Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 09:13

sito_zabrze napisał(a):My na 9 razy tylko raz byliśmy sami, w zeszłym roku.
Wieczorem jak młody padł to brakowało nam kogoś do remika albo drinka :wink: . Nudno moze nie było ale wolimy towarzystwo.

Po tylu wyjazdach znajomości są utrzymane. Oczywiście był przypadek scysji itp ale ogólnie spoko. Z jednymi znajomymi mimo ze utrzymujemy kontakt raczej byśmy drugi raz nie pojechali. Oni szukali na miejscu salonów i marmurów, my raczej swojskich klimatów.

W tym roku jedziemy z kimś z kim chcielismy zawsze pojechać. Dzieci w tym samym wieku. My znamy sie jak stare konie.

Do tego dzięki temu mamy apartman za 90E na dwie rodziny z basenem czyli 45E za 2+1 w sezonie.... Znajomość postaramy sie podtrzymać wieczorami przy dobrym drinku :oczko_usmiech: :hearts: :devil:


Chryste Panie, gdzie takie apartamenty są? Ja płacę 85 euro od 18.07 za app 2+2, 3 linia brzegowa a basen to sobie muszę dmuchany z PL wziąć jeśli chcę :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 09:15

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Wśród rodaków można zaobserwować metody oszczędzania na wyjazdach że książkę można napisać. Nie chodzi tu o grube kwoty. Całe wyjazdy podporządkowane są by summa summarum zaoszczędzić 200-300zł. Nie neguję bo warto oszczędzać, sam to robię ale żeby sposób oszczędzania nie przerodził się w obsesję i żałosny teatr. Dzieci patrzą;)
Przeglądanie gazetek to drobnostka...


Grosz do grosza i będzie kokosza

W tym roku, jakoś tak dziwnie się złożyło, nie mam do dyspozycji kombi a jedynie HB. Trzeba więc było pokombinować. Jedziemy na 2 auta, znajomi mają tylko namiot 2+2+przedsionek na środku. Zamiast więc brać swój namiot śpimy u nich w namiocie w osobnej sypialni. Oszczędzamy nieco miejsca w aucie a dodatkowo dziennie 32,5E, które podzielimy na 2 rodziny. Przy planowanych 13 nocach da to 9 stów PLN na rodzinę. Oszczędność, utwierdziła nas w przekonaniu, że to sensowna decyzja :)

To obsesja i żałosny teatr?


Dla mnie obsesja :D A gdy znajomym z namiotu zachce się zrobić w nocy pamiątkę z wakacji z opóźnionym terminem realizacji (9 miesięcy) to wy będziecie strażnikami moralności czy wujkiem dobra rada i będziesz chłopu podpowiadał??:D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.07.2019 09:39

sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):My na 9 razy tylko raz byliśmy sami, w zeszłym roku.
Wieczorem jak młody padł to brakowało nam kogoś do remika albo drinka :wink: . Nudno moze nie było ale wolimy towarzystwo.

Po tylu wyjazdach znajomości są utrzymane. Oczywiście był przypadek scysji itp ale ogólnie spoko. Z jednymi znajomymi mimo ze utrzymujemy kontakt raczej byśmy drugi raz nie pojechali. Oni szukali na miejscu salonów i marmurów, my raczej swojskich klimatów.

W tym roku jedziemy z kimś z kim chcielismy zawsze pojechać. Dzieci w tym samym wieku. My znamy sie jak stare konie.

Do tego dzięki temu mamy apartman za 90E na dwie rodziny z basenem czyli 45E za 2+1 w sezonie.... Znajomość postaramy sie podtrzymać wieczorami przy dobrym drinku :oczko_usmiech: :hearts: :devil:


Chryste Panie, gdzie takie apartamenty są? Ja płacę 85 euro od 18.07 za app 2+2, 3 linia brzegowa a basen to sobie muszę dmuchany z PL wziąć jeśli chcę :)


W Tribunj. Nie wiem która linia brzegowa.
Apartman Lory
600m do morza
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 13:03

sito_zabrze napisał(a):
sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):My na 9 razy tylko raz byliśmy sami, w zeszłym roku.
Wieczorem jak młody padł to brakowało nam kogoś do remika albo drinka :wink: . Nudno moze nie było ale wolimy towarzystwo.

Po tylu wyjazdach znajomości są utrzymane. Oczywiście był przypadek scysji itp ale ogólnie spoko. Z jednymi znajomymi mimo ze utrzymujemy kontakt raczej byśmy drugi raz nie pojechali. Oni szukali na miejscu salonów i marmurów, my raczej swojskich klimatów.

W tym roku jedziemy z kimś z kim chcielismy zawsze pojechać. Dzieci w tym samym wieku. My znamy sie jak stare konie.

Do tego dzięki temu mamy apartman za 90E na dwie rodziny z basenem czyli 45E za 2+1 w sezonie.... Znajomość postaramy sie podtrzymać wieczorami przy dobrym drinku :oczko_usmiech: :hearts: :devil:


Chryste Panie, gdzie takie apartamenty są? Ja płacę 85 euro od 18.07 za app 2+2, 3 linia brzegowa a basen to sobie muszę dmuchany z PL wziąć jeśli chcę :)


W Tribunj. Nie wiem która linia brzegowa.
Apartman Lory
600m do morza


Zdjęcia apartamentu i okolic niczego sobie. Trochę mnie to 600 m przeraża :) No i basen w naszym przypadku na razie nie zdaje egzaminu bo mamy dzieci 4 i 1,5 roku.
My płacimy 85 euro za apratament w Tucepi ( wg właścicielki cena dlatego taka bo jedziemy do niej drugi raz a że za pierwszym razem nie sprawialiśmy problemów, byliśmy wtedy jeszcze z moimi rodzicami i właścicielka z moją mamą niejedną kawę i winko wypiła podczas wieczornych rozmów to tym razem była smutna, że rodzice nie jadą :))
Do morza 100 m ale trzeba przejść przez drogę.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.07.2019 13:48

sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):My na 9 razy tylko raz byliśmy sami, w zeszłym roku.
Wieczorem jak młody padł to brakowało nam kogoś do remika albo drinka :wink: . Nudno moze nie było ale wolimy towarzystwo.

Po tylu wyjazdach znajomości są utrzymane. Oczywiście był przypadek scysji itp ale ogólnie spoko. Z jednymi znajomymi mimo ze utrzymujemy kontakt raczej byśmy drugi raz nie pojechali. Oni szukali na miejscu salonów i marmurów, my raczej swojskich klimatów.

W tym roku jedziemy z kimś z kim chcielismy zawsze pojechać. Dzieci w tym samym wieku. My znamy sie jak stare konie.

Do tego dzięki temu mamy apartman za 90E na dwie rodziny z basenem czyli 45E za 2+1 w sezonie.... Znajomość postaramy sie podtrzymać wieczorami przy dobrym drinku :oczko_usmiech: :hearts: :devil:


Chryste Panie, gdzie takie apartamenty są? Ja płacę 85 euro od 18.07 za app 2+2, 3 linia brzegowa a basen to sobie muszę dmuchany z PL wziąć jeśli chcę :)


W Tribunj. Nie wiem która linia brzegowa.
Apartman Lory
600m do morza


Zdjęcia apartamentu i okolic niczego sobie. Trochę mnie to 600 m przeraża :) No i basen w naszym przypadku na razie nie zdaje egzaminu bo mamy dzieci 4 i 1,5 roku.
My płacimy 85 euro za apratament w Tucepi ( wg właścicielki cena dlatego taka bo jedziemy do niej drugi raz a że za pierwszym razem nie sprawialiśmy problemów, byliśmy wtedy jeszcze z moimi rodzicami i właścicielka z moją mamą niejedną kawę i winko wypiła podczas wieczornych rozmów to tym razem była smutna, że rodzice nie jadą :))
Do morza 100 m ale trzeba przejść przez drogę.


600m to tak akurat. W zeszlym roku mieliśmy 1200 w Makarskiej . Cena była podobna, apartman troche gorszy i bez basenu. No i po sezonie. Dzieciak miał 3,5 roku i dawał rade.

Teraz ma 4,5 roku. Ponieważ jest raczej ruchliwy to 600m ogarnie na rowerku biegowym w pare minut :oczko_usmiech:

Ostanie 3 noclegi mamy za 75E ponieważ od 25 sierpnia cena idzie w dół :oczko_usmiech:
Za dnia bedzie plaża. Wieczorami basen z drinkiem :oczko_usmiech:
Na 120mkw jest 3 sypialnie, salon z kuchnią, 2 balkony, pralka, zmywarka, kawiarka, klima..... całe piętro do naszej dyspozycji. Piętro wyzej są 2 apartmany. Widze ze oba są zajęte. Moze bedzie jaka integracja wieczorami :mrgreen:

Do Vodic blisko, do marketu, do stacji z LPG, okolica dobrze znana , plaże fajne.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.07.2019 14:44

sito_zabrze napisał(a):
sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
sviva napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):My na 9 razy tylko raz byliśmy sami, w zeszłym roku.
Wieczorem jak młody padł to brakowało nam kogoś do remika albo drinka :wink: . Nudno moze nie było ale wolimy towarzystwo.

Po tylu wyjazdach znajomości są utrzymane. Oczywiście był przypadek scysji itp ale ogólnie spoko. Z jednymi znajomymi mimo ze utrzymujemy kontakt raczej byśmy drugi raz nie pojechali. Oni szukali na miejscu salonów i marmurów, my raczej swojskich klimatów.

W tym roku jedziemy z kimś z kim chcielismy zawsze pojechać. Dzieci w tym samym wieku. My znamy sie jak stare konie.

Do tego dzięki temu mamy apartman za 90E na dwie rodziny z basenem czyli 45E za 2+1 w sezonie.... Znajomość postaramy sie podtrzymać wieczorami przy dobrym drinku :oczko_usmiech: :hearts: :devil:


Chryste Panie, gdzie takie apartamenty są? Ja płacę 85 euro od 18.07 za app 2+2, 3 linia brzegowa a basen to sobie muszę dmuchany z PL wziąć jeśli chcę :)


W Tribunj. Nie wiem która linia brzegowa.
Apartman Lory
600m do morza


Zdjęcia apartamentu i okolic niczego sobie. Trochę mnie to 600 m przeraża :) No i basen w naszym przypadku na razie nie zdaje egzaminu bo mamy dzieci 4 i 1,5 roku.
My płacimy 85 euro za apratament w Tucepi ( wg właścicielki cena dlatego taka bo jedziemy do niej drugi raz a że za pierwszym razem nie sprawialiśmy problemów, byliśmy wtedy jeszcze z moimi rodzicami i właścicielka z moją mamą niejedną kawę i winko wypiła podczas wieczornych rozmów to tym razem była smutna, że rodzice nie jadą :))
Do morza 100 m ale trzeba przejść przez drogę.


600m to tak akurat. W zeszlym roku mieliśmy 1200 w Makarskiej . Cena była podobna, apartman troche gorszy i bez basenu. No i po sezonie. Dzieciak miał 3,5 roku i dawał rade.

Teraz ma 4,5 roku. Ponieważ jest raczej ruchliwy to 600m ogarnie na rowerku biegowym w pare minut :oczko_usmiech:

Ostanie 3 noclegi mamy za 75E ponieważ od 25 sierpnia cena idzie w dół :oczko_usmiech:
Za dnia bedzie plaża. Wieczorami basen z drinkiem :oczko_usmiech:
Na 120mkw jest 3 sypialnie, salon z kuchnią, 2 balkony, pralka, zmywarka, kawiarka, klima..... całe piętro do naszej dyspozycji. Piętro wyzej są 2 apartmany. Widze ze oba są zajęte. Moze bedzie jaka integracja wieczorami :mrgreen:

Do Vodic blisko, do marketu, do stacji z LPG, okolica dobrze znana , plaże fajne.


Drinki przy basenie byłyby w stanie mi zrekompensować codzienne dylanie z majdanem na plażę :D
My mamy raptem tylko 45 m2 :D Sypialnia z osobnym łóżkiem, salon z rozkładanym narożnikiem, jadalnia, zmywarka, klima, piekarnik, taras i grill. Czyli standard.
Jedzenia trochę bierzemy z PL więc ze 2-3 obiady zaoszczędzimy i zrobimy na grillu albo w piekarniku. Ale lekkim dydkiem liczę dodatkowo 600 kn na dzień (oprócz paliwa, winiet, noclegów itp :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.07.2019 15:11

U nas budżet jest tak rozrysowany :

11x 45E
3x 37,5E razem 2600 za noclegi ( 2+1 )

Znajomi płacą tyle samo mimo ze bedzie ich 2+2

Podróż 1050zł , 550 gaz , opłaty za autobany 500

Zostanie nam jakieś 2400 na wydatki na miejscu.
Dwie stówki na dzień. Zwiedzać nie bedziemy bo juz widzieliśmy praktycznie wszystko :oczko_usmiech:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2019 08:52

sviva napisał(a):
Dla mnie obsesja :D A gdy znajomym z namiotu zachce się zrobić w nocy pamiątkę z wakacji z opóźnionym terminem realizacji (9 miesięcy) to wy będziecie strażnikami moralności czy wujkiem dobra rada i będziesz chłopu podpowiadał??:D


Potrzymam latarkę :)

Do nowego auta, przy próbnym pakowaniu, namiot i lodówka nam się nie mieściły. Oszczędność test tu bardziej przy okazji niż celowa :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.07.2019 09:03

sito_zabrze napisał(a):U nas budżet jest tak rozrysowany :

11x 45E
3x 37,5E razem 2600 za noclegi ( 2+1 )

Znajomi płacą tyle samo mimo ze bedzie ich 2+2

Podróż 1050zł , 550 gaz , opłaty za autobany 500

Zostanie nam jakieś 2400 na wydatki na miejscu.
Dwie stówki na dzień. Zwiedzać nie bedziemy bo juz widzieliśmy praktycznie wszystko :oczko_usmiech:

U nas budżet w tym roku podobny tylko, ze jedziemy na 14 dni.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2019 09:24

amatus1 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a): ...
11x 45E
3x 37,5E razem 2600 za noclegi ( 2+1 ) ...

U nas budżet w tym roku podobny tylko, ze jedziemy na 14 dni.


11+3=14 :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2019 09:44

piotrulex napisał(a):
amatus1 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a): ...
11x 45E
3x 37,5E razem 2600 za noclegi ( 2+1 ) ...

U nas budżet w tym roku podobny tylko, ze jedziemy na 14 dni.


11+3=14 :)


Mamy wykupione 14 noclegów ale od 3 lat mamy zwyczaj nie korzystać z ostatniego. Kupujemy go bo nie lubimy wstawać o 8 , na szybko sie pakować zeby o 11 opuścić apartman. No a ja nie lubie jazdy w dzień....

Dlatego dodatkowy nocleg pozwala na wstanie, śniadanie, plażę, obiadek na mieście, spakowanie i wyjazd na spokojnie o 18-tej :wink:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 15.07.2019 10:43

Dla nas priorytetem w wyborze miejscówki jest odległość od morza, im bliżej tym lepiej, bo nie po to jadę 1500 km, aby musieć wybierać kiedy mam iść do wody, czy co mam zabrać na plażę. Basen mam niemal na co dzień - przez resztę roku, więc na wakacjach to nie nasza bajka. Nie bez znaczenia jest też widok na morze zwłaszcza wieczorkiem. To są nasze priorytety i stawiamy je czasami nawet wyżej kosztem standardu apartamentu. W tym roku we Vlasici na Pagu odległość od plaży wynosiła ok 40 metrów a w Podstranie 8 m.
Koszty 23.06-7.07 dla 2 + 2 ( 13 i 7 lat)
14 noclegów: 6 Vlasici, 7 Podstrana, 1 Kormend - ok 3500 zł
dojazd ok 1500 zł
Pozostałe wydatki ok 3000 zł (w tym tylko 3 posiłki w konobach + fish picnic, zakupy w kraju i na miejscu, drobne pamiątki, tak z ciekawości to same lody ok 500 zł

Suma sumarum 8 tyś zł na 14 dni na 4 osoby - warto było
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.07.2019 11:14

U mnie aktualnie budżet kształtuje się tak:

14x 80e = ok. 4850zł (nocleg pierwsza linia brzegowa 2+2)
1300zł - paliwo, winiety, autostrady
Reszta to już na normalne życie, pewnie jak zwykle mix gotowania i chodzenia do konob. Zwiedzania już nie będzie, bo jedziemy 6-ty raz i większość już zaliczyliśmy, także nastawiamy się na totalny relax i reset.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 15.07.2019 11:18

histe napisał(a):Dla nas priorytetem w wyborze miejscówki jest odległość od morza, im bliżej tym lepiej, bo nie po to jadę 1500 km, aby musieć wybierać kiedy mam iść do wody, czy co mam zabrać na plażę. Basen mam niemal na co dzień - przez resztę roku, więc na wakacjach to nie nasza bajka. Nie bez znaczenia jest też widok na morze zwłaszcza wieczorkiem. To są nasze priorytety i stawiamy je czasami nawet wyżej kosztem standardu apartamentu. W tym roku we Vlasici na Pagu odległość od plaży wynosiła ok 40 metrów a w Podstranie 8 m.
Koszty 23.06-7.07 dla 2 + 2 ( 13 i 7 lat)
14 noclegów: 6 Vlasici, 7 Podstrana, 1 Kormend - ok 3500 zł
dojazd ok 1500 zł
Pozostałe wydatki ok 3000 zł (w tym tylko 3 posiłki w konobach + fish picnic, zakupy w kraju i na miejscu, drobne pamiątki, tak z ciekawości to same lody ok 500 zł

Suma sumarum 8 tyś zł na 14 dni na 4 osoby - warto było

daj namiar na kwaterę w Podstranie :)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 15.07.2019 11:33

wyslałem PW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 691
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone