Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 06.06.2019 09:49

Wiemy może jak procentowo in plus wychodzi podwyżka cen autostrad w HR? To generalna podwyżka czy ta w związku z sezonem?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.06.2019 09:51

Jeśli instalacja lpg sie nie spsuje to nic nie zaoszczędze bo wróce z Cro z pełnym bakiem benzyny.... :wink:

Autostrady mozna ominąć chociaz ja sobie tego nie potrafię wyobrazić
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 06.06.2019 09:54

sito_zabrze napisał(a):

Autostrady mozna ominąć chociaz ja sobie tego nie potrafię wyobrazić


Nie żebym chciał jakoś arbitralnie to rozstrzygać, ale kurczę, kupujemy garnitur to i na krawat trzeba uzbierać.
Pewnie, można w garniturze i laciach z rozpiętą koszulą. Co kto lubi. Są tacy co lubią boczne drogi :P
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.06.2019 10:00

Jacek_P napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):

Autostrady mozna ominąć chociaz ja sobie tego nie potrafię wyobrazić


Nie żebym chciał jakoś arbitralnie to rozstrzygać, ale kurczę, kupujemy garnitur to i na krawat trzeba uzbierać.
Pewnie, można w garniturze i laciach z rozpiętą koszulą. Co kto lubi. Są tacy co lubią boczne drogi :P


Moze i są tacy
Ja piszę o sobie i swojej rodzinie. Jadąc 12h przez ostatnie 3h słysze tylko "tata kiedy bedziemy ? " średnio co minute :mrgreen:

Mając wybór 12h lub 20h jazdy wybieram to pierwsze nawet kosztem 250zł a uwierz ze nie należe do bogatych i rozrzutnych
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 07.06.2019 19:55

Jacek_P napisał(a):Wiemy może jak procentowo in plus wychodzi podwyżka cen autostrad w HR? To generalna podwyżka czy ta w związku z sezonem?


W związku z sezonem - drożeją o 10% od 15 czerwca do 15 września. Jest to wprowadzone ustawowo przez rząd.

Tutaj możesz sprawdzić ceny poza sezonem i w sezonie: https://www.chorwackie.pl/chorwacja/aut ... platy.html
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2019 15:09

Z ciekawości zajrzałam pod ten link i te podane kwoty to myślę, że dotyczą osób korzystających z wyjazdów zorganizowanych (skądś ankieterzy mają dane osób). No i szczerze to jak patrzę po znajomych mało kto myśli o wakacjach sporo wcześniej, aby coś odłożyć czy rezerwować* Jak w styczniu mówię, że zarezerwowałam nocleg na lipiec to patrzą na mnie jak na kosmitę, nie mówiąc, co jest jak jadę 2 czy 3 raz na wyjazd w ciągu roku: zawsze odpowiadam, że wcześniej planuję i coś odkładam i się uzbiera, no i nie daję bp zarobić, i jak z czegoś na wakacjach zrezygnuję (np. codzienny obiad w knajpach) to już mam jakaś kasę na kolejny wyjazd**....



*(nie myślę to o wyjazdach z bp z first minute, gdzie już we wrześniu/październiku wpłacają osoby 30% zaliczki na wakacje za 9-10 m-cy)

**nie mam tu też na myśli osób, które mają ponad średnie wypłaty i raczej nie odkładają kasy specjalnie na wakacje czy weekend
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.06.2019 15:45

piekara114 napisał(a): zawsze odpowiadam, że wcześniej planuję i coś odkładam i się uzbiera

Dziś kolega w pracy mnie zapytał czy w tym roku również Chorwacja i ile kosztowały mniej więcej poprzednie wakacje. Niestety w tym roku nie jadę i tak wspólnie stwierdziliśmy oczywisty fakt, że w tym kraju trzeba odłożyć min. 500-600zł miesięcznie przez rok, na tydzień wakacji w Chorwacji, raz w roku (przykładowo czteroosobowa rodzina), co często jest niewykonalne, jak ktoś nie ma innych dochodów.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.06.2019 17:53

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a): zawsze odpowiadam, że wcześniej planuję i coś odkładam i się uzbiera

Dziś kolega w pracy mnie zapytał czy w tym roku również Chorwacja i ile kosztowały mniej więcej poprzednie wakacje. Niestety w tym roku nie jadę i tak wspólnie stwierdziliśmy oczywisty fakt, że w tym kraju trzeba odłożyć min. 500-600zł miesięcznie przez rok, na tydzień wakacji w Chorwacji, raz w roku (przykładowo czteroosobowa rodzina), co często jest niewykonalne, jak ktoś nie ma innych dochodów.

Do tego dolicz ferie zimowe, zimowiska. W lato kolonie gdyż wakacje trwają 2 miesiące. Z 500zł robi się 1000zł miesięcznie na wypoczynek.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.06.2019 18:23

O w/w rzeczach nie wspominam. Jest to rzadkość i na takie rzeczy to mogą sobie pozwolić raczej nieliczni.
Figa4
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figa4 » 13.06.2019 11:09

Jeśli chodzi o oszczędzanie na wakacje to ja zawszę stawiam skarbonkę we wrześniu.Staramy się z mężem wrzucać 20 zł od poniedziałku do piątku,czyli stówka tygodniowo .W czerwcu mamy uzbierane ok 4000 zł.Zawsze potem mniej trzeba dołożyć .Wiem ,że nieraz jest trudno bo jest wiele innych wydatków . Ja traktuję to jak nałóg,niektórzy są uzależnieni od nikotyny ja od Chorwacji,więc zamiast paczki papierosów dwadzieścia złotych do skarbonki.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 13.06.2019 13:31

U mnie sprawa wygląda prosto, na noclegi odkładamy z 500+. Wystarcza na 7 dni ferii i 10-12 dni w Cro.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.06.2019 13:42

Skarbonka straciła rację bytu...teraz są przelewy na 5 z przodu
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 13.06.2019 13:47

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):Dzięki programowi 500+ na KAŻDE dziecko, więcej polskich rodzin będzie jechać do Chorwacji. Za rok może być tłoczniej i trochę drożej.


wikol napisał(a):/500+ plus 500+ / x12 miesięcy = 12000zł.
Czyli wakacje nic nie będą Cie kosztować.
Za rok będzie 1500+ czyli 18000zł = kolejne wakacje za darmo :)

Ostrzegam - jeśli jeszcze raz napiszesz, że pomoc socjalna ma wpływ na koszt urlopu, wylądujesz na przymusowym dwutygodniowym urlopie.
Za komentarz do tego postu również.


wikol napisał(a):Skarbonka straciła rację bytu...teraz są przelewy na 5 z przodu


Mam nadzieję, że administrator słowa dotrzyma.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2019 14:01

bezrobotny500 napisał(a):Mam nadzieję, że administrator słowa dotrzyma.

Oczywiście. :idea:
Figa4
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figa4 » 13.06.2019 15:04

Pieniądze dostaje w gotówce więc dla mnie skarbonka jest najlepsza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 683
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone