Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.05.2015 18:48

Szkoda dzieciaków...ale najważniejsze ,że widoczki wraz z rejsem Wam wynagrodziły...zawirowania basenowo-
hotelowe

Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 28.05.2015 21:24

Piękna droga, szkoda tylko noclegu.
Widać gwiazdki przyznają w Albanii podobnie jak np. w Egipcie :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.05.2015 21:28

Bardzo tu ciekawie .wrócę nadrobić zaległości :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.05.2015 11:20

kmichal napisał(a):...przygoda hotelowa do miłych nie należy



ajdadi napisał(a):...zawirowania basenowo-hotelowe...



MarDomi napisał(a):Piękna droga, szkoda tylko noclegu.
Widać gwiazdki przyznają w Albanii podobnie jak np. w Egipcie :wink:



Mi najbardziej szkoda, że nie odwiedziłem Rodonit. No ale zawsze to jeden z pretekstów żeby do Albanii wrócić.
Tak w sumie ten Hotel to tylko epizod w całym naszym wyjeździe i nawet nie chodzi o ten basen i apartament, tylko nie lubię jak ktoś celowo wprowadza mnie w błąd po to żeby na siłę sprzedać swoje usługi. Sprawdzałem korespondencje z nimi i o basen pytałem kilka razy, a rezerwacje apartamentu potwierdzałem dzień przed wyjazdem.
Nie wiem jak jest w Egipcie, nigdy nie byłem, ale w tym przypadku to te gwiazdki musieli sobie przyznać sami.
Na szczęście następne miejsce gdzie spaliśmy okazało się strzałem w dziesiątkę.

Pozdrawiam


andeo napisał(a):Bardzo tu ciekawie .wrócę nadrobić zaległości :)


Zapraszam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.05.2015 14:18

1 maj

Za jedna rzecz mogę hotel Vlora International pochwalić, za śniadanie. Trzeba przyznać, że było smaczne i urozmaicone, w formie szwedzkiego stołu. Dodatkowo z tarasu gdzie jedliśmy w przynajmniej w jedną stronę roztaczał się całkiem ładny widok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po śniadaniu dosyć sprawnie spakowaliśmy się i w pierwszej kolejności pojechaliśmy na zakupy. Była ku temu w Albanii ostatnia okazja, ponieważ w miejscowości do której się udawaliśmy raczej nie było szans na znalezienie większego sklepu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę się tu zmieniło, tych kulek( :) ) wcześniej nie było.

Obrazek

Meczet Murada z 1557r, jeden z najstarszych w Albanii.

Obrazek


W sklepie kupujemy tradycyjnie już różnego rodzaju dżemy (figowy w największej ilości), koniak trochę raki i dużą ilość napojów dla dzieci. Za wszystko bezproblemowo płacimy euro. Kurs 1 euro=140 leków.
Po zakupach mamy jeszcze w planie wypicie kawy w restauracji Kuzum Baba, z której jest ładny widok na Vlore. Błądzimy trochę po bocznych uliczkach miasta.

Obrazek

W końcu udaje nam się jakoś trafić ale niestety, okazuje się, że restauracja jest zamknięta. Nie jesteśmy zresztą jedynymi, którzy „całują klamkę” restauracji. Po nas przyjechał jeszcze autobus z grupą młodzieży no i tez spotkał ich zawód. Coś trochę pechowe to Vlore tego roku. Pozostaja nam wspomnienia z restauracji z 2013 roku.
Trudno, zamiast tego postanawiamy, że zatrzymamy się na dłużej w jakiejś restauracji na Llogarze.
Parking za restauracją Kuzum Baba.

Obrazek

Wyjeżdżamy z Vlore.

Obrazek

Po prawej przebrany w ludowy strój „naganiacz” z jakiejś restauracji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ludzi i samochodów przy restauracjach całkiem sporo, w końcu to 1 maj. Początkowo miałem zamiar zatrzymać się w restauracji Panorama, którą kojarzyłem z poprzednich wyjazdów. Ostatecznie jednak wybraliśmy inną, położoną kilkadziesiąt metrów wcześniej.

Obrazek

Widoki z tarasu piękne. W restauracji można było kupić trudno dostępne, a zachwalane (m.in. na tym forum) ciemne piwo Korca. Zaopatrujemy się dodatkowo w kilka butelek. Tanio niestety nie jest. Piwo dosyć dobre, ale ja, jeśli chodzi o piwo, to jestem tradycjonalistą, jednak wole jasne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jedziemy dalej. Po drodze zatrzymujemy się oczywiście na widokowym parkingu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Drymades, chyba tak nazywa się ta plaża. Kiedyś dostępna tylko dla aut terenowych, teraz prowadzi tam nowa asfaltowa droga.

Obrazek


Dhermi

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze przed Himarą i zjazdem na Livadi, zaraz przy starej Himarze, jest stacja benzynowa. Pamiętałem, że jest tam tez sklepik, w którym można kupić pieczywo i winko. Tankujemy tam paliwo (cena z tego co pamiętam zbliżona do naszej), a także zaopatrujemy się w w/w produkty.
Skręcamy na Livadi (Livadh) Beach, gdzie poleniuchujemy następne trzy dni. Jednak tym razem mijamy znaną nam z 2011 roku Villę Calliope. Pomimo tego, że to miejsce przypadło nam do gustu, w tym roku postanowiliśmy zatrzymać się gdzie indziej.

Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 25.08.2018 19:27 przez KOL, łącznie edytowano 2 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.05.2015 14:27

... ładnie, nawet bardzo ładnie ... :) ... muszę przyznać, że Albanią na dłużej niż jeden dzień jestem kuszony przy okazji takich relacji jak Twoja od dłuższego czasu ... :roll: ... ale jeszcze chyba na to nie dojrzeliśmy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2015 14:36

KOL napisał(a):tych kulek( :) ) wcześniej nie było.

Kulki mają to do siebie, że lubią się pojawiać nagle w niespodziewanych do końca miejscach :cool:

KOL napisał(a):Kiedyś dostępna tylko dla aut terenowych

i Skody Felicji :wink:

Popołudnie i wieczór na tej plaży to jedno z najfajniejszych wspomnień naszej Albanii :)

Rzeczywiście, nocleg trochę pechowy. Jak widać zawsze jest jakieś ryzyko trafienia przysłowiową "kulą w płot" :?
A hotel bardzo okazale wygląda. Z zewnątrz.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.05.2015 20:29

[quote="KOL"]1 maj

Po prawej przebrany w ludowy strój „naganiacz” z jakiejś restauracji.
Obrazek

ile oni mi "zjedli zdrowia", zatrzymywałem się przy każdym z nich co kilkaset metrów, bo chciałem koniecznie zjeść lody, a oni tylko oferowali micho, mięcho i mięcho:p
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.05.2015 16:05

Widoczki z przełęczy super

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.06.2015 10:53

kmichal napisał(a):: ... ale jeszcze chyba na to nie dojrzeliśmy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


Nie ma co się zastanawiać, trzeba jechać :D :!:

Pozdrawiam


kulka53 napisał(a):
KOL napisał(a):Kiedyś dostępna tylko dla aut terenowych

i Skody Felicji :wink:


Pamiętam, zapomniałem tylko dopisać :D .

kulka53 napisał(a):Popołudnie i wieczór na tej plaży to jedno z najfajniejszych wspomnień naszej Albanii :)


Nas na Livadi wzięło lenistwo, pomimo że myślałem o tym, "waszej" plaży nie odwiedziliśmy, następna rzecz na kolejny wyjazd.

Pozdrawiam


Sol-Wagon napisał(a):ile oni mi "zjedli zdrowia", zatrzymywałem się przy każdym z nich co kilkaset metrów, bo chciałem koniecznie zjeść lody, a oni tylko oferowali micho, mięcho i mięcho:p


My przy żadnym się nie zatrzymaliśmy się, a faktycznie było ich sporo.

Pozdrawiam

ajdadi napisał(a):Widoczki z przełęczy super

Pozdrawiam


Tam jest zawsze ładnie, obojętne czy są chmury czy nie. Miałem już okazję jechać przez Llogarę już kilka razy i zawsze robi wrażenie.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.06.2015 10:55

1 maj c.d.

Tym razem postanowiliśmy zatrzymać się w Hotelu Dimitri i był to strzał w dziesiątkę. Mogę napisać prawie ze stuprocentową pewnością, że jeśli kiedyś odwiedzimy Albańską Riwierę, co jest bardzo prawdopodobne, ponownie wybierzemy ten hotel. Do dyspozycji mieliśmy w pełni wyposażone studio i pokój na piętrze. Płaciliśmy po 30 euro (tyle samo za studio i za pokój), w cenę wliczone było śniadanie. Oczywiście jest to cena poza sezonem. W sezonie studio kosztuje chyba 50 euro.
Widok z naszego studia, do dyspozycji mieliśmy też basen.

Obrazek

Pierwsza kąpiel, jeszcze kilka dni wcześniej w zaśnieżonej Bośni i Czarnogórze ciężko było w to uwierzyć.

Obrazek

Hotel umiejscowiony jest przy samej plaży, położona na niej jest Ich restauracja, w której je się śniadanie. Czyli codziennie śniadanie na plaży.

Obrazek

Plaża jest zaraz za widocznym za basenem murem.

Obrazek


Jeszcze widok od frontu. Za basenem „nasze” studio, u góry bezpośrednio nad nim pokój Rodziców.

Obrazek


Samochód można parkować na terenie hotelu, który jest zamykany na noc. Zaraz obok hotel ma też mały sklepik.

Reszta dnia to na przemian spacerek i pluskanie się w basenie. Odpoczynek się wszystkim należał. Postanowiliśmy w ten sposób spędzić jeszcze następne dwa dni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok na starą Himarę.

Obrazek
Obrazek


Kiedyś tych bunkrów na plaży było o wiele więcej, teraz ostał się jeden.

Obrazek
Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 25.08.2018 19:38 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.06.2015 11:19

KOL napisał(a):Postanowiliśmy w ten sposób spędzić jeszcze następne dwa dni.

I bardzo dobrze, w końcu to rodzinne wakacje :)

Woda w basenie pewnie była ciepła, a jaka w morzu? Sprawdzaliście?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.06.2015 11:44

KOL napisał(a):Hotel położony jest przy samej plaży, położona na niej jest Ich restauracja, w której je się śniadanie. Czyli codziennie śniadanie na plaży.


... kwatera pierwsza klasa ... :mrgreen: ... nic tylko wypoczynek "pełną gębą" ... :D ...
Pozdrawiam.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.06.2015 13:13

kulka53 napisał(a):Woda w basenie pewnie była ciepła, a jaka w morzu? Sprawdzaliście?


Tak, pływałem w morzu ze starszym synem, oczywiście jakaś bardzo ciepła nie była, ale bez problemu dało się wejść. Przyjemnie mi się pływało.

kmichal napisał(a):... kwatera pierwsza klasa ... :mrgreen: ... nic tylko wypoczynek "pełną gębą" ... :D ...
Pozdrawiam.


No udało się z tym hotelem. Od razu kiedy przyjechaliśmy, żałowałem, że tak krótko tam będziemy.

Pozdrawiam
marek1973
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1973 » 02.06.2015 21:43

Witaj KOL,

Nie mogłem się doczekać i w końcu jesteś...Czytam ..jak co roku twą relację z podróży i ..od razu wracają miłe wspomnienia....plaża Livadi,Villa Calliope..domowa rakija ;-) a będzie plaża Gjipe :-) . Czekam na C.D bo już jeden cel na ten rok mi podsunąłeś - RODONIT :-

Pozdrawiam,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 90
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone