Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 14.01.2014 22:41

Rysiek zajęty teraz. Nie kmini forum...
SpinPL
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SpinPL » 16.01.2014 22:43

Korzysta ktoś z https://kantor.aliorbank.pl ?
stanlast
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) stanlast » 17.01.2014 12:44

SpinPL napisał(a):Korzysta ktoś z https://kantor.aliorbank.pl ?


Ja, regularnie co miesiąc.
Płacę przez niego raty.

Nieregularnie płacę za zakupy w internecie - mam dwie karty (USD i EUR - darmowe) i jak trzeba, bezpośrednio przed transakcją kupuję walutę i płacę kartą. Nawet PayPalem. Kurs jest lepszy niż w moich pozostałych bankach mBank, INGBSK, BGŻ przy płatności kartą złotową i dużo lepszy niż PayPala.

A dwa lata temu najkorzystniej było wymienić fizycznie złotówki w Splitska Banka od razu na kuny.

Nie polecam płatności w euro, szczególnie w gotówce i to nieważne, czy na stacji (INA, OMV), czy na straganie.

Ale to tylko takie moje spostrzeżenia. Może po wejściu do UE jest korzystniej, ale przekonam się w sierpniu.

Pozdrawiam
SpinPL
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SpinPL » 17.01.2014 13:13

Tą kartą w eur z kantoru normalnie można płacić w sklepach, na stacjach itp. tak ? Tylko widzę, że wypłata z bankomatu za granicą z tej karty to 9zl prowizja ?
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 09.03.2014 21:24

Witam, ja osobiście to przekonuje sie do płatności kartą np za paliwo :)
W tamtym roku płaciłem eksperymentalnie:) okazało się ze przelicznik był całkiem dobry
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 10.03.2014 21:13

A może mi ktoś powiedzieć jak jest z Euro teraz tam, lepiej tu kupić czy naładować kartę (mam Visa w ING) i tam z bankomatu wyciągać ?
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 23.03.2014 14:01

Witam wszystkich cromaniakow :) To moj pierwszy post.
Mam male pytanko co do waluty. Wszyscy podaja ceny apartamentow w euro. Czy to oznacza, ze placi sie rowniez euro? Bylam co prawda dwa razy w chorwacji, ale placilam karta lub kunami. W tym roku znowu jade, tym razem juz nie pod namiot, a objechac to tu to tam i tak mnie zastanowila ta waluta za noclegi.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 23.03.2014 14:53

Przy zaliczce pytam czy ma być w euro czy w kunach - jeśli przyjdzie odpowiedz, to resztę, tam na miejscu też wpłacam w euro lub w kunach. Raz mi się zdażyło, że właściciel apartamentu zgodziłsię na kuny.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 23.03.2014 19:12

perejra napisał(a): tak mnie zastanowila ta waluta za noclegi.


Gospodarze w CRO żyjący z turystów przyjmują płatność za apartman jedynie w EUR a płatność w kunach to wyjątki, których jest baaaardzo mało.
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 23.03.2014 22:12

Dzieki za info. Do glowy by mi pewnie nie przyszlo zaopatrzyc sie w euro.
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 03.04.2014 14:43

rocker napisał(a):A może mi ktoś powiedzieć jak jest z Euro teraz tam, lepiej tu kupić czy naładować kartę (mam Visa w ING) i tam z bankomatu wyciągać ?


to zależy jaką masz prowizję od wypłat z bankomatów za granicą i ile prowizji za przewalutowanie ;)

ja mam konto w wbk i wyplaty za granica bez prowizji wiec wychodzi mi korzystnie wyplata z bankomatu :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 03.04.2014 19:12

Możecie się śmiać......ale ja nie zabieram żadnych kun, euro czy tam innych walut na drogę i pobyt w Chorwacji (no, chyba, że zostają mi z roku poprzedniego)...zabieram za to karty płatnicze kredytową i bankomatową....stacje paliw, bramki autostrad, sklepy i bankomaty bez problemu je respektują!! 12 lat temu kiedy jechałem pierwszy raz...portfel był naładowany aż strach było go z oczu tracić!!
andu-10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andu-10 » 25.04.2014 12:48

Witam! dla tych co pierwszy raz , zabrać z Polski Euro, i to tylko tyle co za noclegi, plus 100 Euro dodatkowo na pierwszą wymianę w kantorze , i to wszystko!!! resztę kasy i to złotówki na karcie płatniczej, można też zabrać kartę kredytową ale tylko jak ktoś ją ma, ale nie jest wcale potrzebna. Za wszystko płacić karta płatniczą, najlepiej się na tym wychodzi( sprawdzone na własnej skórze od kilku lat) NIE KUPUJCIE ŻADNYCH KUN W POLSCE!!!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.04.2014 12:56

andu-10 napisał(a):Witam! dla tych co pierwszy raz , zabrać z Polski Euro, i to tylko tyle co za noclegi, plus 100 Euro dodatkowo na pierwszą wymianę w kantorze , i to wszystko!!! resztę kasy i to złotówki na karcie płatniczej, można też zabrać kartę kredytową ale tylko jak ktoś ją ma, ale nie jest wcale potrzebna. Za wszystko płacić karta płatniczą, najlepiej się na tym wychodzi( sprawdzone na własnej skórze od kilku lat) NIE KUPUJCIE ŻADNYCH KUN W POLSCE!!!

Wszystko się zgadza, z tym, że "na drogę" zawsze biorę jakieś 100-200 HRK.
Tak na wszelki wypadek (jak te 100 ojro o którym wspominasz).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.04.2014 13:20

VONPLES napisał(a):Możecie się śmiać......ale ja nie zabieram żadnych kun, euro czy tam innych walut na drogę i pobyt w Chorwacji (no, chyba, że zostają mi z roku poprzedniego)...zabieram za to karty płatnicze kredytową i bankomatową....stacje paliw, bramki autostrad, sklepy i bankomaty bez problemu je respektują!!

Oczywiście, że respektują karty, a to zdanie:
andu-10 napisał(a):NIE KUPUJCIE ŻADNYCH KUN W POLSCE!!!

urosło już do rangi przykazania. :)

Ale kilka lat temu byłem w Orebiću na poczcie świadkiem sceny, gdzie córka pewnej pary rozpaczliwie
tłumaczyła urzędniczce, że wciągnęło kartę do bankomatu, a pilnie potrzebują gotówki.
Pewnie nikt, albo mało kto, dzisiaj podróżuje z jedną kartą, jednak zawsze trzeba mieć kilka ojro/kun
tak na wszelki wypadek :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone