Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 02.05.2018 15:24

Danusiu podrzuciłam :wink: Do specjalistki mi dużo brakuje, ale na szczęście uczę się od najlepszych :oczko_usmiech:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.05.2018 17:07

amatus1 napisał(a):Kwestie 20% odnoszę w stosunku do ceny apartamentu 3 lata temu 35 euro obecnie gościu wola od ludzi 55 euro. Spozywka niewiele się różni ale wstepy do parków np jeziora 3 lata temu 120 kun obecnie chyba co kojarze 250, muryw. Dubrowniku rowniez sporo podrożały...zalezy na co patrzymy, z czego korzystamy.


No to 120 a 250 to raczej 100% :D

Ja porównuję do 2016 i ten sam apartament oferowany wtedy bodajze za 60 EUR przez booking, teraz w tym samym okresie booking 100 EUR ...

Aczkolwiek kontakt bezposredni i usyszalem ze moze być za 60 EUR poza booking ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Pewnie kwestia znalezienia kwatery i czy korzystamy z pewnych płatnych wejść/zwiedzań czy nie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.05.2018 22:38

wiolek_lp napisał(a):Danusiu podrzuciłam :wink: Do specjalistki mi dużo brakuje, ale na szczęście uczę się od najlepszych :oczko_usmiech:

Ojtam, Ty mega spec jesteś. :smo:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.05.2018 10:03

Drodzy, ogromne dzięki za wszystkie wpisy i namiary w wiadomościach prv. :oops:
Dziś się majówkuję, ale jutro na spokojnie sobie wszystko poczytam i przeanalizuję :)
Tymczasem wczoraj wieczorem zrobiliśmy sobie chorwacki maraton Makłowicza ;) Teraz już naprawdę trudno będzie mi ten temat przegonić z głowy, więc bardzo wierzę, że się w końcu po tylu latach uda ! :)
Od jutra biorę się też za lekturę Waszych cudownych relacji :papa:
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 05.05.2018 00:33

Wyrób sobie kartę EKUZ.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.05.2018 06:55

No cóż Ogórek. Popyt na apartamenty jest w sezonie bardzo duży, a podaż coraz mniejsza. Rynek kształtuje ceny. Nie bez znaczenia jest sytuacja międzynarodowa na Bliskim Wschodzie, Afryce i Turcji. To ona napędza turystów na południe Europy. Dlatego w Chorwacji rozwija się turystyka, a w związku z tym coraz bardziej powszechniejsza na każdym kroku komercja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.05.2018 10:20

Jeśli półwysep Peljesac Ci nie straszny to może tu mają jeszcze wolne: post1492480.html#p1492480
Standard ok, cena także i od mojego pobytu niewiele podskoczyła - inni cromaniacy korzystali z mojego namiaru i dawali cynka potem jak z ceną
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.05.2018 11:55

Zapisuję sobie koszty wakacji od 2014 roku.
Nie zmieniły się znacząco.
Jedyny szok jakiego doznałem jakieś 2 czy 3 lata temu to ceny ryb w restauracjach.
Kiedyś, w 2010 były najtańszą potrawą. Teraz bardziej się opłaca steka wołowego zjeść.
Ceny apartamentów to temat rzeka. Od kilku lat średnio płacę 50e. Ale są też apartamenty gdzie zmienia się jakość (dołożona klima czy odremontowane wnętrze) albo gospodarz zmienił target (Niemcy, Brytyjczycy, Włosi).
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 07.05.2018 12:37

W 2017 byliśmy na 10 dni w lipcu, wyjazd naszej rodziny 2+2 w całości zamknął się w kwocie 5500 zł. Owszem nie stołowaliśmy się w konobach i nie mam z tego powodu dyskomfortu. Posiłki robiliśmy sami, z 2 razy byliśmy na pizzy i innych przysmakach w Breli. Zakupy robione w Lidlu Makarska i Studenac. Na piwko, lody czy dobre drożdżowe Buthle z dżemem figowym codziennie wystarczyło, winogrona czy arbuzy również więc wyjazd był bardzo udany udany. Grunt to dobrze policzyć i się nie stresować.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 07.05.2018 12:46

Ja jede czwarty raz, w 4 osoby
, z budżetem 6-7 tys. Starcza spokojnie. Za apartament place 58 euro. Samochód spalanie około 7 litrów ON. Wyżywienie troche z domu trochę kupuje się na miejscu. Dzieci prawie dorosłe więc wymagań wielkich nie mają. Wiadomo lody statek coś zwiedzić pojezdzic na miejscu.Starcza spokojnie. Zawsze jeżdżę na 9 nocy. Ale znam takich co nie wyobrażają sobie tygodnia za mniej niż 10 tys.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 07.05.2018 14:33

W zeszłym roku po raz kolejny byłem w CRO tym razem na Peljesacu (rodzinka 2+2 - 15 i 10 lat).
W tym roku jadę w dokładnie to samo miejsce (przełom lipca/sierpnia), więc tzw. High Season. Za apartament 20m od wody płacę 55€/1doba/2 tygodnie. Jadę podobnie jak autorka wątku S-maxem (diesel: Zielona Góra - Wiedeń - MLP - Cvetlin - Peljesac).
Zabieram zawsze ze sobą (krytykowaną na forum metodą) mnóstwo produktów żywnościowych oraz wszelkiej maści napoje z Polski, które pozwalają mi na tym kochanym "zapupiu" przygotować normalne posiłki, grilla itd. (czymś trzeba wyładować przeogromny bagażnik S-maxa). Do sklepu jeżdżę tylko po pieczywo, świeże warzywa, owoce i jajka.
Regularnie wsuwamy w lokalnych knajpkach nasze ulubione mule (świeże ryby łowię sam na wędkę) :)
W zeszłym roku całościowo zamknąłem się w budżecie ok 7 - 7,5 kPLN.
Więc założenia budżetowe autorki wątku są jak najbardziej do zrealizowania :D
Powodzenia :)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.05.2018 14:46

dareks20 napisał(a):Dzieci prawie dorosłe więc wymagań wielkich nie mają.


Ja twierdzę coś przeciwnego. Moje nastolatki wciągają jak odkurzacz wszystko co się nadaje do jedzenia, więc i z domu trzeba prowiantu więcej brać i w restauracjach już nie porcje dla bejbisiów tylko normalne. Bilety wstępu jak dla dorosłych. Kasa "na miasto" też idzie, bo nie będą siedzieć cały czas z rodzicami. Do tego rozmaite sporty wodne już dozwolone w wieku 16+.

No i apartament z dwiema sypialniami, a nie wersalką w salonie.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Czy z takim budżetem damy radę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 07.05.2018 15:22

Witam po majówce spędzonej częściowo na lekturze forum ;)
Aby być bliżej realizacji planu wyjazdu do CRO, poodwoływałam już na bookingu kilka weekendowych rezerwacji, które miałam zrealizować latem. Teraz już mam przynajmniej pewność, że na nic "niepotrzebnego" w międzyczasie nie wydam i choć do połowy sierpnia jeszcze kupa czasu, to jest już na co czekać :D

Oczywiście im więcej czytałam na forum, tym w większe zakłopotanie wpadłam i dalej jestem jakby w punkcie wyjścia :(
Pewne nadal pozostaje, że w sumie mam 14 dni wolnego, z czego 10-12 chciałabym spędzić w CRO (10 nad morzem).

Na razie idę dwoma torami. Jeden mówi mi, że powinnam poznać nowe miesca i zanocować gdzieś, gdzie nas nie było. I tu z rekomendacji znajomych i częścowo forum, rozważam m.in. Primošten, Gradac i Omiš.
Drugi tor z kolei ciągnie mnie mocno w miejsca, gdzie byliśmy 12 lat temu. I tu w grę wchodziłby podział urlopu na połowę w Baškiej Vodzie i połowę aż w Cavtat... :lol: :roll: :oczko_usmiech:
Tak, zdaję sobie sprawę, że w takim przypadku mowa już o innym budżecie, ale nadal pracuję na tym ;) No i do Cavtat z przyjemnością jechalibyśmy Jadranką.
12 lat temu byliśmy w Baškiej V., moim zdaniem w bardzo fajnej i spokojnej okolicy na ul. Zagradina (to już bliżej Breli). Widok z balkonu mieliśmy absolutnie boski (3 i 4 rząd zdjęć: http://www.pbase.com/corrina/baska_voda&page=all ) - z daleka od głównej plaży a więc hałasu, cisza, spokój, dużo fig w ogrodzie ;) Było trochę po schodach ale nie przeszkadzało to w niczym. Mam wciąż namiary na panią, u której wynajmowaliśmy.
Po tygodniu przenieśliśmy się spontanicznie do Cavtat i tam podobało nam się jeszcze bardziej! A widok z balkonu był jeszcze lepszy :) (np. taki : http://www.pbase.com/corrina/image/67203698 )
Cavtat był cudowną bazą dla Dubrownika i Kotoru. I prawdę mówiąc, bardzo mnie korci, aby taką konfigurację miejsc powtórzyć...Szczególnie do tej Czarnogóry mi się chce wyskoczyć ;)
No ale oczywiście zastanawiam się poważnie, czy jest sens wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Szczególnie po 12 latach.. Raz pojechałam do Krynicy Morskiej po 20 latach, mając w pamięci najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa i zderzenie z rzeczywistością okazało się bardzo bolesne... :roll: Myślę, że w CRO to raczej nie powinno się wydarzyć, ale kto wie, jednak trochę nas nie było...

PS. Bardzo pięknie jeszcze raz dziękuję za wszystkie namiary jakie dostałam ma prv i na maila :oops:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.05.2018 18:34

Od dwu lat prosi mnie o rady człowiek z Rosji bo kupił podobnego RIB-a w wersji "zrób to sam"

Czyli wszystko sam montuje/instaluje łacznie z silnikiem.

W wojsku wyszkolili go polować i nurować. Bywa miesiac w CRO co rok i na kusze łapie tyle ryb, że z żoną sie objadają a resztę zanoszą do znajomych restauracji (choć to nielegalne). Zwraca mu się pobyt :D i podobno dużo zarabia z takiego wyjazdu.

Jak kiedyś napisałem, że marynuję i piekę gęsi na obiad to wysłał zdjecie on i żona na polowaniu obwieszeniu dzikimi gęsiami :D :D
Jakby coś się stało ze światem to Rosjanie sobie poradzą a ja umrę z głodu ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.05.2018 08:26

ogorek napisał(a):Jakby coś się stało ze światem to Rosjanie sobie poradzą a ja umrę z głodu ...


Pewnie, poradzą sobie Ci, których stać na wakacje w cro czy kupno takowej łódki/pontonu :)

Cała reszta czyli jakieś 99% prędzej umrze z głodu niż Ty ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 505
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone