Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 23.08.2019 10:37

Witam! Pytanie do jadących przez Węgry od strony wschodniej autostradą E71 . Tym razem inna trasa przez Słowację. Omijamy Preszów i Koszyce i jedziemy trasą przez Trebošov i na Miszkolc. Wyjazd wcześnie rano. Pytanie czy przed Miszkolcem kupię bez problemu winietę ? Chciałam kupić przez internet ale wystąpił jakiś problem z zarejestrowaniem.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 23.08.2019 11:16

Andzia* napisał(a):Witam! Pytanie do jadących przez Węgry od strony wschodniej autostradą E71 . Tym razem inna trasa przez Słowację. Omijamy Preszów i Koszyce i jedziemy trasą przez Trebošov i na Miszkolc. Wyjazd wcześnie rano. Pytanie czy przed Miszkolcem kupię bez problemu winietę ? Chciałam kupić przez internet ale wystąpił jakiś problem z zarejestrowaniem.

Wyczyścić dane przeglądarki/ użyć innej ... to nie jest lokalna strona kebabu od turka że nie działa bo nie działa. jak był jakiś problem to go pewnie dość szybko naprawili.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 23.08.2019 13:48

paulr napisał(a):
Andzia* napisał(a):Witam! Pytanie do jadących przez Węgry od strony wschodniej autostradą E71 . Tym razem inna trasa przez Słowację. Omijamy Preszów i Koszyce i jedziemy trasą przez Trebošov i na Miszkolc. Wyjazd wcześnie rano. Pytanie czy przed Miszkolcem kupię bez problemu winietę ? Chciałam kupić przez internet ale wystąpił jakiś problem z zarejestrowaniem.

Wyczyścić dane przeglądarki/ użyć innej ... to nie jest lokalna strona kebabu od turka że nie działa bo nie działa. jak był jakiś problem to go pewnie dość szybko naprawili.

Twoim złośliwym komentarzem :? zmobilizowałeś mnie do 100-tnej próby i się udało :D - winieta kupiona :lol:
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Zakup winiety a jej ważność -pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 29.08.2019 00:02

Koledzy i koleżanki, czy mozecie mi wytlumaczyć dlaczego nie da sie kupic winiety 10 dniowej w terminie 08.09-17.09.2019 roku? 10 dniowa ładuje się automatycznie od 09.09-17.09.2019 roku. Z góry dziekuje za pomoc
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Zakup winiety a jej ważność -pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 29.08.2019 00:36

pablo_ns napisał(a):Koledzy i koleżanki, czy mozecie mi wytlumaczyć dlaczego nie da sie kupic winiety 10 dniowej w terminie 08.09-17.09.2019 roku? 10 dniowa ładuje się automatycznie od 09.09-17.09.2019 roku. Z góry dziekuje za pomoc

Austriacka ? Zaznacz przedsiebiorca i mozesz nawet od tego samego dnia kupic. Ja tak zrobilem na mailu byla od razu.
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 29.08.2019 07:24

Nie. Słowacka i węgierska. Gdzie jest mój błąd?
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 29.08.2019 10:47

Może w ustawieniu godziny od której ma być winieta aktywna.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 29.08.2019 12:05

Nie wiem czy gdzieś już na forum nie było , ale dzisiaj trafiłem na coś takiego
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/cze ... we/bcmgzhs
Wychodzi na to ,że od 2021 będzie jedną naklejkę mniej.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.08.2019 12:13

zabekrafal napisał(a):Nie wiem czy gdzieś już na forum nie było , ale dzisiaj trafiłem na coś takiego
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/cze ... we/bcmgzhs
Wychodzi na to ,że od 2021 będzie jedną naklejkę mniej.


To jest dobre, aż łza mi się w oku zakręciła:

"Decydując o nowelizacji ustawy o opłatach drogowych, posłowie odrzucili sugestie podniesienia ich wysokości, ponieważ uznali, że nie pozwalają na to trwające remonty autostrad" :)

Gdyby ktoś nie czytał, to dodam jedynie, że chodzi o CZ, a nie o PL ...
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 29.08.2019 13:08

Koledzy udało sie kupić okazało się że winna była przeglądarka. Koledzy zamówiłem przez stronę www.hungary-vignette.eu winiete i dostałem tylko fakturę na nr rej auta i rodzaj winiety bez terminu obowiązywania- mam mieć jakieś inne potwierdzenie?
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 05.09.2019 09:39

pablo_ns napisał(a):Koledzy udało sie kupić okazało się że winna była przeglądarka. Koledzy zamówiłem przez stronę http://www.hungary-vignette.eu winiete i dostałem tylko fakturę na nr rej auta i rodzaj winiety bez terminu obowiązywania- mam mieć jakieś inne potwierdzenie?

Witam!
Ja otrzymałem po zapłaceniu maila z potwierdzeniem i załącznikiem w pdf z winietą (z nr rej. i datą obowiązywania). Jeżeli nie ma na mailu, to może być w spamie lub należy zalogować się na konto gdzie dokonywałeś zakupu i wydrukować z historii zamówień.
Pozdrawiam! :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.09.2019 10:26

zabekrafal napisał(a):Nie wiem czy gdzieś już na forum nie było , ale dzisiaj trafiłem na coś takiego
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/cze ... we/bcmgzhs
Wychodzi na to ,że od 2021 będzie jedną naklejkę mniej.



No i bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie tak jak w Austrii kupować ich z wyprzedzeniem.

PS. Zastanawiam się dlaczego onet podając ceny winiet w Czechach podaje w przybliżeniu w euro, zamiast konkretnie w koronach czeskich?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2019 10:51

Z tego, co ja wiem to będzie to system podobny do słowackiego "mytnego".
==
Mała aktualizacja: winiety będą elektroniczne, można je także będzie "kupić" na stacji (tak, jak to jest na Węgrzech czy Słowacji). Jedna ze zmian dotyczy rocznej winiety: będzie obowiązywać 365 dni od daty zakupu a nie jak do tej pory, od początku roku. Przez pierwsze dwa lata, winiety będą kontrolować policja oraz służba celna (tak, jak teraz). Potem system kontroli automatycznej zostanie włączony i kary za brak opłat będzie wlepiał system.
jonka83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jonka83 » 10.09.2019 12:57

Wróciłam z Chorwacji, winiety na Węgrzech i na Słowacji kupiłam na stacji. Są one elektroniczne, podaję nr rejestracyjny samochodu i czas uruchomienia winiety. Czyli np. od zaraz. Jak jedziemy na 14 dni to najlepiej kupić winietę miesięczną, bo z tego co kojarzę są albo 7 dniowe albo 30 dniowe. Na Węgrzech jest coraz więcej autostrad dlatego raczej trzeba kupić.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.09.2019 14:52

jonka83 napisał(a):Wróciłam z Chorwacji, winiety na Węgrzech i na Słowacji kupiłam na stacji. Są one elektroniczne, podaję nr rejestracyjny samochodu i czas uruchomienia winiety. Czyli np. od zaraz. Jak jedziemy na 14 dni to najlepiej kupić winietę miesięczną, bo z tego co kojarzę są albo 7 dniowe albo 30 dniowe. Na Węgrzech jest coraz więcej autostrad dlatego raczej trzeba kupić.

Ani na Węgrzech, ani w Słowacji nie ma 7-dniowych. Takie są na Słowenii
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 210
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone