Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2021 14:31

Ostatni powrót 1206 km z Makarskiej 11:40 min. Wyjazd sobota 7:05. Trasa bez korków ,bez deszczu, jednie granica HR/HU ok 20 min . Budapeszt bez korka. Koszyce Preszów dom.
Pozdrawiam
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 17.03.2021 14:35

Kapitańska Baba napisał(a):Nie zgodzę się - wszystko zależy od dziecka. Nasza córa - gdy miała 2,5 roku - nie była w stanie wytrzymać jazdy w nocy, nie zmrużyła oka nawet na chwilę - to był koszmar i dla niej i dla nas. Natomiast powrót - już tylko w dzień - zniosła doskonale. Każde dziecko jest inne :papa:

hehe pierwsza córka zasypiała w aucie po 10 minutach od ruszenia..
Druga to twardsza zawodniczka, ale też zasypiała..
A jako ciekawostka obie przestały spać w dzień po ok. roku od narodzin :)
Nie było bata żeby poszły spać w dzień, z wyjątkiem jazdy autem :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.03.2021 14:38

pabbllo_ldz napisał(a):hehe pierwsza córka zasypiała w aucie po 10 minutach od ruszenia..
Druga to twardsza zawodniczka, ale też zasypiała..
A jako ciekawostka obie przestały spać w dzień po ok. roku od narodzin :)
Nie było bata żeby poszły spać w dzień, z wyjątkiem jazdy autem :D


Masz szczęście. Nasza starsza cokolwiek podsypiała, młodsza za nic w świecie nocą nie zmrużyła oka. W dzień - potrafiła przysypiać. Co dziecko to obyczaj :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2021 14:41

Nasz roczniak regularnie jeździ z nami na Dolny Śląsk, w podróży anioł, na miejscu szatan :) My zawsze wyjeżdzamy na noc a wracamy w niedzielę w ciągu dnia, bez problemów ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.03.2021 15:52

pabbllo_ldz napisał(a):Z tym iż u mnie to wygląda tak że zawszę zmienia Mnie żona na 2-3 h w Słowenii..
Spędzasz wakacje tylko na Istrii?? Bo coś długo małżonka przez Słowenię jedzie....

pabbllo_ldz napisał(a):A Ja sobie odpoczywam( oczy). Potem w dzień po 6ej po kawie mogę sobie jechać dalej..
I to jest najgorsze, dać kierownicę zmiennikowi ok 2/3 w nocy kiedy jest on po lekkich drzemkach.....

yzedef napisał(a):Jedynie do Grecji jechałem z noclegiem bo fizycznie nie ma szans zrobić tej trasy na raz.
Do Grecji z noclegiem, z powrotem wypoczeci na raz jeździmy.... Chciałabym i w tym roku tak pojechać, ale nie wiem czy mi się to uda.... No ale mam bliżej....

pabbllo_ldz napisał(a):A jako ciekawostka obie przestały spać w dzień po ok. roku od narodzin :)
Mój miał 17 miesięcy jak przestał w dzień spać. No ale za to nocka u niego trwała nawet i 12-13 h.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.03.2021 11:34

piekara114 napisał(a):
pabbllo_ldz napisał(a):Z tym iż u mnie to wygląda tak że zawszę zmienia Mnie żona na 2-3 h w Słowenii..
Spędzasz wakacje tylko na Istrii?? Bo coś długo małżonka przez Słowenię jedzie....

Mi przejazd przez Słowenię zajmuje ok.45 minut przez Cvetlin ( autostrada i odbicie Lancova Vas/Trzec), do Macejl 30-35 min.
Chyba, że komuś się pomyliła Słowenia ze Słowacją...

pabbllo_ldz napisał(a):A Ja sobie odpoczywam( oczy). Potem w dzień po 6ej po kawie mogę sobie jechać dalej..
I to jest najgorsze, dać kierownicę zmiennikowi ok 2/3 w nocy kiedy jest on po lekkich drzemkach.....

yzedef napisał(a):Jedynie do Grecji jechałem z noclegiem bo fizycznie nie ma szans zrobić tej trasy na raz.
Do Grecji z noclegiem, z powrotem wypoczeci na raz jeździmy.... Chciałabym i w tym roku tak pojechać, ale nie wiem czy mi się to uda.... No ale mam bliżej....

pabbllo_ldz napisał(a):A jako ciekawostka obie przestały spać w dzień po ok. roku od narodzin :)
Mój miał 17 miesięcy jak przestał w dzień spać. No ale za to nocka u niego trwała nawet i 12-13 h.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.03.2021 18:11

bledzik, a o co chodzi z tym cytowaniem całego posta piekary?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.03.2021 18:42

krutom napisał(a):bledzik, a o co chodzi z tym cytowaniem całego posta piekary?

...nie powiem, mnie też zaintrygował :D
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.03.2021 20:04

fly napisał(a):
krutom napisał(a):bledzik, a o co chodzi z tym cytowaniem całego posta piekary?

...nie powiem, mnie też zaintrygował :D


Haha, może to jest to słynne; "rezerwacja posta" :mrgreen:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 19.03.2021 21:23

piekara114 napisał(a): Spędzasz wakacje tylko na Istrii?? Bo coś długo małżonka przez Słowenię jedzie....

I to jest najgorsze, dać kierownicę zmiennikowi ok 2/3 w nocy kiedy jest on po lekkich drzemkach.....




Mali Losini jeździłem przez Rupę, w Tym roku na Pag pojadę tak samo.
Więc opłaca się kupić winietę Słoweńską..
Co do zmiennika, to wcześniej żonę budzę plus kawka i daje radę.
Ale każdy ma inny sposób na jazdę.
Chodzi za Mną Grecja i myślę że 2022 to właśnie będzie Grecja, ale to już z noclegiem.
Z RIB nie pojadę szybciej jak 100 km/h więc na raz nie ma szansy.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 20.03.2021 23:33

stachan napisał(a):
pancezary napisał(a):Trasa między Ploce a Orebiciem moim zdaniem jest zbyt niebezpieczna dla kierowcy jadącego bezpośrednio z PL bez noclegu.


Zgadzam się z Tobą pancezary. I nie wierz w bajki, że codzienna jazda po krętych drogach spowoduje, że po dwunastu - czternastu godzinach za kółkiem ze śmiesznymi przerwami spowoduje, że końcówkę tej trudnej trasy pokonasz jako drogę bez wyzwań. Finisz tak długiej podróży jest niezwykle niebezpieczny i tylko człowiek piszący dla ilości, a nie dla jakości postów będzie to bagatelizował. Dla mnie każda osoba, która napisze, że 1200 kilometrów bierze na jeden raz z postojami rzędu 5-20 minut jest niepoważna, nieodpowiedzialna i stwarza ogromne zagrożenie na drodze, zwłaszcza krętej, gdzie rutyna i przekonanie o własnej nieomylności powinno być absolutnie wykluczone. Ja osobiście sugeruję Tobie podróż z noclegiem - lepiej jechać wypoczętym. I to nie tylko dlatego, że bierzesz odpowiedzialność za swoich pasażerów, ale również dlatego, że jesteś odpowiedzialny za życie innych uczestnikom ruchu, dla których zmęczony ponad tysiąckilometrową trasą stanowisz ogromne zagrożenie! Normy dla kierowców prowadzących z kategorią C i D powinny być tożsame również dla posiadających kategorię B, bo przecież niczym nie różni się kierowca osobówki od kierowcy ciężarówki czy autobusu, prawda?

Nie wiem, czy przeczytałeś uważnie mój post, ale ja te trasy już zrobiłem w poprzednich latach :lol: Generalnie jest tak, że jestem zwolennikiem jazdy "na raz" ale jeżdżę tylko w nocy, ponieważ jest wtedy mniejszy ruch, jestem do tego przyzwyczajony i po prostu uwielbiam nocną jazdę, a nie cierpię stać w korkach. Lądowy odcinek na Peljasacu uwielbiam, ale nie będę go pokonywał po całonocnej jeździe z Mazowsza, na wakacjach mi się nie spieszy. Jeśli chodzi o postoje to mamy to od zawsze rozplanowane: Rowień (ostatni Lotos w PL), Rastplatz Triestingtal za Wiedniem, pierwszy parking w Cro i potem stacja INA w zależności gdzie potrzebuję zatankować. To są moje stałe postoje i tam zawsze będę się zatrzymywał. Są oczywiście jeszcze te nieplanowane, ale to zawsze wychodzi w "praniu".
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 21.03.2021 00:59

Uczciwie bez popisów z wujkiem google i dwójką dzieciaków (6,5 lat): Ogólny czas podróży (jazda , przerwy , korki...)
2018-08-20 poniedziałek - Kraków - KRK (wyspa :)) - z noclegiem : 8.30 wyjazd - 17.30 nocleg Węgry 7 km od Letenye , 2018-08-21 8.00 - 12.00 na miejscu
2019-06-08 piątek - Kraków - KRK - bez noclegu - 4.15 wyjazd - 16.00 na miejscu
2020-08-07 piątek - Kraków - KRK - nocna jazda - 17.30 wyjazd - 7.00 na miejscu z 2 godzinnym spaniem na MOPie

ogólnie trasa PL-SK-HU-CRO, 1000 km , 12 godzin normalniej jazdy z zakupami na Węgrzech, przerwami nie tylko na tankowanie. Samej jazdy za kółkiem około 10 godzin.
Da się szybciej - oczywiście ale kosztem przerw
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2021 11:01

Inde napisał(a):
fly napisał(a):
krutom napisał(a):bledzik, a o co chodzi z tym cytowaniem całego posta piekary?

...nie powiem, mnie też zaintrygował :D
Haha, może to jest to słynne; "rezerwacja posta" :mrgreen:
To raczej brak umiejętności cytowania, bo w środek mojej wypowiedzi (odnośni jazdy przez Słowenię 2-3h) kolega wrzucił swój komentarz.... Już nie pierwszy raz się z tym spotkałam....
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.03.2021 23:20

w 2016 z Wielkopolski przez Budapeszt,
Srebrenice,Sarajewo,Mostar,
do Tucepi jechaliśmy bodaj
CZTERY dni,
uczciwie ,
bez popisów,
P.S,
w latach wcześniejszych/późniejszych
zdarzało nam się jechać
"krócej",
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.03.2021 00:00

599 napisał(a):w 2016 z Wielkopolski przez Budapeszt,
Srebrenice,Sarajewo,Mostar,
do Tucepi jechaliśmy bodaj
CZTERY dni,



Jest gdzieś relacja? Bo chętnie bym poczytał/pooglądał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone