Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielkanoc w zielonej Słowenii

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.06.2017 20:47

Nefer napisał(a):Bardzo dziękuję za ciekawą relację, przyjemnie było tu zaglądać. :)

Cieszę się, że Ci się podobało :)

Beata W. napisał(a):Bardzo mi się podobała Wasza Słowenia, fajny pomysł na kilkudniowy wypad :lol:
Pozdrawiam :papa:

Dzięki :)

trinity napisał(a):Miło było poznać ciekawe zakątki Słowenii :D :D i Piran przypadł mi do gustu :smo:

Dziękuję Maslinko za miłą podróż :smo:

Ależ proszę :smo:

maxredaktor napisał(a):Piran jest rewelacyjny. Po przeczytaniu/obejrzeniu relacji maslinki zmieniamy nieco nasze wakacyjne plany, aby go odwiedzić.

Fajnie! Na pewno się Wam spodoba :)

Mikeee napisał(a):Dzięki za przyjemną podróż do kraju zupełnie mi nieznanego. Przy najbliższej okazji wyjazdu na południe zaplanuję kilka dni w Słowenii w połączeniu z Triestem.

pozdrawiam,
M

A ja chętnie przeczytam Twoją relację z tamtych rejonów i zobaczę, co ominęliśmy ;) Zawsze są takie miejsca i zawsze po powrocie się denerwuję, że przecież byliśmy tak blisko... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2017 10:07

maslinka napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):No, to narobiłaś mi smaka na Izolę. Bo ja ją wspominam o tak :D

Następnym razem musisz zajrzeć, bo warto :D


BTW - gdzie najlepiej w Izoli auto zostawić? Koper i Piran to wiem...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.06.2017 10:27

Pääkäyttäjä napisał(a):BTW - gdzie najlepiej w Izoli auto zostawić? Koper i Piran to wiem...

Są płatne parkingi (parkometry) przed samym miasteczkiem, jak się jedzie od strony Kopru. Np. tutaj:
https://www.google.pl/maps/@45.5388309, ... 312!8i6656
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2017 10:46

Dzięki - czyli jak w Koperze - otwarty parking.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 16.06.2017 19:18

Wspaniała relacja.Piękne opisy i zdjęcia. I patrząc na bogactwo Słowenii szkoda, ze dla większości jest tylko krajem tranzytowym . U mnie plan na ten rok to jaskinia w Postojnej i zamek Predjama. Szkocjańskie były w zeszłym roku.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.06.2017 19:54

elfik44 napisał(a):Wspaniała relacja.Piękne opisy i zdjęcia. I patrząc na bogactwo Słowenii szkoda, ze dla większości jest tylko krajem tranzytowym . U mnie plan na ten rok to jaskinia w Postojnej i zamek Predjama. Szkocjańskie były w zeszłym roku.

Dzięki za miłe słowa :)
To prawda, niewielka Słowenia ma bardzo dużo do zaoferowania.

Pozdrawiam :papa:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 31.03.2018 15:24

Coś mi mówi, że w tym roku na Wielkanoc wybraliście ponownie Słowenię lub Istrię? Z wielką przyjemnością wróciłam do tej relacji. Wesołych i słonecznych Świąt
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.04.2018 13:47

Sara76 napisał(a):Coś mi mówi, że w tym roku na Wielkanoc wybraliście ponownie Słowenię lub Istrię? Z wielką przyjemnością wróciłam do tej relacji. Wesołych i słonecznych Świąt

Cześć Sara.
Dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis. Nie, Wielkanoc w tym roku była bardzo rodzinna, jak nigdy u nas ;) Byłam gospodynią przez 2 dni i być może dlatego przegapiłam Twoją ponowną wizytę w tym wątku.

Pozdrawiam :papa:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 15.04.2018 18:31

maslinka napisał(a):
Sara76 napisał(a):Coś mi mówi, że w tym roku na Wielkanoc wybraliście ponownie Słowenię lub Istrię? Z wielką przyjemnością wróciłam do tej relacji. Wesołych i słonecznych Świąt

Cześć Sara.
Dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis. Nie, Wielkanoc w tym roku była bardzo rodzinna, jak nigdy u nas ;) Byłam gospodynią przez 2 dni i być może dlatego przegapiłam Twoją ponowną wizytę w tym wątku.

Pozdrawiam :papa:


To mnie zaskoczyłaś Świętami Wielkanocnymi spędzonymi w domu... a ja właśnie w Święta kolejny raz przeczytałam Twoją relację ze Słowenii (biorąc pod uwagę kiepską pogodę - Twoja relacja była balsamem dla duszy :oczko_usmiech: ). Mam nadzieję, że w długi weekend majowy jednak gdzieś się wybieracie (pewnie jeszcze nie zdradzisz kierunku?), bo jakby co masz już jednego czytelnika hipotetycznej relacji :mrgreen: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.04.2018 14:03

Relacji już nie będzie...

Fmix od 7 maja kończy działalność iw związku z tym wszystkie zdjęcia w moich relacjach z ostatnich kilku lat znikną :evil: Właśnie się o tym dowiedziałam...

Tyle pracy (i trochę przyjemności pisania) na darmo :evil: Motywacja znika.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 21.04.2018 15:49

To nie może być prawda! 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2018 17:01

maslinka napisał(a):Relacji już nie będzie...

Fmix od 7 maja kończy działalność iw związku z tym wszystkie zdjęcia w moich relacjach z ostatnich kilku lat znikną :evil: Właśnie się o tym dowiedziałam...

Tyle pracy (i trochę przyjemności pisania) na darmo :evil: Motywacja znika.

Nie no całkiem na darmo,to nie jest
bo jednak ktoś czytał i widział :arrow:
chyba,że dla przyszłych pokoleń :|
...
A tak podpytam:
Co Cię skłoniło do korzystania z Fmixa :?:
...
W zeszłym roku jak się "skitrał"serwer,to też
Coponiektórzy musieli od nowa wklejać zdjęcia :?
Smutne to :cry:
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.04.2018 17:29

janka.mik. napisał(a):To nie może być prawda! 8O

Niestety, nie chce być inaczej :(

tomekkulach napisał(a):Nie no całkiem na darmo,to nie jest
bo jednak ktoś czytał i widział :arrow:
chyba,że dla przyszłych pokoleń :|

"Dla przyszłych pokoleń" i dla siebie to ja je sobie zarchiwizowałam we własnym zakresie :D Nie dowierzam, jak widać słusznie, różnym dziwnym serwisom...

tomekkulach napisał(a):A tak podpytam:
Co Cię skłoniło do korzystania z Fmixa :?:

W 2012 roku, kiedy "zastrajkował" Imageshack, udało się, dzięki Morskiemu i Adminowi, bezpiecznie przenieść zdjęcia na serwer cro.pl
Cała akcja wyglądała tak:
problemy-z-imageshackiem-t35474.html

Wtedy najlepszą opcją wydawał się fmix. Dużo osób go polecało i jak dotąd, poza jednostkowymi problemami technicznymi, działał bez zarzutu. Byłam z niego zadowolona.

Wiem, że forumowicze korzystają z bezpośredniego linkowania zdjęć w relacjach, ale jakoś nie do końca mi się to podoba, z jednego powodu - takiego "podlinkowanego" zdjęcia nie można potem zacytować, odnieść się do niego w komentarzach...
Zresztą też, jak pamiętasz, nie obyło się bez problemów.

Zła jestem, ale co zrobić, to był darmowy serwer. Trudno dochodzić swoich praw...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 08.05.2018 16:04

Dzisiaj jest już 8 maja a ja nadal widzę zdjęcia z Twojej relacji Agnieszko. Może jednak nie zaginą w otchłani internetu? Bo to by była ogromna strata.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.05.2018 18:05

Sara76 napisał(a):Dzisiaj jest już 8 maja a ja nadal widzę zdjęcia z Twojej relacji Agnieszko. Może jednak nie zaginą w otchłani internetu? Bo to by była ogromna strata.

Możliwe, że będą wyłączać systematycznie poszczególne serwery, więc jeszcze przez jakiś czas zdjęcia będą dostępne... Skoro napisali, że kończą działalność, to raczej niestety tego nie odwołają :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Wielkanoc w zielonej Słowenii - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone