Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 13.08.2008 23:03

haka napisał(a):Cały czas zastanawiam się po co jeździcie przez Lenart kiedy przejazd przez Maribor jest krótszy? W mieście mamy tylko dwa skrzyżowania na których zmieniamy kierunek jazdy i jedno z lekkim łukiem. Przejazd jest bezproblemowy - nie spotkałem korków.


Krótszy czyli?? Mniej kilometrów?? jeżeli tak to o ile mniej. A o której to szanowny kolega jechał przez Maribor i jaki to był dzień?? bo nie wiem czy kolega wie, że to jest główna droga tranzytowa do Austrii a co za tym idzie większość pojazdów przez nią przejeżdża, druga sprawa, w drodze powrotnej stojąc w korku gigancie ( a był to piątek) do granicy CRO-SLO mówiono na CB, że korek kończy się dopiero pod Mariborem czyli praktycznie prawie pod samą granicą SLO-AUS. Może właśnie dlatego niektórzy wolą zaoszczędzić troszkę czasu kosztem paru kilometrów.
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 13.08.2008 23:12

Cypisu napisał(a):
haka napisał(a):Cały czas zastanawiam się po co jeździcie przez Lenart kiedy przejazd przez Maribor jest krótszy? W mieście mamy tylko dwa skrzyżowania na których zmieniamy kierunek jazdy i jedno z lekkim łukiem. Przejazd jest bezproblemowy - nie spotkałem korków.


A czy przypadkiem nie jest bliżej zjechać w Austrii zjazdem nr 138 w kierunku Ilz i pozniej drogami 65, 66 na Mureck i dalej przez Lenart i Ptuj? Mogę sie mylić, gdyż dopiero planuje swoją podróż i nie doświadczyłem tych dróg. W każdym razie na mapie wydaje się być bliżej.
Pozdrawiam


Cypisu może i jest bliżej ale powiedz czy wiesz co to jest za droga?? czy ktoś już tamtędy jechał? Jeżeli chcesz być tym pierwszym możesz spróbować, ale możesz też skorzystać ze sprawdzonej już przez kilka osób drogi. Wybór należy do Ciebie.
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 13.08.2008 23:14

Cypisu napisał(a):
haka napisał(a):Cały czas zastanawiam się po co jeździcie przez Lenart kiedy przejazd przez Maribor jest krótszy? W mieście mamy tylko dwa skrzyżowania na których zmieniamy kierunek jazdy i jedno z lekkim łukiem. Przejazd jest bezproblemowy - nie spotkałem korków.


A czy przypadkiem nie jest bliżej zjechać w Austrii zjazdem nr 138 w kierunku Ilz i pozniej drogami 65, 66 na Mureck i dalej przez Lenart i Ptuj? Mogę sie mylić, gdyż dopiero planuje swoją podróż i nie doświadczyłem tych dróg. W każdym razie na mapie wydaje się być bliżej.
Pozdrawiam


Cypisu może i jest bliżej ale powiedz czy wiesz co to jest za droga?? czy ktoś już tamtędy jechał? Jeżeli chcesz być tym pierwszym możesz spróbować, ale możesz też skorzystać ze sprawdzonej już przez kilka osób drogi. Wybór należy do Ciebie.
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 14.08.2008 09:44

mstoik dzięki za odpowiedź, tak myślałem, ale jednak lepiej zadać pytanie...
hakaale trasa przez Mureck i Lenart to są praktycznie te same kilometry, więcej jest jeśli byś jechał przez to słynne rondo przed Mariborem i dalej na Lenart... :roll:
Cypisu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisu » 14.08.2008 11:17

Cypisu może i jest bliżej ale powiedz czy wiesz co to jest za droga?? czy ktoś już tamtędy jechał? Jeżeli chcesz być tym pierwszym możesz spróbować, ale możesz też skorzystać ze sprawdzonej już przez kilka osób drogi. Wybór należy do Ciebie.


Chyba właśnie sprawdzę, bo numery dróg nię sa zbyt wysokie więc pewnie nie są to drogi gruntowe a zaoszczędzić można sporo, najwyżej podzielę się swoimi wrażeniami na forum po powrocie.
Pozdrawiam
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.08.2008 12:34

MStoik napisał(a):Krótszy czyli?? Mniej kilometrów?? jeżeli tak to o ile mniej.

Wg Grosser Reiseplaner jest to 13 kilometrów mniej, a czas jazdy krótszy o 25 minut.
Od zjazdu z autostrady w Spielfeld, do przejścia granicznego w Macelj:
- przez Maribor 62 km,
- przez Lenart 75 km

A o której to szanowny kolega jechał przez Maribor i jaki to był dzień??

Oczywiście, wszystko zależy od tego, co to za dzień.
Ja jechałem w środę (już od kilku lat jak zarazy unikam jazdy w sobotę!) i jadąc przez centrum Mariboru całą trasę pokonałem z taką prędkością na jaką pozwalały przepisy, ani razu nie stojąc w korku, podobnie było gdy wracałem do Polski w poniedziałek.
Jadąc w sobotę, faktycznie lepiej jechać przez Lenart.
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 15.08.2008 19:58

Chris_M napisał(a):
MStoik napisał(a):Krótszy czyli?? Mniej kilometrów?? jeżeli tak to o ile mniej.

Wg Grosser Reiseplaner jest to 13 kilometrów mniej, a czas jazdy krótszy o 25 minut.
Od zjazdu z autostrady w Spielfeld, do przejścia granicznego w Macelj:
- przez Maribor 62 km,
- przez Lenart 75 km

A o której to szanowny kolega jechał przez Maribor i jaki to był dzień??

Oczywiście, wszystko zależy od tego, co to za dzień.
Ja jechałem w środę (już od kilku lat jak zarazy unikam jazdy w sobotę!) i jadąc przez centrum Mariboru całą trasę pokonałem z taką prędkością na jaką pozwalały przepisy, ani razu nie stojąc w korku, podobnie było gdy wracałem do Polski w poniedziałek.
Jadąc w sobotę, faktycznie lepiej jechać przez Lenart.


Chris_M dojechałeś kiedyś gdziekolwiek w tym samym czasie jaki podawał Ci jakiś planer podróży?? To tak jak VIAMICHELIN po każdych 2 godzinach każe zrobić przerwę i jak się do tego odnosić. O algorytmach na jakich bazują planery podróży już gdzieś było napisane. A jeżeli chodzi o te "AŻ" 13 kilometrów krótszej drogi - "faktycznie odległość warta zastanowienia się". Ale to już każdego z osobna indywidualna sprawa którędy pojedzie.
wujek_l
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wujek_l » 15.08.2008 21:30

Uwaga! Jak juz pewnie wiele osob wie, winiety w slowenii kosztuja teraz 35 euro. Mozna ominac kawalek autosrady jadac na maribor. Jednak co najciekawsze.. jedzie sie tam kawaleczek droga szybkiego ruchu.. KTORE TO DROGI OD 2 MIESIECY SA W SLOWENII PLATNE!!! Na koncu tej drogi stoi policja i kontroluje.. My dostalismy 150 EURO MANDATU i ZABRANO NAM DOKUMENTY.. Musielismy chodzic na poczte placic i nastepnie na komisariat po odbior dokumentow. Dzownilismy do polskiej ambasady, jak sie okazalo mnostwo bylo takich przypadkow. A wiec ostrzegam! Pozdrawiam
partner
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 12.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) partner » 15.08.2008 21:35

Cypisu napisał(a):
Cypisu może i jest bliżej ale powiedz czy wiesz co to jest za droga?? czy ktoś już tamtędy jechał? Jeżeli chcesz być tym pierwszym możesz spróbować, ale możesz też skorzystać ze sprawdzonej już przez kilka osób drogi. Wybór należy do Ciebie.


Chyba właśnie sprawdzę, bo numery dróg nię sa zbyt wysokie więc pewnie nie są to drogi gruntowe a zaoszczędzić można sporo, najwyżej podzielę się swoimi wrażeniami na forum po powrocie.
Pozdrawiam

To kiedy jedziesz tą trasą? Również ją zaplanowałem tyle że w drodze powrotnej, a wracam chyba 30-08
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 15.08.2008 22:17

Wujek_l o jkiej drodze mowisz? widocznie cos zle zaplanoales ten objazd my omijalismy platna czesc 7 VII jak i 23 VII i nie jechalismy zadnymi platnymi drogami . Poprostu jestes sam sobie winien wjechales tam gdzie nie powinno Cie byc nie majac winiety.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.08.2008 00:44

wujek_l napisał(a):Uwaga! Jak juz pewnie wiele osob wie, winiety w slowenii kosztuja teraz 35 euro. Mozna ominac kawalek autosrady jadac na maribor. Jednak co najciekawsze.. jedzie sie tam kawaleczek droga szybkiego ruchu.. KTORE TO DROGI OD 2 MIESIECY SA W SLOWENII PLATNE!!! Na koncu tej drogi stoi policja i kontroluje.. My dostalismy 150 EURO MANDATU i ZABRANO NAM DOKUMENTY

W którym miejscu stoi ta policja?
Czy masz na myśli len odcinek 200 metrów "hytrej cesty" H2 od ronda k. Pesnicy do zjazdu na Sentiljską Cestę???
Mapka: http://wikimapia.org/#lat=46.5941268&lon=15.6706667&z=16&l=28&m=m&v=2
Przecież na tym rondzie jest pomarańczowy drogowskaz wskazujący ten właśnie kierunek, jako alternatywną, darmową trasę do Mariboru!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.08.2008 01:19

MStoik napisał(a):Chris_M dojechałeś kiedyś gdziekolwiek w tym samym czasie jaki podawał Ci jakiś planer podróży??

Akurat Grosse Raiseplaner jest jedynym, w którym te wyliczone przez program czasy pokrywały mi się z praktyką

To tak jak VIAMICHELIN po każdych 2 godzinach każe zrobić przerwę i jak się do tego odnosić.

ViaMichelin nie jest dla mnie żadnym wzorcem.
Kilkakrotnie próbowałem zaplanować trasę przy pomocy ViaMichelina, ale za każdym razem przerywałem i ostatecznie używałem do tego celu innego programu.
Nawet dzisiaj chciałem wyznaczyć trasę z Triestu do Puli z ominięciem płatnych dróg w Słowenii, a ViaMichelin poprowadził mnie jak by nigdy nic "hytrą cestą" H5.

A jeżeli chodzi o te "AŻ" 13 kilometrów krótszej drogi - "faktycznie odległość warta zastanowienia się". Ale to już każdego z osobna indywidualna sprawa którędy pojedzie.

Tak jak napisałem:
W weekend lepsza będzie trasa przez Lenart, ale w tygodniu trasę Maribor-Macelj przejeżdża sie bez zdejmowania nogi z gazu, za wyjątkiem kilku świateł w Mariborze.
A trasa Maribor-Macelj na pewno jest nie tylko krótsza, ale i prostsza, równiejsza i szersza niż droga przez Lenart, a te dodatkowe 13 km to jest o 20% więcej!
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 16.08.2008 12:35

Witam.
My słaśnie wróciliśmy z Cro. Było super.
Omineliśmy płatne autostrady w Słoweni jadąć przez Ptuj i Lenart.
Droga jest dobra i w nocy była spokojna. Kompletny brak ruchu. Jak w latach 80 w Polsce. Gorąco polecam tą drogę bo warto zaoszczędzić 35Euro.

Pozdro.

Kryniu
kuhar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuhar » 17.08.2008 02:06

witam wszystkich :)

wyjezdzam 18.08.2008 na noc do chorwacji, czytajac wasze posty doszedlem do wnisoku ze wybiore droge mureck-lenart-ptuj, ale wg tego
http://www.cestnina.si/doc/karta%20slo-int.%20vinjeta.pdf
droga ptuj ormoz wymaga winiety.....przynajmniej tak to rozumiem

co sadzicie ewentualnie o drodze mureck-bad radkesburg-ljutomer-cakovec-vrazadin (no albo ljutomer ormoz vrazadin)

pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi

edit: wlasciwie to pozniej i tak musze jechac na karlovac wiec moze mozna jakos bez odbijanai w bok.....
MStoik
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MStoik » 17.08.2008 10:00

kuhar napisał(a):witam wszystkich :)

wyjezdzam 18.08.2008 na noc do chorwacji, czytajac wasze posty doszedlem do wnisoku ze wybiore droge mureck-lenart-ptuj, ale wg tego
http://www.cestnina.si/doc/karta%20slo-int.%20vinjeta.pdf
droga ptuj ormoz wymaga winiety.....przynajmniej tak to rozumiem


Mylisz się ta droga nie wymaga winietki, przynajmniej narazie. Odcinek drogi, który będzie oddany do użytku PO 2008 roku. Ta droga ma tylko zielony kolor, bez obramówek.

kuhar napisał(a):
co sadzicie ewentualnie o drodze mureck-bad radkesburg-ljutomer-cakovec-vrazadin (no albo ljutomer ormoz vrazadin)


Na temat tej drogi niestety nie pomogę, nie wiem czy ktoś z cromaniaków tamtędy jechał, natomiast drogę Mureck-Lenart-Ptuj mogę Ci polecić bo sam tą drogą jechałem w dzień i w nocy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone