Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.08.2020 20:51

ŁukaszCiupa napisał(a):
Viniu napisał(a):Nasze wakacje z założenia miały być tanie i beztroskie i takie też były.

Z założenia tanie, ponownie wybraliśmy więc urlop pod namiotem. Po raz drugi z rzędu wybraliśmy camp Bunica k. Senj. Koszt pobytu dla 4 osób, bardzo duży namiot i prąd na 9 nocy wyniósł 1200zl.

Paliwo Żagań-Senj-Novi Vinodolski-Senj-Żagań razem z winietami i bramkami w zaokrągleniu w górę 1000zl.

Zakupy w Polsce 150zł, zakupy w Cro 100zł, dwa wypady na kolacje do Senj i Novi Vinodilski + pamiątki + codzienne desery dla dzieci + jakieś przekąski po drodze 600zl.

Całość w przybliżeniu dało 3 tys. I wszyscy mega zadowoleni z wakacji :D
Rozumiem, że pojechałeś z rodzinką na swego rodzaju szkołę przetrwania? Sorry ale dziękuję za takie coś, bo wczasami ani wypoczynkiem tego nazwać nie idzie. :(

Tu powinieneś dodać "według mnie". Może byli bardziej szczęśliwi niż ci którzy wydali 10tysi :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.08.2020 20:59

dids76 napisał(a):Tu powinieneś dodać "według mnie". Może byli bardziej szczęśliwi niż ci którzy wydali 10tysi :papa:

Dokładnie :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.08.2020 21:22

Może się nie znam, ale wakacje polegają na odpoczynku, a nie na wydaniu jak największej ilości gotówki. Może komuś sprawia przyjemność mieszkanie pod namiotem (bo czemu by nie) zamiast w pięciogwiazdkowym hotelu? A może po prostu ktoś jest oszczędny, zaradny i potrafi sobie zorganizować tanie wczasy? i w ten sposób wypocznie lepiej od tych którzy wydają dużo...

Dla mnie osobiście żadnym wypoczynkiem nie jest all-inclusive i raczej nigdy się na to nie skuszę - to już lepiej bym wypoczął pod namiotem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2020 21:25

marekkowalak napisał(a):Dla mnie osobiście żadnym wypoczynkiem nie jest all-inclusive i raczej nigdy się na to nie skuszę - to już lepiej bym wypoczął pod namiotem.

Wypoczywałem 10 lat z CRO pod namiotem :lol:
Kilka all-inclusive zaliczyłem :lol:

Obie formy wypoczynku wspominam mile. :lol: :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.08.2020 21:30

marekkowalak napisał(a):
Dla mnie osobiście żadnym wypoczynkiem nie jest all-inclusive i raczej nigdy się na to nie skuszę - to już lepiej bym wypoczął pod namiotem.

Jeśli nie byłeś na ALL to skąd wiesz że to nie wypoczynek?
ALL jak i w czasy we własnym zakresie, mają swoje plusy i minusy.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.08.2020 21:57

My na przykład konsumujemy teraz na tarasie girice które sami sobie przyrządziliśmy. Dawno nie byłem na ALL, bo w 2009r i jeśli nic się nie zmieniło to raczej bym nie mógł teraz z tej opcji skorzystać. Od 2010 roku do tego włącznie zawsze jeździmy "dziadować" i bardzo nam to odpowiada.

P. S. Dzisiaj widziałem maseczki jednorazowe w Sibeniku, 70 kun za 5 sztuk, czyli nie tylko u nas jest czyste złodziejstwo :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.09.2020 00:04

wikol napisał(a):ALL jak i w czasy we własnym zakresie, mają swoje plusy i minusy.



Dlatego napisałem: "dla mnie osobiście"!!!

Każdy wypoczywa jak mu pasuje i za ile mu pasuje.
I nie ma reguły, że w Burj Khalifa wypoczniesz lepiej niż w pałatce.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2020 00:17

Wyjazd rodzinny (żona, ja - bratowa, brat) 8 nocy na Pagu

zakupy w Polsce - 130 zł
1/2 apartament - 240 euro
1/2 paliwo, winiety - 460 zł
zakupy w Chorwacji - 900 kun
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 01.09.2020 05:08

Wyjazd pod namiot na tereny gdzie jest upał,deszcz czy wiatr do przyjemnych nie należy.
Przyczepa kempingowa gdy jest 35 stopni w cieniu tez nie daje komfortu.
Sprawdziłem osobiście wszelkie opcje zakwaterowania oprócz tej ze spaniem na plazy lub w krzakach czy na ławce w parku.
Z ekstremalnych miejsc tylko terminal lotniska a raczej jego posadzka.
Ktoś tu wcześniej napisał ze był z rodzina pod namiotem i zrobił zakupy za 150zl plus 100zl w Chorwacji?
Co to za menu?
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 01.09.2020 07:37

Wyspa Pag miejscowośc Kustici

Apartament 14 dni- 3800zł
Paliwo 3500km - 1300zł
Winiety, autostrada -500zł
OC + winieta na Łódź -300zł
Paliwo do łodzi - 500zł
Konoby, piwo,lody itp - 1000zł
Zakupy w PL - 600zł

W sumie 14 dni - 8000zł,
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 01.09.2020 07:59

A200universeblue napisał(a):Ktoś tu wcześniej napisał ze był z rodzina pod namiotem i zrobił zakupy za 150zl plus 100zl w Chorwacji?
Co to za menu?

Śledzę wątek od jakiegoś czasu. Wakacje w CRO spędzałem w 3 osoby jak i 4 osoby. Wiadomo że koszyk nawet za 200zł w PL to nic specjalnego i w zasadzie jedzenia niewiele. Kilka paczkowanych wędlin plus parę pierdół itd. to już prawie 50zł. Nie wiem może się nie znam.
Ludzie piszą o kwotach tak czasem zadziwiających że zastanawiam się gdzie ja przepłacam ;) a nie kupuje jakiś "wypasów"
No chyba że jedzą codziennie Berlinki na śniadanie, na obiad zupki chińskie a na kolacje jajka na twardo. Bez alko i knajp.
Nie neguję takiego sposobu żywienia, każdy spędza urlop jak chce. Jeśli ktoś piszę o kilkuset złotych na cały wyjazd to niech napiszę jakie menu na wyjeździe. Wtedy może być ciekawie :) :papa:
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 01.09.2020 08:19

Nie sądziłem, ze mój post wywoła takie zamieszanie.

Ale jak napisalem poprzednio, miało być tanio i beztrosko. I było. I nie wiązało się to ani przez chwile ze szkołą przetrwania. Bo niby dlaczego miało by taką szkołą być? Tylko dlatego że spalismy w namiocie a nie w klimatyzowanym apartamencie? Dlatego że (jak to na kampingach bywa) korzystalismy z prysznica wspólnych toalet? Nie bardzo rozumiem co w tym nadzwyczajnego...

Jeśli ktoś był na campie Bunica, to wie, że każda parcela jest mocno zacieniona dużymi i starymi drzewami figowymi wiec problemu wielkiego z temperaturą w namiocie nie bylo. A świeże figi na wyciągnięcie ręki (nie wstajac zza stolika)... Fajne uczucie... :D

Poza tym cały rok mieszkamy w normalnych komfortowych warunkach więc dla dzieciaków takie 9 dni to była niesamowita frajda i swoista przygoda do tego stopnia że po powrocie poprosily o rozbicie małego namiotu w ogrodzie :D

Z kolei dla żony jako "starej" harcerki i druhny życie obozowe to niemal chleb powszedni.

Nie bardzo wiec rozumiem to poruszenie. Podkreślam, że nie był to nasz pierwszy taki wyjazd (na kamping). Mamy też za sobą urlop w Cro w apartamencie (PIMM w Marusici) więc mamy porownanie.

Co do zakupów to był to typowy suchy prowiant + dania gotowe. A od kiedy porzucilismy miasto i zamieszkalismy na wsi pomidory, ogórki, cebulke i co tylko zechcemy to mamy z własnego ogrodu, chleby od kilku lat również mamy własnej, domowej produkcji :D

"Berlinki" i jajka tez były... Bo dlaczego nie? Szampana i kawior zostawiam na inne okazje :lol:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 01.09.2020 08:54

- 2 noce pod Trogirem + 11 nocy na Hvar (1-sza linia, przy plaży) = 760 Euro
- paliwo (ok. 3200 km) - ok. 1000 PLN
- winiety: CZ+SK+H + autostrada HR + promy - ok. 600 PLN
- reszta wyszla ok. 4400 PLN
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 01.09.2020 11:17

dids76 napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):
Viniu napisał(a):Nasze wakacje z założenia miały być tanie i beztroskie i takie też były.

Z założenia tanie, ponownie wybraliśmy więc urlop pod namiotem. Po raz drugi z rzędu wybraliśmy camp Bunica k. Senj. Koszt pobytu dla 4 osób, bardzo duży namiot i prąd na 9 nocy wyniósł 1200zl.

Paliwo Żagań-Senj-Novi Vinodolski-Senj-Żagań razem z winietami i bramkami w zaokrągleniu w górę 1000zl.

Zakupy w Polsce 150zł, zakupy w Cro 100zł, dwa wypady na kolacje do Senj i Novi Vinodilski + pamiątki + codzienne desery dla dzieci + jakieś przekąski po drodze 600zl.

Całość w przybliżeniu dało 3 tys. I wszyscy mega zadowoleni z wakacji :D
Rozumiem, że pojechałeś z rodzinką na swego rodzaju szkołę przetrwania? Sorry ale dziękuję za takie coś, bo wczasami ani wypoczynkiem tego nazwać nie idzie. :(

Tu powinieneś dodać "według mnie". Może byli bardziej szczęśliwi niż ci którzy wydali 10tysi :papa:
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie żeby mi chodziło o to, że wczasy pod namiotem to nie wczasy a wyłącznie survival. Sam bylem kilka razy pod namiotem i dało się przeżyć. Bardziej mi chodziło o te 3000 zł całkowitego kosztu takich 9 dniowych wczasów dla 4 osób! No nie oszukujmy się, ale tego nie da się opękać jak ja to nazywam za taką symboliczną kwotę! Chyba kolega musiał tam zabrać prowiant z Polski o czym tu w ogóle nie wspomniał, lub też dosłownie wydzielać dzieciom wszystko wg ściśle określonych racji żywnościowych! I w tym sensie dla mnie coś takiego to nie wczasy tylko właśnie survival! I nie to, że teraz się pochwalę, bo ktoś tam rzucił hasło, że nie każdy musi wydać 10 koła na wczasy! Owszem - ja tyle wydałem w tym roku. Hotel 4*, wyżywieni HB, 9 dni. Ja, żona, córka 15 lat i druga córcia 1,5 roku a więc niby za free. Dojazd własny. Oferta od biura podróży. I nie żałuję tej kasy, zresztą podobną kwotę wczasy kosztowały mnie już w CRO 3 lata temu w dużo gorszym hotelu bo dałbym mu max 2* choć niby miał 3, tyle tylko że na Hvarze gdzie samo przez się cyfry są wyższe niż gdziekolwiek na lądzie. To jest temat rzeka - co kto lubi, w jakiej formie i na co go stać, ale skoro ktoś założył taki temat/wątek to biorę w nim udział i piszę jak ja to widzę. Tyle i tylko tyle.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 01.09.2020 11:38

U mnie na ten rok już raczej koniec wyjazdów do Chorwacji. Więc, krótkie podsumowanie. Moje Chorwackie wakacje trwały w tym roku 38 dni. Dla 4 osób kosztowały ok. 4500 euro. Wliczone są w tym opłaty za apartamenty, jedzenie, picie, winietki, autostrady, paliwo (2 przejazdy do Chorwacji i z powrotem do Polski), promy i używki. Szkoda, że już koniec :( było warto :)

edit: zostało mi w portfelu 220 euro, ze 200 kun i pół baku paliwa więc ok 4200
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 790
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone