Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie do Cro we wrześniu?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mati03
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2014
Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mati03 » 22.08.2014 22:51

Witam tak jak w tytule planuję 5 września 2014 roku wyjechać na wakacje do Chorwacji i tu jest moja prośba o pomoc w wyborze miejsca, rok temu byłem w miejscowości Crikvenica miejscowość fajna pod warunkiem że jedziesz z rodziną, w tygodniu to 22 miasto zamierało (rok temu też wyjeżdżałem w wrześniu) i teraz ogromna prośba poradźcie jakąś miejscówkę dla młodych i żądnych zabawy ;)
Trochę szukałem na forum ale nic interesującego nie znalazłem, ktoś może stwierdzić że jestem leniem, ale że za 2 tygodnie wyjeżdżam mam masę spraw na głowie do załatwienia więc pokornie proszę o pomoc...
Pozdrawiam
Highlander
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 16.09.2008
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Highlander » 22.08.2014 23:17

Przede wszystkim jak dobra pogoda ma być bardziej prawdopodobna to środkowa i południowa Dalmacja a nie żadna Istria czy inny północny Kvarner... A z takimi atrakcjami to chyba przede wszystkim Makarska i Split...
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 23.08.2014 08:49

Makarska i okolice tak do 10 km
mati03
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2014
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mati03 » 23.08.2014 10:58

Właśnie Makarska i Split biorę pod uwagę, jeszcze jedno pytanko lepiej rezerwować czy w ciemno, słyszałem że w wrześniu jest już luźniej...
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 23.08.2014 11:18

Spokoju jedź w ciemno
mati03
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2014
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mati03 » 24.08.2014 22:43

Wielkie dzięki za pomoc, teraz tylko prosić żeby pogoda dopisała ;)
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: Gdzie w wrześniu do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 25.08.2014 09:37

Podłączę się, bo również mamy do zadysponowania cały wrzesień w HR.

Pytanie do wyjadaczy- czy Dubrownik to dobra destynacja, jadąc z 8 m-czną córeczką? Jestem ciekaw czy opcja "w ciemno" jaką stosujemy non stop jest odpowiednia na to miasto... Muszę wybrać większe miasto- logistycznie, a tam jeszcze nie byliśmy. Szukając na forum i innych, nie znalazłem odpowiedzi.

Dzięki za info.

P.S.

Swoją drogą również polecam Makarską...
Owidiusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owidiusz » 26.08.2014 12:09

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, ale forum przeglądam od około roku.

Zacznę od razu, żeby nie zamulać. Jedziemy do Cro 31 sierpnia w 3 osoby. Zamierzamy spędzić tam 10 dni. W zeszłym roku byliśmy w Vodicach w sierpniu i było wspaniale. Co prawda na plażowanie jeździliśmy do Tribunj, gdyż wolimy dzikie, skaliste plaże, ale ogólnie było super.

W tym roku jako że na mnie przypadła organizacja wyjazdu zupełnie nie wiem co wybrać :( Oczywiście lektura forum nie tylko nie ułatwia, ale nawet jeszcze większy bajzel robi w głowie - wybór jest zbyt duży :)

Dlatego zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc. Może w punktach podam czego oczekujemy, a Wy dacie jakieś sugestie. No to lecimy:
- dzikie plaże w pobliżu, przyjazne jednak tak wylegiwaniu się, jak i pływaniu, nurkowaniu etc.
- możliwość znalezienia kwatery tak do 10euro za głowę (czyli 30euro całość)
- atrakcje turystyczne w pobliżu (mamy auto) gdyby pogoda nie dopisała
- ciepła woda i fantastyczna pogoda ;)

Przyznam, że chciałem jechać do Orebića, ale towarzysze podróży trochę się buntują, że daleko, że za drogo itd.

Bardzo proszę o Waszą pomoc.

edit: jeszcze pojawiła się opcja - jedziemy wybrzeżem i zostajemy tam gdzie nam się spodoba, ale nie wiem czy to najszczęśliwszy pomysł biorąc pod uwagę to, że będziemy po ponad 15 godzinnej podróży...
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 26.08.2014 12:27

Ja również od 5.09 w Makarskiej i również bez rodzinki (tylko z dziewczyną) wiec myślę że to dobry wybór dla młodych. Tym bardziej, że to mój dziewiczy wyjazd do Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2015 19:00

Witam,
jeśli będzie taka możliwość to planujemy wraz z narzeczonym i kilkoma znajomymi wybrać się we wrześniu do Chorwacji (drugi tydzień września). Moje pytanie brzmi następująco gdzie warto jechać w takim terminie by się nie nudzić wieczorami, chodzi mi o puby, restauracje, dyskoteki itd. Po drugie oczywiście żeby były piękne plaże. Moje drugie pytanie to czy w danej miejscowości, którą polecacie będzie możliwość znalezienia noclegu w ciemno (nie jesteśmy na obecną chwilę w stanie określić dokładnego terminu wyjazdu i ilości osób)? No i przede wszystkim jakie są ceny noclegów we wrześniu w tych miejscowościach?
Myśleliśmy nad Brelą, w której ja osobiście się zakochałam patrząc po zdjęciach, no ale we wrześniu może się tam już nic nie dziać? Generalnie jesteśmy nastawieni na południe i rejony Makarskiej:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2015 19:10

pau75 napisał(a):Witam,
jeśli będzie taka możliwość to planujemy wraz z narzeczonym i kilkoma znajomymi wybrać się we wrześniu do Chorwacji (drugi tydzień września). Moje pytanie brzmi następująco gdzie warto jechać w takim terminie by się nie nudzić wieczorami, chodzi mi o puby, restauracje, dyskoteki itd. Po drugie oczywiście żeby były piękne plaże. Moje drugie pytanie to czy w danej miejscowości, którą polecacie będzie możliwość znalezienia noclegu w ciemno (nie jesteśmy na obecną chwilę w stanie określić dokładnego terminu wyjazdu i ilości osób)? No i przede wszystkim jakie są ceny noclegów we wrześniu w tych miejscowościach?
Myśleliśmy nad Brelą, w której ja osobiście się zakochałam patrząc po zdjęciach, no ale we wrześniu może się tam już nic nie dziać? Generalnie jesteśmy nastawieni na południe i rejony Makarskiej:)

Brela we wrześniu OK, ceny apartamentów ok. 20 euro osoba. Jechać w ciemno.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2015 19:14

Tylko czy Brela nie jest za mała na wrześniowy wypad? Boimy się, że nie będzie gdzie wyjść wieczorem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2015 19:27

pau75 napisał(a):Tylko czy Brela nie jest za mała na wrześniowy wypad? Boimy się, że nie będzie gdzie wyjść wieczorem.

Promenada w Breli bardzo długa, można dojść do Baška Voda.
Jeśli Brela za mała - to Makarska.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2015 19:29

Bardzo dziękuję za odpowiedź:)

w Makarskiej cenowo podobnie? Rozumiem, że również można spokojnie jechać w ciemno?
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 22.04.2015 20:01

Spokojnie w ciemno możecie jechać. Trzy lata temu byliśmy ze znajomymi w okolicach Splitu i bez problemu znaleźliśmy noclegi, jest w czym przebierać. W tym roku też startujemy tym razem Brela lub Baśka i tez w ciemno. Z jakiego województwa startujecie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
gdzie do Cro we wrześniu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone