Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR I tunel Pitve

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 09.09.2006 11:59

doskonale powiedziane :!: :wink: i zgadzam się w 100 % był nawet film z wdzięcznym tytułem "Pieniądze to nie wszystko" :wink: :lol: a cóż może być przyjemniejszego niż wydawanie zdobytych w ciągu roku pracy pieniędzy na podróże i poznawanie czegoś nowego. :D
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 09.09.2006 13:02

skoro o tunelu temat to może zobaczmy o czym piszemy :lol:

Obrazek

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.09.2006 15:56

Super ci wyszedł ten tunel, mi niestety nie udało się zrobić tak fachowego zdjęcia. Prawdopodobnie wszedłeś tam sam i stąd taki efekt. Kolejka do tunelu była niekiedy imponuąca, zarejestrowałam tylko podobne na zewnątrz.

Obrazek



Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 09.09.2006 16:16

poprostu udało mi się trafić na "pole position" kiedy akurat migło światło na czerwone więc sporo czasu miałem na cyknięcie, natomias gwoli wyjaśnienia to światełko na 1 zdjęciu to wbrew pozorom nie koniec tunelu (który ma 1400 metrów) którego to nie widać z jednego końca na drugi lecz jest to nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód. :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.09.2006 16:59

Ciekawe, spróbuję następnym razem. 8O Kolejne moje fotki to już tylko tegoroczne wspomnienia z Hvaru... :cry: :cry: :cry: :D STRASZNIE DŁUGO TRWA ICH WGRYWANIE! :wink: :wink: Zrobiłam ok. 800 i też mi nawt czasu nie starcza, aby ciekawsze wyselekcjonować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 09.09.2006 22:04 przez majeczka, łącznie edytowano 2 razy
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 09.09.2006 21:21

Zdjęcia są przepiękne. Pozazdrościć takiej pamiątki. Aż trudno uwierzyć, że za dwa tygodnie tam będę :) Czy możecie powiedzieć mi ile km jest z miejscowości Sucuraj, gdzie przypływa prom z Drvenika do miejscowości Hvar ?? Ile czasu potrzeba na pokonanie tej trasy, zważywszy, że jest taka trudna ?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.09.2006 21:41

Sama wyspa ma ok. 85 km dł Wg mnie Hvar znajduje się mniej więcej w co najmniej 5/6 drogi od Sucuraju. Musisz, przynajmniej na początku uważać na drogę, są to rzeczywiście półki skalne wydarte górom. 8O 8O 8O Nie mniej jednak mogę cię pocieszyć, że turyści wykazują tu dość wysoką kulturę jazdy i poruszają się raczej bezkolizyjnie. :lol: Podziwiaj uroki drogi, o ile siedzisz obok i nie prowadzisz. Czasami widać następne serpentyny z drogi na wprost, lub znad przepaści. :cry: jEDNAK OGÓLNIE JEST SUPER! Żałuję, że w tej chwili jestem w kraju... :x :x :x Czekamy na relacje. Powodzenia i super mocnych wrażeń. :D majeczka
Ostatnio edytowano 10.09.2006 22:33 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.09.2006 09:06

droga Sucuraj - Hvar to około półtorej godzinki spokojnej jazdy.

Sama wyspa ma ok. 85 km dł Wg mnie Hvar znajduje się mniej więcej w co najmniej 3/6 drogi od Sucuraju.


koleżanko Majeczko nie wiem bo z matematyki słaby jestem ale tak czy inaczej te "3/6" to wg mnie pół a to nijak odpowiada realiom bo Hvar leży dokładnie po przeciwległej stronie wyspy w stosunku do Sucuraja. :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.09.2006 16:15

majeczka napisał(a):Sama wyspa ma ok. 85 km dł Wg mnie Hvar znajduje się mniej więcej w co najmniej 5/6 drogi od Sucuraju. Musisz, przynajmniej na początku uważać na drogę, są to rzeczywiście półki skalne wydarte górom. 8O 8O 8O Nie mniej jednak mogę cię pocieszyć, że turyści wykazują tu dość wysoką kulturę jazdy i poruszają się raczej bezkolizyjnie. :lol: Podziwiaj uroki drogi, o ile siedzisz obok i nie prowadzisz. Czasami widać następne serpentyny z drogi na wprost, lub znad przepaści. :cry: jEDNAK OGÓLNIE JEST SUPER! Żałuję, że w tej chwili jestem w kraju... :x :x :x Czekamy na relacje. Powodzenia i super mocnych wrażeń. :D majeczka
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 11.09.2006 08:43

majeczka napisał(a):Podziwiaj uroki drogi, o ile siedzisz obok i nie prowadzisz. Czasami widać następne serpentyny z drogi na wprost, lub znad przepaści. :cry: jEDNAK OGÓLNIE JEST SUPER! Żałuję, że w tej chwili jestem w kraju... :x :x :x Czekamy na relacje. Powodzenia i super mocnych wrażeń. :D majeczka


Na Hvarze na pewno oddam stery prowadzenia mojemu Towarzyszowi :lol: Ja oczywiście będę zachwycać się widokami. Mamy tylko nadzieję, że zdołamy zobaczyć wszystko i dotrzeć wszędzie, gdzie planujemy, a plany są rozległe (nie tylko Hvar). Mamy co prawda 2 tygodnie na objazd Chorwacji, ale z góry wiemy, że to wcale nie za dużo. Dziękuję za życzenia powodzenia. Zdam relację, jak wrócimy. Jeszcze tylko 12 dni do wyjazdu :D
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 11.09.2006 08:54

Obrazek

Obrazek

jako że przetasowałem galerię trzeba było fotki na nowo zapodać

adres do całości http://fotokonto.pl/editgallery.php?Id=652
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.09.2006 22:10

Imponujące są te twoje tunele, żeby to przeżyć trzeba tam być. Spróbuję w przyszlym roku. A tak nawiasem mówiąc gdie chociażby w Europie spotkamy podobne?
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 12.09.2006 22:56

Tunel...
Obrazek

... i przed tunelem...
Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.09.2006 23:50

baton :!: łobuzie wlazłeś jeszcze głębiej :evil: :wink: :wink: :wink: :lol: w przyszłym roku film nakręcę i zapodam :wink: chociaż nie wiem czy cokolwiek wyjdzie :cry:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 13.09.2006 07:26

a w tym roku, dokładnie 9/9, ktoś wiózł rowery na dachu terenowego samochodu i utkwił w tunelu Pitve 8O
Czekaliśmy trochę, ale w końcu się wyłonił.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HVAR I tunel Pitve - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone