Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.06.2017 21:09

bernidi napisał(a):Fajna ta Twoja Sycylia. My zwiedzaliśmy ją nieco poz innym kątem więc z przyjemnością popatrzyłem na nią przez Twój obiektyw.
Etny z lotu ptaka nie widziałem, byliśmy własnym samochodem. Fajnie się prezentuje z takiej perspektywy...

Pozdrawiam Wojtek


A kiedy relacja'? Kurde muszę Twoją Rumunię kiedyś nadrobić.... :boss:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 06.06.2017 22:55

Zimno trochę ale fajnie było. Na pewno nad Sycylią kiedyś pomyślę :papa:
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 07.06.2017 01:11

tony montana napisał(a):A kiedy relacja'? Kurde muszę Twoją Rumunię kiedyś nadrobić.... :boss:

Z Sycylii to sprzed paru lat więc nie będę pisał, tymczasem zapraszam do Rumunii...
Beata W. napisał(a):Zimno trochę ale fajnie było. Na pewno nad Sycylią kiedyś pomyślę :papa:

Można i w lato, na Etnie mieliśmy około zera a na dole pewnie 40... :)

Pozdrawiam Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.06.2017 08:02

tony montana napisał(a): KONIEC


Nadrobiłem zaległości... :wink: teraz nad Gardę spadam :oczko_usmiech: :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.06.2017 18:43

Na Sycylii będę chciał spędzić kiedyś 2 tygodnie. Jak tu to wszystko upchnąć co pokazaliście z Marzeną?
Nie spodziewałem się tam tylu ciekawych miejsc. Trochę Was przepiździało, ale wiem, że nie żałujecie... 8)

pozdrawiam,
M
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.06.2017 18:48

Bardzo mi się podobało :D . W końcu to Sycylia :oczko_usmiech: .

Mimo niesprzyjającej pogody obejrzałeś kawał wyspy!
Z ciekawości zapytam - zakładasz powrót?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.06.2017 20:30

Dzięki za relację :)
Jeśli nasze wrześniowe plany uda się zrealizować, to jedno miejsce będziemy mieć takie samo, jak Wy ( :mrgreen: lotnisko). No, może jeszcze jakiś krótki spacer po Katanii, o ile będziemy tam nocować po przylocie, a nie przetransportujemy się od razu do Portorosa...
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 07.06.2017 22:03

Sycylia super, jak tak patrzyłem na pogodę twojej Sycylii to przypomniał mi się mój kapryśny późno listopadowy Neapol. Też pogoda nas za bardzo nie rozpieszczała, szczególnie w Amalfi. Mimo wszystko mam ogromną ochotę zobaczyć wyspę tym bardziej, że równolegle była na forum jeszcze inna relacja. Mało tego najprawdopodobniej będę musiał tam lecieć dwa razy :) bo więcej czasu niż kilka dni nie wygospodaruję. Z pewnością będę wracał do wątku...
pozdr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.06.2017 20:09

bernidi napisał(a):Z Sycylii to sprzed paru lat więc nie będę pisał, tymczasem zapraszam do Rumunii...


E tam, ja takiego tłumaczenia nie kupuję ;)

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a): KONIEC


Nadrobiłem zaległości... :wink: teraz nad Gardę spadam :oczko_usmiech: :papa:


Zapraszam, tam dopiero Mediolan, a czeka nas jeszcze 6 innych miasta

Mikeee napisał(a):Na Sycylii będę chciał spędzić kiedyś 2 tygodnie. Jak tu to wszystko upchnąć co pokazaliście z Marzeną?
Nie spodziewałem się tam tylu ciekawych miejsc. Trochę Was przepiździało, ale wiem, że nie żałujecie... 8)

pozdrawiam,
M


Uważam, że na Sycylię odpowiedni byłby miesiąc.....może na stare lata jakim kamperkiem się uda, zobaczymy jak się życie potoczy....
:)

marze_na napisał(a):Bardzo mi się podobało :D . W końcu to Sycylia :oczko_usmiech: .

Mimo niesprzyjającej pogody obejrzałeś kawał wyspy!
Z ciekawości zapytam - zakładasz powrót?


Jedna z najpiękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym
Zakładam, ale nie w zimę, ale nie wiem kiedy...

dangol napisał(a):Dzięki za relację :)
Jeśli nasze wrześniowe plany uda się zrealizować, to jedno miejsce będziemy mieć takie samo, jak Wy ( :mrgreen: lotnisko). No, może jeszcze jakiś krótki spacer po Katanii, o ile będziemy tam nocować po przylocie, a nie przetransportujemy się od razu do Portorosa...


Lądowanie w Katanii przy ładnej pogodzie może być fascynujące (Etna)
A Portorosem to dokąd?

_Piotrek_ napisał(a):Sycylia super, jak tak patrzyłem na pogodę twojej Sycylii to przypomniał mi się mój kapryśny późno listopadowy Neapol. Też pogoda nas za bardzo nie rozpieszczała, szczególnie w Amalfi. Mimo wszystko mam ogromną ochotę zobaczyć wyspę tym bardziej, że równolegle była na forum jeszcze inna relacja. Mało tego najprawdopodobniej będę musiał tam lecieć dwa razy :) bo więcej czasu niż kilka dni nie wygospodaruję. Z pewnością będę wracał do wątku...
pozdr


Listopad w kapryśnej Italii potrafi być jak u nas ;)
Jeśli możesz lecieć dwa razy to good for u :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.06.2017 21:33

tony montana napisał(a): Lądowanie w Katanii przy ładnej pogodzie może być fascynujące (Etna)


W naszym przypadku pogoda nie ma znaczenia, bo nawet jeśli weźmiemy udział w rejsie (niestety nasz udział nie jest pewny :( , jest trochę zagrożeń, może trzeba będzie zrezygnować), to lądowanie ma być :roll: ciut przed północą.
Jak wszytko będzie OK, to z mariny Portorosa wyruszymy na spotkanie z Wulkanem i Eolem.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.07.2017 14:35

... ja trochę spóźniony, ale dotarłem do mety ... :wink: ... dzięki za lekturę ... 8) ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.07.2017 21:57

dangol napisał(a):
tony montana napisał(a): Lądowanie w Katanii przy ładnej pogodzie może być fascynujące (Etna)


W naszym przypadku pogoda nie ma znaczenia, bo nawet jeśli weźmiemy udział w rejsie (niestety nasz udział nie jest pewny :( , jest trochę zagrożeń, może trzeba będzie zrezygnować), to lądowanie ma być :roll: ciut przed północą.
Jak wszytko będzie OK, to z mariny Portorosa wyruszymy na spotkanie z Wulkanem i Eolem.


To ma być wrzesień czy październik? Trzymam cały czas kciuki za plany
:boss:

kmichal napisał(a):... ja trochę spóźniony, ale dotarłem do mety ... :wink: ... dzięki za lekturę ... 8) ...
Pozdrawiam.



Miałeś trochę zaległości, ale widzę, że w wielu relacjach nadrobiłeś :)
Rozumiem ze Denmark udana?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.07.2017 01:31

Doczytałem i dooglądałem :wink: w spokoju . Bardzo fajna ta Twoja zimowa Sycylia . Dziękuję :)
Za podsunięcie pomysłu również . . .


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.07.2017 06:53

piotrf napisał(a):Doczytałem i dooglądałem :wink: w spokoju . Bardzo fajna ta Twoja zimowa Sycylia . Dziękuję :)
Za podsunięcie pomysłu również . . .


Pozdrawiam
Piotr


Życzę sprawnej realizacji! :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zim

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.07.2017 09:40

tony montana napisał(a): w wielu relacjach nadrobiłeś


... wreszcie w pracy się odkopałem, tylko nie wiem na jak długo ... :oczko_usmiech: ...

tony montana napisał(a):Rozumiem ze Denmark udana?


... udana, udana - nawet są już plany na następny duński wyjazd ... :lol: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Un Mondo Migliore-jak uciec przed deszczem??-Sycylia Zima'17 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone