Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JacekW
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekW » 19.02.2020 16:33

Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Teraz wybieram się drugi raz na Chorwację i znowu poszukuję informacji.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.02.2020 16:37

JacekW napisał(a):Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Teraz wybieram się drugi raz na Chorwację i znowu poszukuję informacji.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?

Drugi raz do Chorwacji :wink:
Odsyłam do FAQ
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
tomek71wlkp
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 20.02.2020 11:46

W Czechach po przekroczeniu granicy bez żadnych problemów kupię winiete na każdej stacji? Rozumie, że do tego momentu policja nie zatrzymuje za jej brak :)?
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 20.02.2020 12:09

JacekW napisał(a):Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Teraz wybieram się drugi raz na Chorwację i znowu poszukuję informacji.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?


Objazd Słowenii bez opłat.
https://goo.gl/maps/CEGeBU6iCnx4t8vb7
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2020 14:28

tomek71wlkp napisał(a):W Czechach po przekroczeniu granicy bez żadnych problemów kupię winiete na każdej stacji? Rozumie, że do tego momentu policja nie zatrzymuje za jej brak :)?


Na pierwszej lepszej stacji ZANIM wjedziesz na płatny odcinek (a ten od np. granicy w Gorzyczkach zaczyna się dopiero za Ostrawą). Następna stacja benzynowa jest w Klimkowicach już na płatnym odcinku. Za niemanie winiety policja wlepia mandaty ;)
JacekW
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekW » 20.02.2020 22:41

Dziekuje.
Gdzie mogę znaleźć dopuszczalne prędkości w danych państwach? Np. Na autostradzie na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2020 22:48

JacekW napisał(a):Dziekuje.
Gdzie mogę znaleźć dopuszczalne prędkości w danych państwach? Np. Na autostradzie na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji

Np. tutaj >>> https://przepisy-drogowe.dlakierowcy.in ... uropie.htm
Przy wjeździe do danego kraju są tablice drogowe z informacją o dopuszczalnych prędkościach.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.02.2020 21:32

pääkäyttäjä napisał(a):
zbig99 napisał(a):Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?


Jakiś czas temu, można było.

Jeszcze w lipcu zeszłego roku można było kupić winiety na stacji w Bohuminie
Petek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.04.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 26.02.2020 18:39

Witam wszystkich . Mam pytanko dotyczące objazdu przez Brzecław a mianowicie chodzi mi o to gdzie można kupic winiete na Austrie ? Ponoć przed wjazdem na 5 prowadząca do Wiednia jest jakaś duża stacja . Chciałbym uniknąc spotkania z ASFINAG tak jak juz raz miałem jadąc objazdem . Pozdrawiam .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2020 19:34

Petek1977 napisał(a):Witam wszystkich . Mam pytanko dotyczące objazdu przez Brzecław a mianowicie chodzi mi o to gdzie można kupic winiete na Austrie ? Ponoć przed wjazdem na 5 prowadząca do Wiednia jest jakaś duża stacja . Chciałbym uniknąc spotkania z ASFINAG tak jak juz raz miałem jadąc objazdem . Pozdrawiam .

A nie łatwiej na stronie ASFINAG kupić winietę elektroniczną na Austrię?
Petek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 26.02.2020 20:00

A jak dokładnie to zrobic ???
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2020 20:16

A tu masz bezpośrednio do sklepu ASFINAG https://shop.asfinag.at Jest po polsku ;)
Petek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 27.02.2020 20:41

Bardzo dziękuję za pomoc . A mam pytanie czy już ktoś korzystał z tej formy winiety , jak to się sprawdza w praktyce ?
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 27.02.2020 20:52

Petek1977 napisał(a):Bardzo dziękuję za pomoc . A mam pytanie czy już ktoś korzystał z tej formy winiety , jak to się sprawdza w praktyce ?

Ja w zeszłym roku tak kupowałem i jest to najlepsza chyba forma zakupu ( takie same winiety są na Słowacji oraz na Węgrzech).

Kupujesz i nie musisz nic naklejać. Jedyna rzecz , na którą trzeba uważać to zakup na osobę prywatna musi być minimum 18 dni przed datą obowiązywania winiety.

Takie też masz info przy zakupie
"Będąc konsumentem, nie możesz korzystać z elektronicznej winiety lub elektronicznej opłaty odcinkowej od razu po zakupie – uzyskują one ważność najwcześniej po 18 dniach od zakupu.
Dziś zakupione winiety elektroniczne lub elektroniczne roczne karnety odcinkowe będą ważne najwcześniej 16.03.2020"

Ja kupowałem na firmę i miałem winietę ważną od razu. Ja na wszelki wypadek miałem wydrukowane potwierdzenie przy sobie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone