Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 22.03.2021 00:32

no niestety,
jakoś z pisaniem relacji
mi nie idzie,
ale inspiracją do tej trasy były przeczytane "ze dwie książki",
między innymi (polecam)
"Jakby nie Było Nikogo " autorstwa Marco Magini,
i jakiejś o oblężeniu Sarajewa,
generalnie urlop zaczynam jak wsiadam
do auta w drodze "na wakacje"
:wink:
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 26.03.2021 12:55

Zacząłem po latach doceniać Istrię min dlatego, że z Krakowa "dobrze i szybko się jedzie", zwłaszcza w nocy przy pełni księżyca czy wczesnym rankiem. Oczywiście nie w weekend i omijając godziny szczytu w Wiedniu. 10 godzin jak to ktoś wcześniej napisał jest normalnym osiągnięciem, nawet z przerwą na toaletę (tankuję raz parę litrów podczas postoju na WC albo dopiero w Cro, ale na baku robię pomiędzy 800 a 900km)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.03.2021 11:37

Nie byłem na Istrii i jakoś się nie wybieram. Dla mnie to jest zbytnio skomercjonalizowana. Wolę dalej jechać na południe.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.03.2021 23:26

Ural napisał(a):Nie byłem na Istrii i jakoś się nie wybieram. Dla mnie to jest zbytnio skomercjonalizowana. Wolę dalej jechać na południe.

Na czym polega skomercjalizowanie Istrii i które rejony na południu takie nie są?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 29.03.2021 16:56

Ural napisał(a):Nie byłem na Istrii i jakoś się nie wybieram. Dla mnie to jest zbytnio skomercjonalizowana. Wolę dalej jechać na południe.

Polecam interior Istrii.
Można tam znaleźć ciszę i spokój nawet w sezonie, a wspaniałe widoki przede wszystkim. :papa:
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 29.03.2021 17:43

krutom napisał(a):Polecam interior Istrii.
:papa:


Dla mnie bez sensu! :? Uwielbiam Istrię z wielu powodów, ale jechać w środek lądu i zrezygnować z wspaniałego wybrzeża - to po prostu ciężki grzech. Ale... różne są zboczenia :) . Kiedyś zapytałem jednego z forumowiczów, który szukał kwatery bezwarunkowo z basenem ze słodką wodą - po co jedzie do Chorwacji, aby pływać w basenie. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi... Wyjazd do Chorwacji, aby siedzieć u kogoś w ogrodzie i nie widzieć morza można zastąpić mieszkaniem na Śląsku, w Warszawie albo na Kujawach. Też pięknie!
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 29.03.2021 18:27

cropag napisał(a):
krutom napisał(a):Polecam interior Istrii.
:papa:


Dla mnie bez sensu! :?

Tak jak reszta wypowiedzi.
Pisałem do Urala w kontekście komercjalizacji.
Nie pisałem o spędzaniu wewnątrz półwyspu całych wakacji.
A tak swoją drogą jeśli kolega nie widział takich miejsc jak Grožnjan, Motovum, Buzet, Vodnjan to polecam.
Jest na forum nieco relacji z Istrii.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 29.06.2021 18:18

cropag napisał(a):
krutom napisał(a):Polecam interior Istrii.
:papa:


Dla mnie bez sensu! :? Uwielbiam Istrię z wielu powodów, ale jechać w środek lądu i zrezygnować z wspaniałego wybrzeża - to po prostu ciężki grzech. Ale... różne są zboczenia :) . Kiedyś zapytałem jednego z forumowiczów, który szukał kwatery bezwarunkowo z basenem ze słodką wodą - po co jedzie do Chorwacji, aby pływać w basenie. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi... Wyjazd do Chorwacji, aby siedzieć u kogoś w ogrodzie i nie widzieć morza można zastąpić mieszkaniem na Śląsku, w Warszawie albo na Kujawach. Też pięknie!

Spotkałem kiedyś takich policjantów z Białegostoku nad morzem co cały urlop siedzieli pod kwatera i pili ruska wódkę z bazaru która dostali w ramach łapówki od Białorusinów.
Jak dobrze kojarzę to przez cały pobyt byli 2 razy na plazy.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 29.06.2021 18:54

A200universeblue napisał(a):
cropag napisał(a):
krutom napisał(a):Polecam interior Istrii.
:papa:


Dla mnie bez sensu! :? Uwielbiam Istrię z wielu powodów, ale jechać w środek lądu i zrezygnować z wspaniałego wybrzeża - to po prostu ciężki grzech. Ale... różne są zboczenia :) . Kiedyś zapytałem jednego z forumowiczów, który szukał kwatery bezwarunkowo z basenem ze słodką wodą - po co jedzie do Chorwacji, aby pływać w basenie. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi... Wyjazd do Chorwacji, aby siedzieć u kogoś w ogrodzie i nie widzieć morza można zastąpić mieszkaniem na Śląsku, w Warszawie albo na Kujawach. Też pięknie!

Spotkałem kiedyś takich policjantów z Białegostoku nad morzem co cały urlop siedzieli pod kwatera i pili ruska wódkę z bazaru która dostali w ramach łapówki od Białorusinów.
Jak dobrze kojarzę to przez cały pobyt byli 2 razy na plazy.


Ale to chyba ich sprawa gdzie byli i co robili. Jeśli wrócili zadowoleni z wakacji, to tym lepiej. Nie wsadzajmy nosów w cudze upodobania i nie narzucajmy innym co powinni robić i jak spędzać czas, dopóki to nie wpływa negatywnie na nas i nasze otoczenie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2021 19:04

Uprzejma prośba o powrót do tematu wątku :idea:
anthony1981
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 01.07.2021 09:20

Dorzucę dwa info ze swoich przejazdów.

2020
Trasa tam, dwa etapy:
Wrocław-Brno-Mikulov: 5h (12-17), Mikulov-Sukosan: 10h (długo.. 7-17)
Trasa powrót na raz
Sukosan-Wrocław: 16h (5-21) również dość długo (ekstremalna mgła w Cro, korek na granicy, duży objazd górami przez zamknięcie drogi na Międzylesie + zwiedzanie zamku gdzieś po drodze)

2021
Trasa tam, dwa etapy:
Wrocław-Brno-Znojmo: 5h (10-15), Znojmo - Novigrad (Istria): 6h (7-13)
Medulin-Piran: 2h (7-9), Piran-Wrocław: 12h (10-22)

Jazda 100% przepisowo, poniżej maksymalnej dopuszczalnej prędkości: 110-120km/h (krajówki oczywiście odpowiednio mniej), na spokojnie, odpoczynki kiedy się zachce + obiad w Czechach, Wrocław-Brno krajówka.
Wychodzi na to, że w te 10-12h da się spokojnie dojechać i pić kawę nad morzem śródziemnym :)
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 02.07.2021 08:51

Wyjazd z Krakowa o 18:30. O 6:30 już na miejscu w Rovinju. 12 godzin spokojnej jazdy. Auto dopakowane więc prędkość około 120 km/h. Co 2-3 godziny krótki postój na rozprostowanie nóg.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 05.07.2021 09:38

pluton napisał(a):Wyjazd z Krakowa o 18:30. O 6:30 już na miejscu w Rovinju


Jak na granicach ?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 09:43

buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 05.07.2021 09:57

Trasa Bielsko-Biała - Zwardoń - Komarno - Budapeszt - Makarska
Równe 12 godzin licząc postoje. Podróż z poniedziałku na wtorek. Prędkość w większości 140km/h na tempomacie bo jedziemy z boksem dachowym. Zazwyczaj wychodzi 11 godzin jak jedziemy przez Bratyslawę i drogę 86.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone