Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 09.06.2011 10:36

Czy w Serbii, Macedonii, Albani no i Grecji moze sie sprawdzić nocleg w namiocie ... moja druga połowa jest właśnie na kupnie wynalazku - namiot dachowy - genialne na postoje po drodze i intensywną trasę, kiedy nie pozostaje się długo w jednym miejscu ... nie wiem tylko jak to się sprawdza ponieważ nie znam żadnego tzw "posiadacza" :wink: tegoż wynalazku.
Obawiam się czy bezpiecznie jest nocowac w taki sposób np w Serbii czy Albanii. Czy mają tam ewentualnie kempingi czy też można na dziko gdzieś np w górach spać?

Jeszcze jedno ... ja rozumiem, ze jak dotąd to prawie głównie jesteście w drodze? bo noclegów nie ma co liczyć ... podziwiam kondycję :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2011 10:48

Ładne te zdjęcia z Kruji. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.06.2011 11:31

moja druga połowa jest właśnie na kupnie wynalazku - namiot dachowy


jakiś link?
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 09.06.2011 12:49

Krystof napisał(a):
moja druga połowa jest właśnie na kupnie wynalazku - namiot dachowy


jakiś link?


Obrazek

:twisted: 8) :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.06.2011 13:03

Nie wiem dlaczego, ale do tej pory śledziłam Twoje poprzednie relacje zdecydowanie po cichu. Tym razem postanowiłam to zmienić :wink:

Przeprawę przez jezioro obowiązkowo zapamiętuję, no i tę wizję zimnego pifka :wink: na szczycie wielkiej góry też :D

pozdrawiam całą dzielną rodzinkę
:D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 09.06.2011 13:41

Start przegapiłem, na pociąg nie zdążyłem, prom też mi odpłynął... ale dogoniłem i w dalszą podróż zabieram się z Wami :D

Rewelacyjna wycieczka, te widoczki 8O , i pomysły na przemieszczanie się, super :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 13:58

Fatamorgana napisał(a):
Jaka była główna przyczyna, która Was skłoniła do jazy tym pociągiem?
Oszczędność czasu czy sił?
Bo rozumiem, że mieliście z głowy jazdę przez góry, zakręty, korki itp. no i chyba było szybciej...

Pozdr.


Kiedy wyjeżdżaliśmy nasz młodszy synek nie miał jeszcze dziesięciu miesięcy i nie wiedzieliśmy jak się bedzie zachowywał podczas długiej jazdy samochodem. Podzieliliśmy więc nasza podróż tak żeby nie pokonywać na raz zbyt długich odcinków. Gdyby nie było tego pociągu to i tak gdzieś pewnie byśmy jeszcze spali, a tak mieliśmy i nocleg i wielką atrakcje w jednym no i Bar to już do Albanii bliziutko.

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.06.2011 14:02

Crayfish napisał(a):
Krystof napisał(a):
moja druga połowa jest właśnie na kupnie wynalazku - namiot dachowy


jakiś link?


Obrazek

:twisted: 8) :D


to nie kupuję :roll:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 14:04

espeso napisał(a):Czy w Serbii, Macedonii, Albani no i Grecji moze sie sprawdzić nocleg w namiocie ... moja druga połowa jest właśnie na kupnie wynalazku - namiot dachowy - genialne na postoje po drodze i intensywną trasę, kiedy nie pozostaje się długo w jednym miejscu ... nie wiem tylko jak to się sprawdza ponieważ nie znam żadnego tzw "posiadacza" :wink: tegoż wynalazku.
Obawiam się czy bezpiecznie jest nocowac w taki sposób np w Serbii czy Albanii. Czy mają tam ewentualnie kempingi czy też można na dziko gdzieś np w górach spać?

Jeszcze jedno ... ja rozumiem, ze jak dotąd to prawie głównie jesteście w drodze? bo noclegów nie ma co liczyć ... podziwiam kondycję :)


Doświadczeń z takim namiotem też nie mam żadnych. W Albanii są jakieś kempingi ale nie jestem za bardzo zorientowany w tym temacie. Na riwierze, blisko miejsca gdzie spaliśmy, był jeden ale poza sezonem zamknięty. O bezpieczeństwo raczej bym się nie obawiał.

W sumie łącznie z pociągiem to spaliśmu chyba w jedenastu miejscach, taki kalejdoskop, ale po Tiranie trochę zwolniliśmy :D

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 14:23

krzyswerm napisał(a):Czy trzeba rezerwować prom?


Nie, promu nie trzeba rezerwować, trzeba tylko przyjechać trochę wcześniej.
Pozdrawiam

woojtekg napisał(a):Gratuluje odwagi. Ja to może i bym się zdecydował na taka podróż z 13 miesięcznym dzieckiem, ale szansa na przekonanie zony nie miałbym żadnych.
Gratuluje równiez umiejetnosci pakowania się. Tyle dni, dwójka dzieci, 5 osób w samochodzie i bez boxu na dachu.

Mozna sie zapytac, ile orientancyjnie to was kosztowało ?


Obawy też mieliśmy ale po doświadczeniach z pierwszym synem już trochę mniejsze.
To pakowanie to poważny (jak nie największy), przy wyjazdach z takimi małymi dziećmi problem i zaczynam się na poważnie zastanawiać nad zakupem boxa. Inna sprawa, że przy tylu noclegach to już człowiek nabiera trochę wprawy w pakowaniu :D
Co do kosztów to dokładnie ciężko jest powiedzieć. Za pociąg, niektóre promy, noclegi na Paxos, płaciliśmy już wcześniej, było też kilka wpłaconych zaliczek. Tym razem, z powodu oszczędności właśnie, trochę rzadziej odwiedzaliśmy restauracje. Stąd też większy bagaż.
Dokładnie Ci nie napisze, ale na pewno było to mniej niż 10 tysięcy.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 27.08.2011 17:11 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 14:35

Krystof napisał(a):no nie mogę się doczekać! :D


Andrzej S napisał(a):Relacja bajka


Krzysztof i Lidia napisał(a):Start przegapiłem, na pociąg nie zdążyłem, prom też mi odpłynął... ale dogoniłem i w dalszą podróż zabieram się z Wami :D
Rewelacyjna wycieczka, te widoczki 8O , i pomysły na przemieszczanie się, super :)


Tymona napisał(a):Nie wiem dlaczego, ale do tej pory śledziłam Twoje poprzednie relacje zdecydowanie po cichu. Tym razem postanowiłam to zmienić :wink:
Przeprawę przez jezioro obowiązkowo zapamiętuję, no i tę wizję zimnego pifka :wink: na szczycie wielkiej góry też :D
pozdrawiam całą dzielną rodzinkę
:D


Franz napisał(a):Ładne te zdjęcia z Kruji. :)
Pozdrawiam,
Wojtek


telepol napisał(a):widać Albania nie jest taka zła jak ja malują, byłem ale w Shkoder najdalej, moze i pojechał bym dalej ale to nie na wycieczke jednodniową z CRO.
Zasiadam i czekam :)


Crayfish napisał(a):no ... niesamowita podróż.
piękne zdjęcia, ludzie mają do tej pory jeszcze inne pojecie o Albanii i jej stolicy, ale mam nadzieję, że po obejrzeniu Twojej relacji się nieco zmieni.


piotrmks napisał(a):Dosiadam sie i czekam na ciąg dalszy. 24.06 ruszam w drogę Chorwacja, BiH, CRG, Shqiperi, Makedonia, Serbia.



Dziękuje Bardzo Wszystkim za słowa uznania.
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam na ciąg dalszy, który postaram się najpóźniej jutro wkleić.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 09.06.2011 16:28

Słyszałem opinie, że Albania jest niebezpieczna ... z Twojej relacji wynika, że to chyba dawne dzieje :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 17:24

Dario85 napisał(a):Słyszałem opinie, że Albania jest niebezpieczna ... z Twojej relacji wynika, że to chyba dawne dzieje :)


Różne się rzeczy słyszy i czyta o Albanii. Ja byłem w Albanii już cztery razy i nigdy nic złego mnie tam nie spotkało.

Pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 09.06.2011 18:47

Espeso campingi w Albanii są na pewno w okolicach Durres-Kawaje,Vlore,w Dhermi są conajmniej 4, w Himare chyba 2 ,jakiś jest też pod Sarandą,oraz przy plaży Bunec gdzieś obok Qeparo i w Borsh.Jest też w okolicach Szkodry .To tyle co byłam lub mijałam po drodze.
Z roku na rok powstaje ich coraz więcej.

W Macedonii najwięcej campingów znajdziesz wokół Ohrid.A i w Serbii też np w Palic tuż przy granicy z Węgrami oraz przed Belgradem .
inne campingi w Serbii

Kol mam nadzieję ,że wybaczysz mi ten wtręt.
Z niecierpliwością czekam na dalsze przygody. :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.06.2011 19:42

carnivalka napisał(a):Kol mam nadzieję ,że wybaczysz mi ten wtręt.


Wszystkie wtręty mile widziane :D , zwłaszcza, że niespecjalnie się kempingami interesowałem.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone