Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bolein
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolein » 06.08.2019 14:17

KKM napisał(a):
bolein napisał(a):Bo:
1.Musiałbym wjechać na autostradę słoweńską nie mając jeszcze winiety, a to jak zapewne wiesz grozi mandatem

Hej, a nie jest tak, że jak nie masz winiety to możesz zjechać pierwszym zjazdem po przekroczeniu granicy słoweńskiej? Wg map google zjazd z autostrady jest 100 m za przejściem. Ten sam zjazd prowadzi do stacji Petrol, o której pisano wyżej.
Nie jechałem jeszcze tą autostradą, dlatego pytam.


Nie wydaje mi się.
Czechy np. zrobili darmowy odcinek od granicy z Polską, podejrzewam, że właśnie po to, żeby móc kupić bezpiecznie winietę zanim droga będzie płatna. W każdym razie wolę tego nie sprawdzać osobiście :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2019 14:19

bolein napisał(a):
Bo:
1.Musiałbym wjechać na autostradę słoweńską nie mając jeszcze winiety, a to jak zapewne wiesz grozi mandatem


Nie jest to prawda, nie grozi mandatem. Na tyle razy, ile byłem w Słowenii i korzystałem z tego przejścia, zawsze kupowałem winietę w tym miejscu. Za to winietę kontrolowali mi zawsze na zjeździe.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 06.08.2019 16:05

Jutro jade przez słowacje - nie chce kupować online - czy na słowacji kupie normalnie na stacji za 14 ojro/m jak dawniej czy tylko online zostało?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107706
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2019 16:34

jgx1 napisał(a):Jutro jade przez słowacje - nie chce kupować online - czy na słowacji kupie normalnie na stacji za 14 ojro/m jak dawniej czy tylko online zostało?

Kupisz na stacjach.
kubik4000
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubik4000 » 06.08.2019 16:58

pääkäyttäjä napisał(a):Nie, to nie jest prawda - w Polsce nie da się kupić winiet po nominalnych cenach (nie spotkałem się z tym).
Od jakiegoś czasu, prawie wszystkie winiety da się kupić w Antošovicach na EuroOil przy D1, zaraz po przejechaniu granicy polsko-czeskiej.

czy to jest potwierdzona informacja bo jadę z z 9.08 w nocy z Katowic i też się zastanawiam gdzie kupić na Austrię Czechy i jak minąć Słowenię
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107706
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2019 17:12

kubik4000 napisał(a):jadę z z 9.08 w nocy z Katowic i też się zastanawiam .... jak minąć Słowenię

Wątki są na forum.
bolein
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolein » 06.08.2019 18:24

pääkäyttäjä napisał(a):
bolein napisał(a):
Bo:
1.Musiałbym wjechać na autostradę słoweńską nie mając jeszcze winiety, a to jak zapewne wiesz grozi mandatem


Nie jest to prawda, nie grozi mandatem. Na tyle razy, ile byłem w Słowenii i korzystałem z tego przejścia, zawsze kupowałem winietę w tym miejscu. Za to winietę kontrolowali mi zawsze na zjeździe.


Skoro Tobie akurat kontrolowali tylko na zjeździe, to tak masz rację 8)
Innych przypadków na pewno nie będzie :twisted:
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 06.08.2019 20:40

Mam pytanie, kupno winiety z tej strony co jest opisana na tym portalu:
https://www.turysta.org/zakup-winiety-e ... nstrukcja/
Jest możliwe przez kartę mastercard debit FX z konta przekorzystnego pekao SA ?
Po jakim czasie pieniądze zostaną ściągnięte z konta ? Pierwszy raz coś takiego robię, stąd moje pytania ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2019 21:21

darkdivinity napisał(a):Mam pytanie, kupno winiety z tej strony co jest opisana na tym portalu:
https://www.turysta.org/zakup-winiety-e ... nstrukcja/
Jest możliwe przez kartę mastercard debit FX z konta przekorzystnego pekao SA ?
Po jakim czasie pieniądze zostaną ściągnięte z konta ? Pierwszy raz coś takiego robię, stąd moje pytania ?

Kupowałem z e-matrica winietę dwa razy, pierwszy raz w czerwcu i drugi w lipcu. Mam eurokonto mobilne w PeKaO SA i płaciłem kartą do tego konta. Za winietę miesięczną ściągnęło mi niecałe 63zł. Po chwili miałem potwierdzenie i winietę na swojej skrzynce mailowej.
Ps. Za tydzień znów będę kupował :wink: :papa:
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 07.08.2019 07:54

Proszę o informację. Jeździłem już kilka razy do Chorwacji i zawsze omijałem Słoweńską autostradę z różnych przyczyn ładne widoki, odskocznia od autostrady, zatankowanie auta, kupno winiety, korki na granicy Macelj itp., itd. W tym roku też planuje ominąć ale z powodu młodocianych nie wiem czy nie będę zmuszony jechać autostradą…wszystko okaże się w trasie zarówno dojazdowej jak i powrotnej. Dlatego moja pytania:
1. Z tego co się orientuję od strony Austrii można kupić winietę słoweńską na granicy. Czy to prawda?
2. Od strony Chorwackiej też jest DARSS i niby też tam można kupić winietę słoweńską, przynajmniej tak znalazłem w wykazie ze strony DARSS https://www.dars.si/Vignette_system/Points_of_sale . Proszę o potwierdzenie?
3. Czy ewentualnie w Chorwacji na stacji paliw przy autostradzie można kupić Słoweńska winietę?
Dziękuję za odpowiedzi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2019 08:07

Jasiek82 napisał(a):1. Z tego co się orientuję od strony Austrii można kupić winietę słoweńską na granicy. Czy to prawda?


Tak. Można to także zrobić po przekroczeniu granicy, zaraz za przejściem.

2. Od strony Chorwackiej też jest DARSS i niby też tam można kupić winietę słoweńską, przynajmniej tak znalazłem w wykazie ze strony DARSS https://www.dars.si/Vignette_system/Points_of_sale . Proszę o potwierdzenie?


Dać się da ale to nie DARS a lista punktów, gdzie można ją kupić. Z tym, że nie ma ciśnienia na kupowanie akurat przed Słowenią - wystarczy zrobić to na przejściu...

3. Czy ewentualnie w Chorwacji na stacji paliw przy autostradzie można kupić Słoweńska winietę?
Dziękuję za odpowiedzi.


Można.
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 07.08.2019 08:19

pääkäyttäjä napisał(a):
Jasiek82 napisał(a):1. Z tego co się orientuję od strony Austrii można kupić winietę słoweńską na granicy. Czy to prawda?


Tak. Można to także zrobić po przekroczeniu granicy, zaraz za przejściem.

2. Od strony Chorwackiej też jest DARSS i niby też tam można kupić winietę słoweńską, przynajmniej tak znalazłem w wykazie ze strony DARSS https://www.dars.si/Vignette_system/Points_of_sale . Proszę o potwierdzenie?


Dać się da ale to nie DARS a lista punktów, gdzie można ją kupić. Z tym, że nie ma ciśnienia na kupowanie akurat przed Słowenią - wystarczy zrobić to na przejściu...

3. Czy ewentualnie w Chorwacji na stacji paliw przy autostradzie można kupić Słoweńska winietę?
Dziękuję za odpowiedzi.


Można.


Super, zatem nie muszę kupować od razu miesięcznej winiety na granicy od strony Austrii bo w drodze powrotnej też mogę kupić winietę 7-dniową na granicy. Dla mnie ok, bo zawsze mogą plany zmienić się w trasie.
Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz.
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 07.08.2019 09:04

To skoro mi została udzielona pomoc od kolegi paakayttaja ja może pomogę innym:
1. Winietę Czeską kupuje tutaj (miesięczną): https://www.google.pl/maps/place/EuroOi ... 46!5m1!1e1
Kolega kiedyś miał pecha i na stacji powyżej nie było winiet dlatego musiał kupić od Pana w samochodzie na tej stacji płacąc kartą ale drożej. Dziwny przypadek ale był…Kiedyś też trafiłem na ogromną kolejkę… Dlatego druga opcja:
https://www.google.pl/maps/place/OMV/@4 ... 87!5m1!1e1
2. Winietę Austriacką to tak jak koledzy wcześniej pisali:
Zaraz za Mikulov
https://www.google.pl/maps/place/Roadho ... 95!5m1!1e1
lub 150m dalej stacja BP Tankstelle. Oczywiście lepiej zakupić dwie 10-dniowe w tym jedną na drogę powrotną.
Słyszałem, że czasami nie chcą sprzedać drugiej winiety z datą powrotną dlatego opcja powrotna:
Stacja Paliw Mureck. https://www.google.pl/maps/place/PEIN.E ... 94!5m1!1e1
Tanie paliwo plus możliwość zakupienia winiety. Czynne od 5:30 – 22:00. Później można tankować z automatu kartą.. kolega mówił że łatwizna.
Na autostradzie Słoweńskiej Stacja Paliw OMV
https://www.google.pl/maps/place/OMV/@4 ... 03!5m1!1e1
3. Winietę Słoweńską to tak jak odpowiedział na moje pytania kolega paakayttaja powyżej:
Na granicy Słoweńskiej zarówno od strony Austriackiej (miesięczną lub 7-dniową) i Chorwackiej. ( 7-dniową)
Ameryki nie odkryłem ale może komuś się przyda taka informacja.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 07.08.2019 09:16

Czemu sobie tak utrudniacie, nie można online?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2019 09:45

DominikI napisał(a):Czemu sobie tak utrudniacie, nie można online?

Czeskiej nie ma elektronicznej, Austriacką elektroniczną musisz kupić minimum 18 dni przed wyjazdem.
Można na tollticketes, ale nie każdy chce :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 204
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone