Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka niejasności przed wtorkowym startem do CRO

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 01.06.2007 12:13

- część osób zachwala korzystanie z kart Visa, inni wymianę w CZ na kuny a jeszcze inni PLNy na kuny juz w CRO. Może ktoś wie jak banki przeliczają pobieranie pieniędzy z karty?


Jeżeli wybierać z bankomatu to tylko Visa Elektron. Na zwykłą Visę zapłacisz ekstra 3%prowizji
Banki przeliczają różnie po kursie średnim, czasem przez euro/dolara czasem nie. Ważne jak liczą prowizję. Mój liczy prowizję 10plz od każdego wyjęcia kasy wiec wybieram kilka razy po 700-900kun i to wychodzi najtaniej, ale wariant naaaaaaj co roku jest inny
Najlepiej kup trochę euro, weź karty i złotówki. Złotówki w Hr też wymienisz i czasem to się opłaca. Na granicy wyjmiesz z bankomatu kuny na bramki autostradowe a euro zostawisz na czarną godzinę lub zapłatę za apartament

- czy opłaca się na miejscu kupować stroje kąpielowe (ceny oraz jaki wybór) - niestety moja żona nie może sobie tu nic upatrzyć


Nie. Są drogie. Wybór jest tylko w większych miastach ale ceny zwłaszcza na starówkach sa obłędne. Wyślij babę na zakupy.

- lubie z żoną chodzic po górach - czy polecacie jakies szczególne szlaki? czy bardzo takie szlaki różnią się między słowacją a Cro?


Szlaków nie ma zbyt dużo. A góry w Hr są dużo bardziej groźne niż w Polsce.Trzeba pamiętać nie tylko o butach ale i po wodzie.
Szlaki sa w górach Biokowo i górach Velebit. Za pierwszym razem nie nastawuiaj się że dużo pochodzisz. No i trzeba czekac na deszcz lub pochmurną pogodę bo w słoneczku sobie po górach nie pochodzisz, chyba ze po dolinach np Paklenicy
tu sobie poczytaj:
forum/viewtopic.php?t=12471&highlight=g+rach

[/quote]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2007 12:20

Też wczoraj kupiłem takie buciki w Lidlu :lol: ale dla siebie :lol:

Kupiłem niebieskie, mimo że to damskie.
Wiadomo- czerwone ostatnio źle się kojarzą
(małpa w czerwonym , czerwona torebka) :wink:

Obrazek
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20070531.index

Myślę, że na greckie plaże też się przydadzą :lol:
TERRY
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TERRY » 01.06.2007 13:23

Guzior napisał(a):Wczoraj kupiłem dla żonki fajne buciki do wody w Lidlu. Cena 14,90 pln, więc myślę że nie przepłaciłem :lol:

Janusz Bajcer napisał(a):Też wczoraj kupiłem takie buciki w Lidlu :lol: ale dla siebie :lol: ...
...Myślę, że na greckie plaże też się przydadzą :lol:

Zatrzymajcie paragony na ewentualną reklamacje. Moje buty (z Lidla) w zeszłym roku wytrzymały dwa dni najpierw odkleiła się wkładka a później zaczeły puszczać na szwach.
Janusz w Kokino Nero w wodzie są duże okrągłe kamienie (gdzieniegdzie obrośnięte) tak więc wchodzenie nawet w obuwiu nastręcza troche kłopotu.
Pozdrawiam :papa: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2007 13:37

Dzięki za info :lol: ale reklamować 15 zł nie myślę :wink:
szkoda przy tym nerwów, jak się buty rozlecą, pójdą do kosza :lool: :papa:
Pawełka
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 27.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawełka » 01.06.2007 13:39

farenhajt napisał(a):Karimaty można rozłożyć płasko pod bagażem, a jedną okryć bagaż i wtedy zajmują mniej miejsca.Stroje kąpielowe na pewno są droższe, a wybór na pewno mniejszy (bo już przebrane), a dzięki globalizacji marki te same co u nas.
Najtaniej wychodzi korzystanie z bankomatów i płacenie kartą (pobranie z bankomatu jednorazowo większej kwoty).Najdrożej sprzedaż euro na miejscu.


Bez problemu można wymienić również PLN na kuny w kantorach.Kurs wymiany jest bardzo przystępny, ale mimo wszystko należy korzystać z VISA, wszędzie gdzie się da
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.06.2007 13:41

A w Chorwacji w Zatonie w sklepie samoobsługowym kupiliśmy buty do wody za 26kun/para = 16,90 zł (biorąc pod uwagę zakup kun w Polsce za 0,65 zł - 1 kuna). Przepłaciliśmy :evil: :lool:, ale przynajmniej są porządne i przydają się nie tylko w Chorwacji ale też i przy dojściu do basenu jak czasem sobie pójdziemy ;) na kryty.
TERRY
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TERRY » 01.06.2007 13:53

Janusz Bajcer napisał(a):Dzięki za info :lol: ale reklamować 15 zł nie myślę :wink:
szkoda przy tym nerwów, jak się buty rozlecą, pójdą do kosza :lool: :papa:


Przy jednej parze to może i szkoda zachodu ale gdy rozlatują się trzy pary (tak było w przypadku mojej rodzinki) to "nerw" może puścić :evil:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.06.2007 14:01

Terry a co ja mam powiedzieć jak drugiego dnia pobytu w Cro "puścił" nam materac :?: i w Getro musieliśmy kupić nowy, żeby wogóle móc spać :?: Podszedłem do tego ze spokojem. No .... puścił - chińszczyzna, co ... mamy nie spać przez to, albo mam pompować materac codziennie o 4 nad ranem :?: 8O. Tu właśnie w takich przypadkach widać jak ludzie są zestresowani pracą wyjeżdżając na wakacje. NIC nie może nawalić bo odrazu humor się psuje :!: a jak cię coś zeźli to kup sobie Karlovacko... po spożyciu następuje błogostan spowodowany rozluźnieniem mięśni twarzy i nie tylko twarzy :lol: ;)

pozdrav :papa: i życzę wszystkim więcej luzu - to wakacje są więc jak to Lady Pank śpiewali "Wszystko się może zdarzyć".
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2007 14:22

TERRY napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Dzięki za info :lol: ale reklamować 15 zł nie myślę :wink:
szkoda przy tym nerwów, jak się buty rozlecą, pójdą do kosza :lool: :papa:


Przy jednej parze to może i szkoda zachodu ale gdy rozlatują się trzy pary (tak było w przypadku mojej rodzinki) to "nerw" może puścić :evil:


A reklamowałeś, czy zamiast butów - paragon poszedł do kosza :?: :wink:
TERRY
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TERRY » 01.06.2007 15:02

Leszek Skupin napisał(a):Terry a co ja mam powiedzieć jak drugiego dnia pobytu w Cro "puścił" nam materac ...


Leszek a co byś powiedział gdyby "puściły" Ci trzy materace (w moim przypadku trzy pary butów) czy nie skoczyło by Ci ciśnienie. Swoją drogą podczas pierwszego wyjadu "zdechły" mi dwa materace. Może faktycznie szkoda nerwów ale ogarniajace nas buble i "fachowcy" różnej maści (ci co się budują wiedzą o co chodzi) działają na mnie jak płachta na byka.

Janusz Bajcer napisał(a):A reklamowałeś, czy zamiast butów - paragon poszedł do kosza :?: :wink:


Janusz moją odpowiedzią niech będzie cytat z "Psów" Pasikowskiego a kto k... tyle czasu trzyma faktury :D zbierając paragony z wszystkich zakupów musiałbym otworzyć skup makulatury. Pracując kiedyś w handlu wiem jakie tego potrafią być ilości.

Pozdrawiam tych wyluzowanych i tych trochę "spiętych" :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.06.2007 15:13

Terry jak chcesz mieć CHATĘ odpicowaną do milimetra to se Skans..... (reklama) wynajmij :lol:, a nie "badziewiarzy" różnej maści, bo ci to tylko spieprzą, ale za to jak mniejsze koszty w porównaniu ze Skans..... :lol: A jak wynajmujesz "badziewiarzy" to się nie dziw, że masz (przepraszam) - badziewie.

P.S. Ale coś mi się zdaje, że odbiegamy od tematu :oops:
TERRY
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TERRY » 01.06.2007 15:28

Trafić na dobrych fachowców to prawie tak jak trafić w Totka (no może nie 6 ale 5) w dużych firmach też potrafią znaleść się "specjaliści". Leszek ja nie buduję osiedla tylko mały domek więc wybacz ale nie skorzystam z twojej rady.

Leszek Skupin napisał(a):
P.S. Ale coś mi się zdaje, że odbiegamy od tematu :oops:


Tutaj zgodzę się z tobą w 100%
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.06.2007 15:44

Terry w związku z tym przeniosłem dyskusję tam :arrow: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=212443#212443
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 01.06.2007 16:03

Leszek Skupin napisał(a):A w Chorwacji w Zatonie w sklepie samoobsługowym kupiliśmy buty do wody za 26kun/para = 16,90 zł (biorąc pod uwagę zakup kun w Polsce za 0,65 zł - 1 kuna). Przepłaciliśmy :evil: :lool:, ale przynajmniej są porządne i przydają się nie tylko w Chorwacji ale też i przy dojściu do basenu jak czasem sobie pójdziemy ;) na kryty.


A ja w ubiegłym roku w Trogirze kupiłem buciki dla córki. Też dałem 26 kun.
Rozleciały się po trzech dniach :lool:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 01.06.2007 20:35

TERRY napisał(a):Zatrzymajcie paragony na ewentualną reklamacje. Moje buty (z Lidla) w zeszłym roku wytrzymały dwa dni najpierw odkleiła się wkładka a później zaczeły puszczać na szwach.


Rok temu żona kupiła taki badziew dla syna, było to samo. Natomiast papucie kupione w Mercatorze w Splicie wytrzymały trzy wyjazdy do Cro i jeszcze są OK.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Kilka niejasności przed wtorkowym startem do CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone