Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria a Dalmacja - przemyślenia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 01.04.2012 18:45

ania77 napisał(a):Kamenjak jest dla mnie najlepszym miejscem do plażowania w Cro. Nawet w sezonie można liczyć na plażowanie bez sąsiadów, do tego mnóstwo zatoczek z łagodnymi zejściami do wody. Jedynym minusem jest kurz na drogach przez półwysep, dzięki któremu bez pudła rozpoznajesz potem inne samochody, które Kamejnak odwiedziły :wink:

Zgadza się. Kamenjak to przepiękne miejsce dlatego kurz na drogach jestem w stanie wytrzymać. Nota bene trzeba za niego zapłacić.Niewiele bo niewiele ale jednak. To też mi nie przeszkadza i chętnie bym zapłacił jeszcze raz byleby tam być.
principessina
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) principessina » 01.04.2012 19:18

pawelh no wlasnie w tym roku 15 sierpnia wypada w srode, a moj maz ma urlop od 11tego, wiec jak zwykle w najgoretszym okresie...

ania77 jako baza wypadowa Kamenjak bylaby dorba, nie za daleko na zwiedzanie?
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 01.04.2012 21:35

Trochę daleko :cry:
My odkryliśmy Kamenjak mieszkając we Vrsarze i jeździliśmy z Vrsaru, ale to ok. godziny... Jak na plażę to długo, ale Kamenjak był tego wart. Z kolei do zwiedzania Vrsar miał lepsze położenie. Podobał mi się też Rabac - nie było tylu hotelowych kombinatów, co na zachodnim wybrzeżu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 12:33

W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.09.2015 13:07

Wynika to z pewnością, z tego że Istria jest najbliżej krajów skąd jest najwięcej turystów."Najwięcej turystów przyjechało do Chorwacji z Niemiec, a następnie z Włoch, Słowenii, Austrii, Czech, Polski (ponad 600 tys. osób), Słowacji, Węgier, Holandii i Francji." Sama Istria jest także zwana Małą Toscanią i wszyscy, którzy ją odwiedzili wiedzą że coś w tym jest. Istria jest inna niż Dalmacja i nic tego nie zmieni. Ja w tym roku powróciłem do Dalmacji po dwóch pobytach na Istrii i ... jestem zadowolony lecz nie wiem czy w przyszłym roku także nie będzie to Istria właśnie. Fakt ceny raczej na korzyść Dalmacji ale nie tak tragicznie jak można się spodziewać. Krajobraz Istrii to także dwa światy wybrzeża wschodnie i zachodnie różnią się bardzo od siebie ale to w tej różnorodności jest właśnie siła. Interior z Motowunem na czele jest klasą sama w sobie. Ja osobiście nie podejmuję się porównań oraz wskazywania co jest lepsze. Jedno jest faktem, że Istrię trzeba "zaliczyć" i samemu sobie odpowiedzieć co wolimy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 13:19

Faktu, że region Istrii jest odmienny od Dalmacji raczej nikt nie neguje. Odnoszę jednak wrażenie,
że półwysep jest dość często i niesłusznie deprecjonowany, jeśli chodzi o walory turystyczne tego regionu.

Zgadza się, że wynik "robią" Niemcy, Włosi, Słoweńcy, Austriacy, Czesi i my, z racji bliskości regionu,
ale gdyby te miejsca były mało atrakcyjne, to raczej by tam nie jeździli. :wink:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.09.2015 15:35

Dwa lata z rzędu spędzaliśmy urlop na Makarskiej Rivierze w Baskiej Vodzie. Byliśmy też na plażach w Breli,Promajnie,Tucepi,Lokvie Rogoznicy,Gradacu i w Omisiu. Jedne podobały się nam bardziej,inne mniej ale i tak wszystkie biją na głowę te betony na Istrii.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.09.2015 16:29

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.09.2015 19:14

kibic hr napisał(a):Dwa lata z rzędu spędzaliśmy urlop na Makarskiej Rivierze w Baskiej Vodzie. Byliśmy też na plażach w Breli,Promajnie,Tucepi,Lokvie Rogoznicy,Gradacu i w Omisiu. Jedne podobały się nam bardziej,inne mniej ale i tak wszystkie biją na głowę te betony na Istrii.

Miałem na myśli turystykę w znaczeniu trochę szerszym niż plażing :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.09.2015 20:17

Istria to faktycznie rejon świetny do zwiedzania-urokliwe miasta i miasteczka w stylu włoskim ale brzydkie plaże. Jak sobie przypomnę te sosny schodzące do morza,ten kolor wody i ten widok potężnego masywu Biokowa to żałuje,że tego nie ma na Istrii,która jest znacznie bliżej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.09.2015 23:51

Stary Chorwat napisał(a):
ania77 napisał(a):Kamenjak jest dla mnie najlepszym miejscem do plażowania w Cro. Nawet w sezonie można liczyć na plażowanie bez sąsiadów, do tego mnóstwo zatoczek z łagodnymi zejściami do wody. Jedynym minusem jest kurz na drogach przez półwysep, dzięki któremu bez pudła rozpoznajesz potem inne samochody, które Kamejnak odwiedziły :wink:

Zgadza się. Kamenjak to przepiękne miejsce dlatego kurz na drogach jestem w stanie wytrzymać. Nota bene trzeba za niego zapłacić.Niewiele bo niewiele ale jednak. To też mi nie przeszkadza i chętnie bym zapłacił jeszcze raz byleby tam być.


Może tak było 2 lata temu ... w tym roku byliśmy w lipcu - ludzi na Kamenjaku zatrzęsienie :!: Opłynęliśmy kajakiem całą wschodnią stronę i nie było gdzie przybić aby być samemu. Południowa część - Kolumbarice - ludziów jak stonki na kartoflach bez oprysku. Część zachodnia zlustrowana z lądu - to samo.
Jedyne co nie uległo zmianie to kurz - nadal jest :mrgreen: W Premanturze gdzie stacjonowaliśmy nie było chyba czystego auta :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2015 00:14

gusia-s napisał(a): w tym roku byliśmy w lipcu - ludzi na Kamenjaku zatrzęsienie :!:

Byłam także na Istrii w ostatniej dekadzie lipca i muszę powiedzieć, że Kamenjak był moim wielkim rozczarowaniem. Ruch na szutrówkach prawie jak na zakopiance :wink: , wszędzie unoszący się kurz i zatrzęsienie ludzi. Może poza sezonem jest tam spokojnie i kameralnie, ale w sezonie Istria dla mnie odpada. Tym bardziej, że pojechaliśmy tam prosto z wyspy Brač... Różnice w zagęszczeniu turystów aż nadto rzucały się w oczy.
Nie zmienia to faktu, że na Istrii można zwiedzić piękne miasteczka zarówno na wybrzeżu jak i w głębi lądu. Pod tym względem jest to bardzo interesujący półwysep.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.09.2015 11:29

No właśnie... o ile wybrzeże jest zapchane to w głębi półwyspu pustki, miasteczka jak wymarłe... chodziliśmy pustymi uliczkami :)
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 13.09.2015 11:55

walp napisał(a):W tym rankingu aż 7/10 miejsc jest na Istrii :!: :wink:



Wytlumaczcie mi. Z Polski było 600 tyś. (6 miejsce) Słowenia na 2 miejscu gdzie mieszka 2mln ludzi. Wszystkich turystów 12 mln. Czyli że sloweni każdy obywatel był 2 razy.

Onet- źródło rzetelnej informacji.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 13.09.2015 12:02

Odnośnie plaż, moim zdaniem są na Istrii plaże, które w ogole nie ustępują dalmatyńskim, na szczęście nie są one powszechnie znane.
Pozdrawiam,
Tomek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria a Dalmacja - przemyślenia - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone