Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stary Chorwat
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 01.04.2012 18:45

ania77 napisał(a):Kamenjak jest dla mnie najlepszym miejscem do plażowania w Cro. Nawet w sezonie można liczyć na plażowanie bez sąsiadów, do tego mnóstwo zatoczek z łagodnymi zejściami do wody. Jedynym minusem jest kurz na drogach przez półwysep, dzięki któremu bez pudła rozpoznajesz potem inne samochody, które Kamejnak odwiedziły :wink:

Zgadza się. Kamenjak to przepiękne miejsce dlatego kurz na drogach jestem w stanie wytrzymać. Nota bene trzeba za niego zapłacić.Niewiele bo niewiele ale jednak. To też mi nie przeszkadza i chętnie bym zapłacił jeszcze raz byleby tam być.
principessina
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 01.04.2012 19:18

pawelh no wlasnie w tym roku 15 sierpnia wypada w srode, a moj maz ma urlop od 11tego, wiec jak zwykle w najgoretszym okresie...

ania77 jako baza wypadowa Kamenjak bylaby dorba, nie za daleko na zwiedzanie?
ania77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 01.04.2012 21:35

Trochę daleko :cry:
My odkryliśmy Kamenjak mieszkając we Vrsarze i jeździliśmy z Vrsaru, ale to ok. godziny... Jak na plażę to długo, ale Kamenjak był tego wart. Z kolei do zwiedzania Vrsar miał lepsze położenie. Podobał mi się też Rabac - nie było tylu hotelowych kombinatów, co na zachodnim wybrzeżu.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 12:33

W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.09.2015 13:07

Wynika to z pewnością, z tego że Istria jest najbliżej krajów skąd jest najwięcej turystów."Najwięcej turystów przyjechało do Chorwacji z Niemiec, a następnie z Włoch, Słowenii, Austrii, Czech, Polski (ponad 600 tys. osób), Słowacji, Węgier, Holandii i Francji." Sama Istria jest także zwana Małą Toscanią i wszyscy, którzy ją odwiedzili wiedzą że coś w tym jest. Istria jest inna niż Dalmacja i nic tego nie zmieni. Ja w tym roku powróciłem do Dalmacji po dwóch pobytach na Istrii i ... jestem zadowolony lecz nie wiem czy w przyszłym roku także nie będzie to Istria właśnie. Fakt ceny raczej na korzyść Dalmacji ale nie tak tragicznie jak można się spodziewać. Krajobraz Istrii to także dwa światy wybrzeża wschodnie i zachodnie różnią się bardzo od siebie ale to w tej różnorodności jest właśnie siła. Interior z Motowunem na czele jest klasą sama w sobie. Ja osobiście nie podejmuję się porównań oraz wskazywania co jest lepsze. Jedno jest faktem, że Istrię trzeba "zaliczyć" i samemu sobie odpowiedzieć co wolimy.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 13:19

Faktu, że region Istrii jest odmienny od Dalmacji raczej nikt nie neguje. Odnoszę jednak wrażenie,
że półwysep jest dość często i niesłusznie deprecjonowany, jeśli chodzi o walory turystyczne tego regionu.

Zgadza się, że wynik "robią" Niemcy, Włosi, Słoweńcy, Austriacy, Czesi i my, z racji bliskości regionu,
ale gdyby te miejsca były mało atrakcyjne, to raczej by tam nie jeździli. :wink:
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.09.2015 15:35

Dwa lata z rzędu spędzaliśmy urlop na Makarskiej Rivierze w Baskiej Vodzie. Byliśmy też na plażach w Breli,Promajnie,Tucepi,Lokvie Rogoznicy,Gradacu i w Omisiu. Jedne podobały się nam bardziej,inne mniej ale i tak wszystkie biją na głowę te betony na Istrii.
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.09.2015 16:29

walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 19:14

kibic hr napisał(a):Dwa lata z rzędu spędzaliśmy urlop na Makarskiej Rivierze w Baskiej Vodzie. Byliśmy też na plażach w Breli,Promajnie,Tucepi,Lokvie Rogoznicy,Gradacu i w Omisiu. Jedne podobały się nam bardziej,inne mniej ale i tak wszystkie biją na głowę te betony na Istrii.

Miałem na myśli turystykę w znaczeniu trochę szerszym niż plażing :)
kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.09.2015 20:17

Istria to faktycznie rejon świetny do zwiedzania-urokliwe miasta i miasteczka w stylu włoskim ale brzydkie plaże. Jak sobie przypomnę te sosny schodzące do morza,ten kolor wody i ten widok potężnego masywu Biokowa to żałuje,że tego nie ma na Istrii,która jest znacznie bliżej.
gusia-s
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.09.2015 23:51

Stary Chorwat napisał(a):
ania77 napisał(a):Kamenjak jest dla mnie najlepszym miejscem do plażowania w Cro. Nawet w sezonie można liczyć na plażowanie bez sąsiadów, do tego mnóstwo zatoczek z łagodnymi zejściami do wody. Jedynym minusem jest kurz na drogach przez półwysep, dzięki któremu bez pudła rozpoznajesz potem inne samochody, które Kamejnak odwiedziły :wink:

Zgadza się. Kamenjak to przepiękne miejsce dlatego kurz na drogach jestem w stanie wytrzymać. Nota bene trzeba za niego zapłacić.Niewiele bo niewiele ale jednak. To też mi nie przeszkadza i chętnie bym zapłacił jeszcze raz byleby tam być.

Może tak było 2 lata temu ... w tym roku byliśmy w lipcu - ludzi na Kamenjaku zatrzęsienie :!: Opłynęliśmy kajakiem całą wschodnią stronę i nie było gdzie przybić aby być samemu. Południowa część - Kolumbarice - ludziów jak stonki na kartoflach bez oprysku. Część zachodnia zlustrowana z lądu - to samo.
Jedyne co nie uległo zmianie to kurz - nadal jest :mrgreen: W Premanturze gdzie stacjonowaliśmy nie było chyba czystego auta :mrgreen:
Mikromir
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2015 00:14

gusia-s napisał(a): w tym roku byliśmy w lipcu - ludzi na Kamenjaku zatrzęsienie :!:

Byłam także na Istrii w ostatniej dekadzie lipca i muszę powiedzieć, że Kamenjak był moim wielkim rozczarowaniem. Ruch na szutrówkach prawie jak na zakopiance :wink: , wszędzie unoszący się kurz i zatrzęsienie ludzi. Może poza sezonem jest tam spokojnie i kameralnie, ale w sezonie Istria dla mnie odpada. Tym bardziej, że pojechaliśmy tam prosto z wyspy Brač... Różnice w zagęszczeniu turystów aż nadto rzucały się w oczy.
Nie zmienia to faktu, że na Istrii można zwiedzić piękne miasteczka zarówno na wybrzeżu jak i w głębi lądu. Pod tym względem jest to bardzo interesujący półwysep.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.09.2015 11:29

No właśnie... o ile wybrzeże jest zapchane to w głębi półwyspu pustki, miasteczka jak wymarłe... chodziliśmy pustymi uliczkami :)
Adriano84
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 13.09.2015 11:55

walp napisał(a):W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:

Wytlumaczcie mi. Z Polski było 600 tyś. (6 miejsce) Słowenia na 2 miejscu gdzie mieszka 2mln ludzi. Wszystkich turystów 12 mln. Czyli że sloweni każdy obywatel był 2 razy.

Onet- źródło rzetelnej informacji.
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 13.09.2015 12:02

Odnośnie plaż, moim zdaniem są na Istrii plaże, które w ogole nie ustępują dalmatyńskim, na szczęście nie są one powszechnie znane.
Pozdrawiam,
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019