Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JacekW
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekW » 19.02.2020 16:33

Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Teraz wybieram się drugi raz na Chorwację i znowu poszukuję informacji.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.02.2020 16:37

JacekW napisał(a):Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?

Drugi raz do Chorwacji :wink:
Odsyłam do FAQ
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
tomek71wlkp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 20.02.2020 11:46

W Czechach po przekroczeniu granicy bez żadnych problemów kupię winiete na każdej stacji? Rozumie, że do tego momentu policja nie zatrzymuje za jej brak :)?
zabekrafal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 20.02.2020 12:09

JacekW napisał(a):Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.

Objazd Słowenii bez opłat.
https://goo.gl/maps/CEGeBU6iCnx4t8vb7
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 20.02.2020 14:28

tomek71wlkp napisał(a):W Czechach po przekroczeniu granicy bez żadnych problemów kupię winiete na każdej stacji? Rozumie, że do tego momentu policja nie zatrzymuje za jej brak :)?

Na pierwszej lepszej stacji ZANIM wjedziesz na płatny odcinek (a ten od np. granicy w Gorzyczkach zaczyna się dopiero za Ostrawą). Następna stacja benzynowa jest w Klimkowicach już na płatnym odcinku. Za niemanie winiety policja wlepia mandaty ;)
JacekW
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekW » 20.02.2020 22:41

Dziekuje.
Gdzie mogę znaleźć dopuszczalne prędkości w danych państwach? Np. Na autostradzie na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2020 22:48

JacekW napisał(a):Dziekuje.
Gdzie mogę znaleźć dopuszczalne prędkości w danych państwach? Np. Na autostradzie na Słowacji, Węgrzech i Chorwacji

Np. tutaj >>> https://przepisy-drogowe.dlakierowcy.in ... uropie.htm
Przy wjeździe do danego kraju są tablice drogowe z informacją o dopuszczalnych prędkościach.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 23.02.2020 21:32

pääkäyttäjä napisał(a):
zbig99 napisał(a):Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?

Jakiś czas temu, można było.

Jeszcze w lipcu zeszłego roku można było kupić winiety na stacji w Bohuminie
Petek1977
Turysta
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 26.02.2020 18:39

Witam wszystkich . Mam pytanko dotyczące objazdu przez Brzecław a mianowicie chodzi mi o to gdzie można kupic winiete na Austrie ? Ponoć przed wjazdem na 5 prowadząca do Wiednia jest jakaś duża stacja . Chciałbym uniknąc spotkania z ASFINAG tak jak juz raz miałem jadąc objazdem . Pozdrawiam .
dids76
Cromaniak
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2020 19:34

Petek1977 napisał(a):Witam wszystkich . Mam pytanko dotyczące objazdu przez Brzecław a mianowicie chodzi mi o to gdzie można kupic winiete na Austrie ? Ponoć przed wjazdem na 5 prowadząca do Wiednia jest jakaś duża stacja . Chciałbym uniknąc spotkania z ASFINAG tak jak juz raz miałem jadąc objazdem . Pozdrawiam .

A nie łatwiej na stronie ASFINAG kupić winietę elektroniczną na Austrię?
Petek1977
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 26.02.2020 20:00

A jak dokładnie to zrobic ???
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2020 20:16

A tu masz bezpośrednio do sklepu ASFINAG https://shop.asfinag.at Jest po polsku ;)
Petek1977
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 27.02.2020 20:41

Bardzo dziękuję za pomoc . A mam pytanie czy już ktoś korzystał z tej formy winiety , jak to się sprawdza w praktyce ?
zabekrafal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 27.02.2020 20:52

Petek1977 napisał(a):Bardzo dziękuję za pomoc . A mam pytanie czy już ktoś korzystał z tej formy winiety , jak to się sprawdza w praktyce ?

Ja w zeszłym roku tak kupowałem i jest to najlepsza chyba forma zakupu ( takie same winiety są na Słowacji oraz na Węgrzech).

Kupujesz i nie musisz nic naklejać. Jedyna rzecz , na którą trzeba uważać to zakup na osobę prywatna musi być minimum 18 dni przed datą obowiązywania winiety.

Takie też masz info przy zakupie
"Będąc konsumentem, nie możesz korzystać z elektronicznej winiety lub elektronicznej opłaty odcinkowej od razu po zakupie – uzyskują one ważność najwcześniej po 18 dniach od zakupu.
Dziś zakupione winiety elektroniczne lub elektroniczne roczne karnety odcinkowe będą ważne najwcześniej 16.03.2020"

Ja kupowałem na firmę i miałem winietę ważną od razu. Ja na wszelki wypadek miałem wydrukowane potwierdzenie przy sobie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019