Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stacja paliw w CZ przed Austria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrh_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.07.2014
Stacja paliw w CZ przed Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 13:55

Witam,
proszę polecić jakąś stację paliw na trasie Brno - Mikulov.
Będę tam w okolicach północy (01.00 - 02.00) a w zeszłym roku przegapiłem
i lałem paliwo dopiero w Austrii...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:03

Na samej granicy (w Mikulowie) masz kilka stacji, jak mogłeś przegapić :lol:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.06.2015 14:11

Ktoś pisał, że lepiej niż w Czechach jest zatankować właśnie w Austrii na bodajże ostatniej stacji przed autostradą. Było uzasadnienie dlaczego ale nie pamiętam.
piotrh_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 14:11

Może jakość paliwa ??
Co do ceny to CZ maja ceny jak u nas więc taniej ....
piotrh_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 14:13

szaki17 napisał(a):Na samej granicy (w Mikulowie) masz kilka stacji, jak mogłeś przegapić :lol:

Chyba z podniecenia pierwszego wyjazdu do CRO ;)
A tak na serio to była 1sza w nocy i żadnej nie widzałem albo po prostu zapomniałem że mam tankowac - już dzis nie pamietam ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:18

Pewnie jedno i drugie, a może chwila zamyślenia i przejechałeś granicę, stacje naprawdę trudno przegapić .
Jak wjedziesz do Mikulova to na rondzie w lewo, jest stacja Shell, sprawdź tutaj.
Ostatnio edytowano 22.06.2015 14:27 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.06.2015 14:23

W Mikulowie przy takim dużym rondzie koło Lidla jest Shell i chyba jakieś jeszcze inne stacje. Obok jest duży parking. Lidl jest czynny tylko do 20.00.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 22.06.2015 14:36

Paliwo w Austrii o niebo lepsze od naszego i czeskiego tylko zjedz kawałek z głównej autostrady to cena będzie na poziomie naszej krajowej :) A i km zrobisz więcej jak czeskim paliwie :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 22.06.2015 14:39

Kolego piorth nie wiem czy jest sens "napinać się" właśnie na tankowanie w Mikulowie. Już gdzieś na forum była informacja, że właśnie na Shell w Mikulowie mają ceny jak z kosmosu. Może się okazać że na pierwszej stacji w A (lub ostatniej przed autostradą) ceny będą się różnić kosmetycznie. Innym sposobem jest dotankowywanie na bieżąco na trasie. Przecież i tak musisz się zatrzymać na mały postój i WC. Ja staram się dotankowywać w połowie baku (inni schodzą do 1/4). Ma to moim zdaniem ten plus, że ewentualne słabe paliwo ma się gdzie wmieszać a różnice cen także nie są tak wyczuwalne. No i nie ma "migotania komór" jak zapala się rezerwa. Inna sprawa, że (mam subiektywne odczucie) paliwo w A ma najlepszą jakość. Reasumując jedź spokojnie, tankuj na bieżąco i ciesz się wakacjami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 14:44

Wiadomo że na każdej granicy ceny są zawyżone, a gdzie piorth zatankuje to już od niego zależy :papa:
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 22.06.2015 14:45

Mogę naprawdę OBIEKTYWNIE potwierdzić ze paliwo w Austrii jest o niebo lepsze. Dużo jeździłem do Włoch i do znajomych do Austrii to tankowalem tylko w Austrii. W Polsce tyle żeby do A dojechać :D Lepiej się auto prowadzi, jest mocniejsze i mniej spala. I co nie ukrywam bardzo ważne porządne "przepierniczenie" na autostradzie sporego odcinka na dobrym paliwie bardzo dobrze robi silnikowi!!! Zwłaszcza dla diesla. A i najciekawsze - u nas na stacji polecają ulepszone paliwo na zimę niby lepsze a w A odwrotnie - tam pracownik jak podejdzie Ci zatankować w duży mróz zabroni Ci lepszego paliwa lac bo te "ulepszacze" szkodzą silnikowi na dużym mrozie. Zresztą tam jest inne bardziej restrykcyjne prawo co do sprzedaży paliwa marnej jakości..
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.06.2015 16:02

szaki17 napisał(a):Pewnie jedno i drugie, a może chwila zamyślenia i przejechałeś granicę, stacje naprawdę trudno przegapić .
Jak wjedziesz do Mikulova to na rondzie w lewo, jest stacja Shell, sprawdź tutaj.


Shell jest też od ronda w prawo - ale jak LPG to tylko na lewo.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 22.06.2015 17:27

Ja przez te wszystkie lata lałem paliwo na stacji Agip (ostatnia w Mikulovie ). Był to już taki rytuał i przyzwyczajenie :) . W tym roku zdecydowanie zatankuję w Austrii. Postanowione przed paroma tygodniami :) .
piotrh_
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh_ » 22.06.2015 22:26

Człowiek faktycznie czasami w tym planowaniu może przekombinować...
Tankujemy w A.
:)

z tego o pamiętam przed wjazdem na austostradę zjeżdżało się z ronda chyba na stację ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2015 23:43

piotrh_ napisał(a):Człowiek faktycznie czasami w tym planowaniu może przekombinować...
Tankujemy w A.
:)

z tego o pamiętam przed wjazdem na austostradę zjeżdżało się z ronda chyba na stację ??



To nie ta trasa albo wszystko zapomniałeś :wink:

Ostatnia czynna 24 godziny stacja benzynowa w Austrii przed wjazdem na autostradę jest tu i nigdy tam nie było ronda :wink:
https://www.google.pl/maps/place/OMV+Ta ... 919c75a367
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone