Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
darnow6839
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.12.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) darnow6839 » 05.06.2015 15:00

Mai napisał(a):Fajnie czyta się czyjąś relacje siedząc w tym miejscu o którym jest napisana:) Jutro jak czas i pogoda pozwoli to przespacerujemy się do aquarium beach ;) pozdrawiamy z zaskakującej Albanii i villi Calipe :)

Wyjeżdżam do Calliope na początku lipca. Możesz mi napisać czy jest tam internet? No i ogólnie jak tam warunki.
Jak jechałeś, przez Serbię czy Bośnię? Z noclegiem na trasie?

Pozdrawiam
Darek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.06.2015 15:36

KOL napisał(a): Aquarium Beach.


Takie zakątki lubimy najbardziej.

pzdr :wink:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 05.06.2015 16:12

Swietna relacja. My już zaczynamy się pakować do tegorocznej Albanii. Na początku lipca jedziemy ponownie do Dhermii. Fajnie widzieć swojską (mimo że to nie wasze auto) rejestrację SWD.
Rok temu w połowie lipca plaże w Dhermii były luźne, a restauracja Pirated skiusiła nas na ponowne odwiedziny w tym miejscu.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.06.2015 20:32

darnow6839 napisał(a):
Mai napisał(a):Fajnie czyta się czyjąś relacje siedząc w tym miejscu o którym jest napisana:) Jutro jak czas i pogoda pozwoli to przespacerujemy się do aquarium beach ;) pozdrawiamy z zaskakującej Albanii i villi Calipe :)

Wyjeżdżam do Calliope na początku lipca. Możesz mi napisać czy jest tam internet? No i ogólnie jak tam warunki.
Jak jechałeś, przez Serbię czy Bośnię? Z noclegiem na trasie?

Pozdrawiam
Darek

byłem w zeszłym roku na przełomie IX/X i powiem że warunki w pokoju OK, łazienka znośna-mogła by być lepsza (w motelach tranzytowych są lepsze);
wtedy netu jeszcze nie było...
w jedną stronę jechałem przez Serbię i Macedonię;
wracałem przez Grecję...i tę drogę Ci polecam jeżeli chcesz dobrą drogą, sprawnie zajechać...
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 05.06.2015 23:50

My jechalismy przez Serbię i spalismy w Nisiu w Good Night apartament. Warunki w Caliope hmm zależy co kto czego oczekuje, nie jest to hotel 5* pokój z aneksem kuchennym skromnym, gotuje się na butli, w łazience nie masz brodzika tylko płytki. Bardzo czysto, codziennie sprzątanie, wymiana poscieli co 3 dni. Z balkonu widok na morze. Morze słychać i czuc :) gospodarze bardzo gościnni i mili. Internet jest, właśnie z niego korzystamy. Najlepiej łapie na dole. Im więcej ścian tym gorszy zasięg.
(Kol sory za rozpiske)
Niestety nie udało nam się do aquariusa dotrzec a jutro prawdopodobnie ruszamy dalej na południe. Prawdopodobnie.

Pozdrawiamy z pięknej Albanii :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.06.2015 11:30

longtom napisał(a):Takie zakątki lubimy najbardziej.

pzdr :wink:


My też, no ale nie tylko my. Pierwszy raz kiedy tam byliśmy, pomimo dosyć pochmurnego nieba, z Jal ciągnęło tam kilka grupek ludzi, a na Jal było niemal zupełnie pusto. Na drugi dzień też jeszcze podczas naszej obecności kilka osób przyszło. Zapomniałem też napisać, że kiedy tam dotarliśmy z synem właśnie kilkoro młodych ludzi zwijało namiot. Chyba jest to dosyć popularne miejsce.

Pozdrawiam


GREG_G napisał(a):Swietna relacja. My już zaczynamy się pakować do tegorocznej Albanii. Na początku lipca jedziemy ponownie do Dhermii. Fajnie widzieć swojską (mimo że to nie wasze auto) rejestrację SWD.
Rok temu w połowie lipca plaże w Dhermii były luźne, a restauracja Pirated skiusiła nas na ponowne odwiedziny w tym miejscu.


Dzięki. My przez chwilę przy planowaniu tegorocznych wakacji zastanawialiśmy się nad Dhermi, ostatecznie wygrała Livadi. Którędy jedziecie?

Pozdrawiam


Sol-Wagon napisał(a):byłem w zeszłym roku na przełomie IX/X i powiem że warunki w pokoju OK, łazienka znośna-mogła by być lepsza (w motelach tranzytowych są lepsze)...



Mai napisał(a):...Warunki w Caliope hmm zależy co kto czego oczekuje, nie jest to hotel 5*...


No właśnie zależy czego się oczekuje. Nie wiem ile Wy płaciliście w Calliope (my 25 euro) i nie spodziewaliśmy się niczego lepszego, a nawet wręcz przeciwnie.


Sol-Wagon napisał(a):....w jedną stronę jechałem przez Serbię i Macedonię;
wracałem przez Grecję...i tę drogę Ci polecam jeżeli chcesz dobrą drogą, sprawnie zajechać...


Mai napisał(a):My jechalismy przez Serbię i spalismy w Nisiu...



Ja akurat preferuje dojazd przez Kosowo z tej prostej przyczyny, że jest ciekawiej (drogi też złe nie są). Przez Grecję mógłbym ewentualnie wrócić. Wracając raczej na zwiedzanie nie ma się ochoty i chce się jak najszybciej dojechać do domu, no a przez Grecję fakt nie trzeba jechać przez np przez Llogarę. Problem przejazdu przez Fier już niedługo zniknie. Przynajmniej tak obiecują.


Mai napisał(a):(Kol sory za rozpiske)


Wszystkie informacje mile widziane.


Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.06.2015 13:26

4 maj

Zgodnie z tym co sobie wcześniej obiecaliśmy, przez dwa dnie nie wsiadaliśmy do samochodu. Trzeba jednak było w końcu gdzieś się ruszyć, zwłaszcza, że był to ostatni dzień spędzony przez nas na Albańskiej Riwierze.

Nigdy nie byliśmy jeszcze w starym Qeparo Górnym (Qeparo i Sipërm) więc w końcu trzeba było tam pojechać.

Obrazek

Pod nami Llaman Beach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porto Palermo, tym razem mijamy je bez zatrzymywania, kilka razy już tu byliśmy.

Obrazek

Dobrze znane nam miejsca. Radziecka baza łodzi podwodnych i twierdza Ali Paszy z Tepeleny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przed nami Qeparo, a nad nim nasz cel.

Obrazek

Pamiętając relację DarCro, postanowiłem, że nie będziemy wjeżdżać na górę autem. Droga nie jest może zła, ale wąska i faktycznie przy mijance np. z ciężarówką byłby kłopot, a przecież tym razem dysponowaliśmy samochodem o zwiększonych gabarytach. Parkujemy więc, z pewnymi kłopotami, nie za bardzo było gdzie, i robimy sobie spacerek. Nie jest to bardzo daleko (jakieś 2,5 km), ale przy przypiekającym słońcu dosyć stroma droga pod górę daje trochę w kość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nasz cel.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Budynek po prawej stanowczo nie pasuje do reszty zabudowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak dla mnie Qeparo i Sipërm to jeden z przebojów tych rejonów Albanii, bardzo lubię takie miejsca i bardzo się cieszę, że w końcu tam dotarliśmy.
W trakcie spaceru starymi zniszczonymi uliczkami zaczepił nas jeden z mieszkańców Qeparo i zaoferował oprowadzenie. Zaprowadził nas m.in. na punkt widokowy. Tam tez pewnie niedługo już się zmieni. Nasz przewodnik pokazywał nam domy, które kupili Francuzi i Anglicy. Dosyć zabawna była jego reakcja kiedy powiedzieliśmy mu skąd jesteśmy: „Polska, na zdrowie!” :). Dlaczego akurat to zapamiętał, nie mam pojęcia :D.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


No nic, trzeba już wracać.

Obrazek


Fajny musi być widok z tego domu.

Obrazek


W planie mieliśmy odwiedzenie jeszcze jednego miejsca.
CDN
Ostatnio edytowano 06.09.2018 16:54 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2015 14:14

KOL napisał(a):
longtom napisał(a):Takie zakątki lubimy najbardziej.

pzdr :wink:


My też, no ale nie tylko my. Pierwszy raz kiedy tam byliśmy, pomimo dosyć pochmurnego nieba, z Jal ciągnęło tam kilka grupek ludzi, a na Jal było niemal zupełnie pusto. Na drugi dzień też jeszcze podczas naszej obecności kilka osób przyszło. Zapomniałem też napisać, że kiedy tam dotarliśmy z synem właśnie kilkoro młodych ludzi zwijało namiot. Chyba jest to dosyć popularne miejsce.

Pozdrawiam


GREG_G napisał(a):Swietna relacja. My już zaczynamy się pakować do tegorocznej Albanii. Na początku lipca jedziemy ponownie do Dhermii. Fajnie widzieć swojską (mimo że to nie wasze auto) rejestrację SWD.
Rok temu w połowie lipca plaże w Dhermii były luźne, a restauracja Pirated skiusiła nas na ponowne odwiedziny w tym miejscu.


Dzięki. My przez chwilę przy planowaniu tegorocznych wakacji zastanawialiśmy się nad Dhermi, ostatecznie wygrała Livadi. Którędy jedziecie?

Pozdrawiam


Sol-Wagon napisał(a):byłem w zeszłym roku na przełomie IX/X i powiem że warunki w pokoju OK, łazienka znośna-mogła by być lepsza (w motelach tranzytowych są lepsze)...



Mai napisał(a):...Warunki w Caliope hmm zależy co kto czego oczekuje, nie jest to hotel 5*...


No właśnie zależy czego się oczekuje. Nie wiem ile Wy płaciliście w Calliope (my 25 euro) i nie spodziewaliśmy się niczego lepszego, a nawet wręcz przeciwnie.


Sol-Wagon napisał(a):....w jedną stronę jechałem przez Serbię i Macedonię;
wracałem przez Grecję...i tę drogę Ci polecam jeżeli chcesz dobrą drogą, sprawnie zajechać...


Mai napisał(a):My jechalismy przez Serbię i spalismy w Nisiu...



Ja akurat preferuje dojazd przez Kosowo z tej prostej przyczyny, że jest ciekawiej (drogi też złe nie są). Przez Grecję mógłbym ewentualnie wrócić. Wracając raczej na zwiedzanie nie ma się ochoty i chce się jak najszybciej dojechać do domu, no a przez Grecję fakt nie trzeba jechać przez np przez Llogarę. Problem przejazdu przez Fier już niedługo zniknie. Przynajmniej tak obiecują.


Mai napisał(a):(Kol sory za rozpiske)


Wszystkie informacje mile widziane.


Pozdrawiam


mnie jak najbardziej łazienka ta wystarczyła na urlopie, ale są osoby bardziej wymagające:)
za 6 nocy i 2 osoby zapłaciłem 100 EUR - więc to śmiech na sali...:)

jadąc przez Macedonię można zahaczyć o Kanion Matka czy Spokje oraz Jezioro Ochrydzkie oraz drogę widokową prze góry w Pd Albanii, ale na to trzeba przeznaczyć kolejny dzień, więc dojazd zajął mi 3 pełne dni (w nocy nocleg)...
a jak ktoś to widział, to pewnie bym się skusił na Kosovo...:)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.06.2015 18:42

KOL napisał(a):...sobie spacerek. Nie jest to bardzo daleko (jakieś 2,5 km), ale przy przypiekającym słońcu dosyć stroma droga pod górę daje trochę w kość.


...ale potem widoki wynagrodziły Wam wysiłek...

Maluchy dały radę ?

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.06.2015 21:37

... jestem pełen podziwu... w takich warunkach taki spacer z dzieciakami... 8O ...
Pozdrawiam.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 06.06.2015 21:42

My placilismy w Caliope 20 euro za noc, nas dwoje plus trzylatek. Dziś jesteśmy juz w Pardze i nie będę cytowac męża jak brzydko o tym miejscu mówi ;) jest jakiś koncert na plaży i niesie na cala okolice, żegnaj CISZO i spokoju. Mam nadzieje ze w poniedziałek będzie spokojniej. Zostajemy tu do czwartku potem Ochryd. Pozdrawiamy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.06.2015 23:55

Cześć :)
Zawsze podziwiałem Twoją logistykę i teraz inaczej nie będzie 8)
Kilka miejsc zapisałem na jesienny wyjazd ( jeżeli dojdzie do skutku :wink: ) i jeśli da się to połączyć z macedońskimi planami :)
Szczerze - po lekturze Wojtkowej i kilku innych relacjach :wink: mam "serce w rozterce" , bo urlop swoje granice jednak ma , a chciało by się . . .

Śledzę i korzystam 8)

Pozdrawiam
Piotr
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.06.2015 14:18

W tym roku planujemy dojechać do Albanii przez Sarajevo, kanion Pivy z krótkim pobytem nad Adriatykiem w Bar, Ulcijn? Po Dhermii kilka dni (nie umiem się zdecydować bo nie byłem) w Sarandzie lub Ksamil - co możecie polecić? powrot przez Grecję, Macedonię i Serbię znaną mi zeszłoroczną trasą.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.06.2015 14:49

Sol-Wagon napisał(a):...jadąc przez Macedonię można zahaczyć o Kanion Matka czy Spokje oraz Jezioro Ochrydzkie oraz drogę widokową prze góry w Pd Albanii, ale na to trzeba przeznaczyć kolejny dzień, więc dojazd zajął mi 3 pełne dni (w nocy nocleg)...
a jak ktoś to widział, to pewnie bym się skusił na Kosovo...:)


No właśnie, ja wychodzę z założenia, że jak mogę jechać na wakacje ciekawszą drogą to dlaczego z tego rezygnować. Skoro mogę jechać na wybrzeże albańskie przez piękną Llogarę, dlaczego mam ją omijać? Dodatkowo oprócz tego, że w Kosowie jest kilka ciekawych rzeczy, tamtędy jest na prawdę dobra droga. No i sama autostrada z Kosowa widoki przepiękne. Podobnie przez Macedonię, droga też zła nie jest no i jeszcze opisywane przez Ciebie atrakcje. Trochę dłużej, fakt ale o ile ciekawiej. Powrót to już oczywiście inna sprawa.

Pozdrawiam


ajdadi napisał(a):...ale potem widoki wynagrodziły Wam wysiłek...

Maluchy dały radę ?

Pozdrawiam



kmichal napisał(a):... jestem pełen podziwu... w takich warunkach taki spacer z dzieciakami... 8O ...
Pozdrawiam.



No nie do końca dały radę. Może nie chodzi tu nawet o danie rady, bo siły to oni mają więcej od nas, a o lenistwo. Nie pisałem o tym, ale gdzieś tak w połowie drogi (może dalej), zupełnie Im się odechciało. Zostały z Dziadkiem, poświęcił się choć aż rwał się do góry :). W każdym razie do końca doszedłem tylko ja w towarzystwie dwóch Pięknych Pań :).

Pozdrawiam


Mai napisał(a):Dziś jesteśmy juz w Pardze i nie będę cytowac męża jak brzydko o tym miejscu mówi ;) jest jakiś koncert na plaży i niesie na cala okolice, żegnaj CISZO i spokoju. Mam nadzieje ze w poniedziałek będzie spokojniej. Zostajemy tu do czwartku potem Ochryd. Pozdrawiamy



Nie dziwi mnie to. Byliśmy kiedyś krótko w Pardze (płynęliśmy stamtąd na Paxos) w maju i nawet wtedy było widać charakter tego miejsca.

Udanej reszty urlopu.

Pozdrawiam


piotrf napisał(a):Cześć :)
Zawsze podziwiałem Twoją logistykę i teraz inaczej nie będzie 8)


Chyba Cię trochę zawiodę, ponieważ jakiejś wyrafinowanej logistyki nie będzie. To był spokojniejszy, rodzinny w szerszym tego słowa znaczeniu wyjazd niż zwykle, jednak absolutnie nie mniej udany. W każdym razie ładnych widoczków jeszcze trochę będzie.

Pozdrawiam

GREG_G napisał(a): Po Dhermii kilka dni (nie umiem się zdecydować bo nie byłem) w Sarandzie lub Ksamil - co możecie polecić?


Ja Ci nie pomogę, jakoś tak się złożyło, że ani w Ksamil ani w Sarandzie nigdy się nie zatrzymaliśmy.

Pozdrawiam
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 07.06.2015 15:24

Kosowo odpada, bo moje autocasco samochodu nie obejmuje tego kraju. Jak pewnie większości z Was tych, którzy mają je wykupione lub jadą autem z wypożyczalni ( nie wiem KOL czy brałeś to pod uwagę :) )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone