Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2008 19:46

zauroczona napisał(a):
victoo napisał(a): A jak jest w np INTELIGO lub PKO SA. Ktoś sprawdzał?


Chodzi Tobie o bank PKO BP SA czy też o Pekao SA - bo to dwa różne banki są...

Nie ma takiej nazwy jak PKO BP SA. Jest PKO BP. W UniCredit Group czyli także w Zagrebačka Banka bez prowizji pobierają właściciele kont w Pekao SA :)
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 05.08.2008 20:47

Sławomir Wocial napisał(a):
zauroczona napisał(a):
victoo napisał(a): A jak jest w np INTELIGO lub PKO SA. Ktoś sprawdzał?


Chodzi Tobie o bank PKO BP SA czy też o Pekao SA - bo to dwa różne banki są...

Nie ma takiej nazwy jak PKO BP SA. Jest PKO BP. W UniCredit Group czyli także w Zagrebačka Banka bez prowizji pobierają właściciele kont w Pekao SA :)


Masz rację Kolego :D ale "społeczeństwo"często nie rozróżnia tych dwóch banków - wiem to z autopsji :D Poza tym pełna zgoda :D
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 05.08.2008 20:53

Sławomir Wocial napisał(a):Nie ma takiej nazwy jak PKO BP SA.


Ze statutu banku :)

§ 2

1. Bank działa pod firmą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna.
2. Bank może używać skrótu firmy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz PKO BP S.A.
[/b]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2008 21:05

moscatel napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Nie ma takiej nazwy jak PKO BP SA.


Ze statutu banku :)

§ 2

1. Bank działa pod firmą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna.
2. Bank może używać skrótu firmy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz PKO BP S.A.
[/b]

Zwracam honor, myliłem sie . Nie wiedziałem , że ten bank jest spółką akcyjną. Na swojej stronie takiej nazwy nie używają. Używają PKO BP
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 05.08.2008 21:07

moscatel napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Nie ma takiej nazwy jak PKO BP SA.


Ze statutu banku :)

§ 2

1. Bank działa pod firmą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna.
2. Bank może używać skrótu firmy Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz PKO BP S.A.
[/b]


Łał, dociekliwy Kolega ! :D
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 05.08.2008 21:19

Koleżanka :)
Kredyt byłam zmuszona u nich brać, to co się napatrzyłam na nazwę w papiórach to moje :)
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 05.08.2008 21:43

moscatel napisał(a):Koleżanka :)
Kredyt byłam zmuszona u nich brać, to co się napatrzyłam na nazwę w papiórach to moje :)


kredyt ludzka rzecz :D wiedziałam, że gdzies "dzwoniło" z tym SA tylko nie pamiętałam gdzie :)
a_n_u_l_a
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_n_u_l_a » 07.08.2008 11:26

Może ktoś orientuje się jak sprawa wygląda obecnie? Czy bardziej opłaca się zabrać euro i wymienić na miejscu na kuny, czy lepiej wziąć złotówki?
GAMBIT
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) GAMBIT » 07.08.2008 11:56

Wszystko zależy od kursu po jakim kupisz Euro w Polsce. Radzę skorzystać z kalkulatora walutowego, który jest dostępny pod linkiem na stronie uwzględniającego aktualny kurs
waluta.php
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 08.08.2008 14:12

a_n_u_l_a napisał(a):Może ktoś orientuje się jak sprawa wygląda obecnie? Czy bardziej opłaca się zabrać euro i wymienić na miejscu na kuny, czy lepiej wziąć złotówki?


mozna sobie przeliczyć
http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm?ts ... 7b4da6353b

Złote wymieniamy tylko raz , € -2 razy + karta

pozdrawiam
Tonur
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tonur » 14.01.2014 10:11

Najlepiej wymień na EUR ale w kantorze internetowym. Ja wymieniałem w lowspread.pl i na niczym nie straciłem.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 14.01.2014 10:15

Tonur napisał(a):Najlepiej wymień na EUR ale w kantorze internetowym. Ja wymieniałem w lowspread.pl i na niczym nie straciłem.

Może nie odczytać po 6 latach...
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 14.01.2014 19:01

rodaivuk napisał(a):
Tonur napisał(a):Najlepiej wymień na EUR ale w kantorze internetowym. Ja wymieniałem w lowspread.pl i na niczym nie straciłem.

Może nie odczytać po 6 latach...


Ale co Misiu zareklamował, to jego.

:wink:
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 14.01.2014 21:07

Dźwignia handlu ;)
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 14.01.2014 22:31

Rysiem trza by go poszczuć :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone