Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 06.06.2020 21:05

Na granicach do danych krajow(stacjach benzynowych). Tooltickets online
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 07.06.2020 20:37

pääkäyttäjä napisał(a):
firemantom napisał(a):Gdzie mogę kupić winiety na Czechy i Austrię bez prowizji? Da się tak wogole?


Chyba tylko kraj po kraju...

Tu kupisz austriacką bez prowizji.
https://www.asfinag.at/
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 07.06.2020 20:45

Odstąpię Czeską winietę ważną od 14 czerwca.
Mam też dwie austriackie 10 dniowe jedna od 14 czerwca
druga od 1 lipca.

Jesli ktos chętny zapraszam na priv.
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 07.06.2020 21:33

Wiem że można kupić bez prowizji na tooltickets czy asfinag. Chodzi o to że nie kupię winiety która musze juz zamówić żeby zdążyła dojść nie mając pewności czy będę mógł pojechać na wakacje.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 07.06.2020 21:41

To kupuj na granicach. Wylorzystaj ten czas na tankowanie czy obiad lub sniadanie
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 10.06.2020 12:02

Przewertowałem paręnaście stron wstecz i nie trafiłem na informację. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i remonty dróg w Czechach... Może ktoś wkleić zaznaczone miejsca gdzie można kupić winiety konkretnie Czechy, Austria i Słowenia? Kupić na granicy... ale u celnika? No tak się chyba nie da... :mrgreen:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3351
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 10.06.2020 12:11

firemantom napisał(a):Przewertowałem paręnaście stron wstecz i nie trafiłem na informację. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i remonty dróg w Czechach... Może ktoś wkleić zaznaczone miejsca gdzie można kupić winiety konkretnie Czechy, Austria i Słowenia? Kupić na granicy... ale u celnika? No tak się chyba nie da... :mrgreen:

Mamy Ci zaznaczyć wszystkie stacje benzynowe?
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 10.06.2020 14:10

krutom napisał(a):
firemantom napisał(a):Przewertowałem paręnaście stron wstecz i nie trafiłem na informację. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i remonty dróg w Czechach... Może ktoś wkleić zaznaczone miejsca gdzie można kupić winiety konkretnie Czechy, Austria i Słowenia? Kupić na granicy... ale u celnika? No tak się chyba nie da... :mrgreen:

Mamy Ci zaznaczyć wszystkie stacje benzynowe?


W zasadzie to nie :oczko_usmiech: Ale ten punkt przy wjeździe do Słowenii to bym poprosił, żeby się na samej granicy nie zamotać. :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2020 14:35

firemantom napisał(a):W zasadzie to nie :oczko_usmiech: Ale ten punkt przy wjeździe do Słowenii to bym poprosił, żeby się na samej granicy nie zamotać. :P


Nie no, bez jaj :mrgreen: To nie jest budka wielkości wartownicy a raczej duża stacja benzynowa, nie przegapisz :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2020 15:26

firemantom napisał(a):Przewertowałem paręnaście stron wstecz i nie trafiłem na informację. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i remonty dróg w Czechach... Może ktoś wkleić zaznaczone miejsca gdzie można kupić winiety konkretnie Czechy, Austria i Słowenia? Kupić na granicy... ale u celnika? No tak się chyba nie da... :mrgreen:

Celnik nie sprzedaje winiety :wink:
https://www.google.com/maps/@46.690714, ... 312!8i6656
lu5asz
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lu5asz » 10.06.2020 15:27

W internetach .Tooltickets
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.06.2020 15:54

Janusz Bajcer napisał(a):
firemantom napisał(a):Przewertowałem paręnaście stron wstecz i nie trafiłem na informację. Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i remonty dróg w Czechach... Może ktoś wkleić zaznaczone miejsca gdzie można kupić winiety konkretnie Czechy, Austria i Słowenia? Kupić na granicy... ale u celnika? No tak się chyba nie da... :mrgreen:

Celnik nie sprzedaje winiety :wink:
https://www.google.com/maps/@46.690714, ... 312!8i6656


Nie sprzedaje

ale :)

Nie pamiętam na której granicy, ale chyba rok temu w jednym z okienek na przejściu granicznym można było właśnie kupić winietę.
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 10.06.2020 17:23

Dobra, teraz już na poważnie :D ... Mówimy o tej stacji benzynowej, która jest jakieś 500m za przejściem?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2020 17:44

piotrulex napisał(a):Nie pamiętam na której granicy, ale chyba rok temu w jednym z okienek na przejściu granicznym można było właśnie kupić winietę.

Widocznie umiejscowili tam punkt sprzedaży winiet.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.06.2020 20:43

piotrulex napisał(a):
Nie pamiętam na której granicy, ale chyba rok temu w jednym z okienek na przejściu granicznym można było właśnie kupić winietę.



Tak właśnie jest na granicy austriacko-słoweńskiej Spielfeld-Sentilj - przy wjeździe do Słowenii na większości pasów są budki (takie jak u nas na autostradach) i tam można kupić winietę.

A 200 metrów dalej jets zjazd na wielką stację Petrol i tam też można kupić. Stację trudno przeoczyć - wystarczy się trzymać prawego pasa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 215
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone