Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 12.07.2019 17:19

Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 12.07.2019 22:46

Wtedy to i słoiki nie pomogą :wink:
PS.sam woże :P
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.07.2019 23:48

Rafi70 napisał(a):Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:


Nie wiem po co te strachy.
Żadnego znaczącego wzrostu cen nie było.

https://oko.press/kaczynski-euro-wzrost-cen/

85 proc. Estończyków (wprowadzili euro w 2011 roku)
66 proc. Litwinów (wprowadzili euro w 2015)
81 proc. Łotyszy (wprowadzili euro w 2014)
77 proc. Słowaków (wprowadzili w 2009)
86 proc. Słoweńców (wprowadzili euro w 2011)

jest zadowolonych z Euro.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.07.2019 00:02

krutom napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:


Nie wiem po co te strachy.
Żadnego znaczącego wzrostu cen nie było.

https://oko.press/kaczynski-euro-wzrost-cen/

85 proc. Estończyków (wprowadzili euro w 2011 roku)
66 proc. Litwinów (wprowadzili euro w 2015)
81 proc. Łotyszy (wprowadzili euro w 2014)
77 proc. Słowaków (wprowadzili w 2009)
86 proc. Słoweńców (wprowadzili euro w 2011)

jest zadowolonych z Euro.


Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 07:58

Rafi70 napisał(a):
krutom napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:


Nie wiem po co te strachy.
Żadnego znaczącego wzrostu cen nie było.

https://oko.press/kaczynski-euro-wzrost-cen/

85 proc. Estończyków (wprowadzili euro w 2011 roku)
66 proc. Litwinów (wprowadzili euro w 2015)
81 proc. Łotyszy (wprowadzili euro w 2014)
77 proc. Słowaków (wprowadzili w 2009)
86 proc. Słoweńców (wprowadzili euro w 2011)

jest zadowolonych z Euro.


Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Gdybyś zarabiał w euro to wróciło by wszystko do normy ale..... Wybory już niedługo :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.07.2019 09:21

Całe wybrzeże posługuje się Euro, mozna płacić w sklepach a o gospodarzach nie wspomnę. Nie trzeba będzie kupować Kun, inni nie będą już się stresować przewalutowaniem w swoim banku no i na koniec, wątek Kuna juz po 65 groszy, straci rację bytu ;) a przez to będzie mniej narzekania na forum.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2019 09:29

krutom napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:


Nie wiem po co te strachy.
Żadnego znaczącego wzrostu cen nie było.

https://oko.press/kaczynski-euro-wzrost-cen/

85 proc. Estończyków (wprowadzili euro w 2011 roku)
66 proc. Litwinów (wprowadzili euro w 2015)
81 proc. Łotyszy (wprowadzili euro w 2014)
77 proc. Słowaków (wprowadzili w 2009)
86 proc. Słoweńców (wprowadzili euro w 2011)

jest zadowolonych z Euro.



Znaczącego może nie, ale jednak wzrost.

Co do takich sond, to wszystko zależy kto i dla kogo ją przeprowadzał.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2019 09:31

Garo&Justa napisał(a):Nie trzeba będzie kupować Kun, inni nie będą już się stresować przewalutowaniem w swoim banku no i na koniec, wątek Kuna juz po 65 groszy, straci rację bytu ;) a przez to będzie mniej narzekania na forum.


Nie będzie kuny, to będzie o przewalutowaniu euro, więc wątek nie umrze.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2019 09:41

LUKI40 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Gdybyś zarabiał w euro to wróciło by wszystko do normy ale..... Wybory już niedługo :wink:


Nie zrozumiałem za bardzo twojej wypowiedzi i w sumie nie wiem jak dokładnie będą kształtować się ceny w Chorwacji po wprowadzeniu euro, ale jestem pewien, że nie spadną.

Dodatkowo warto wiedzieć że:
http://300gospodarka.pl/news/2019/03/08 ... je-raport/
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 09:52

SingSing74 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Gdybyś zarabiał w euro to wróciło by wszystko do normy ale..... Wybory już niedługo :wink:


Nie zrozumiałem za bardzo twojej wypowiedzi i w sumie nie wiem jak dokładnie będą kształtować się ceny w Chorwacji po wprowadzeniu euro, ale jestem pewien, że nie spadną.

Dodatkowo warto wiedzieć że:
http://300gospodarka.pl/news/2019/03/08 ... je-raport/

Jeśli przeszli byśmy na Euro oczywiście przy korzystnym kursie złotówki to znów Słowacja stała by się dla nas atrakcyjna cenowo bo jesteśmy bogatszym spoleczenstwem
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.07.2019 09:54

Rafi70 napisał(a):
krutom napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Gdzieś wczoraj czytałem ,że ichni parlament zatwierdził przystąpienie do strefy euro , dopiero się zrobi euro.....pejsko :wink:


Nie wiem po co te strachy.
Żadnego znaczącego wzrostu cen nie było.

https://oko.press/kaczynski-euro-wzrost-cen/

85 proc. Estończyków (wprowadzili euro w 2011 roku)
66 proc. Litwinów (wprowadzili euro w 2015)
81 proc. Łotyszy (wprowadzili euro w 2014)
77 proc. Słowaków (wprowadzili w 2009)
86 proc. Słoweńców (wprowadzili euro w 2011)

jest zadowolonych z Euro.


Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Ja powiem podobnie stosunku do Litwy. Kiedyś my tam jeździliśmy na zakupy, dziś oni Biedronce, Lidlu w Suwałkach biegają między pólkami bo jest dużo taniej. Na Litwie byłem przed Euro 2 razy i raz po wprowadzeniu to powiem, że dla mojego portfela była spora różnica wzrostu wydatków jak płaciłem w euro, dla naszej przewodniczki Litwinki również. Obok nas w apartamencie w cro dwa razy mieszkaliśmy z 2 żołnierzami z rodzinami z Litwy i oni mówią podobnie co wspomniana przewodniczka, że ceny wzrosły sporo a zarobki niewiele po wejściu euro.
A co do Chorwatów to oni sporo maja oszczędności ( ci co mają w ogóle ) w euro. Duża część Chorwatów pracuje w Niemczech ( w Imotski mój gospodarz mówi, że co drugi mieszkaniec ma kogoś w Niemczech, on sam ma niemiecką emeryturę). Może to jest aspekt na plus, do tego turyści mający w portfelach euro. Dla wielu turystyka to jedyny dochód w tym kraju.
Ja osobiście przyzwyczaiłem się do płacenia kunami:) i w tym roku ciesze się, że wydałem ich w stosunku do poprzedniego roku mniej:).
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 10:01

SingSing74 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Gdybyś zarabiał w euro to wróciło by wszystko do normy ale..... Wybory już niedługo :wink:


Nie zrozumiałem za bardzo twojej wypowiedzi i w sumie nie wiem jak dokładnie będą kształtować się ceny w Chorwacji po wprowadzeniu euro, ale jestem pewien, że nie spadną.

Dodatkowo warto wiedzieć że:
http://300gospodarka.pl/news/2019/03/08 ... je-raport/



Jeżeli ten portal jest tak wiarygodny, jak ta panna analizująca strefę euro i jednocześnie robiąca podstawowe błędy matematyczne, to sorry...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2019 10:08

LUKI40 napisał(a):Jeśli przeszli byśmy na Euro oczywiście przy korzystnym kursie złotówki to znów Słowacja stała by się dla nas atrakcyjna cenowo bo jesteśmy bogatszym spoleczenstwem


Tylko co to oznacza korzystny kurs? Niektórzy poważnie myślą, że dostalibyśmy 1 euro za 2 zł, bo tak dostali Niemcy. Oczywiście to nieprawda. Dziś to około 4,25, więc jeśli dziś dostajesz 3000 zł, to po wejściu do strefy dostaniesz 705 euro.
Zarobki zostaną te same, tylko będą wypłacane w innej walucie. W przypadku wyjazdu do innych państw strefy euro, zyskasz po 3 grosze na 1 euro, które obecnie zarabia kantor. Ten zysk zostanie zaś zjedzony z nadwyżką przez zaokrąglanie cen w kraju.
Ostatnio edytowano 13.07.2019 10:20 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.07.2019 10:17

Bravik napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Mogę tylko porównywać na swoim przykładzie , gdy jeździłem na narty do Słowacji za czasów koron , po wprowadzeniu euro ten kraj przestał być dla mnie atrakcyjny ze względu na wyższe ceny karnetów , jedzenia, noclegów itd

Gdybyś zarabiał w euro to wróciło by wszystko do normy ale..... Wybory już niedługo :wink:


Nie zrozumiałem za bardzo twojej wypowiedzi i w sumie nie wiem jak dokładnie będą kształtować się ceny w Chorwacji po wprowadzeniu euro, ale jestem pewien, że nie spadną.

Dodatkowo warto wiedzieć że:
http://300gospodarka.pl/news/2019/03/08 ... je-raport/



Jeżeli ten portal jest tak wiarygodny, jak ta panna analizująca strefę euro i jednocześnie robiąca podstawowe błędy matematyczne, to sorry...


To nie wymysły portalu lub jakiejś dziennikarki tylko analiza raportu ekspertów niemieckiego think tanku Centrum Polityki Europejskiej (CEP).

Tu masz komentarz interii, jeśli ta jest dla ciebie bardziej wiarygodna:
https://biznes.interia.pl/waluty/news/r ... il,2603999
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 10:24

SingSing74 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):Jeśli przeszli byśmy na Euro oczywiście przy korzystnym kursie złotówki to znów Słowacja stała by się dla nas atrakcyjna cenowo bo jesteśmy bogatszym spoleczenstwem


Tylko co to oznacza korzystny kurs? Niektórzy poważnie myślą, że dostalibyśmy 1 euro za 2 zł, bo tak dostali Niemcy. Oczywiście to nieprawda. Dziś to około 4,25, więc jeśli dziś dostajesz 3000 zł, to po wejściu do strefy dostaniesz 705 euro.
Zarobki zostaną te same, tylko będą wypłacane w innej walucie. W przypadku wyjazdu do innych państw strefy euro zyskasz po 3 grosze na 1 euro, które obecnie zarabia kantor. Ten zysk zostanie zaś zjedzony z nadwyżką przez zaokrąglanie cen w kraju.

Kurs w okolicach 3.50 (przy odpowiednich zabiegach NBP jest w takiej sytuacji realny) oczywiście to są opinie ekonomistów którzy są zwolennikami strefy euro ale można też przytoczyc opinie przeciwników którzy straszą że zostaniemy biedakami... Kto ma rację? Nie wiem, wiem natomiast, że byłoby to zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 689
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone