Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielkanoc w zielonej Słowenii

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.06.2017 15:55

Sara76 napisał(a):Czekam na kolejne relacje, może masz coś nowego z jakiegoś krótkiego wyjazdu? Pozdrawiam

Niestety, na chwilę obecną brak materiału, bo też nie było od tego czasu żadnych wyjazdów, poza jednodniowymi wypadami.
Również pozdrawiam :)

elka21 napisał(a):W drodze do Chorwacji, przejazd przez SLO wypada nam zawsze w środku nocy i zawsze objazdem M-L-P. W drodze powrotnej do Polski raz tylko pojechaliśmy do Postojnej zwiedzić jaskinie, i stamtąd prościutko autostradą do domu, tak że niewiele można było zobaczyć :evil: tego jak się okazuje pięknego kraju 8O

Wcześniej też nie miałam przekonania do Słowenii, a tu taka niespodzianka :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.06.2017 16:20

maslinka napisał(a):Latam :lol::
Obrazek
:lool: :lool: :lool: :lool: :lool:




maslinka napisał(a):Dziękuję za uwagę i do zobaczenia... w kolejnej relacji ;) :D

KONIEC :papa: :papa: :papa:
Dzięki :D ,
a zdradzisz coś z planów na wakacje? :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 16:22

Słowenia ma dość dużo do zaoferowania - od roku śledzę portal Feel Slovenia (przez Fejsa i ich stronę) i nie mogę się nadziwić, że wcześniej tam nie jeździłem :mrgreen:
Obrazek
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 04.06.2017 16:56

dużo fajnych miejsc pokazałaś, dzięki :)
Słowenia kusi jeszcze bardziej...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.06.2017 17:02

maslinka napisał(a):Dziękuję za uwagę i do zobaczenia... w kolejnej relacji ;) :D

KONIEC :papa: :papa: :papa:


Dzięki za słoneczną i zieloną Słowenię. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 04.06.2017 17:20

Słowenia mnie niezmiennie zachwyca. Mają wiele do zaoferowania. Warto ją odwiedzić i każdemu ze znajomych ją polecam :)

Fajnie było z Tobą podróżować. Teraz kolejna relacja to już pewnie z wakacji w Cro? ;)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 04.06.2017 17:23

Dzięki! Jak zawsze - było super!
pozdrawiam :papa:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 04.06.2017 20:52

Fajna ta Słowenia, ale chyba właśnie taka do połączenia z Cro czy Włochami.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.06.2017 20:57

mysza73 napisał(a):a zdradzisz coś z planów na wakacje? :smo:

Tylko tyle, że będzie to Chorwacja :smo:

Pääkäyttäjä napisał(a):Słowenia ma dość dużo do zaoferowania

Bardzo dużo jak na tak mały kraj :)

Kasia i Krzyś napisał(a):dużo fajnych miejsc pokazałaś, dzięki :)
Słowenia kusi jeszcze bardziej...

Oj kusi, kusi...

Roxi napisał(a):Dzięki za słoneczną i zieloną Słowenię. :)

janka.mik. napisał(a):Dzięki! Jak zawsze - było super!
pozdrawiam :papa:

Cała przyjemność po mojej stronie :D

CROnikiCROpka napisał(a):Fajnie było z Tobą podróżować. Teraz kolejna relacja to już pewnie z wakacji w Cro? ;)

Prawdopodobnie ;)

kkra napisał(a):Fajna ta Słowenia, ale chyba właśnie taka do połączenia z Cro czy Włochami.

To zależy, jakie się ma oczekiwania.
To było nasze pierwsze spotkanie ze Słowenią i chcieliśmy ją poznać bardzo ogólnie; zobaczyć trochę gór, trochę wybrzeża... Następnym razem zdecydowanie chcę się skupić na Alpach Julijskich :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.06.2017 07:59

maslinka napisał(a):
Nefer napisał(a):W jednej z tych knajpek na nabrzeżu jadłem najlepszą chyba sałatkę z ośmiornicy :) .

Sałatkę z ośmiornicy jadłam tylko 2 razy w życiu - raz mi smakowała, a raz nie ;)

Oczywiście różnie można trafić, też mi się zdarzyło jeść nie za dobrą, mówiąc oględnie, sałatkę z ośmiornicy. :wink:
Nie każdemu to smakuje, np. moja żona twierdzi, że ośmiornica w takiej sałatce jest gumiasta i to jej w ogóle nie odpowiada.

maslinka napisał(a):Portorož - hotelarski kompleks na leniwe wakacje z grubym portfelem

Pełna zgoda. Odwiedzić można, pospacerować wzdłuż morza, można też wspiąć się trochę wyżej - widoki są nawet niezłe. Ale chyba nic ponadto Portorož nie ma do zaoferowania.

Bardzo dziękuję za ciekawą relację, przyjemnie było tu zaglądać. :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.06.2017 08:02

Bardzo mi się podobała Wasza Słowenia, fajny pomysł na kilkudniowy wypad :lol:
Pozdrawiam :papa:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 05.06.2017 09:15

Miło było poznać ciekawe zakątki Słowenii :D :D i Piran przypadł mi do gustu :smo:

Dziękuję Maslinko za miłą podróż :smo:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.06.2017 09:19

Piran jest rewelacyjny. Po przeczytaniu/obejrzeniu relacji maslinki zmieniamy nieco nasze wakacyjne plany, aby go odwiedzić. Obawiam się tylko, że w lipcu to mogą być tam wielkie tłumy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2017 10:09

maxredaktor napisał(a):Piran jest rewelacyjny. Po przeczytaniu/obejrzeniu relacji maslinki zmieniamy nieco nasze wakacyjne plany, aby go odwiedzić. Obawiam się tylko, że w lipcu to mogą być tam wielkie tłumy.


Czy ja wiem... my byliśmy pod koniec lipca i było normalnie.
Z tym, że przyjechaliśmy tam rano (między 8 a 9), w sobotę.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.06.2017 19:05

Dzięki za przyjemną podróż do kraju zupełnie mi nieznanego. Przy najbliższej okazji wyjazdu na południe zaplanuję kilka dni w Słowenii w połączeniu z Triestem.

pozdrawiam,
M
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Wielkanoc w zielonej Słowenii - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone