Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.03.2020 15:16

Witajcie w tym trudnym czasie :) Pytanko, czy winietę na Słowenię dalej kupi sie na pierwszej stacji (Petrolu), zaraz po przekroczeniu granicy (jadąc od strony Graazu/ Spielfeld?). Pytam bo rok temu, od razu na SLO kupiłem w Czechach, a na Petrolu ostatnio kupowałem 3 lata temu. Czy dalej w ubiegłym roku była tak możliwość?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2020 17:59

henius34 napisał(a):Witajcie w tym trudnym czasie :) Pytanko, czy winietę na Słowenię dalej kupi sie na pierwszej stacji (Petrolu), zaraz po przekroczeniu granicy (jadąc od strony Graazu/ Spielfeld?). Pytam bo rok temu, od razu na SLO kupiłem w Czechach, a na Petrolu ostatnio kupowałem 3 lata temu. Czy dalej w ubiegłym roku była tak możliwość?


Raczej się nic nie zmieniło - tam zatrzymują się wszyscy jadący autostradą.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.03.2020 18:10

pääkäyttäjä napisał(a):
henius34 napisał(a):Witajcie w tym trudnym czasie :) Pytanko, czy winietę na Słowenię dalej kupi sie na pierwszej stacji (Petrolu), zaraz po przekroczeniu granicy (jadąc od strony Graazu/ Spielfeld?). Pytam bo rok temu, od razu na SLO kupiłem w Czechach, a na Petrolu ostatnio kupowałem 3 lata temu. Czy dalej w ubiegłym roku była tak możliwość?


Raczej się nic nie zmieniło - tam zatrzymują się wszyscy jadący autostradą.


Nie wszyscy :oczko_usmiech: :mrgreen:
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 02.04.2020 17:54

henius34 napisał(a):Witajcie w tym trudnym czasie :) Pytanko, czy winietę na Słowenię dalej kupi sie na pierwszej stacji (Petrolu), zaraz po przekroczeniu granicy (jadąc od strony Graazu/ Spielfeld?). Pytam bo rok temu, od razu na SLO kupiłem w Czechach, a na Petrolu ostatnio kupowałem 3 lata temu. Czy dalej w ubiegłym roku była tak możliwość?


A czy na odcinek od granicy Słowenii (przejście Austria - Spielfeld), do pierwszej stacji benzynowej (jakieś 700 m) jest wymagana winieta?
Zawsze zatrzymujemy się po winietę na pierwszej stacji Petrol, a ostatnio kolega uświadomił mnie, że to za późno.
Ponoć często na tym odcinku (granica - stacja Petrol) są kontrole i sprawdzają winiety (nigdy nie widzieliśmy, ale my zawsze przed albo po sezonie).
Google niby pokazuje, że to droga płatna i tak się zastanawiam, jak to faktycznie jest (wg Dars autostrada też jest niby od granicy).
Bo jeśli jest wymagana winieta i faktycznie są tam kontrole, to jak bardzo trzeba być głupim, aby mieć aż takie szczęście (6 przejazdów samemu, 2 w trzy auta i jedno busem) :roll: :oops: .
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.04.2020 18:56

Andzik napisał(a):Bo jeśli jest wymagana winieta i faktycznie są tam kontrole, to jak bardzo trzeba być głupim, aby mieć aż takie szczęście


:lool: :lool: :lool: :lool: :smo: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2020 19:24

Andzik napisał(a):
henius34 napisał(a):Witajcie w tym trudnym czasie :) Pytanko, czy winietę na Słowenię dalej kupi sie na pierwszej stacji (Petrolu), zaraz po przekroczeniu granicy (jadąc od strony Graazu/ Spielfeld?). Pytam bo rok temu, od razu na SLO kupiłem w Czechach, a na Petrolu ostatnio kupowałem 3 lata temu. Czy dalej w ubiegłym roku była tak możliwość?


A czy na odcinek od granicy Słowenii (przejście Austria - Spielfeld), do pierwszej stacji benzynowej (jakieś 700 m) jest wymagana winieta?
Zawsze zatrzymujemy się po winietę na pierwszej stacji Petrol
Bo jeśli jest wymagana winieta i faktycznie są tam kontrole, to jak bardzo trzeba być głupim, aby mieć aż takie szczęście (6 przejazdów samemu, 2 w trzy auta i jedno busem) :roll: :oops: .


Formalnie - tak. Na samym przejściu można kupić winietę ale nikt tego nie robi. Masz ją kupić na pierwszym możliwym miejscu.
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 02.04.2020 20:23

Skoro formalnie tak, na przejściu można kupić winietę i jak sam napisałeś cytuję "Masz ją kupić na pierwszym możliwym miejscu" i "nikt tego nie robi" to metr za granicą bez winiety płaci się karę, wątpliwości kolegi "Andzik" są jak najbardziej zasadne.
Swoim wpisem zasiałeś tylko niepotrzebny chaos.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2020 20:32

Koleżanka Andzik :wink:
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 02.04.2020 20:34

Najmocniej przepraszam Koleżankę, całuję rączki, do nóżek padam. :oops: :lol: :oops:
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 02.04.2020 21:59

Janusz Bajcer napisał(a):Koleżanka Andzik :wink:

Dziękuję Januszu :)

zag napisał(a):Najmocniej przepraszam Koleżankę, całuję rączki, do nóżek padam. :oops: :lol: :oops:

No takich przeprosin nie można nie przyjąć :oczko_usmiech:

Następnym razem winietę chyba kupimy w Austrii (tak na wszelki) :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.04.2020 22:02

Andzik napisał(a):Następnym razem winietę chyba kupimy w Austrii (tak na wszelki) :)

Oby w tym roku :idea: ... bo jak na razie pandemia trwa ... :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2020 07:06

zag napisał(a):Skoro formalnie tak, na przejściu można kupić winietę i jak sam napisałeś cytuję "Masz ją kupić na pierwszym możliwym miejscu" i "nikt tego nie robi" to metr za granicą bez winiety płaci się karę, wątpliwości kolegi "Andzik" są jak najbardziej zasadne.
Swoim wpisem zasiałeś tylko niepotrzebny chaos.


Nigdy nie widziałem, aby ktoś tam dostał karę za to, że nie kupił winiety na przejściu a zrobił to na Petrolu oddalonym o jakieś 500 m od terminalu. W kioskach prawie nikogo tam nie ma a jak raz bezwiednie chciałem kupić tam winietę, to mnie koleś pogonił machnięciem ręki. Za to i owszem, na pierwszym węźle często wystaje DARS albo policja i sprawdzają winiety.

Formalnie wjeżdżając na słoweńska autostradę już masz mieć winietę. Nie chce mi się po raz n-ty wklejać maila od DARS, że pomimo tego, trzeba kupić winietę ASAP to lepiej to zrobić na stacji benzynowej bo ludzie chcący kupić ją na przejściu, blokują ruch na granicy.

Winietę to mi kontrolowali w Słowenii nie raz ale nigdy na przejściu granicznym. Weź się ogarnij i nie wciskaj komuś, że wprowadzam chaos. Jak się boisz, to kup se winietę wysyłkowo a nie siejecie panikę, że kary wlepiają na granicy :roll: DARS ma tego świadomość i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co by się działo gdyby karali ludzi zaraz po przekroczeniu granicy.
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 03.04.2020 09:04

Przeczytaj sobie jeszcze raz te trzy krótkie zdanie które sam napisałeś:
"Formalnie - tak. Na samym przejściu można kupić winietę ale nikt tego nie robi. Masz ją kupić na pierwszym możliwym miejscu.", czyli metr za przejściem masz mieć winietę i już. Co zrobisz jak Słoweńcom strzeli coś do głowy i zaczną sprawdzać winiety przy wjeździe na stację.
Gdzie i jak kupujesz winietę to mnie nie interesuje, chcesz być "wujem dobra rada" to napisz coś co ma jakąkolwiek logikę.
Ps. W tym roku to Chorwację zrobimy sobie przed telewizorem.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2020 09:23

zag napisał(a):Przeczytaj sobie jeszcze raz te trzy krótkie zdanie które sam napisałeś:
"Formalnie - tak. Na samym przejściu można kupić winietę ale nikt tego nie robi. Masz ją kupić na pierwszym możliwym miejscu.", czyli metr za przejściem masz mieć winietę i już. Co zrobisz jak Słoweńcom strzeli coś do głowy i zaczną sprawdzać winiety przy wjeździe na stację.
Gdzie i jak kupujesz winietę to mnie nie interesuje, chcesz być "wujem dobra rada" to napisz coś co ma jakąkolwiek logikę.
Ps. W tym roku to Chorwację zrobimy sobie przed telewizorem.

Pozdrawiam


Czytaj ze zrozumieniem, kolego. Zaś jak nie wierzysz - koniec języka za przewodnika, napisz sobie do DARS. Jestem przekonany, że znana na forum Romana z biura informacyjnego, chętnie rozwieje Twoje wątpliwości. Bo to nie pierwszy przypadek, gdzie po wjechaniu na słoweńską autostradę (albo nawet jeszcze nie na nią) padają pytania, czy w tej a tej sytuacji muszę mieć już winietę bo Słoweńcy mają w tym burdel (o czym już pisano). W praktyce, winietę kontrolowali mi zawsze przy zjeżdżaniu z autostrady albo po przejechaniu kilku kilometrów po autostradzie (np. tunel Karawanki, rondo Pesnica, przejście graniczne Šentilj) - na przejściu granicznym jest punkt sprzedaży winiet, taki zielony pawilon wyglądający jak opuszczony McDonalds ale łatwo przegapić wjazd tam - dlatego jest jeszcze Petrol kawałek dalej.

Formalnie, wjeżdżając masz mieć winietę (polecam przeczytać regulamin dostępny na stronach DARS) - na każdą autostradę w obojętnie jakim kraju by to nie było a jak jej nie masz, masz ją jak najszybciej zakupić albo opuścić autostradę. Trzeba mieć wyjątkowego pecha, by dostać karę zaraz na dzień dobry. Kontroli raczej na początku trasy nie dostaniesz.
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 06.06.2020 12:40

Z uwagi na niepewna sytuacje zdecydowałem że nie kupię winiety online. Dlatego mam pytanie: w planie mam jazdę przez Boboszów a później przez Brzeclaw. Gdzie mogę kupić winiety na Czechy i Austrię bez prowizji? Da się tak wogole?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 214
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone