Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 10:24

biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Nie

Ale widziałem, jak kasowali ludzi, którzy jadąc autostradą SLO z Maribor w kierunku Graz, nie kupują winiety i prosto wjeżdżają do A na płatny odcinek
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 10:26

piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Nie

Ale widziałem, jak kasowali ludzi, którzy jadąc autostradą SLO z Maribor w kierunku Graz, nie kupują winiety i prosto wjeżdżają do A na płatny odcinek

Aaaaaa, widzisz .....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 10:26

biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Za każdym razem na wyjeździe, jak kontrolowali mi winietę to miało to miejsce na zjeździe z autostrady albo na hurtowej kontroli - nigdy na początku. Masz mieć winietę najszybciej jak to możliwe, w razie braku - opuścić autostradę pierwszym możliwym zjazdzem (o czym piszą w dokumentach szerszych od FAQ, dostępnych na stronach zarządcy drogi).

Nie twórzcie problemów na siłę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 10:33

biagggio napisał(a):
piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Nie

Ale widziałem, jak kasowali ludzi, którzy jadąc autostradą SLO z Maribor w kierunku Graz, nie kupują winiety i prosto wjeżdżają do A na płatny odcinek

Aaaaaa, widzisz .....


Doprecyzuje

Zaraz po wjeździe do A było zwężenie A9 do 1 pasa, po obu stronach stał jakiś ziomek w "mundurze" sprawdzający winiety i co jakiś czas brali auto na bok gdzie już było więcej "mundurowych". Czy były wypisywane mandaty za brak to nie wiem, ale z pewnością była to kontrola winiet

Raz nam sprawdzano winietę A na samym końcu A przed wjazdem do SK w kierunku Bratysławy, też było zwężenie i dokładna kontrola. Być może na A6

Raz gdzieś na parkingu ASFINAG za Wiedniem przy A2 podczas wyjazdu z niego. Najpierw patrzyli na rejestrację, przed nami obcokrajowcy których nie zatrzymali. My na blachach PL byliśmy dokładnie sprawdzani z posiadanej winiety ...

Tak więc kontrolę mieliśmy zarówno na wjeździe, wyjeździe jak i po środku kraju :)
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 13:28

piotrulex napisał(a):
jotusia napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):No, nie do końca tak jest - monitoring AVK nie jest wszędzie, najczęściej to mobilna (z furgonetki) kontrola Asfinag a kamery nad drogą to w większości monitoring ruchu drogowego. Tzw. AVK zmienia swoją lokalizację ;) Nawet jak Was coś nagrało a potem kupiliście winietę, to raczej nie ma się co bać - masz kupić winietę najszybciej, jak to możliwe, ewentualnie zapłacić ludziom z Asfinag jak Was złapią :mrgreen:


To pocieszające, dzięki za wyjaśnienie, jest szansa, że się upiekło, z resztą nie tylko nam (w Mureck co chwilę ktoś podjeżdżał pod zamkniętą stację po winietę i odbijał się od drzwi).


To Ci, którzy mało uważnie, lub nawet wcale, czytają to forum :)

Niekoniecznie mało uważnie, ja czytałam dokładnie, ale się nie wyrobiłam. W momencie podjazdu na stację zgasło światło, była 22:01.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2019 13:59

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest winieta elektroniczna na Austrię lub od razu zkup dwóch winiet na wjeździe. Jedna na drogę do, druga na powrót.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 14:11

dids76 napisał(a):Dlatego dobrym rozwiązaniem jest winieta elektroniczna na Austrię lub od razu zkup dwóch winiet na wjeździe. Jedna na drogę do, druga na powrót.

Aż tu nagle zamiast przez AUT i SLO jedziesz przez SVK i H i zostajesz z winietami jak Himilsbach z angielskim ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 14:14

biagggio napisał(a):
dids76 napisał(a):Dlatego dobrym rozwiązaniem jest winieta elektroniczna na Austrię lub od razu zkup dwóch winiet na wjeździe. Jedna na drogę do, druga na powrót.

Aż tu nagle zamiast przez AUT i SLO jedziesz przez SVK i H i zostajesz z winietami jak Himilsbach z angielskim ...


Dziękuję x2

1- dokładnie o tym pomyślałem i mieliśmy kiedyś taki przypadek nagle zmieniając plan (nie byliśmy w plecy gdyż zawsze kupujemy po trasie)

2 - zapomniałem kto to powiedział, a wspominaliśmy to podczas pobytu w cro, w temacie nauki języków :)

:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2019 16:47

biagggio napisał(a):
dids76 napisał(a):Dlatego dobrym rozwiązaniem jest winieta elektroniczna na Austrię lub od razu zkup dwóch winiet na wjeździe. Jedna na drogę do, druga na powrót.

Aż tu nagle zamiast przez AUT i SLO jedziesz przez SVK i H i zostajesz z winietami jak Himilsbach z angielskim ...

No fakt, całe 9 eurów w plecy
Jeżeli nie wiem jak będę wracał , nie kupuję dwóch winiet. Raczej 90% z nas wraca tą samą drogą co przyjechało :oczko_usmiech:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.08.2019 17:01

piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):
piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Nie

Ale widziałem, jak kasowali ludzi, którzy jadąc autostradą SLO z Maribor w kierunku Graz, nie kupują winiety i prosto wjeżdżają do A na płatny odcinek

Aaaaaa, widzisz .....


Doprecyzuje

Zaraz po wjeździe do A było zwężenie A9 do 1 pasa, po obu stronach stał jakiś ziomek w "mundurze" sprawdzający winiety i co jakiś czas brali auto na bok gdzie już było więcej "mundurowych". Czy były wypisywane mandaty za brak to nie wiem, ale z pewnością była to kontrola winiet

Raz nam sprawdzano winietę A na samym końcu A przed wjazdem do SK w kierunku Bratysławy, też było zwężenie i dokładna kontrola. Być może na A6

Raz gdzieś na parkingu ASFINAG za Wiedniem przy A2 podczas wyjazdu z niego. Najpierw patrzyli na rejestrację, przed nami obcokrajowcy których nie zatrzymali. My na blachach PL byliśmy dokładnie sprawdzani z posiadanej winiety ...

Tak więc kontrolę mieliśmy zarówno na wjeździe, wyjeździe jak i po środku kraju :)


Nie chce siać zamieszania, negować tego co piszesz, bo być może się nie znam, jechałem tylko kilka razy, bo wcześniej jechałem objazdem, ale zawsze na końcu SLO co do tej pory jechałem to sprawdzali winiety, ale Słoweńcy, a nie Austriacy, Austriacy stali tylko jako celnicy, ale nie kontrolowali WINIET. przynajmniej ja tak miałem z 3 czy 4 razy bo tyle razy wracałem do tej pory autostradą. Owszem może w innym czasie Słoweńcy to olali i w tym miejscu byli Austriacy, ale w moim przypadku była to kontrola z Słowenii
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 17:46

dids76 napisał(a):
biagggio napisał(a):
dids76 napisał(a):Dlatego dobrym rozwiązaniem jest winieta elektroniczna na Austrię lub od razu zkup dwóch winiet na wjeździe. Jedna na drogę do, druga na powrót.

Aż tu nagle zamiast przez AUT i SLO jedziesz przez SVK i H i zostajesz z winietami jak Himilsbach z angielskim ...

No fakt, całe 9 eurów w plecy
Jeżeli nie wiem jak będę wracał , nie kupuję dwóch winiet. Raczej 90% z nas wraca tą samą drogą co przyjechało :oczko_usmiech:

Będąc dokładnym, plus 15 jurków za SLO. Oczywiście stówka więcej przy kosztach całego wyjazdu nie robi wielkiej różnicy. Ale ja nie z tych co banknotami ćmiki przypalają, stówka to dwa wyjścia na lody. A jeśli chodzi o powroty, to nie lubię wracać po swoich śladach.
W tym roku wyjeżdżając z Dalmacji do domu, GM pokazało trasę przez SLO i AUT, ale w czasie drogi coś się zmieniło na trasie i przed Zagrzebiem GM skierował mnie przez Varażdin i Bratyslawę, że niby godzinę krócej niż przez Graz i Wiedeń. I tak pojechałem. Ponieważ nie miałem winiet (oprócz czeskiej) pojechałem sobie tą trasą, zawsze coś nowego. Niestety kupno winiety "w budce" na Węgry spowodowało stratę czasu, bo zjazd z autostrady,. Ja kupiłbym przez Internet, ale znajomy nie miał takiej możliwości i tak musieliśmy zjechać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2019 18:23

15 euro za Słowenię odpada, bo pytanie było o zakup winiety na trasie od Mureck do A9. Więc ten kto pytał jechał objazdem. :papa:
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 22:35

dids76 napisał(a):15 euro za Słowenię odpada, bo pytanie było o zakup winiety na trasie od Mureck do A9. Więc ten kto pytał jechał objazdem. :papa:

Racja ....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 09:04

paulr napisał(a):
piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):
piotrulex napisał(a):
biagggio napisał(a):A dostał ktoś manadat za " nie manie" winiety gdzieś na początku kraju, np. jeszcze przed Shellem jadąc ze SLO w kierunku Grazu? Zawsze mi się wydawało, może naiwnie, że do pierwszej porządnej stacji na autostradzie dają kierowcom amnestię.
Zresztą okaże się w tym roku jak będzie, bo na Słowację kupiłem trochę dalej niż na granicy. Zobaczymy ......


Nie

Ale widziałem, jak kasowali ludzi, którzy jadąc autostradą SLO z Maribor w kierunku Graz, nie kupują winiety i prosto wjeżdżają do A na płatny odcinek

Aaaaaa, widzisz .....


Doprecyzuje

Zaraz po wjeździe do A było zwężenie A9 do 1 pasa, po obu stronach stał jakiś ziomek w "mundurze" sprawdzający winiety i co jakiś czas brali auto na bok gdzie już było więcej "mundurowych". Czy były wypisywane mandaty za brak to nie wiem, ale z pewnością była to kontrola winiet

Raz nam sprawdzano winietę A na samym końcu A przed wjazdem do SK w kierunku Bratysławy, też było zwężenie i dokładna kontrola. Być może na A6

Raz gdzieś na parkingu ASFINAG za Wiedniem przy A2 podczas wyjazdu z niego. Najpierw patrzyli na rejestrację, przed nami obcokrajowcy których nie zatrzymali. My na blachach PL byliśmy dokładnie sprawdzani z posiadanej winiety ...

Tak więc kontrolę mieliśmy zarówno na wjeździe, wyjeździe jak i po środku kraju :)


Nie chce siać zamieszania, negować tego co piszesz, bo być może się nie znam, jechałem tylko kilka razy, bo wcześniej jechałem objazdem, ale zawsze na końcu SLO co do tej pory jechałem to sprawdzali winiety, ale Słoweńcy, a nie Austriacy, Austriacy stali tylko jako celnicy, ale nie kontrolowali WINIET. przynajmniej ja tak miałem z 3 czy 4 razy bo tyle razy wracałem do tej pory autostradą. Owszem może w innym czasie Słoweńcy to olali i w tym miejscu byli Austriacy, ale w moim przypadku była to kontrola z Słowenii


Było to ze 3-4 lata temu. Zapamiętałem to jako kontrolę wjazdową do Austrii, ale oczywiście mogę być w błędzie. Miejsce jej przeprowadzenia, za Słoweńskimi celnikami na to wskazywała
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.08.2019 10:25

Jadąc w tym roku na urlop do Chorwacji, na autostradzie zaraz przed Graz, Yanosik poinformował mnie o kontroli prędkości, trochę się zdziwiłem komunikatem, a jeżdżę sporo po zagranicznych drogach szybkiego ruchu i raczej się nie zdarza, żeby policjanci stali na awaryjnym i mierzyli prędkość... tymczasem faktycznie stało dwóch stróżów prawa z jakimś urządzeniem na statywie i coś obserwowali. Czy tak wygląda tam kontrola winiet?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 209
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone