Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Stacja paliw w CZ przed Austria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrh_
Podróżnik
Stacja paliw w CZ przed Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 13:55

Witam,
proszę polecić jakąś stację paliw na trasie Brno - Mikulov.
Będę tam w okolicach północy (01.00 - 02.00) a w zeszłym roku przegapiłem
i lałem paliwo dopiero w Austrii...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:03

Na samej granicy (w Mikulowie) masz kilka stacji, jak mogłeś przegapić :lol:
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.06.2015 14:11

Ktoś pisał, że lepiej niż w Czechach jest zatankować właśnie w Austrii na bodajże ostatniej stacji przed autostradą. Było uzasadnienie dlaczego ale nie pamiętam.
piotrh_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 14:11

Może jakość paliwa ??
Co do ceny to CZ maja ceny jak u nas więc taniej ....
piotrh_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 14:13

szaki17 napisał(a):Na samej granicy (w Mikulowie) masz kilka stacji, jak mogłeś przegapić :lol:

Chyba z podniecenia pierwszego wyjazdu do CRO ;)
A tak na serio to była 1sza w nocy i żadnej nie widzałem albo po prostu zapomniałem że mam tankowac - już dzis nie pamietam ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:18

Pewnie jedno i drugie, a może chwila zamyślenia i przejechałeś granicę, stacje naprawdę trudno przegapić .
Jak wjedziesz do Mikulova to na rondzie w lewo, jest stacja Shell, sprawdź tutaj.
Ostatnio edytowano 22.06.2015 14:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.06.2015 14:23

W Mikulowie przy takim dużym rondzie koło Lidla jest Shell i chyba jakieś jeszcze inne stacje. Obok jest duży parking. Lidl jest czynny tylko do 20.00.
A&S
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 22.06.2015 14:36

Paliwo w Austrii o niebo lepsze od naszego i czeskiego tylko zjedz kawałek z głównej autostrady to cena będzie na poziomie naszej krajowej :) A i km zrobisz więcej jak czeskim paliwie :)
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 22.06.2015 14:39

Kolego piorth nie wiem czy jest sens "napinać się" właśnie na tankowanie w Mikulowie. Już gdzieś na forum była informacja, że właśnie na Shell w Mikulowie mają ceny jak z kosmosu. Może się okazać że na pierwszej stacji w A (lub ostatniej przed autostradą) ceny będą się różnić kosmetycznie. Innym sposobem jest dotankowywanie na bieżąco na trasie. Przecież i tak musisz się zatrzymać na mały postój i WC. Ja staram się dotankowywać w połowie baku (inni schodzą do 1/4). Ma to moim zdaniem ten plus, że ewentualne słabe paliwo ma się gdzie wmieszać a różnice cen także nie są tak wyczuwalne. No i nie ma "migotania komór" jak zapala się rezerwa. Inna sprawa, że (mam subiektywne odczucie) paliwo w A ma najlepszą jakość. Reasumując jedź spokojnie, tankuj na bieżąco i ciesz się wakacjami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:44

Wiadomo że na każdej granicy ceny są zawyżone, a gdzie piorth zatankuje to już od niego zależy :papa:
A&S
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 22.06.2015 14:45

Mogę naprawdę OBIEKTYWNIE potwierdzić ze paliwo w Austrii jest o niebo lepsze. Dużo jeździłem do Włoch i do znajomych do Austrii to tankowalem tylko w Austrii. W Polsce tyle żeby do A dojechać :D Lepiej się auto prowadzi, jest mocniejsze i mniej spala. I co nie ukrywam bardzo ważne porządne "przepierniczenie" na autostradzie sporego odcinka na dobrym paliwie bardzo dobrze robi silnikowi!!! Zwłaszcza dla diesla. A i najciekawsze - u nas na stacji polecają ulepszone paliwo na zimę niby lepsze a w A odwrotnie - tam pracownik jak podejdzie Ci zatankować w duży mróz zabroni Ci lepszego paliwa lac bo te "ulepszacze" szkodzą silnikowi na dużym mrozie. Zresztą tam jest inne bardziej restrykcyjne prawo co do sprzedaży paliwa marnej jakości..
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.06.2015 16:02

szaki17 napisał(a):Pewnie jedno i drugie, a może chwila zamyślenia i przejechałeś granicę, stacje naprawdę trudno przegapić .
Jak wjedziesz do Mikulova to na rondzie w lewo, jest stacja Shell, sprawdź tutaj.

Shell jest też od ronda w prawo - ale jak LPG to tylko na lewo.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 22.06.2015 17:27

Ja przez te wszystkie lata lałem paliwo na stacji Agip (ostatnia w Mikulovie ). Był to już taki rytuał i przyzwyczajenie :) . W tym roku zdecydowanie zatankuję w Austrii. Postanowione przed paroma tygodniami :) .
piotrh_
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 22:26

Człowiek faktycznie czasami w tym planowaniu może przekombinować...
Tankujemy w A.
:)

z tego o pamiętam przed wjazdem na austostradę zjeżdżało się z ronda chyba na stację ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 23:43

piotrh_ napisał(a):Człowiek faktycznie czasami w tym planowaniu może przekombinować...
Tankujemy w A.
:)

z tego o pamiętam przed wjazdem na austostradę zjeżdżało się z ronda chyba na stację ??

To nie ta trasa albo wszystko zapomniałeś :wink:

Ostatnia czynna 24 godziny stacja benzynowa w Austrii przed wjazdem na autostradę jest tu i nigdy tam nie było ronda :wink:
https://www.google.pl/maps/place/OMV+Ta ... 919c75a367
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019