Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR I tunel Pitve

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Olou
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olou » 29.09.2006 13:19

Kamienie faktycznie wybetonował Ivo Carić wraz z turystami z Czech. Fajny jest zwłaszcza ten pomost, z którego można sobie poskakać do wody na główkę. Projekt plaży - Ivo Carić.
Obok willi Iva znajduje się wypasiona willa chorwackiego VIP-a, trudni się on produkcją podręczników szkolnych. Był znanym działaczem (politykiem) nowego rządu po wojnie w Cro, stąd dostał później intratne zamówienia. Skąd my to znamy?
Pozdro! Olou
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 29.09.2006 13:37

Obrazek

Obrazek
kristoph
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristoph » 10.06.2007 17:21

Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.06.2007 18:19

Krzysiu - fotka extra,tylko zmniejsz ją troszkę :D :D :papa:
kristoph
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristoph » 16.06.2007 13:04

Wojan dzięki, tylko daj mi wskazówkę jak ją pomniejszyć...... :)
zimny
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimny » 22.06.2007 11:00

Wracając do tematu głownego. w ub. roku przebiegłem tunel Pitve - wrażenie niesamowite, w samo południe w szczycie komunikacyjnym. Z jednym postojem na mijance- niezła była adrenalinka. A co do Hvaru, piękna wyspa ale myślę że przereklamowana, wg mnie Vis dużo ciekawszy i piękne piaszczyste plaże ( trzy) . Pozdrawiam GJ
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.06.2007 23:13

zimny napisał(a):Wracając do tematu głownego. w ub. roku przebiegłem tunel Pitve - wrażenie niesamowite, w samo południe w szczycie komunikacyjnym. Z jednym postojem na mijance- niezła była adrenalinka. A co do Hvaru, piękna wyspa ale myślę że przereklamowana, wg mnie Vis dużo ciekawszy i piękne piaszczyste plaże ( trzy) . Pozdrawiam GJ


Jak Ci się biegło 1400 m w tych oparach spalin? A na mapie wygląda tak mało groźnie http://wikimapia.org/1024185/hr/ :papa:
ela.m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela.m » 07.07.2007 13:43

Ja też byłam na Hvarze. Popieram że tunel to super adrenalina nam wszystkim szcęki opadały z wrażenia i podziwu dla tych co go wykopali! 8O
Te wąskie dróżki też dostarczały adrenaliny szczegolnie mi , kiedy mój mąż stwierdził, że jedziemy w złym kierunku i poprostu zaczął zawracać. A ja widziałam czubki drzew i miałam wrażenie że zaraz będziemy lądowąć w przepaść!!
Plaże w Zavali sa piękne! My na stałe zatrzymaliśmy się Straim Gradzie!
Fajne zdjęcie można zrobić na miejscach widokowych jadąc w kierunku Zavali.
Dla mnie miejsca bardzo urokliwe na Hvarze! i lawenda .!
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 04.08.2007 18:58

tunel pitve

majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.08.2007 22:53

verus napisał(a):tunel pitve



Niesamowity. Wjeżdżając składaliśmy lusterka. 8O :lol:
koza121
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koza121 » 15.08.2007 00:22

Witam,
jestem nowym użytkownikiem i mam pewne pytanie do osob bardziej doświadczonych w tej kwestii. Czytałem na forum o tunelu Pitve, otóż planuję z promu ze Starego Gradu dojechac do Sv. Nedelji rowerem. Nie jezdze zawodowo na rowerze tylko raczej rekreacyjnie wiec chciałem zapytac jak wyglada ta trasa no i pytanie o tunel. Rzeczywiscie tak straaaasznie??? jesli chodzi tylko o dobrą kondycję to dam rade. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.08.2007 09:58

Nie jest strasznie tylko jest zakaz :wink:

Obrazek
koza121
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koza121 » 15.08.2007 18:07

No wlasnie widziałem, tylko nie wiem czy sensowny i egzekfowalny :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.08.2007 08:42

Czy sensowny :?: nie wiem, jeśli ktoś potrafi wyciągnąć ze swojego dwukołowego rumaka 40 km/h i utrzymać tę prędkość na dystansie 1500 metrów, to większego sensu nie widzę, bo z taką prędkością najczęściej pojazdy w tunelu się poruszają. Powodem na nie, może być to, że tunel ma wyłącznie naturalną wentylację, więc poruszać się będziesz w spalinach. Czy egzekwowany :?: nie bardzo, bo za tunelem nie ma chyba żadnego posterunku policji i ludzi szeryfa tam przez tydzień nie widziałem, choć zawsze może się zdarzyć jakiś zabłąkany patrol, właściciel kwaterki u którego mieszkaliśmy, był właśnie policjantem, ale pracującym w Hvarze. No cóż, możesz trafić na patrol, tak samo jak ja jadąc autem nie zawsze zgodnie z ograniczeniami prędkości i zostać ukaranym. Moim zdaniem jak masz dość pary w nogach i sprawne :!: oświetlenie roweru, to przemkniesz przez tunel. Moja rada jest tylko jedna, przed wjazdem do tunelu zrób sobie troszkę odpoczynku a nie wjeżdżaj z marszu, bo sam dojazd do niego już Twoje siły nadwątli, a kiepsko by było, gdyby Ci ich w tunelu brakło :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2007 18:00

A ja wymiękłem mając do dyspozycji wypożyczony skuterek, no i żona też dawała znaki, że się boi.
Uwaga dodatkowa; miejscowi nie czekają na zielone, walą od razu po wyjechaniu ostatniego auta...
Ogólnie odradzam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HVAR I tunel Pitve - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone