Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2018 12:26

SingSing74 napisał(a):
kaeres napisał(a):Excel to podstawa, a nie zboczenie zawodowe.
Gigantycznie pomaga w corocznym planowaniu wakacji opierając się na poprzednich latach.
Wpisuję w niego dosłownie wszystko, każdy wydatek na wakacjach, codziennie, skrupulatnie.
Nic nie ujdzie uwadze.


Może to i jakaś forma planowania, ale żeby od razu podstawa i to planowania wakacji? ;)
Ja mam w głowie tabelę z trzema kolumnami:
1. Nocleg
2. Koszty przejazdu
3. Reszta, czyli wydatki na miejscu.

Biorę gotówkę z lekką górką plus karta w razie potrzeby.
W tym roku będzie to 2000 euro, z 500 kun na start i wiem, że mi zostanie.
Żadna bardziej szczegółowa tabelka nie sprawi, że wydam mniej lub więcej.

Kiedyś też sobie obiecywałem, że zrobię dokładny kosztorys i zbierałem paragony.
Po przyjeździe wylądowały w koszu. Śmieci już nie zbieram.

Ja mam dość frywolną pamięć i jeżeli bym nie zapisywał sobie wydatków to bym dzisiaj nie pamiętał czy wydałem 5 czy 10k.
Na pytanie ile kosztuje podróż bym nie potrafił odpowiedzieć. A to wstyd bo jeżdżę w tym kierunku....ale nie pamiętam :)

PS. paragonów nie trzeba zbierać. Smartfony są wygodne i mobilne więc łatwo jest notować.
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 15.05.2018 12:30

Nikt nie mówi o szczegółowym spisywaniu każdej pozycji z paragonu, albo ich zbieraniu. Ale zawsze dobrze wiedzieć ile kosztowały wakacje... Czasami znajomi o to pytają, a czasami ktoś na forum ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.05.2018 12:32

SingSing74 napisał(a):
kaeres napisał(a):Excel to podstawa, a nie zboczenie zawodowe.
Gigantycznie pomaga w corocznym planowaniu wakacji opierając się na poprzednich latach.
Wpisuję w niego dosłownie wszystko, każdy wydatek na wakacjach, codziennie, skrupulatnie.
Nic nie ujdzie uwadze.


Może to i jakaś forma planowania, ale żeby od razu podstawa i to planowania wakacji? ;)
Ja mam w głowie tabelę z trzema kolumnami:
1. Nocleg
2. Koszty przejazdu
3. Reszta, czyli wydatki na miejscu.

Biorę gotówkę z lekką górką plus karta w razie potrzeby.
W tym roku będzie to 2000 euro, z 500 kun na start i wiem, że mi zostanie.
Żadna bardziej szczegółowa tabelka nie sprawi, że wydam mniej lub więcej.

Kiedyś też sobie obiecywałem, że zrobię dokładny kosztorys i zbierałem paragony.
Po przyjeździe wylądowały w koszu. Śmieci już nie zbieram.

Ja również po pierwszym wyjeździe uruchomiłem exela ale odpucilem...większość płace kartą albo wybieram z bankomatu. Wydatki widzę na bieżącą w necie...Do tego biorę w zależności od roku ok. 700-800 euro i zawsze przywoze do kraju w granicach 100-150. Łączny koszt dla naszej 2+1 w zależności od ilości zwiedzania i stołowania się w konobach oscylowal u mnie na 14 dni 6500-7500 zl.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2018 12:38

amatus1 napisał(a):Ja również po pierwszym wyjeździe uruchomiłem exela ale odpucilem...większość płace kartą albo wybieram z bankomatu. Wydatki widzę na bieżącą w necie...Do tego biorę w zależności od roku ok. 700-800 euro i zawsze przywoze do kraju w granicach 100-150. Łączny koszt dla naszej 2+1 w zależności od ilości zwiedzania i stołowania się w konobach oscylowal u mnie na 14 dni 6500-7500 zl.

Ale nie wiesz ile Ci poszło na drogę, ile na restaurane, ile na lody ile na pamiątki.
Ja to traktuje w charakterze ciekawostek.
Wiem ile i na co wydałem, dokładniutko. Tylko dla siebie. Mogę Wam podać ile wydałem na lody w Chorwacji w 2014r :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.05.2018 12:43

Biorę gotówkę w danej kwocie, wracam szczuplejszy o wydatki, liczę ile zostało i wiem dokładnie ile wyszły mnie wakacje.

Szczerze mówiąc, po powrocie nie chce mi się nawet przesiać zdjęć, a co dopiero spisywać ceny, które i tak za rok ulegną zmianie.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2018 12:51

kaeres napisał(a):Excel to podstawa
kaeres napisał(a):Ja to traktuje w charakterze ciekawostek
:?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2018 12:58

boboo napisał(a):
kaeres napisał(a):Excel to podstawa
kaeres napisał(a):Ja to traktuje w charakterze ciekawostek
:?

Już tłumaczę.
Ciekawi mnie to ile na co wydaję. Są tego same plusy. Znajomi pytają ile im kasy wystarczy na wczasy w Cro. Pytam co zamierzają robić i wówczas jestem w stanie w miarę dokładnie im pomóc.
W planowaniu budżetu na wczasy też mogę sięgnąć do pliku i już wiem, bez myślenia, bez kombinowania.

Abym to uskuteczniał to excel to podstawa.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2018 13:16

kaeres napisał(a):(...) Są tego same plusy. Znajomi pytają ile im kasy wystarczy na wczasy w Cro. Pytam co zamierzają robić i wówczas jestem w stanie w miarę dokładnie im pomóc (...)
Można by polemizować :wink: .
Początkowo też mnie znajomi pytali.
Po odpowiedziach: "nie wiem, nie liczę" już nie pytają.
Pomoc to dobra rzecz, ale...
święty spokój to też plus :lol:
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 15.05.2018 13:22

Tegoroczny pobyt na przełomie czerwca i lipca ( 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, 3,5 lat)
2 noclegi tranzytowe nad Balatonem + 7 dni w Tučepi + 4 dni na Čiovo - koszt 2980 zł ( apartamenty w Cro i nad Balatonem w odległości nie większej niż 50-100m do morza/jeziora)
2400km w dwie strony, spalanie 7,5l/100km diesla przez 205 konny kredens na kółkach i prędkościach około 130-140km/h generuje koszt około 900 zł na paliwo.
Winiety (Słowacja, Węgry, Chorwacja) w obydwie strony to 380 zł.
Razem za noclegi, paliwo i winiety wychodzi okolo 4260 zł.
Jeśli chodzi o wydatki na jedzenie to część produktów weźmiemy z Polski (specyficzna dieta moja i żony, dzieciaki niekoniecznie:) gustują w naszych potrawach, więc dla nich standardowe posilki )
Kilka wyjść do konoby, lody.
Jest to nasz szósty wyjazd do Cro, więc zwiedzania poza starówką Trogiru nie bierzemy pod uwagę.
Nie mam pojęcia ile wydamy na produkty spożywcze, w większości posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie.
Ostatnio edytowano 15.05.2018 17:21 przez bykman, łącznie edytowano 2 razy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.05.2018 13:57

kaeres napisał(a):
amatus1 napisał(a):Ja również po pierwszym wyjeździe uruchomiłem exela ale odpucilem...większość płace kartą albo wybieram z bankomatu. Wydatki widzę na bieżącą w necie...Do tego biorę w zależności od roku ok. 700-800 euro i zawsze przywoze do kraju w granicach 100-150. Łączny koszt dla naszej 2+1 w zależności od ilości zwiedzania i stołowania się w konobach oscylowal u mnie na 14 dni 6500-7500 zl.

Ale nie wiesz ile Ci poszło na drogę, ile na restaurane, ile na lody ile na pamiątki.
Ja to traktuje w charakterze ciekawostek.
Wiem ile i na co wydałem, dokładniutko. Tylko dla siebie. Mogę Wam podać ile wydałem na lody w Chorwacji w 2014r :)

Jak nie wiem...przecież transakcja jest opisana godzina, data i miejscem zakupu. Przecież nie będę stał z notesem i zapisywał ile córka kupiła galek lodów w danej chwili...nie popadajmy...he chociaż można się pokusić o spisywanie nawet smaków:)
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 15.05.2018 14:07

Najważniejsze wydatki to przejazd (winiety, autostrady, paliwo), nocleg no i "do życia". Dwa pierwsze zagadnienia można stosunkowo łatwo obliczyć, wszystko zależy od trasy jaką wybierzemy i miejsce na wypoczynek. Przykładowo przejazd i noclegi wychodzą w granicy 4tyś, na resztę chcę przeznaczyć np. 3 tyś. więc przeliczałem to na dzień/kuny i wiedziałem ile +/- mam na dzień :lol: . W praktyce to różnie wychodzi, ale nigdy nie robiłem szczegółowych wykresów, w robocie i tak mam dużo statystyk, także na wakacjach wypoczywam :wink:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 15.05.2018 14:18

19Gumis20 napisał(a):Najważniejsze wydatki to przejazd (winiety, autostrady, paliwo), nocleg no i "do życia". Dwa pierwsze zagadnienia można stosunkowo łatwo obliczyć, wszystko zależy od trasy jaką wybierzemy i miejsce na wypoczynek. Przykładowo przejazd i noclegi wychodzą w granicy 4tyś, na resztę chcę przeznaczyć np. 3 tyś. więc przeliczałem to na dzień/kuny i wiedziałem ile +/- mam na dzień :lol: . W praktyce to różnie wychodzi, ale nigdy nie robiłem szczegółowych wykresów, w robocie i tak mam dużo statystyk, także na wakacjach wypoczywam :wink:


Takie samo ja mam podejście
1. nocleg
2. autostrady + winiety + paliwo
3. reszta to wakacje na spontanie :D
4. nie po to zap......m by liczyć na wakacjach :mrgreen:
Marta@
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.05.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta@ » 15.05.2018 14:21

kaeres napisał(a):
boboo napisał(a):
kaeres napisał(a):Excel to podstawa
kaeres napisał(a):Ja to traktuje w charakterze ciekawostek
:?

Już tłumaczę.
Ciekawi mnie to ile na co wydaję. Są tego same plusy. Znajomi pytają ile im kasy wystarczy na wczasy w Cro. Pytam co zamierzają robić i wówczas jestem w stanie w miarę dokładnie im pomóc.
W planowaniu budżetu na wczasy też mogę sięgnąć do pliku i już wiem, bez myślenia, bez kombinowania.

Abym to uskuteczniał to excel to podstawa.



Ja też lubię wiedzieć, ale wydałam na jakikolwiek wyjazd. Kolega męża zapoznał nas z apką Tricount i jest to super rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dzieli się wydatki. My korzystamy regularnie i nawet jeśli jedziemy z przyjaciółmi to wpisujemy każdy swój wydatek po prostu odhaczając tylko te osoby (rodziny), których dotyczy. Liczy się samo :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.05.2018 15:30

Marta@ napisał(a):
kaeres napisał(a):
boboo napisał(a):
kaeres napisał(a):Excel to podstawa
kaeres napisał(a):Ja to traktuje w charakterze ciekawostek
:?

Już tłumaczę.
Ciekawi mnie to ile na co wydaję. Są tego same plusy. Znajomi pytają ile im kasy wystarczy na wczasy w Cro. Pytam co zamierzają robić i wówczas jestem w stanie w miarę dokładnie im pomóc.
W planowaniu budżetu na wczasy też mogę sięgnąć do pliku i już wiem, bez myślenia, bez kombinowania.

Abym to uskuteczniał to excel to podstawa.



Ja też lubię wiedzieć, ale wydałam na jakikolwiek wyjazd. Kolega męża zapoznał nas z apką Tricount i jest to super rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dzieli się wydatki. My korzystamy regularnie i nawet jeśli jedziemy z przyjaciółmi to wpisujemy każdy swój wydatek po prostu odhaczając tylko te osoby (rodziny), których dotyczy. Liczy się samo :D


Nam starcza Excel. Wydatki dzielimy na kilka grup typu:
-noclegi
-paliwo
-winiety
-knajpy
-zakupy codzienne

Naszych znajomych zwykle to interesuje a i dzieki temu niejednych udało sie namówić na wyjazd do cro, prezentujac nasze potrzeby i wydatki. Wiedząc ze mają bardziej czy mniej paliwożerne auto wiedzą o ile % dane wydatki zmidyfikować. Do knajp wcale nie chodzą więc to wyzerują a zakupy codzinne zwiekszą. Jadą na dłuzej to paliwo i winiety zostawiają a inne dają proporcjonalnie wiecej o długość pobytu itd. Wiele liczyć i spisywać noe musimy gdyż 90% płacę kartą. Tam jest export do excela, dodaje jedynie rybrykę z typem wydatku i kwalifikuje daną płatność :)
Ostatnio edytowano 15.05.2018 15:44 przez piotrulex, łącznie edytowano 2 razy
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 15.05.2018 15:36

SingSing74 napisał(a):Biorę gotówkę w danej kwocie, wracam szczuplejszy o wydatki, liczę ile zostało i wiem dokładnie ile wyszły mnie wakacje.

Szczerze mówiąc, po powrocie nie chce mi się nawet przesiać zdjęć, a co dopiero spisywać ceny, które i tak za rok ulegną zmianie.

Robię dokładnie tak samo, trzeba odpocząć od ciągłego podliczania. A w moim przypadku koszt dwutygodniowego wyjazdu w ciemno, dla dwóch osób to 7-8 tyś.
Krzysiek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 515
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone