Zdjecia przesliczne, krajobrazy i oczywiscie synek ze sliczna mamusia:) My juz Dalmacji zasmakowalismy, zaczelismy od niej, gdyz mieszkamy na przeciwko, po drugiej stronie wybrzeza, wiec mamy blisko:) Z kolei na polnoc bedziemy jechac autem, wlasnie chodzilo mi moze nie tyle o piszczyste plaze, co o bardziej lagodne tak zebysmy mogli z dzieckiem spokojnie pobyc, to co radzisz Rabac czy Moscienicka Draga? Ktore z tych miejscowosci jest bardziej "ruchliwe" wieczorem? Moglabym prosic o namiary jakis apartamentow lub nazywy ulic blisko morza?


Myślę, że odpowiedniejsza dla malego dziecka będzie Moscenicka Draga. Nie ma tam piasku (tak jak i z resztą w Rabacu) ale z tego co poamiętam to drobne kamyczki (podobnie jak na Girandelli). Woda jest super czysta i sama mieścinka tez fajna. Większy spokój na pewno będzie w Moscenickiej niż w Rabacu. Mojej żone tez się bardzo podobała, to takie miasteczko dla rodzin z dziećmi. Co do apartamentów - niestety zagubiłem gdzieś wizytówkę z naszym. My mieszkaliśmy na Istarskiej (na przeciwko miejsckiej plaży i kompleksu hotelowego) , wydaje się niedaleko do centrum ale jest bardzo stromo. I jeszcze jedno - obok tej plaży na terenie kompleksu hotelowego 5 razy w tygodniu są balety :D - ładnie grają ale nie każdy chce zasypiać przy muzyce podzczas urlopu (mi na przykład nie przeszkadzało) - trzeba wziąść to pod uwagę przy wyborze apartamentu.
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 24.03.2012 17:55

No wiec tak szukam i szukam, ale jakos straszne malo jest apartamento w M.Draga czy jak...widze, ze rzeczywiscie jest tam b.stromo i blisko plazy raczej nic nie bedzie, a jak to wyglada w Rabacu? zdecydowalismy sie na M.Draga, bo chyba jako punkt stalego pobytu, aby pozniej moc pozwiedzac jest w lepszym polozeniu niz Rabac? glosna muzyka nam nie przeszkadza, pod oknem cale lato mamy halas, bo mieszkamy przy promenadzie:)
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 26.03.2012 20:13

Całe wybrzeże Chorwackie jest piękne i stwierdzeniem tym Ameryki nie odkryłem. Każdy z rejonów: Istria, Kvarner, Dalmacja czy też wyspy mają swój klimat. Skoro jednak mówimy o Istrii to z pewnością jest fantastycznym półwyspem, bo oprócz pięknego wybrzeża ma do zaoferowania jeszcze wiele pięknych miejsc i miejscowości wewnątrz, że wspomnę tylko Motovun, Buzet, Pazin, Labin czy Hum. Jednym z najpiękniejszym jednak miejscem jest Rt Kamenjak, przylądek do którego jest bardzo blisko z Medulinu czy Premantury. Wiele tam pięknych plaż kamienistych ale i żwirowych. Dzikość i urok plaż w połączeniu z czystą błękitną wodą Adriatyku powoduje, że przylądek ten sprawia niesamowite wrażenie. Zapraszam na moją stronę www.mojachorwacja.eu , gdzie znajdziecie zdjęcia i relacje z pobytu na Istrii i przylądku Kamenjak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone