Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2021 21:02

Pazurek napisał(a):
Winiety kupowałem przez internet 08.06.2021:
Czechy 1 miesiąc 440czk - 77,78 zł
Austria 2 x 10 dni - 19 euro
Na Słowenię 1 miesiąc - 30 euro kupię na stacji Tankstelle Temmel przed granicą.
Wyszło około 298 zł

Dokładnie tak liczyłem. Czeskie i Austriackie można kupić bez wychodzenia z domu w formie elektronicznej. Ewentualną słoweńską gdzieś na stacji w Austrii.
Kuchash
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuchash » 13.06.2021 21:25

Tomy Lee, dids76
dziękuję bardzo za informacje. Korzystałem ze strony winiety online, gdzie były podane powyższe ceny, jakie zamieściłem na forum. Pewnie stąd wyższe kwoty.
Nie mam takiego doświadczenia jak wy, Panowie, dlatego pytam na tym forum, i jestem bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Ps. Po tych samych cenach można kupić powyższe winiety na najbliższej stacji w Czechach ?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 13.06.2021 21:39

Kuchash napisał(a):Ps. Po tych samych cenach można kupić powyższe winiety na najbliższej stacji w Czechach ?

W Czechach winiet w postaci naklejek już nie ma, są tylko winiety elektroniczne, więc najlepiej wykupić taką winietę przez internet jeszcze przed wyjazdem z domu.
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Kuchash
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuchash » 13.06.2021 22:11

Kupując powyższą winietę przez Czechy na 30 dni, cena podana jest w koronach 440k .
Czy można zmienić tutaj walutę w formie płatności ? Np. złotówki lub Euro?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 13.06.2021 22:19

Kuchash napisał(a):Kupując powyższą winietę przez Czechy na 30 dni, cena podana jest w koronach 440k .
Czy można zmienić tutaj walutę w formie płatności ? Np. złotówki lub Euro?

Przecież chyba masz jakąś kartę płatniczą?
Zapłać on-line kartą, a bank przeliczy Ci transakcją na złotówki i obciąży konto złotówkowe (lub EUR, jeśłi to jest karta do konta EUR).
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 13.06.2021 22:45

Kuchash napisał(a):Czy faktycznie jadąc na mapach google w unikaniem opłat, nie nadzieję się na jakąś drogę płatna, gdzie wymagana jest winieta ?

Tematyka unikania opłat w Słowenii to jest dość złożony problem ;) i jest jej poświęcony osobny wątek:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291.html - przeczytaj chociaż ostatnie kilka stron.

Jak chodzi o trasy wyznaczany przez Google Maps to trzeba uważać, gdyż prawdopodobnie Słoweńcy celowo wprowadzili Googla w błąd i obecnie trasa jest wyznaczana przez przejście graniczne SLO/HR na drodze nr 692 oraz przez jakieś drugie przejście na drodze nawet bez numeru, a ponieważ te przejścia są przeznaczone wyłącznie dla ruchu lokalnego więc na tych przejściach słoweńska policja nakłada mandaty.
Natomiast dla ruchu międzynarodowego (tylko dla obywateli UE!) dopuszczone jest przejście na drodze nr 690 w miejscowości Cvetlin, ale Google przez to przejście nie wyznacza tras twierdząc, że to przejście jest zamknięte.
Już kilkakrotnie zgłaszałem do Googla ten błąd, ale Google odpowiada, że "nie mogą potwierdzić mojego zgłoszenia" i chociaż w edycji map Googla mam spory dorobek, to błąd wciąż pozostaje niepoprawiony.
M.in. dlatego podejrzewam, że to jest specjalnie zrobione przez Słoweńców.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.06.2021 23:01

Chris_M napisał(a):
Kuchash napisał(a):Czy faktycznie jadąc na mapach google w unikaniem opłat, nie nadzieję się na jakąś drogę płatna, gdzie wymagana jest winieta ?

Tematyka unikania opłat w Słowenii to jest dość złożony problem ;) i jest jej poświęcony osobny wątek:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291.html - przeczytaj chociaż ostatnie kilka stron.

Jak chodzi o trasy wyznaczany przez Google Maps to trzeba uważać, gdyż prawdopodobnie Słoweńcy celowo wprowadzili Googla w błąd i obecnie trasa jest wyznaczana przez przejście graniczne SLO/HR na drodze nr 692 oraz przez jakieś drugie przejście na drodze nawet bez numeru, a ponieważ te przejścia są przeznaczone wyłącznie dla ruchu lokalnego więc na tych przejściach słoweńska policja nakłada mandaty.
Natomiast dla ruchu międzynarodowego (tylko dla obywateli UE!) dopuszczone jest przejście na drodze nr 690 w miejscowości Cvetlin, ale Google przez to przejście nie wyznacza tras twierdząc, że to przejście jest zamknięte.
Już kilkakrotnie zgłaszałem do Googla ten błąd, ale Google odpowiada, że "nie mogą potwierdzić mojego zgłoszenia" i chociaż w edycji map Googla mam spory dorobek, to błąd wciąż pozostaje niepoprawiony.
M.in. dlatego podejrzewam, że to jest specjalnie zrobione przez Słoweńców.
ale jak dodaje się przystanek Cvetlin to wyznacza przejazd bez problemu. Większy problem, że w Ptuju kieruje na autostradę. Trzeba ręcznie poprawić.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 13.06.2021 23:19

Kuchash napisał(a):Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)

Gdzie Ty te winiety chcesz kupować w takich cenach? Na Allegro? Jak nie potrafisz ogarnąć zakupów bezpośrednio u dostawcy winiet danego kraju to lepiej jedź nad Bałtyk.
Kuchash
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuchash » 13.06.2021 23:54

Otorent,
napisałem wyżej:
"Tomy Lee, dids76
dziękuję bardzo za informacje. Korzystałem ze strony winiety online, gdzie były podane powyższe ceny, jakie zamieściłem na forum. Pewnie stąd wyższe kwoty.
Nie mam takiego doświadczenia jak wy, Panowie, dlatego pytam na tym forum, i jestem bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam"

Koledzy udzielili mi informacji, gdzie mogę kupić winiety po normalnych cenach.
Wystarczy jeden post, żeby kogoś uświadomić, że można podróż do Chorwacji zaplanować taniej i szybciej.
Dlatego poprosiłem o poradę na tym forum i ją uzyskałem, za co jestem bardzo wdzięczny.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 14.06.2021 18:45

Kuchash napisał(a):Otorent,
napisałem wyżej:
"Tomy Lee, dids76
dziękuję bardzo za informacje. Korzystałem ze strony winiety online, gdzie były podane powyższe ceny, jakie zamieściłem na forum. Pewnie stąd wyższe kwoty.
Nie mam takiego doświadczenia jak wy, Panowie, dlatego pytam na tym forum, i jestem bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam"

Koledzy udzielili mi informacji, gdzie mogę kupić winiety po normalnych cenach.
Wystarczy jeden post, żeby kogoś uświadomić, że można podróż do Chorwacji zaplanować taniej i szybciej.
Dlatego poprosiłem o poradę na tym forum i ją uzyskałem, za co jestem bardzo wdzięczny.

To jeszcze mam taki hint. Jak chcesz trochę zaoszczędzić na przewalutowaniu to załatw sobie jakąś kartę multiwalutową. Najprościej to Revolut. Kilka banków też cos takiego ma. Warunek tylko taki, aby bank miał kantor online z normalnymi kursami (np. Alior, Santander, Citibank). Wtedy kupujesz euro, kuny czy co tam chcesz i płacisz bezpośrednio walutą danego kraju. Zwykłą kartą złotówkową to niestety wychodzi często słabo.
mario44n
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario44n » 14.06.2021 21:28

Możesz jeszcze rozważyć przez Słowację i Węgry. Jeżdżę tą trasą z tej samej miejscowości już od 3 lat.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2021 22:04

mario44n napisał(a):Możesz jeszcze rozważyć przez Słowację i Węgry. Jeżdżę tą trasą z tej samej miejscowości już od 3 lat.

Tylko że jak na razie na Węgrzech obowiązują korytarze tranzytowe więc jadąc z Kędzierzyna to jest jakieś 150km dodatkowo.
mario44n
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario44n » 15.06.2021 01:14

dids76 napisał(a):
Tylko że jak na razie na Węgrzech obowiązują korytarze tranzytowe więc jadąc z Kędzierzyna to jest jakieś 150km dodatkowo.


To prawda tylko że mniej zapłacisz za winiety 30dniowe:
Słowacja okolo 97zl
na Węgrzech około 82zł
Drugi plus jest taki że obie winiety można kupic elektronicznie na państwowych stronach.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.06.2021 07:20

dids76 napisał(a):Ps. Ja w Chorwacji omijam część autostrad :wink:

Dids podpowiedz jak to robisz. Wjeżdżam do Cro w Cvetlinie. Meta w Kustici na Pagu. Z góry dziękuję!
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.06.2021 07:32

Kuchash napisał(a):Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)

Ja Ci te winiety sprzedam za 300 zł.
Czechy przez edalnice.cz wychodzi 440 koron.
Austrię kupujesz 2 winiety 10cio dniowe. Każda po 9.50 euro (kupujesz np od 10-20 i 20-30 dzień miesiąca dla pewności.
Nijak nie wychodzi 400 zł. Chyba że tirem jedziesz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet?? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone