Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Francja Lazurowe Wybrzeże - informacje

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.12.2013 10:37

emi13214 napisał(a):Bardzo dziękuję za te ciekawe informacje. Myślę, że skorzystam z poleconego przez Ciebie campingu, ale interesuje mnie jeszcze plaża - jaka jest - kamienie czy piasek? A jaka trasą jechaliście? przez Niemcy, Austrie i Włochy czy Niemcy bezpośrednio do Francji?
Jak byś mogła mi wysłać parę zdjęć z campu i plaży była bym bardzo wdzięczna - mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Plaża w Villeneuve jest otoczaków jak w Chorwacji więc buty do wody obowiązkowe. Podobno od Antibes są już plaże piaszczyste - ale nie byłam tam.
Co do trasy to jechaliśmy z Dolnego śląska przez Czechy, Niemcy,Szwajcarię i Włochy. Przejazdu przez Szwajcarię nie polecam bo powolny . Dla Ciebie z Poznania najkrótsza droga jest przez Niemcy , Szwajcarię i Włochy ok.1600km , bo jak chcesz jechać przez same Niemcy i Francję to jest ponad 1900km. Jak kto woli.
Ta trasa przez Niemcy i Francję jest dobra jak jedzie się w okolice Marsylii, wtedy to najkrótsza droga. Okolice Marsylii też polecam , bo są tam piękne plaże i dużo spokojniej niż w okolicach Monako - ale oczywiście tylko poza sezonem.
Zdjęcia podeślę Ci na maila - ale z samego campu mam tylko z basenu, więc opiszę jak wyglądał. Camp położony jest w miasteczku Villeneuve Loubet Plage ( nadmorska turystyczna część miasteczka) blisko mariny Baye Des Agnes. Sam camp jest niewielki, wąski i długi - jedna droga przez środek a po bokach parcele na namioty i kampery. Jest dobrze ocieniony przez drzewa. Na końcu campu jest basen - w razie niepogody kryty . Na początku campy przy recepcji są sanitariaty - czyste i zadbane.
Jedynym mankamentem campu jest to ,że jest położony przy uliczce(naprawdę bardzo mała i wąska) - a ruch jest tam spory. Od ulicy oddzielony jest żywopłotem, więc nic nie widać ale niestety słychać- polecam stopery. Zaletą jest to ,że położony jest 5 min od plaży i supermarketu . Sama plaża nie jest położona przy ruchliwej drodze , co niestety na Lazurowym jest bardzo częste . Na campie można rozbić się za basenem tam ruch uliczny jest mniej słyszalny.Wieczorem jest gdzie spacerować , bo na plaży jest deptak i marina , gdzie jest dużo knajpek.
Jeszcze jedno -musisz mieć dobrą nawigację( ja miałam najnowszą wersję automapy) , bo sieć dróg jest tam bardzo rozbudowana i łatwo pobłądzić. Żadna mapa nie pomoże. Monako bez nawigacji 8O 8O 8O to murowany zawał u kierowcy :papa:
Smolen
Odkrywca
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolen » 03.01.2014 02:07

Sołtys napisał(a):Witam.
W tamtych okolicach byłem w 2009 roku, decyzja o tym by jechać na lazurowe wybrzeże zapadła bardzo spontanicznie bo dwie godziny przed wyjazdem do CRO, niestety plany musiałem zmienić i wymyśliłem Francję (...) Przed wyjazdem należy się solidnie przygotować, to nie jest Chorwacja czy Czarnogóra by można jechać w ciemno. Trzeba wiedzieć co się chce zobaczyć i gdzie się chce być inaczej większość urlopu spędzicie w samochodzie stojąc w korkach i szukając miejsca parkingowego (...)

A ja niezależnie jak niektórzy forumowicze byli oburzeni wypowiedzią Sołtysa
chcę mu tu na forum podziękować za tę jego opinię - turysty nieprzygotowanego do zwiedzania Francji :) :D :)
Już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wyjazdu do Francji
gdzieś w okolice Lazurowego
i nie tylko
(co oczywiście wiązałoby się z wakacyjną zdradą Cro)
oczywiście w ciemno
i o to dzięki Jego relacji wiem już, że z dwójką dzieci (w wakacje 2014 będą miały 3 i 8 ) raczej byłby to błąd
szczególnie, że Francji i francuskiego nie znam
Dzięki Ci Sołtysie :)
Francję z dziećmi odłożę na wyjazd bardziej planowany
może za parę/kilka lat :)

:papa:
travel
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.01.2014 10:45

Smolen napisał(a):
Sołtys napisał(a):Witam.
W tamtych okolicach byłem w 2009 roku, decyzja o tym by jechać na lazurowe wybrzeże zapadła bardzo spontanicznie bo dwie godziny przed wyjazdem do CRO, niestety plany musiałem zmienić i wymyśliłem Francję (...) Przed wyjazdem należy się solidnie przygotować, to nie jest Chorwacja czy Czarnogóra by można jechać w ciemno. Trzeba wiedzieć co się chce zobaczyć i gdzie się chce być inaczej większość urlopu spędzicie w samochodzie stojąc w korkach i szukając miejsca parkingowego (...)

A ja niezależnie jak niektórzy forumowicze byli oburzeni wypowiedzią Sołtysa
chcę mu tu na forum podziękować za tę jego opinię - turysty nieprzygotowanego do zwiedzania Francji :) :D :)
Już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wyjazdu do Francji
gdzieś w okolice Lazurowego
i nie tylko
(co oczywiście wiązałoby się z wakacyjną zdradą Cro)
oczywiście w ciemno
i o to dzięki Jego relacji wiem już, że z dwójką dzieci (w wakacje 2014 będą miały 3 i 8 ) raczej byłby to błąd
szczególnie, że Francji i francuskiego nie znam
Dzięki Ci Sołtysie :)
Francję z dziećmi odłożę na wyjazd bardziej planowany
może za parę/kilka lat :)

:papa:

Francuskiego nie trzeba znać, można porozumieć się bez problemu po angielsku.
Rezerwować noclegi trzeba koniecznie, chyba , że się jedzie poza sezonem z własnym namiotem/przyczepą/ kamperem. To nie Chorwacja i nie ma takiego wyboru apartmanów a jak są to sakramencko drogie. Na kempingach jest dużo bungalowów i mobilehomów do wynajęcia, ceny zaczynają się od ok 350 euro za tydzień poza sezonem ,ale trzeba wcześniej zarezerwować. W sezonie dwa razy drożej i 5 razy więcej ludzi i możesz nawet nie znaleźć wolnego miejsca pod namiot - odradzam. :papa:
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 08.01.2014 22:11

Mam nadzieję, że wrzesień to jest już czas "po sezonie". Wybieram się 01 lub 02 września w ciemno z namiotem. Myślę, że ostatecznie znajdzie się jakieś miejsce na campach nieco oddalonych od plaży.
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.01.2014 22:33

emi13214 napisał(a):Mam nadzieję, że wrzesień to jest już czas "po sezonie". Wybieram się 01 lub 02 września w ciemno z namiotem. Myślę, że ostatecznie znajdzie się jakieś miejsce na campach nieco oddalonych od plaży.

Jestem za wrześniem- jest jak najbardziej po sezonie. Myslę ,że znajdziesz miejsce na campie nawet blisko plaży- ja takie znalazłam. Ciepło a nawet goraco tak jak w cro z jedna przewaga - słońce zachodzi godzinę później niż u nas tj.ok. 20.

Jeszcze jedna uwaga dla miłośników campingu- burze na Lazurowym potrafia być takie jak w Cro -gwałtowne i z ulewnym deszczem ale krótkotrwałe. Koniecznie trzeba wziać saperkę, bo może cię nieźle zalać.

A i zapomniałabym o mistralu - taki miły wiaterek jak bora w Chorwacji. Pojawia się w okresie zimowym i wiosennym na południu Francji. Tylko ,że dziwnym trafem w zeszłym roku pojawił się we wrześniu. Przez 4 dni poprostu upierdliwie piździło i było trochę chłodniej (zamiast 30 stopni 26). Akurat zmienialiśmy miejsce pobytu i gdyby nie to że byliśmy w 3 osoby to w życiu nie rozbilibyśmy namiotu - wiaterek wyrywał nam go z rak . Ale i tak było cudnie :papa:
darekpawel
Turysta
Lazurowe wybrzeże w II poł. czerwca...

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 26.02.2015 09:15

Mam pytanie - czy w II połowie czerwca na Lazurowym Wybrzeżu (Fr) jest jakoś w miarę luźno?
Gdzieś czytałem, że np. w Sieprniu to tragicznie - człowiek na człowieku...
Wybieram się pod namiot.
Nie lubię tłoku i staram się go unikać...

Pytanie stąd, że szukam pomysłu na tegoroczne wakacje... W Chorwacji już byłem parę razy,
czas na coś innego...
travel
Cromaniak
Re: Lazurowe wybrzeże w II poł. czerwca...

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.03.2015 14:12

darekpawel napisał(a):Mam pytanie - czy w II połowie czerwca na Lazurowym Wybrzeżu (Fr) jest jakoś w miarę luźno?
Gdzieś czytałem, że np. w Sieprniu to tragicznie - człowiek na człowieku...
Wybieram się pod namiot.
Nie lubię tłoku i staram się go unikać...

Pytanie stąd, że szukam pomysłu na tegoroczne wakacje... W Chorwacji już byłem parę razy,
czas na coś innego...

Myślę , że będzie luźniej niź w sierpniu- ale nie licz na jakieś pustki.
I nie radzę przyjeżdżać w weekend , bo nawet w czerwcu może być problem ze znalezieniem wolnego miejsca na kempingu :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???