Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie w sezonie jest nie ma takich dużych tłumów?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 11:53

Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Od wczoraj czytam i czytam i czytam.... i coraz mniej wiem gdzie pojechać.
Na czym nam zależy:
- Miejsce nie zatłoczone tak jak nad naszym Bałtykiem tj ręcznik przy ręczniku.
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.
- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)
- Jeśli można ominąć dużych różnic terenu (brela) było by ekstra.

Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra i sam nie wiem czy szukać w tych miejscowościach czy jeszcze innych. Proszę o pomoc
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.07.2015 12:00

lukas.cw napisał(a):Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra

Jak nie lubisz tłumów , to nie jest to dobry wybór , w sezonie to najbardziej oblegane miejsca.
Ludż , na ludziu.
W dodatku w ciemno teraz , w tyle osób to wątpię że coś znajdziecie na miejscu , chyba że jakaś nora ze 2 km do plaży lub będziecie porozrzucani po kilku apartamentach o ile coś znajdziecie.

Może Srima ? :wink:
Apartamentów tam full , im dalej od Vodic tym lużniej , brak tylko Biokova i fajna baza wypadowa na zwiedzanie.
4toku
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4toku » 28.07.2015 12:11

Jak nie lubisz tłumów to tylko czerwiec lub wrzesień.
Bez problemów znajdziesz kwaterę (w lepszej cenie) nawet w najbardziej obleganych miejscach.
Dodatkowy plus : jest trochę chłodniej.
Ostatnio edytowano 28.07.2015 12:11 przez 4toku, łącznie edytowano 1 raz
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 12:11

maniust napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra

Jak nie lubisz tłumów , to nie jest to dobry wybór , w sezonie to najbardziej oblegane miejsca.
Ludż , na ludziu.
W dodatku w ciemno teraz , w tyle osób to wątpię że coś znajdziecie na miejscu , chyba że jakaś nora ze 2 km do plaży lub będziecie porozrzucani po kilku apartamentach o ile coś znajdziecie.

Może Srima ? :wink:
Apartamentów tam full , im dalej od Vodic tym lużniej , brak tylko Biokova i fajna baza wypadowa na zwiedzanie.

Dziękuje już czytam o Sirmie. Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy?? Znajomi byli wprawdzie gdzieś na północy Istria w lipcu rok temu i znaleźli bez problemu nocleg. Mieli nawet w czym wybierać.
4toku napisał(a):Jak nie lubisz tłumów to tylko czerwiec lub wrzesień.
Bez problemów znajdziesz kwaterę (w lepszej cenie) nawet w najbardziej obleganych miejscach.
Dodatkowy plus : jest trochę chłodniej.

Ta opcja odpada dostałem urlop od następnego tygodnia wiec jest możliwość pojechać.
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.07.2015 12:17

lukas.cw napisał(a):Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy??

http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... ather-cam/
http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... eb-kamera/

Podziwiaj live. :mrgreen:
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 12:21

maniust napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Ale naprawdę tak kiepsko z noclegami w tej okolicy??

Podziwiaj live. :mrgreen:

o kurcze nie wiedziałem o kamerkach :D hmmm to jest mocny argument na nie. :roll: :roll: :roll: :roll: :| :| :| No to teraz mam przerypane co robić ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 12:36

Może na Peljesac albo Korczulę?
Tam sie paliło ostatnio (albo jeszcze dopala) na pewno sporo ludzi z tamtąd uciekło i są puste apartamenty?
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 12:37

hepik napisał(a):Może na Peljesac albo Korczulę?
Tam sie paliło ostatnio (albo jeszcze dopala) na pewno sporo ludzi z tamtąd uciekło i są puste apartamenty?

Bardzo śmieszne :x
dorota131
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 28.07.2015 12:43

Moim zdaniem Podgora wcale nie jest tak mocno zatłoczona. Wystarczy iść na plaże w kierunku Tucepi. Jest tam kilka zatoczek i nie ma tłumów. Sprawdzone przez kilka lat w lipcu jak i w sierpniu. Wieczorem jest gdzie posiedzieć, cos zjeść lub wypić. Sporo sklepików z pamiątkami.
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 28.07.2015 12:48

dorota131 napisał(a):Moim zdaniem Podgora wcale nie jest tak mocno zatłoczona. Wystarczy iść na plaże w kierunku Tucepi. Jest tam kilka zatoczek i nie ma tłumów. Sprawdzone przez kilka lat w lipcu jak i w sierpniu. Wieczorem jest gdzie posiedzieć, cos zjeść lub wypić. Sporo sklepików z pamiątkami.

Dziękuje Dorotko zagłębie ten temat
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.07.2015 12:57

lukas.cw napisał(a):Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Na czym nam zależy:
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)

Czytałem sporo o Breli, Baska, Tucepi, Podgóra i sam nie wiem czy szukać w tych miejscowościach czy jeszcze innych. Proszę o pomoc

To są wykluczające się wzajemnie wymagania.
Tam gdzie są atrakcje, istnieją dla kogoś - czyli ludzi musi być sporo.

W wymienionych miejscowościach możesz naprawdę mieć problemy ze znalezieniem noclegów dla takiej ekipy w tym :!: terminie. Już nie mówiąc o rozsądnej cenie... :roll:

Jeśli upierasz się przy tej riwierze, większe szanse możesz mieć na jej końcówce, choć na brak tłumów bym nie liczyła. Celowałabym np. w Zaostrog: mieszkanie na obrzeżach (np. Bilaje, ewentualnie Kapeć), a atrakcje wodne w centrum. W ostateczności podskoczyć do tłocznego Gradaca na bazarek. No i miałbyś bardziej płasko niż w Breli.

Zresztą znajdź tu sobie informacje od osób jadących na Makarską Riwierę w ciemno w tym terminie w ubiegłym roku - to jest ryzyko:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Spokój w tym terminie znajdziesz na zadoopiach na wyspach (ale wątpię czy mieszkanie też) i ewentualnie tlącym się jeszcze Pelješcu. Okolice Vodic także są oblegane.
lukas.cw
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas.cw » 29.07.2015 09:43

Mikromir napisał(a):
lukas.cw napisał(a):Witam serdecznie. Wczoraj dowiedziałem się że jadę do Chorwacji z dwoma jeszcze innym rodzinami w tą niedziele na wakacje ok 10 nocy. Totalny spontan. Chcielibyśmy pojechać w okolice Makarskiej. Jedziemy samochodami 10 osób w tym troje dzieci 3-9 lat. Na czym nam zależy:
- Nie zatłoczone nie oznacza totalna dziura, chcielibyśmy móc skorzystać z restauracji, atrakcji wodnych, bazarków etc.- Nie mamy zarezerwowanego noclegu więc potrzebujemy miejsce z bezproblemowym znalezieniem apartamentu w rozsądnej cenie ( jaka to będzie)

To są wykluczające się wzajemnie wymagania.
Tam gdzie są atrakcje, istnieją dla kogoś - czyli ludzi musi być sporo.

W wymienionych miejscowościach możesz naprawdę mieć problemy ze znalezieniem noclegów dla takiej ekipy w tym :!: terminie. Już nie mówiąc o rozsądnej cenie... :roll:

Jeśli upierasz się przy tej riwierze, większe szanse możesz mieć na jej końcówce, choć na brak tłumów bym nie liczyła. Celowałabym np. w Zaostrog: mieszkanie na obrzeżach (np. Bilaje, ewentualnie Kapeć), a atrakcje wodne w centrum. W ostateczności podskoczyć do tłocznego Gradaca na bazarek. No i miałbyś bardziej płasko niż w Breli.

Zresztą znajdź tu sobie informacje od osób jadących na Makarską Riwierę w ciemno w tym terminie w ubiegłym roku - to jest ryzyko:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html

Spokój w tym terminie znajdziesz na zadoopiach na wyspach (ale wątpię czy mieszkanie też) i ewentualnie tlącym się jeszcze Pelješcu. Okolice Vodic także są oblegane.

Bardzo dziękuje Ci za rady. Zabieram się za studiowanie tematu.
Teresa63
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teresa63 » 29.07.2015 10:14

Witam ,w 2013 roku byliśmy z mężem od połowy lipca w Makarskiej ,pojechaliśmy autem w ciemno,nie było żadnych problemów z noclegami,przy wjeżdzie stali Chorwaci z tabliczkami apartman i u pierwszego już mieliśmy nocleg,po nas przyjechało jeszcze dużo osób i nasz gospodarz polecał swoim znajomym,jedżcie nie będziecie mieli problemów,
Venom555
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.07.2015 10:33

Sevid, Zecevo.

Poz
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2015 10:38

Teresa63 napisał(a):Witam ,w 2013 roku byliśmy z mężem od połowy lipca w Makarskiej ,pojechaliśmy autem w ciemno,nie było żadnych problemów z noclegami,przy wjeżdzie stali Chorwaci z tabliczkami apartman i u pierwszego już mieliśmy nocleg,po nas przyjechało jeszcze dużo osób i nasz gospodarz polecał swoim znajomym,jedżcie nie będziecie mieli problemów,

Ja bym tak śmiało nie udzielała tego typu porad - sytuacja w połowie lipca znacząco różni się od tej na początku sierpnia, szczególnie na Makarskiej Riwierze. Najbliższa niedziela to już 2. sierpnia - szczyt sezonu. Poza tym oczywiście sama Makarska jest spora i pewnie gdzieś wysoko nad magistralą coś się zawsze znajdzie, ale czy będzie to satysfakcjonująca opcja dla rodzin z małymi dziećmi?...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019