Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.07.2018 16:22

W tym roku pierwszy raz jechałem bez noclegu i na noc. W sumie przez ponad 1700km nie prowadziłem tylko 2h - wtedy jechał "kierowca pomocniczy" :D, a ja trochę się przespałem ze wskazaniem na trochę ;) Miałem 7h jazdy 2h przerwy i 12h jazdy - podczas jazdy postoje oczywiście. Objaw zmęczenia pojawił się na bramkach w Cro gdzie zamiast wziąć bilet wkładałem na siłę kartę w miejsce gdzie bilet wychodzi :D :D :D Dobrze, że nikogo za mną nie było i zaskoczyłem, że wjeżdżam dopiero na płatny odcinek.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.07.2018 17:40

W tym roku kolejny raz na noc. Wyjazd w czwartek około 15:15 z Torunia. Baška 7:30. Na trasie 2:15 kima ale tylko dlatego, że na camp przed 7:00 i tak nie wpuszczą. Komp pokazuje 14:09 i 1339km ale to jeszcze przed nieliczonym dojazdem po żonę, przez miasto do biura. Ogólnie świetna jazda, niemęczącą, bez deszczu, klimy, korków, zagęszczenia i cymbałów na trasie, bardzo przepisowo i bezstresowo. Mnie to nie męczy. Jedna kawa jeszcze w PL, jeść mało, na bieżąco, nie opychać się. Być uważnym, nie spinać się, nie przeginać, nic na siłę, słuchać organizmu :)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 24.07.2018 20:46

Też jadę na noc na jeden raz. O 17 Gdańska. Jeśli zamuła chwyci gdzieś już w Chorwacji to zamieni mnie na krótką chwilę "pilot" ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.07.2018 09:31

Jeżeli ktoś jedzie z południa Polski, powiedzmy z terenów przygranicznych - nie ma sensu brać noclegu.
Z Warszawy jadąc np. do Zwardonia jestem zmęczony polskimi drogami - 420km nieciekawej jazdy.

Kolega wziął nocleg w Zwardoniu a później już tylko 995km do celu.

Mniej jestem zmęczony robiąc 1000km za granicą niż 450km w Polsce.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 25.07.2018 10:30

wikol napisał(a):Jeżeli ktoś jedzie z południa Polski, powiedzmy z terenów przygranicznych - nie ma sensu brać noclegu.
Z Warszawy jadąc np. do Zwardonia jestem zmęczony polskimi drogami - 420km nieciekawej jazdy.

Kolega wziął nocleg w Zwardoniu a później już tylko 995km do celu.

Mniej jestem zmęczony robiąc 1000km za granicą niż 450km w Polsce.

Święta racja, nic tak chyba nie męczy jak jazda po naszym kraju. Czy to jedziemy do czy z Cro najgorzej jedzie się przez Pl :roll:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 26.07.2018 17:07

W zeszłym roku jechaliśmy z Gdańska z noclegiem na Węgrzech (Gyor). Nocleg był koszmarny ze względu na brak klimy w pokojach. Rano nie czuliśmy się wypoczęci. W drodze powrotnej pojechaliśmy na raz z kilkoma przerwami na odpoczynek, nie było tak źle. W tym roku wyjazd pojutrze, postaramy się na raz, jest trzech kierowców, wygodniejszy samochód, zobaczymy.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 27.07.2018 07:00

Lechoo napisał(a):W tym roku pierwszy raz jechałem bez noclegu i na noc. W sumie przez ponad 1700km nie prowadziłem tylko 2h - wtedy jechał "kierowca pomocniczy" :D, a ja trochę się przespałem ze wskazaniem na trochę ;) Miałem 7h jazdy 2h przerwy i 12h jazdy - podczas jazdy postoje oczywiście. Objaw zmęczenia pojawił się na bramkach w Cro gdzie zamiast wziąć bilet wkładałem na siłę kartę w miejsce gdzie bilet wychodzi :D :D :D Dobrze, że nikogo za mną nie było i zaskoczyłem, że wjeżdżam dopiero na płatny odcinek.

Niezła beka by była, jakby ktoś z tyłu widział jak próbujesz kartę wepchnąć na starcie autostrady. A swoją drogą podziwiam, ja się nie zdecydowałem na jednorazowy strzał głównie ze względów turystycznych ale i wygody :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 13.08.2018 01:06

......"beka"? Na A4 płacisz na wjeździe.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 13.08.2018 07:59

Kolega akurat dał przykład gdzie brał bilet i tam chciał zapłacić.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 27.09.2021 12:29

W tym roku wystartowaliśmy do Chorwacji z założeniem, że nie bierzemy noclegu w trasie, tylko jeśli nas spanie "zacznie rąbać" to kimamy na parkingu.
Wyjazd z Mazowsza około 17:30... Cel: Pag, na wyspie Pag.
Byłem głównym szoferem. Próba drzemki na parkingu? Owszem, była, ale nie zasnąłem. Wręcz wkurzony tym faktem, że nie mogę zasnąć jechałem dalej :). Spanie zaczęło mnie rąbać mocniej jakieś 3 godziny przed dojazdem do Pagu. Za kierownicą zasiadła moja Żona i dowiozła nas do celu.
Na nic się zdały postoje w trakcie trasy, spacerki po parkingach itp.

Powrotną drogę planowaliśmy zacząć około 8 rano. I to było to. Dojazd na tzw. strzała bez najmniejszego problemu. Cała droga powrotna z Pagu na Mazowsze zajęła nam 15:30 godziny i jechało mi się elegancko. Nie potrzebowałem zmiennika.
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 27.09.2021 13:10

Ja jak nie jade na sobotę to często 3 nocy ruszam. W lecie o 5 już widno i można spokojnie jechać i na obiadek na Rivierze się zameldować.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.09.2021 13:17

@coobah.
Też tak mam, że jak chcę zasnąć to nie mogę ale raz mi się przydarzyła sytuacja, że wracając z Chorwacji żonie i dzieciakom zachciało się siusiu....już w 90% trasy... w Czechach 100km od domu.
Poszli i tylko przymknąłem oko. Obudzili mnie po 30 minutach abyśmy już raczej ruszali :P
Po prostu odpłynąłem w 5 sekund.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.09.2021 13:35

coobah napisał(a):Powrotną drogę planowaliśmy zacząć około 8 rano. I to było to. Dojazd na tzw. strzała bez najmniejszego problemu. Cała droga powrotna z Pagu na Mazowsze zajęła nam 15:30 godziny i jechało mi się elegancko. Nie potrzebowałem zmiennika.
Na powrocie zawsze lepiej się prowadzi, bo jesteś wypoczęty. U mnie wtedy Pan M. bez problemu robi trasę północna Grecja (ląd) - Sucha Besk., wyjazd ok. godz. 16, cała jazda ok. 22 h. W odwrotnym kierunku nie ma szans bez porządnego noclegu tej trasy zrobić.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.09.2021 14:04

U mnie jest wręcz odwrotnie.
Jadę podniecony na wakacje i mogę bez spania cisnąć 1300km z 3 przystankami (bez snu).
Z powrotem droga mi się dłuuży bo nie chcę wracać :/
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2021 14:08

kaeres napisał(a):U mnie jest wręcz odwrotnie.
Jadę podniecony na wakacje i mogę bez spania cisnąć 1300km z 3 przystankami (bez snu).
Z powrotem droga mi się dłuuży bo nie chcę wracać :/


To tak jak i z nami - tam jedziemy z emocjami, wyspani, fizycznie nie zmęczeni więc droga nie jest żadnym wyzwaniem.
Powrót - to koszmar. Zmęczenie fizyczne po urlopie i niewyspanie nas pokonuje - zmiany z kółkiem są bardzo częste.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone