Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.08.2019 11:52

dids76 napisał(a):
DominikI napisał(a):Czemu sobie tak utrudniacie, nie można online?

Czeskiej nie ma elektronicznej, Austriacką elektroniczną musisz kupić minimum 18 dni przed wyjazdem.
Można na tollticketes, ale nie każdy chce :wink:

… a propos min 18 dni przed obowiązywaniem. Dla konsumenta ( osoby fizycznej ) obowiązuje.
Jeżeli zaznaczysz, żeś przedsiębiorca, to od "zaraz" .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2019 12:11

DominikI napisał(a):Czemu sobie tak utrudniacie, nie można online?


Po co tak sobie komplikować?

Nam się przytrafiało zmienić trasę po drodze i zamiast przez CZ przez SK pojechać

Innym razem miało być SK i HU a w końcu za Bratysławą na Wiedeń pojechaliśmy

Kiedyś zamiast rano ruszyć z Wiednia dalej w trasę zostaliśmy 2 dni go pozwiedzać

Kiedyś mieliśmy w planie wracać z Istrii przez płatną SLO, ale plany się zmieniły i wracaliśmy przez Zagrzeb a mały kawałek płatnej autostrady ominęliśmy

Jak nie lubię sobie utrudniać dlatego kupuję po trasie wtedy gdy potrzebuje i na to co potrzebuje :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.08.2019 12:52

Generalnie masz rację. Każdy radzi sobie sam …
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2019 14:12

oldGIZMO napisał(a):Generalnie masz rację. Każdy radzi sobie sam …


?

Miło jest pomóc innym, czasem każdy z nas potrzebuje pomocy i o tym ten temat :)

Gdzie KONKRETNIE kupić winietę

Ja od nastu lat kupuje w tych samych miejscach i dobrze mi z tym

Gdybym kupował wcześniej online czy innych PZMotach, tak jak była planowana jazda, to w skali tych wszystkich wyjazdów byłbym spokojnie z tysiaka w plecy :)

Ba, przytrafiło się nawet spakowane wieczorem auto przepakowywać z rana bo popołudniu wyjechaliśmy innym :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.08.2019 14:44

Nie mówię by nie umieszczać tutaj istotnych informacji gdzie, jak, za ile … miałem na myśli dokonanie wyboru w zależności od wariantu trasy … :) i zasobów ..
Sam chętnie korzystam z wiedzy tutaj umieszczonej.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 09.08.2019 10:12

cd reklamacja winiety austriackiej:
reklamacja 5 bm. zwrot pieniędzy - 08.bm.
Kwota zwrotu nieco większa niż wniesiona opłata a co wynika z różnic kursu Euro ...
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 09.08.2019 16:08

Chyba popełniłem gafę i kupiłem winiety tutaj www.tolltickets.com,na Czechy,Austrię i Słowację.Datę wysłania zaznaczyłem 1.08.2019.
Nie doczytałem że winietę na Austrię trzeba kupić co najmniej 18 dni przed wyjazdem,a wyjeżdżam 14.Podpowiecie co zrobić.Przesyłki nie mam
jeszcze,czy wyślą przed tymi rzeczonymi 18 dniami,i jak ewentualnie zrezygnować?

Z góry dziękuję.
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 09.08.2019 16:45

dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2019 19:45

mirus_1969 napisał(a):Chyba popełniłem gafę i kupiłem winiety tutaj http://www.tolltickets.com,na Czechy,Austrię i Słowację.Datę wysłania zaznaczyłem 1.08.2019.
Nie doczytałem że winietę na Austrię trzeba kupić co najmniej 18 dni przed wyjazdem,a wyjeżdżam 14.Podpowiecie co zrobić.Przesyłki nie mam
jeszcze,czy wyślą przed tymi rzeczonymi 18 dniami,i jak ewentualnie zrezygnować?

Z góry dziękuję.

Nic nie rób! Przyjdą winiety, naklej na szybę i jedź spokojnie :oczko_usmiech: :mrgreen:
18 dni karencji dotyczy tylko winiety ELEKTRONICZNEJ! Zwykłą możesz kupić, nakleić i jechać :oczko_usmiech: :mrgreen:
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 09.08.2019 21:36

dzięki,bo już mi się pieprzy jak czytam,zawsze jeździłem przez H i kupowałem po drodze,zachciało mi się zamawiać ;-)
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 12.08.2019 18:52

Czy na przejściu w Rajce między Słowacją a Węgrami kupię winietę na Węgry w punkcie CAŁODOBOWYM z płatnością kartą ? Będę tam w okolicach 1-2 w nocy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2019 20:55

Dzisiaj kupiłem winiety na Węgry i Słowację przez internet. Na stronach e-znamka i e-matrica. Potwierdzenie przyszło chwilę po transakcji. Koszt 60,51zl za słowacką i 63,71 za węgierską.
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 12.08.2019 21:00

Niestety nie otrzymałem winiet w ciągu 8 dni roboczych. Pisałem do tolltickets dwukrotnie i otrzymałem odpowiedź cytuję za pomocą tłumacza
"Szanowny Pan Mirosław K.

Dziękuję bardzo za wiadomości do tolltickets.

Potwierdzamy, że mamy wysyłają swoje zamówienie na 01/08/2019 na następujący adres: tutaj mój adres poprawny
Proszę potwierdzić ten adres i daj nam znać, jeśli czegoś brakuje, czy źle!

Normalna dostawa trwa około 4 - 7 dni roboczych.

Proszę przeprosić nieprzyjemną sytuację!

Proszę zwrócić nieużywane produkty tolltickets po podróży, a my zwrócimy Ci już naładowane kwoty (bez opłat pocztowych).

Lub wysłać nam zdjęcie z winiet kupowanych jako zamiennik.Czyli dużo stresu,nie mam winiet i jeszcze muszę się gimnastykować żeby mi zwrócili ponad 50 euro.Jutro wyjeżdżamy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 21:10

mirus_1969 napisał(a):Niestety nie otrzymałem winiet w ciągu 8 dni roboczych. Pisałem do tolltickets dwukrotnie i otrzymałem odpowiedź cytuję za pomocą tłumacza
"Szanowny Pan Mirosław K.

Dziękuję bardzo za wiadomości do tolltickets.

Potwierdzamy, że mamy wysyłają swoje zamówienie na 01/08/2019 na następujący adres: tutaj mój adres poprawny
Proszę potwierdzić ten adres i daj nam znać, jeśli czegoś brakuje, czy źle!

Normalna dostawa trwa około 4 - 7 dni roboczych.

Proszę przeprosić nieprzyjemną sytuację!

Proszę zwrócić nieużywane produkty tolltickets po podróży, a my zwrócimy Ci już naładowane kwoty (bez opłat pocztowych).

Lub wysłać nam zdjęcie z winiet kupowanych jako zamiennik.Czyli dużo stresu,nie mam winiet i jeszcze muszę się gimnastykować żeby mi zwrócili ponad 50 euro.Jutro wyjeżdżamy.


Bez przesady, całkiem miłego maila Ci wysłali i proponują proste rozwiązanie, które "gimnastyką" bym nie nazwał :)

Oby tylko takie problemy Ci się przytrafiły na wyjeździe :) Będziesz miał choć co wspominać :)
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 12.08.2019 21:39

Tak bardzo mili,odesłać winiety na własny koszt,Nikomu nie polecę tej firmy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 205
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone