Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przed wyjazdem - buty wodne, wynajem łodzi, klimat

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2019 13:06

PawelQba napisał(a):A czy ktoś coś powie na drugi temat czyli łódki.. 8 osób na wyspę Vis.. jak najlepiej byłoby można to zorganizować :?:
Ktoś z was był ?

Z jakiego konkretnie miejsca w Chorwacji chcesz się wybrać na Vis. :?:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.06.2019 02:23

histe napisał(a):[...]
Jak już pisali przedmówcy plan jest za ambitny, za dużo miejsc , za dużo jazdy, zwłaszcza w pełni sezonu np Smolonje- Dubrownik -Smolonje to co najmniej 6 h w aucie + zwiedzanie Dubrownika i masz cały dzień z głowy
[...]

Dojazd z okolic Omiša do Dubrownika w lipcu... żeby dotrzeć w sensownym czasie to chyba niemal w środku nocy należałoby wyruszać?
I powtórzę co pisali inni-za dużo masz zaplanowanych miejsc. A tamten klimat, o którym wspominasz wymaga właśnie wolniejszego podejścia. W biegu nie obejrzycie wielu ciekawych miejsc, obok których przebiegniecie a dodatkowo będziecie zmęczeni i może nawet rozczarowani.
W tamtym klimacie trzeba "polako", nic na szybko.
My np po jednym dniu zwiedzania odpoczywaliśmy 2-3 dni, aby nie zmęczyć się zbytnio i poczuć ten leniwy, południowy luz i relaks.
PawelQba
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelQba » 10.06.2019 16:30

Janusz Bajcer napisał(a):Z jakiego konkretnie miejsca w Chorwacji chcesz się wybrać na Vis. :?:


Myślę że chyba ze splitu byłoby najlepiej. Bądź z wyspy Hvar?
Czy tam też jest super tłoczno na początku lipca?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2019 16:46

https://bluecavetrip.com/

http://paiz-travel.com/en/st_activity/v ... excursion/

Więcej - wpisz w google:
excursion Split - Vis
excursion Hvar- Vis
PawelQba
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelQba » 20.06.2019 18:36

@Janusz Bajcer dzięki :wink:
Czyli na Vis to za rok i po sezonie..

Buty


Temat znowu do mnie wraca.. Byłem w decathlonie.. Mam rozmiar 46 (30cm) więc przymierzałem dwie możliwości :
(SUBEA Aquashoes 120)
46/47 - luźnawy, boje się że przy naporze wody mógłby spadać..
44/45 - ciasny
:evil:

Zostało 7 dni, myślę nad zakupem internetowym..

Co powiecie o butach "Brugi", "Aqua-speed" ?
W deichmannie są "Blue Fin"

Może coś polecicie ? jakieś modele? :roll:
Z góry dzięki :hut:
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 24.06.2019 00:37

buty native.
cała moja rodzina w nich chodzi (dzieci żona ja) i do wody też będą genialne. kosztują sporo Ale dzieci w nich chodzą cała wiosnę i lato bo są super wygodne A przy tym.tez bardzo ładne.

przy okazji ,też się wybieram do Pakostane (pierwszy raz). jeśli miałbyś do polecenia jakieś miejsca czy okoliczne ciekawe atrakcje to będę wdzięczny za o odesłanie.

pozdrawiam
PawelQba
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelQba » 24.06.2019 10:21

konrad000 napisał(a):buty native....
..też się wybieram do Pakostane (pierwszy raz). jeśli miałbyś do polecenia jakieś miejsca czy okoliczne ciekawe atrakcje to będę wdzięczny za o odesłanie.


W sumie już kupiłem z decathlonu - ciasne, z nadzieją że się trochę rozejdą.. a jaki model tych native?

Co do Pakostane to sam tam będę pierwszy raz i na wypoczynku, także nie rozglądałem się co tutaj jest.
Łap linki:

https://www.pakostane.hr/pl/dobrze-wied ... -pakostane

pakostane-t36911-795.html

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2019 10:24

konrad000 napisał(a):przy okazji ,też się wybieram do Pakostane (pierwszy raz). jeśli miałbyś do polecenia jakieś miejsca czy okoliczne ciekawe atrakcje to będę wdzięczny za o odesłanie.

pozdrawiam

W wątku o Pakostane byleś, ale widocznie nie wszystko czytałeś.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 24.06.2019 11:29

Moje buty z decathlonu po zeszłym roku zaczęły mnie uciskać, a przeszły 3 sezony w cro. W tym roku kupiłam taki sam rozmiar co poprzednio 38/39, pochodziłam chwilę po domu i wymieniłam na większe. Pani, u której wymieniałam wspomniała, że od słonej wody i ekspozycji na słońcu mogą się skurczyć. Mowa o tych butach

Nie porywajcie się ze zwiedzaniem wszystkiego na hura, to tak, jakby chcieć odwiedzić Kraków, Poznań i Warszawę jak już jesteś we Wrocławiu.
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 24.06.2019 11:46

Janusz Bajcer napisał(a):
konrad000 napisał(a):przy okazji ,też się wybieram do Pakostane (pierwszy raz). jeśli miałbyś do polecenia jakieś miejsca czy okoliczne ciekawe atrakcje to będę wdzięczny za o odesłanie.

pozdrawiam

W wątku o Pakostane byleś, ale widocznie nie wszystko czytałeś.


tak na wątku Pakostane jestem na bieżąco, myślałem że kolega ma coś poza tym wątkiem.
dzieki za czujność :)

Pozdrawiam
PawelQba
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelQba » 24.06.2019 12:14

Roksana.concept napisał(a):W tym roku kupiłam taki sam rozmiar co poprzednio 38/39, pochodziłam chwilę po domu i wymieniłam na większe. Pani, u której wymieniałam wspomniała, że od słonej wody i ekspozycji na słońcu mogą się skurczyć. Mowa o tych butach


Czy ta podeszwa nie jest za cienka ? myślę o jeżowcu..
Jak oglądałem ją w sklepie to zwątpiłem i wziąłem ten drugi model (link)

No i tak jak mówiłem, wybrałem ciasny 44/45 na nogę 46, bo numer 46/47 był luźnawy i z łatwością schodził z nogi, więc bałem się co będzie przy naporze wody...

Pani jakaś była.. nowicjuszka.. nie umiała doradzić nic kompletnie..
Czy Twoja nie mówiła może czy te drugie też się skurczą ? wtedy to już nawet nogi nie włożę .. w zamyśle miały się rozejść :cry:
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 24.06.2019 12:21

taki model tylko wcześniejsza edycja ma mój mąż i twierdzi że nadal jego buty są dla niego dobre i zabieramy je na 4 sezon. Nie miałam spotkania z jeżowcami, podeszwa jest stabilna na śliskich kamieniach i ostrych skałach. Ja sobie je chwalę, ten plastik na podeszwie jest twardy i się nie strzępi. W zeszłym roku jak już stwierdziliśmy na miejscu że moje buty są za małe, to kupiliśmy na straganie jakieś dziady, które nie dotrwały 2 tygodni i się wyłuszczyły na skałach.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.06.2019 15:58

Wg mnie to jeżowcami bardzo się nie ma co przejmować, w kurortach są w zasadzie niespotykane na plażach.
Chyba że jedziesz w bardziej ustronne miejsce.
PawelQba
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelQba » 27.06.2019 13:38

Raczej w tłok się pchać nie będziemy :)

Ok dzięki za podpowiedzi :)
ogólnie buty poszły na zwrot, nie ma sensu chodzić w ciasnych które mogą się jeszcze skurczyć :roll:


Czy są jakieś mapy/aplikacje z fotoradarami na Czechy lub i resztę krajów też ?

Jakiś punkt na jedzenie.. W okolicach końca Austrii/Słowenii/początku Cro ? Coś ktoś poleci ?
Jak wygląda jedzenie na Słowenii ? myślałem żeby tam, jadąc bokami autostrady zajechać na jedzenie.

7h do wyjazdu :hut: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2019 13:51

PawelQba napisał(a):Jakiś punkt na jedzenie.. W okolicach końca Austrii/Słowenii/początku Cro ? Coś ktoś poleci ?
Jak wygląda jedzenie na Słowenii ? myślałem żeby tam, jadąc bokami autostrady zajechać na jedzenie.

7h do wyjazdu :hut: :papa:


obiad-posilek-na-trasie-t20292-165.html

fotoradary-t19683-45.html

Sretan put. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przed wyjazdem - buty wodne, wynajem łodzi, klimat - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone