Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 10.07.2019 13:26

manewr napisał(a):Ja za app płaciłem w 2012 75 Euro i teraz też 75 Euro na sierpnień.

To oznacza, że w 2012-tym przepłaciłeś :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2019 13:33

No niech będzie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2019 13:34

sito_zabrze napisał(a):Kurde sezon wakacyjny w pełni a tu nikt nie pisze co ile kosztuje w Konzumie , owoce na targu itp

Chętnie bym skorzystał z porad czy brać worek kartofli z PL czy moze lepiej dwa :oczko_usmiech:

Bierz worek , i do tego karton wódki Jan III Sobieski :)Jak moi sąsiedzi w 2014.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 10.07.2019 13:51

wikol napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Można oszczędzać na zakupach w dużych sklepach, ale żeby śledzić gazetki na wakacjach, to już przesada..

Dla jednych przesadą jest śledzenie gazetek tak jak dla innych otwieranie 5 kont w tym Revolut by zaoszczędzić 1-2gr na HRK czy objazd darmowy autostrad itd.
Każdy w czymś się odnajduje i realizuje.


Również nie rozumiem zakładania specjalnej karty na jeden wyjazd, a co do gazetek to podam pewien przykład. Napisałeś, że w Polsce tak podrożało, że ceny w Chorwacji już nie szokują i najlepiej korzystać z promocji marketowych. Otóż, dwa lata temu chcąc kupić pierś z kurczaka w chorwackim markecie, przy wejściu wziąłem gazetkę, gdzie promocyjna cena wynosiła niespełna 30zł/kg, a że tych w promocji już nie było, to byłem zmuszony kupić po 50 zł/kg. U nas to około 20/kg i to po podwyżkach, bo wtedy było jeszcze taniej ;). Takie to promocje i różnice między cenami polskimi, a chorwackimi.
Wiem, że część cen nie różni się aż tak bardzo, ale zazwyczaj ceny produktów najbardziej chodliwych podczas wakacji niestety różnią się i to w sposób znaczący.

Dlatego nie sądzę, żeby śledzenie cen nawet kilku spośród chorwackich sieci miało jakikolwiek głębszy sens.

PS. Nadal nie wiem skąd twoje narzekanie na ceny paliw w Polsce. Chyba nie tak dla zasady? ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2019 13:54

wikol napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Można oszczędzać na zakupach w dużych sklepach, ale żeby śledzić gazetki na wakacjach, to już przesada..

Dla jednych przesadą jest śledzenie gazetek tak jak dla innych otwieranie 5 kont w tym Revolut by zaoszczędzić 1-2gr na HRK czy objazd darmowy autostrad itd.
Każdy w czymś się odnajduje i realizuje.


To trzeba otworzyć, aż 5 kont? Nie wystarczy 1 dobre?

Wielu objazd autostrady np. w SLO, robiło z oszczędności czasu, nie pieniędzy ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 10.07.2019 14:29

Wśród rodaków można zaobserwować metody oszczędzania na wyjazdach że książkę można napisać. Nie chodzi tu o grube kwoty. Całe wyjazdy podporządkowane są by summa summarum zaoszczędzić 200-300zł. Nie neguję bo warto oszczędzać, sam to robię ale żeby sposób oszczędzania nie przerodził się w obsesję i żałosny teatr. Dzieci patrzą;)
Przeglądanie gazetek to drobnostka...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2019 14:49

wikol napisał(a):Wśród rodaków można zaobserwować metody oszczędzania na wyjazdach że książkę można napisać. Nie chodzi tu o grube kwoty. Całe wyjazdy podporządkowane są by summa summarum zaoszczędzić 200-300zł. Nie neguję bo warto oszczędzać, sam to robię ale żeby sposób oszczędzania nie przerodził się w obsesję i żałosny teatr. Dzieci patrzą;)
Przeglądanie gazetek to drobnostka...


Grosz do grosza i będzie kokosza

W tym roku, jakoś tak dziwnie się złożyło, nie mam do dyspozycji kombi a jedynie HB. Trzeba więc było pokombinować. Jedziemy na 2 auta, znajomi mają tylko namiot 2+2+przedsionek na środku. Zamiast więc brać swój namiot śpimy u nich w namiocie w osobnej sypialni. Oszczędzamy nieco miejsca w aucie a dodatkowo dziennie 32,5E, które podzielimy na 2 rodziny. Przy planowanych 13 nocach da to 9 stów PLN na rodzinę. Oszczędność, utwierdziła nas w przekonaniu, że to sensowna decyzja :)

To obsesja i żałosny teatr?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.07.2019 14:54

...a ja od siebie...
na około 20.000 kun taniej 2 grosze... no nie mów mi że nie przyjmiesz extra 400 pln?
a co do ziemniaków, na Placu Imbramowskim w Krakowie za kilo trzeba zapłacić 4 pln...więc w Chorwacji jest taniej :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.07.2019 15:00

piotrulex napisał(a):... śpimy u nich w namiocie w osobnej sypialni.


Życie nauczyło mnie, że nie warto nawet dzielić sporego apartamentu ze znajomymi. Chyba że chcemy by nie byli już naszymi znajomymi :wink: Aczkolwiek przy namiocie może to być prostsze, bo nie dzielimy kuchni i łazienki :oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 10.07.2019 15:18

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Całe wyjazdy podporządkowane są by summa summarum zaoszczędzić 200-300zł. Nie neguję bo warto oszczędzać, sam to robię ale żeby sposób oszczędzania nie przerodził się w obsesję i żałosny teatr.

Przy planowanych 13 nocach da to 9 stów PLN na rodzinę. Oszczędność, utwierdziła nas w przekonaniu, że to sensowna decyzja :)

To obsesja i żałosny teatr?


Czytasz że zrozumieniem?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.07.2019 15:25

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):... śpimy u nich w namiocie w osobnej sypialni.


Życie nauczyło mnie, że nie warto nawet dzielić sporego apartamentu ze znajomymi. Chyba że chcemy by nie byli już naszymi znajomymi :wink: Aczkolwiek przy namiocie może to być prostsze, bo nie dzielimy kuchni i łazienki :oczko_usmiech:


A mnie nie nauczyło jeeszcze. Dlatego w tym roku jedziemy razem z najlepszymi znajomymi , od podstawówki. Bedziemy razem w apartmanie 120 mkw . Mysle ze damy rade a znajomość zostanje utrzymana :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.07.2019 16:03

Myślę, że powinien powstać odpowiedni wątek dot. wakacji ze znajomymi ;) Mogłoby być wesoło.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2019 16:15

Trajgul napisał(a):Myślę, że powinien powstać odpowiedni wątek dot. wakacji ze znajomymi ;) Mogłoby być wesoło.


Myślę,że byłoby...A jak by rozwinąć wątek o rodzinę... :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.07.2019 16:19

manewr napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Kurde sezon wakacyjny w pełni a tu nikt nie pisze co ile kosztuje w Konzumie , owoce na targu itp

Chętnie bym skorzystał z porad czy brać worek kartofli z PL czy moze lepiej dwa :oczko_usmiech:

Bierz worek , i do tego karton wódki Jan III Sobieski :)Jak moi sąsiedzi w 2014.


Od 2 lat nie pijemy z Aśką wódki .
Wolimy mocniejsze ale zdrowsze alkohole :oczko_usmiech:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.07.2019 16:43

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):... śpimy u nich w namiocie w osobnej sypialni.


Życie nauczyło mnie, że nie warto nawet dzielić sporego apartamentu ze znajomymi. Chyba że chcemy by nie byli już naszymi znajomymi :wink: Aczkolwiek przy namiocie może to być prostsze, bo nie dzielimy kuchni i łazienki :oczko_usmiech:

Taaaak, 3 lata temu byliśmy w Cro że znajomymi, mieliśmy piętro dla siebie.
Od 3 lat nie mamy znajomych... :)
To była masakra. A że jechali z dzieckiem, 4 latka, które wszystkich gryzlo przy aprobacie rodziców - bo to przecież maleństwo... Grrrrr
Wracając do tematu... Od tamtej pory urlop kosztuje mnie więcej bo jeździmy sami, wyszukujemy apartmany dające nam spokój i zapewniające jak największą swobodę. Nie wyobrażam sobie być w apartmanie np na 2 p a naprzeciwko moich drzwi, inne wejścia do innych apartmanów . Unikam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 686
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone