Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie do Cro we wrześniu?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martini_86
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2009
gdzie do Cro we wrześniu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini_86 » 21.07.2011 17:24

witam,
Domyślam się że utworzyłam już setny wątek z takim pytaniem ale jest to tak dużo informacji, że ciężko to wszystko ogarnąć.... :). wybieram się w tym roku na chorwacji we wrześniu. chciałabym się dowiedzieć gdzie pojechać aby : pogoda była jak najlepsza w tym miesiącu i aby był to w miarę duży kurort, oferujący aktywne spędzanie czasu (rowery, kajaki), sklepy, restauracje oraz dyskoteki. 2 lata temu na przełomie sierpnia i września byłam w makarskiej i byłam naprawdę zachwycona. tylko nie wiem czy drugi raz chcę jechać w to samo miejsce...poraźcie coś :)
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 21.07.2011 17:33

Martini... To kolejny temat rzeka.... Gdzie? Wszędzie... Bo Chorwacja jest piękna. A pogoda? To co roku we wrześniu loteria... Może zawęź swój obszar poszukiwań, będzie nam wszystkim łatwiej... Ja proponuję: Zadar, Split i Dubrovnik...
martini_86
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini_86 » 21.07.2011 17:43

Hm....no generalnie chyba bardziej na południe...od Makarskiej w dół- wydaje mi się że im na dół tym większe prawdopodobieństwo lepszej pogody...chyba że jakieś wyspy???
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.07.2011 18:03

moondek napisał(a):To co roku we wrześniu loteria...

Z tym się nie zgodzę .......
Jeżdzimy we wrześniu i jestem pewien , że również we wrześniu w Cro jest gwarancja pogody i bez różnicy czy będzie to Istria , Dalmacja czy Peljesac. :wink:

Sama pogoda to loteria i ta loteria jest lipcu , sierpniu a nie tylko we wrześniu.

W sumie pytania typu jaka będzie pogoda zawsze mnie dziwią !
Kto to może wiedzieć ?! 8O

Jedno jest pewne w Cro jest gwarancja pogody a jak na 14 dni , 1 czy 2 dni popada to nie jest tak żle .....tylko jakaś odskocznia od upałów.

Ja proponuję Dalmację , a rejon to sobie wybierz ....czytając "Nasze relacje" co ci się podoba i pasuje.
martini_86
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini_86 » 21.07.2011 18:30

A Omiś ?
wolandero
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 07.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolandero » 21.07.2011 18:36

8) Nasz znajomy z Zagrzebia powiedział nam w zeszłym roku,że miejsca na dom szukał pomiędzy Ploce a Splitem :wink:
martini_86
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martini_86 » 31.07.2011 22:21

Makarska czy Omis? Którą miejscowość wybrać na wrzesień, która jest bardziej atrakcyjna pod względem infrastruktury turystycznej? chodzi mi o miłe spędzenie wieczorów? dyskoteki, restauracje, sklepy itp itp.aha i gdzie plaża jest lepsza?
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 03.08.2011 14:50

martini_86 jezeli chcesz się pobawić to raczej większe miejscowości , byłem we wrześniu w tamtym roku w Z.Blato , nie działo się nic . ale jak pojechaliśmy do Makarskiej na wycieczkę to tam jeszcze się kręciło nieźle. zależy co szukasz.. . a opisów miejscowości , co jest w nich lepszego a co gorszego masz naprawdę sporo na forum.
Tomek1986
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2013
Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek1986 » 25.06.2013 16:44

Witam,
Za bardzo nie wiedziałem w jaki temat uderzyć, bo ogólnie to pytań mam kilka odnośnie Chorwacji.. ;)

Może najpierw coś o planach..

Jedziemy we 4kę, termin to połowa września, a dokładnie 13-20 września..
Planujemy jechać samochodem, bo wiadomo, że można zobaczyć dużo więcej jadąc na własną rękę..;)

Przeczytałem mnóstwo tematów na tym forum dotyczących wielu aspektów wakacji w tym wspaniałym kraju.

Pierwsze podstawowe pytanie to gdzie jechać w okolicach września. Doczytałem, że przede wszystkim południe Chorwacji ze względu na temperaturę wody oraz pogodę.
Początkowo myślałem o Omnis ale odstraszyły mnie posty dotyczące temp wody.
Potem pomyślałem, że Hvar skoro ludzie się tak dobrze rozpisują o nim, prosiłbym o potwierdzenie informacji jeśli ktoś tam był :)
Korcula, Dubrovnik, Środkowa Dalmacja, Trogir ?
Teraz dopadłem taką tabelkę .. http://grandtourblog.pl/2011/09/chorwacja-we-wrzesniu/
I już sam nie wiem.. Pomóżcie !! :))

Pytanie czy warto już teraz robić rezerwację na wrzesień ? Patrzę aby było ładnie, a nie pokoje jak za czasów PRLu.. Może być apartament, mogą być pokoje, może być domek.. Chodzi o to, aby było blisko zarówno do miasta ( restauracja, pub, sklep) jak również blisko do plaży ( najlepiej piaszczystej, aczkolwiek czystość wody i jej temp. jest dla mnie ważniejsza )..
Wiadomo, że zawsze coś kosztem czegoś ;)
Obecnie rezerwacja to koszt od 400 do 1000 euro za cały pobyt dla czterech osób.
Jednak podobno po sezonie czyli np. we wrześniu można złapać tanie i ładne miejsce za 10-20E za dobę..
Dlatego czy warto już teraz robić rezerwację ?
Ze względu na pogodę, dobrze było by mieć "lokum" z krytym basenem :) Ale otwarty też może być ..;)

Myślimy nad zabraniem jedzenia, ale po opiniach z forum chyba zrezygnujemy z tego pomysłu..

A więc podsumowując jaka miejscowość na południu Chorwacji we wrześniu..? ( pytanie priorytet )
Czy warto już teraz rezerwować apartament ?
Jedzenie.. Dobrze myślę, aby nie brać?

Proszę o małą pomoc ;)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 25.06.2013 17:09

wiele propozycji i zachwalań tu przeczytasz..

Ja polecam Brelę - koło Makarskiej. Dobra baza wypadowa na organizowanie wycieczek od Splitu po Dubrownik a także na wyspy Hvar, Brac i inne oraz dobra baza do zwiedzania np Mostaru.

Czegoś jednak nie rozumiem .... Piszesz o Hvarze.. piszesz o tym ze ludzie sie dobrze o nim wypowiadają.. wiec nie rozumiem po co Ci jeszcze jakieś potwierdzenie tego co już przeczytałeś? Kto jeszcze Ci musi to potwierdzić byś się przekonał ze opinie innych które czytasz o tej wyspie odzwierciedlają stan faktyczny ? Forum jest pełne opowieści ludzi którzy byli na Hvarze. Czy ich opowieści to zbyt słabe potwierdzenie ?

Chwila... chwila.. jedziesz do Chorwacji i szukasz lokum z basenem?? i to krytym??? hmm no tak .. widzę, że niektórym Adriatyk nie wystarcza...

Piaszczyste plaże to głownie na wyspie Rab.
A co do rezerwacji - nie jestem zdania by było warto już teraz robić rezerwację... i to na wrzesień.. Wrzesień to praktycznie po sezonie więc nawet będąc na miejscu będzie w czym wybierać jeśli chodzi o kwatery.

Jedzenie - na ten temat powstał na cro-forum nawet odrębny wątek. My osobiście jedzenia nie bierzemy z wyjątkiem kilku zgrzewek Ustronianki z magnezem.

Reasumując: nasza przygoda z Chorwacją zaczęła się od Breli i trwa już któryś rok. Tobie także życzę wielu wrażeń... ale wcześniej zrewidowania tego, czego tak naprawdę oczekujesz od urlopu, tego jak chcesz go spędzić
A jak już określisz jak chcesz spędzać urlop tzn , np czy skupić się na zwiedzaniu czy na leżeniu bykiem na plaży cały dzień albo czy jesteście imprezowiczami czy raczej wolicie cisze i spokój, to łatwiej innym będzie doradzić Tobie gdzie jechać i co wybrać :)


Pozdrav
Nurek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2013
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nurek » 26.06.2013 21:21

Witaj Tomku!
Od kilku lat spędzamy wakacje na Korculi w miejscowości Priżba, właśnie we wrześniu. Moim zdaniem to najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji - już po sezonie, niższe ceny, mniej turystów, ciszej i spokojniej a jeszcze trwa lato - temperatury w dzień 28-32st. woda 24st. i bardzo czysta - widoczność w głąb do 30m.
W Priżbie jest plaża żwirowa, ale my wolimy kąpielisko naszych chorwackich gospodarzy w zacisznej zatoczce, gdzie często jesteśmy tylko my. Plaża jest skalista i zejście do wody po drabince tak jak na basenie. Oboje z żoną nurkujemy i taka skalista plaża bardzo nam odpowiada.
Na miejscu jest restauracja (jeszcze nie byliśmy - gospodyni wspaniale gotuje ), 10min. samochodem jest miasteczko Blato - banki, całodobowe bankomaty, kawiarenki, market, wiele mniejszych sklepów,
20min.- Vela Luka - port promowy, hotele, banki, restauracje itp. (promy ze Splitu - ale my jeździmy przez półwysep Peljesac i promem Orebić-Korcula).
Miasto Korcula obowiązkowo do zwiedzenia - to prawdziwa perełka.
Serdeczne pozdrowienia i do zobaczenia w Chorwacji.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 26.06.2013 21:45

Nurek napisał(a):Witaj Tomku!
Od kilku lat spędzamy wakacje na Korculi w miejscowości Priżba, właśnie we wrześniu. Moim zdaniem to najlepsza pora na wyjazd do Chorwacji - już po sezonie, niższe ceny, mniej turystów, ciszej i spokojniej a jeszcze trwa lato - temperatury w dzień 28-32st. woda 24st. i bardzo czysta - widoczność w głąb do 30m.
W Priżbie jest plaża żwirowa, ale my wolimy kąpielisko naszych chorwackich gospodarzy w zacisznej zatoczce, gdzie często jesteśmy tylko my. Plaża jest skalista i zejście do wody po drabince tak jak na basenie. Oboje z żoną nurkujemy i taka skalista plaża bardzo nam odpowiada.
Na miejscu jest restauracja (jeszcze nie byliśmy - gospodyni wspaniale gotuje ), 10min. samochodem jest miasteczko Blato - banki, całodobowe bankomaty, kawiarenki, market, wiele mniejszych sklepów,
20min.- Vela Luka - port promowy, hotele, banki, restauracje itp. (promy ze Splitu - ale my jeździmy przez półwysep Peljesac i promem Orebić-Korcula).
Miasto Korcula obowiązkowo do zwiedzenia - to prawdziwa perełka.
Serdeczne pozdrowienia i do zobaczenia w Chorwacji.

Korculę warto odwiedzić i spędzić tu wakacje. A plaże piaszczyste gdybyście szukali są w Lumbardii.
pozdrawiam
krzy
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 21:59

nie wiem w czym jedna miejscowość miałaby być lepsza od drugiej, czy to we wrześniu czy w lipcu....więc wybór tylko Twój:) kwestia jak daleko chce Ci się jechać i na co patrzeć.
rezerwacji we wrześniu nie należy robić, chyba, że lubisz przepłacać i za wszelką cenę jechać na gotowe.
jedzenie w cro w sklepach jest, więc jeśli nie jesteście bezglutenowcami, diabetykami itp, brania większej ilości niż na 1-3 obiadów nie ma sensu..chyba, że lubicie jedzenie wozić:)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.06.2013 13:19

Tomek1986 napisał(a):Dziękuje za błyskawiczne odpowiedzi..:)
Bardzo pomocne !

A więc tak, prosiłem o potwierdzenie opinii o Hvarze, bo wiadomo jak jest.. ile osób, tyle opinii.. jednak dodatkowa nie zaszkodzi :)

Jedzenia nie biorę, rezerwacji również nie.. :) Za to bardzo dziękuję..

Kwestia basenu.. wiadomo, to jest wrzesień więc może być różnie.. dlatego dodatkowa opcja nigdy nie jest nie potrzebna.. :)

Raz jeszcze bardzo dziękuje.. ;)


To ja potwierdzam, że Hvar jest boski. Natomiast jeśli chcecie dużo zwiedzić, to ze stałego lądu zawsze wygodniej.
Jedzenia lepiej nie wieść, jeśli już to symbolicznie. W konobach naprawdę dogadzają.
Rezerwacja nie jest we wrześniu potrzebna.
Szkoda moczyć się w basenie, kiedy obok czeka Adriatyk.
Jedźcie i bawcie się dobrze.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Gdzie we wrześniu do Chorwacji ? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.06.2013 13:47

Bocian napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):Jedzenia lepiej nie wieść, jeśli już to symbolicznie. W konobach naprawdę dogadzają.

czy-warto-zabierac-jedzenie-do-chorwacji-t18971-960.html?hilit=czy%20warto%20zabiera%C4%87
Uważaj, bo się narazisz :lol:


Każdy robi tak jak lubi. Ja lubię lignje na żaru w konobie :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
gdzie do Cro we wrześniu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone