Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.08.2019 14:09

Te sklepy - budy - budynki stoją przy takich zatoczkach-parkingach przy samej autostradzie.
ORIGAMISU
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORIGAMISU » 18.08.2019 17:24

ciechan napisał(a):Witam,
gdzie kupię winiet na Słowację po przekroczeniu granicy w Zwardoń?



www eznamka sk - dzisiaj kupiłem - 30 dniowa kosztuje 61,10 PLN (14 Euro)
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 19.08.2019 19:23

Mam pytanie, czy slowency sprawdzają winiety za pomocą wideorejestratorow? Pytam bo z rozpędu przykleilem ich winietę po zlej stronie, tzn od strony pasażera na dole, zamiast u góry po stronie kierowcy, no i teraz myślę czy mogę spodziewać się jakiegoś miłosnego listu od nich. Czy tak przyklejona winieta jest w ogóle ważna wg nich?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 21:46

truedomel napisał(a):Mam pytanie, czy slowency sprawdzają winiety za pomocą wideorejestratorow? Pytam bo z rozpędu przykleilem ich winietę po zlej stronie, tzn od strony pasażera na dole, zamiast u góry po stronie kierowcy, no i teraz myślę czy mogę spodziewać się jakiegoś miłosnego listu od nich. Czy tak przyklejona winieta jest w ogóle ważna wg nich?


Zawsze kleje winiety w prawym dolnym rogu tj. od strony pasażera i jeszcze nikt się nie przyczepił... Za to jak się ma na szkle nieaktualną, to za to można dostać mandat.
kropkaPl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropkaPl » 20.08.2019 00:50

Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.08.2019 07:13

kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?


Na pierwszej spotkanej stacji benzynowej w Austrii.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2019 08:42

kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?

W dzień nie będzie problemu, są stacje benzynowe w Mureck i przed samą A9 jest Temmel Tankstelle. Po 22 może być problem. Spróbuj kupić jeszcze w Slowenìi np w Ptuj.
Ps. Ja kupuję zawsze dwie winiety w drodze do Chorwacji i nie ma problemu. :oczko_usmiech: :mrgreen:
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 08:52

dids76 napisał(a):
kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?

W dzień nie będzie problemu, są stacje benzynowe w Mureck i przed samą A9 jest Temmel Tankstelle. Po 22 może być problem. Spróbuj kupić jeszcze w Slowenìi np w Ptuj.
Ps. Ja kupuję zawsze dwie winiety w drodze do Chorwacji i nie ma problemu. :oczko_usmiech: :mrgreen:


Po 22 niestety w Mureck już się nie kupi. Przerobiliśmy to na powrocie, czekamy teraz na mandat.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 08:55

jotusia napisał(a):
dids76 napisał(a):
kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?

W dzień nie będzie problemu, są stacje benzynowe w Mureck i przed samą A9 jest Temmel Tankstelle. Po 22 może być problem. Spróbuj kupić jeszcze w Slowenìi np w Ptuj.
Ps. Ja kupuję zawsze dwie winiety w drodze do Chorwacji i nie ma problemu. :oczko_usmiech: :mrgreen:


Po 22 niestety w Mureck już się nie kupi. Przerobiliśmy to na powrocie, czekamy teraz na mandat.


To mieliście pecha i Was złapali, a nie wypisali od ręki mandatu?

Czy może liczycie, że cała autostrada jest monitorowana i każdemu bez winiety z opóźnieniem wysyłają mandat?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 09:06

jotusia napisał(a):
dids76 napisał(a):
kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?

W dzień nie będzie problemu, są stacje benzynowe w Mureck i przed samą A9 jest Temmel Tankstelle. Po 22 może być problem. Spróbuj kupić jeszcze w Slowenìi np w Ptuj.
Ps. Ja kupuję zawsze dwie winiety w drodze do Chorwacji i nie ma problemu. :oczko_usmiech: :mrgreen:


Po 22 niestety w Mureck już się nie kupi. Przerobiliśmy to na powrocie, czekamy teraz na mandat.


Ale co - złapali Was? Słowenia i Austria nie prowadzą wideonadzoru... no chyba, że to tzw. videomaut.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 09:21

pääkäyttäjä napisał(a):
jotusia napisał(a):
dids76 napisał(a):
kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro przez Mureck?

W dzień nie będzie problemu, są stacje benzynowe w Mureck i przed samą A9 jest Temmel Tankstelle. Po 22 może być problem. Spróbuj kupić jeszcze w Slowenìi np w Ptuj.
Ps. Ja kupuję zawsze dwie winiety w drodze do Chorwacji i nie ma problemu. :oczko_usmiech: :mrgreen:


Po 22 niestety w Mureck już się nie kupi. Przerobiliśmy to na powrocie, czekamy teraz na mandat.


Ale co - złapali Was? Słowenia i Austria nie prowadzą wideonadzoru... no chyba, że to tzw. videomaut.


Nie, nie złapali, ale myśleliśmy, że mają właśnie jakieś kamerki wyłapujące, musieliśmy dojechać do 1 stacji paliw na autostradzie, myślałam, ze gdzieś nas wyłapało coś po drodze.

Cytat ze strony https://www.turysta.org/oplaty-drogowe- ... -po-kroku/

"Korzystanie z płatnych dróg bez ważnej winiety może skutkować otrzymaniem mandatu w wysokości 120 EUR w przypadku samochodów oraz 65 EUR dla motocykli. Kontrole przeprowadzane są przy użyciu kamer które są połączone do systemu informatycznego ASFINAG."

Tak więc chyba jednak czekamy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:09

No, nie do końca tak jest - monitoring AVK nie jest wszędzie, najczęściej to mobilna (z furgonetki) kontrola Asfinag a kamery nad drogą to w większości monitoring ruchu drogowego. Tzw. AVK zmienia swoją lokalizację ;) Nawet jak Was coś nagrało a potem kupiliście winietę, to raczej nie ma się co bać - masz kupić winietę najszybciej, jak to możliwe, ewentualnie zapłacić ludziom z Asfinag jak Was złapią :mrgreen:
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 10:12

pääkäyttäjä napisał(a):No, nie do końca tak jest - monitoring AVK nie jest wszędzie, najczęściej to mobilna (z furgonetki) kontrola Asfinag a kamery nad drogą to w większości monitoring ruchu drogowego. Tzw. AVK zmienia swoją lokalizację ;) Nawet jak Was coś nagrało a potem kupiliście winietę, to raczej nie ma się co bać - masz kupić winietę najszybciej, jak to możliwe, ewentualnie zapłacić ludziom z Asfinag jak Was złapią :mrgreen:


To pocieszające, dzięki za wyjaśnienie, jest szansa, że się upiekło, z resztą nie tylko nam (w Mureck co chwilę ktoś podjeżdżał pod zamkniętą stację po winietę i odbijał się od drzwi).
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 10:18

A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom "amnestię".
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......
Ostatnio edytowano 20.08.2019 10:27 przez biagggio, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 10:20

jotusia napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):No, nie do końca tak jest - monitoring AVK nie jest wszędzie, najczęściej to mobilna (z furgonetki) kontrola Asfinag a kamery nad drogą to w większości monitoring ruchu drogowego. Tzw. AVK zmienia swoją lokalizację ;) Nawet jak Was coś nagrało a potem kupiliście winietę, to raczej nie ma się co bać - masz kupić winietę najszybciej, jak to możliwe, ewentualnie zapłacić ludziom z Asfinag jak Was złapią :mrgreen:


To pocieszające, dzięki za wyjaśnienie, jest szansa, że się upiekło, z resztą nie tylko nam (w Mureck co chwilę ktoś podjeżdżał pod zamkniętą stację po winietę i odbijał się od drzwi).


To Ci, którzy mało uważnie, lub nawet wcale, czytają to forum :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 208
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone