Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 18.07.2018 22:44

D1 jak D1 ale 8 to choć raz opłaca się przejechać, choć tą trasą sens jest tylko gdy się jest wypoczętym
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.07.2018 00:37

szaki17 napisał(a):
Jak cię nie interesuje jeżdżenie palcem po mapie to myślisz że ktoś inny zrobi to za ciebie , albo poda ilość miejscowości i ograniczeń na twojej trasie np. 5x50km/h- 7x70km/h itp.



Interesują mnie rzeczowe odpowiedzi, Twoje do takowych nie należą więc daruj sobie. Jest tu kilka osób, które jeżdżą tą trasą i są bardziej skore do wymiany uwag w związku z moim zapytaniem niż Twoje niepotrzebnie i rozwlekające wątek opinie.
Bez odbioru.


krzkrz napisał(a):D1 jak D1 ale 8 to choć raz opłaca się przejechać, choć tą trasą sens jest tylko gdy się jest wypoczętym


Jadranką już kiedyś jechałem jak jeszcze nie było autostrady i zgadzam się, że jest na czym oko zawiesić. Wtedy jednak to był jeden wielki ciąg aut na tych górskich zakrętach.

Teraz raczej nie będę wypoczęty bo mam do przejechania 1500km z domu (z podłodziówką) na jeden strzał i od Splitu na Peljesać to jakieś ostatnie 200km więc będę leciał na oparach energetycznych, a te ostatnie kilometry autostrady zawsze są puste więc w przeciwieństwie do sobotnich 100% korków na autostradzie od Zagrzebia nie będę się zamęczał do upadłego :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2018 07:09

Powiedzmy pierwsze 100km to liczne wioski, niektóre jedne za drugimi, ale są również spore odstępy, a im dalej na południe tym rzadziej wioski, miasteczka i ograniczenie do 50km/h. Więcej w podanym linku.
Poczytaj co Ci potrzebne, co podają inni userzy skłonni odpowiedzieć i skorzystaj.
'Proponuję jak to mówią "nie karmić trolla", samo mu przejdzie...'
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 07:25

te kiero napisał(a):'Proponuję jak to mówią "nie karmić trolla", samo mu przejdzie...'

Trolla to masz w gaciach :evil:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.07.2018 07:27

Sugeruję wrócić do tematu wątku.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2018 07:32

Uderz w stół, a nożyce się odezwą... nie określaj tak innych, to nie będą tak mówić o Tobie. Poziom wypowiedzi godny imienia.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 09.08.2018 17:43

Tak na szybko,bo strasznie tnie mi internet...Ta trasa jest na pewno bez wymaganej winiety?
https://www.google.pl/maps/dir/48.71448 ... e0!5m1!1e1
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.08.2018 19:44

maciejdm1 napisał(a):Tak na szybko,bo strasznie tnie mi internet...Ta trasa jest na pewno bez wymaganej winiety?
https://www.google.pl/maps/dir/48.71448 ... e0!5m1!1e1

Bez winiety ale przez remonty.
http://www.dopravniinfo.cz/
https://www.waze.com/pl/livemap

Tak jest wygodniej i bez winiety https://www.google.pl/maps/dir/48.71448 ... e0!5m1!1e1
ozor
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozor » 15.08.2018 12:03

Witam.
To może ja się podzielę swoim doświadczeniem. Właśnie w poniedziałek wróciliśmy z rodzinnych wakacji w Chorwacji z wyspy Rab.
Jechaliśmy całą drogę bez winietek i opłat do samego Poznania.
Czas podróży z przerwami to 18 godzin (czas zawiera także przeprawę promową).
goo.gl/maps/USgXtU5sEKQ2
Nasz przejazd rozpoczął się o 14:30. Do promu dotarliśmy o 15:00 (przejazd od razu bez czekania). Jak już pisałem jechaliśmy całą rodziną tzn. z dwójką dzieci 7 i 9 lat. Pierwszy obiecany postój to McDonald Ulica Stanka Vraza, Varaždin w Chorwacji (byliśmy tam o godzinie 19:20). W dalszą drogę wyruszyliśmy koło 20:00. Dzieci jeszcze 2 godzinki bawiły się w aucie po czym poszły spać, a krótko po nich moja żona (zmiennik kierowcy). O godzinie 2:15 dotarłem do Brna gdzie zatrzymałem się na kawę w McDonald's, Brno-střed w Czechach. McDrive jest otwarty do 3 więc idealnie się złożyło. Jak się zatrzymałem obudziła się cała rodzinka :) Dzieci zjadły po hamburgerze, a żonka wypiła ze mną kawkę. O 2:40 wyruszyliśmy w dalszą drogę (dzieci zaraz zasnęły). O 5:15 byliśmy w Bystrzycy Kłodzkiej gdzie zostałem zmieniony przez żonę (ja uwielbiam jeździć nocami, a żona tylko za dnia). O 8:30 dotarliśmy do domu pod Poznaniem gdzie dzieci dopiero się obudziły.
Jak widać da się nawet całą rodziną przejechać. Ponieważ nigdzie się nie spieszyłem jechałem cały czas z prędkością nieprzekraczającą 100 km/h. W każdej miejscowości zwalniałem przepisowo do 50 km/h. Prawda jest taka iż nocą wszędzie światła są pulsujące żółte i nie ma żywego ducha w małych wioskach. Spalanie Skoda Roomster załadowana po dach 6,1 l/km.
Tankowałem do pełna w Chorwacji INA INDUSTRIJA NAFTE d.d., Ulica Filipa Vukasovića, Senj, Chorwacja. Na pełnym baku zabrakło mi 140 km aby dotrzeć do domu (tankowałem pod Wrocławiem). Spalanie wyliczone rzeczywiste (ilość paliwa/przejechane kilometry * 100). Łącznie przejechałem 1195 km w czasie równo 18 godzin co daje ok 66 km/h średnią.
Całkowity koszt przejazdu to 73 litry paliwa * 6 zł/litr (po tyle jest litr paliwa PB95 w Chorwacji- dokładnie 10,35 kuny) co daje niecałe 440 zł. Z Polski do Chorwacji było taniej bo paliwo po 5,2 zł więc poniżej 400 zł. Winiet nie chciałem kupować bo byliśmy tam 16 dni więc w wielu przypadkach musiałbym kupować winiety miesięczne.
Pozdrowienia dla oszczędnych :D
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 15.08.2018 19:02

Może i fajnie, ale w Chorwacji i Austrii wolę zapłacić za autostrady. Jak pojadę spokojnie to zwróci się.
Kuchash
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuchash » 13.06.2021 19:12

Witam, mam pytania w sprawie trasy Kędzierzyn- Koźle - 23234 Vir, Zadarska, Hrvatska. Wybieram się tam z żoną w połowie lipca na ponad 2 tygodnie, więc zakup 10 dniowych winiet odpada. Musiałbym kupić winiety miesięczne bądź dwumiesięczną. (Czechy, Austria, Słowenia). Co kosztuje ponad 400zł.
Załóżmy, że na tą chwilę przejazd z opłaconymi winietami wynosi 10godz 15min

I tutaj moje pytania:
1. Kupić winiety na Czechy i Austrię oraz ominąć Słowenię ? Nawigacja Sygic - gdzie mogę zablokować drogi płatne w każdym państwie z osobna pokazuje 11godz 37min gdy nie skorzystam z dróg płatnych w Słowenii. ( W Chorwacji opłaty mam włączone)

2. W mapach google, jeśli włączę "unikaj opłat" w każdym państwie po drodze pokazuje mi trasę 14godz 30min.
Czy faktycznie jadąc na mapach google w unikaniem opłat, nie nadzieję się na jakąś drogę płatna, gdzie wymagana jest winieta ?
Nawigacja Waze mi z tymi samymi ustawieniami pokazuje bardzo podobny czas, ponad 14 godzin.
Nawigacja Sygic z tymi samymi ustawieniami pokazuje 16 godzin...

Proszę o doradzenie, jaką trasę wybrać, i która nawigacja się lepiej w tej trasie sprawdzi.

Pozdrawiam
Załączniki:
sygic1.jpg
Screenshot_2021-06-13-19-01-36-681_com.google.android.apps.maps.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.06.2021 20:02

Z tymi 400zł za winiety to trochę przestrzeliłeś, mi za winiety Cz, A i Slo wychodzi niecałe 300zł. Czechy i Austrię jeśli chodzi o o objazd dróg płatnych sobie odpuść. Na trasie bardzo dużo terenu zbudowanego i trzeba bardzo pilnować ograniczenia prędkości. Słowenię można objechać, są na forum dwa wątki o objeździe. Stanardowy objazd M-L-P lub przez Bad Radkersburg - Ormož.
Masz jeszcze możliwość jazdy przez Węgry, odległość prawie identyczna jak przez Austrię i Słowenię (jeżeli Węgrzy zniosą tranzyt Covidowy) a opłaty za autostrady niższe.
Ps. Ja w Chorwacji omijam część autostrad :wink:
Kuchash
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuchash » 13.06.2021 20:43

Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 13.06.2021 20:58

Kuchash napisał(a):Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)



Winiety kupowałem przez internet 08.06.2021:
Czechy 1 miesiąc 440czk - 77,78 zł
Austria 2 x 10 dni - 19 euro
Na Słowenię 1 miesiąc - 30 euro kupię na stacji Tankstelle Temmel przed granicą.
Wyszło około 298 zł
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 13.06.2021 21:01

Może dlatego wychodzi Ci ponad 400, że ceny winiet podajesz jakieś oderwane od rzeczywistości. Czechy na miesiąc to 440 koron i masz online https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation a to mniej niż 99,99 jak podajesz.
Austria to 9,50 EUR/10 dni więc spokojnie kupujesz dwie naklejki lub kupujesz obie online i 19 EUR to też mniej niż 149,99 https://shop.asfinag.at/pl/.
Słowenia 2x15 EUR dla osobówki.
To ile Ci wychodzi?
Ostatnio edytowano 13.06.2021 21:02 przez Tomy Lee, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet?? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone