Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 15.06.2021 07:47

sviva napisał(a):
Kuchash napisał(a):Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)

Ja Ci te winiety sprzedam za 300 zł.
Czechy przez edalnice.cz wychodzi 440 koron.
Austrię kupujesz 2 winiety 10cio dniowe. Każda po 9.50 euro (kupujesz np od 10-20 i 20-30 dzień miesiąca dla pewności.
Nijak nie wychodzi 400 zł. Chyba że tirem jedziesz


Serio 30 razy to jeszcze powtórzycie? Kolega już dostał odpowiedz a powielanie tych informacji robi z wątku śmietnik. Ciekawe czy każdy był taki cwany jak pierwszy raz bez żadnej wiedzy przyszło mu winiety kupować :roll:
OTOTORENT napisał(a):
Kuchash napisał(a):Ceny winiet:
Czechy 99,99 zł – 1 miesiąc
Austria 149,99 zł – 2 miesiące (brak miesięcznej)
Słowenia 189,99 zł - 1 miesiąc
Mi jednak wychodzi ponad 400zł :) Nie liczę Chorwacji :)

Gdzie Ty te winiety chcesz kupować w takich cenach? Na Allegro? Jak nie potrafisz ogarnąć zakupów bezpośrednio u dostawcy winiet danego kraju to lepiej jedź nad Bałtyk.


Z Twoim podejściem do ludzi to również poza Bałtyk się nie wybieraj :twisted:

Ludzie co z wami?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2021 07:53

sviva napisał(a):
dids76 napisał(a):Ps. Ja w Chorwacji omijam część autostrad :wink:

Dids podpowiedz jak to robisz. Wjeżdżam do Cro w Cvetlinie. Meta w Kustici na Pagu. Z góry dziękuję!

Omija część autostrad jak ma metę na Brać.
Jedzie starą drogą. :smo: przez Plitvice i Konin.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2021 08:42

Janusz Bajcer napisał(a):
sviva napisał(a):
dids76 napisał(a):Ps. Ja w Chorwacji omijam część autostrad :wink:

Dids podpowiedz jak to robisz. Wjeżdżam do Cro w Cvetlinie. Meta w Kustici na Pagu. Z góry dziękuję!

Omija część autostrad jak ma metę na Brać.
Jedzie starą drogą. :smo: przez Plitvice i Konin.

Jadę dokładnie tak jak pisze Janusz, odcinek od granicy do Karlovaca autostradą a potem D1 przez Plitvice i Knin do Splitu. Powrót będę miał z Pagu więc pojadę autostradą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2021 09:46

mario44n napisał(a):
dids76 napisał(a):
Tylko że jak na razie na Węgrzech obowiązują korytarze tranzytowe więc jadąc z Kędzierzyna to jest jakieś 150km dodatkowo.


To prawda tylko że mniej zapłacisz za winiety 30dniowe:
Słowacja okolo 97zl
na Węgrzech około 82zł
Drugi plus jest taki że obie winiety można kupic elektronicznie na państwowych stronach.

Tylko że znów jechać z Kędzierzyna aż do słowackiej autostrady nie jest tak wygodnie. Według mnie lepsza opcja to Cz-Sk-Hu.
Dochodzi winieta czeska za ok 78zł ale w Bohuminie już wpadasz na autostradę. Z Raciborza jechałem trasami Cieszyn - Żylina - Bratysława i Ostrawa - Brno - Bratysława, o wiele bardziej odpowiada mi ta druga.
Ps Jakoś drogo wyszły Ci wyszły winiety. Na Słowację 14 euro to ok 63zł a nie 97zł a na Węgry 4970Ft to około 65zł a nie 82zł :wink:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.06.2021 09:57

dids76 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
sviva napisał(a):
dids76 napisał(a):Ps. Ja w Chorwacji omijam część autostrad :wink:

Dids podpowiedz jak to robisz. Wjeżdżam do Cro w Cvetlinie. Meta w Kustici na Pagu. Z góry dziękuję!

Omija część autostrad jak ma metę na Brać.
Jedzie starą drogą. :smo: przez Plitvice i Konin.

Jadę dokładnie tak jak pisze Janusz, odcinek od granicy do Karlovaca autostradą a potem D1 przez Plitvice i Knin do Splitu. Powrót będę miał z Pagu więc pojadę autostradą.

Czyli na Pag tylko i wyłącznie autobahna?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.06.2021 10:00

ApropoDefacto napisał(a):
Serio 30 razy to jeszcze powtórzycie? Kolega już dostał odpowiedz a powielanie tych informacji robi z wątku śmietnik. Ciekawe czy każdy był taki cwany jak pierwszy raz bez żadnej wiedzy przyszło mu winiety kupować :roll

Jak jechałem pierwszy raz w 2009 to się o wszystko wy pytałem na tym forum. Wszystko mi koledzy wytłumaczyli. Resztę info znalazłem na stronie pzmot i tam kupiłem winiety mimo iż były z prowizja. Poza tym włącz myślenie. Jeśli jadę na 18 dni to jie kupuje rocznej tylko takie które się najbardziej opłaca. Biorę 2 dziesięciodniowe bo taniej wychodzi. To jie tajemna wiedza tylko logika.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2021 10:05

sviva napisał(a):\
Czyli na Pag tylko i wyłącznie autobahna?

Jeżeli bys na Pag wjeżdżał mostem to jest taka opcja https://goo.gl/maps/mHuw5hEath56kbCD9
Wtedy za A2 płacisz 27Kn (pamiętaj żeby wjechać wjazdem Đurmanec, jest o 21Kn taniej ;) ). A za A1 odcinek Posedarje -Gornja Ploča 22Kn. Ale nie wiem czy ma to sens :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet?? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone