Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

c.d.autostrady?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysztof II
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof II » 24.03.2007 12:16

A na odcinku Zagreb-Karlować połozyli juz nowy asfalt, bo pamiętam dziury 8)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 24.03.2007 20:29

Leszek Skupin napisał(a):Próbowałem ostatnio jechać przez Zwardoń i Słowację do Wiednia :? Zwardoń odpada na 100%.


No popatrz, ja jechałem w ostatnie wakacje przez Zwardoń i uważam to za najlepszy sposób wydostania się z Polski (oczywiście trasą przez Wisłę - nigdy przez Żywiec).
Dalej były Węgry (nocleg w Sarvar), Nagykanizsa (czy jakoś tak) i Chorwacja. Drugi rok tak jadę i nie udało mi sie wymyśleć nic lepszego.
Jadąc z W-wy przez ok. 300 km nie miałem drogi dwupasmowej ale za to nie stałem w korku ani na granicy nawet 5 minut.

P.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.03.2007 21:07

Nysa, Gluchołazy, Sumperk, Svitavy, Brno, Breclav, Grosskrut, Vien, Graz (spanie), Maribor, zagreb.
Dalej wiadomo. Nie kombinuj innej trasy. Ta najlepsza i sprawdzona.
No chyba, że przez Zgorzelec. 200km więcej ale w jakim tempie :lol:
Obie trasy sprawdzone i uwierz, że najlepsze. Inne sobie podaruj, a zwłaszcza Boboszow.
Porażka.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 25.03.2007 08:53

Piotr napisał:
No popatrz, ja jechałem w ostatnie wakacje przez Zwardoń i uważam to za najlepszy sposób wydostania się z Polski (oczywiście trasą przez Wisłę - nigdy przez Żywiec).


Nie znam tej trasy, ale na mapie trasa przez Wisłe jest bardziej kręta i dłuższa o 10km. :roll: Domyślam się ( na jej obronę ), że spotka mnie na niej mniej robót drogowych i innych utrudnień związanych m.in. z budową autostrady... :wink:
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 25.03.2007 18:17

Jak wygląda teraz autostrada przez Węgry?Wiem,że autostradą już od przedmieść Miskolca jedzie się do Budapesztu- czy M0 - czyli obwodnica od strony wschodniej i południowej jest już gotowa? Na wysokości hipermarketów przed stolicą widziałem rok temu jadąc do Turcji intensywne prace drogowe.Dla mnie osobiście przejazd przez Budapeszt nie stanowił problemu ale wiele osób na forum pisało,że ma problem. Gdy powstanie MO można wtedy bezkolizyjnie ominąć miasto i dojechać do drogi wzdłuż Balatonu. Jak wygląda droga wzdłuż Balatonu , czy coś wybudowali,jak do granicy w okolicach Nagykanisza? Nie byłem w HR 4 lata,pora na powrót w stare strony! Polecam artykuł w czasopiśmie AUTOMOBILISTA n 3/2007 o wyprawie ojca z synem na starych motocyklach na Bałkany.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 25.03.2007 18:59

Autostrada od Budapesztu do początku Balatonu jest gotowa, następnie jest kilkanascie km przed granicą z cro. Cała autostrada od Balatonu do granicy z cro ma być gotowa ponoć za rok :roll:
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 25.03.2007 22:04

maciej1969 napisał(a):Nie znam tej trasy, ale na mapie trasa przez Wisłe jest bardziej kręta i dłuższa o 10km. :roll: Domyślam się ( na jej obronę ), że spotka mnie na niej mniej robót drogowych i innych utrudnień związanych m.in. z budową autostrady... :wink:


Przede wszystkim jedziesz a nie stoisz, w ubiegłym roku znajomi jechali nią o 1 godz. dlużej niż ja przez Wisłę,
Omijasz roboty i dwa miasta w tym tragiczny Żywiec.

P.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 26.03.2007 17:50

piotr62 napisał(a):
maciej1969 napisał(a):Nie znam tej trasy, ale na mapie trasa przez Wisłe jest bardziej kręta i dłuższa o 10km. :roll: Domyślam się ( na jej obronę ), że spotka mnie na niej mniej robót drogowych i innych utrudnień związanych m.in. z budową autostrady... :wink:


Przede wszystkim jedziesz a nie stoisz, w ubiegłym roku znajomi jechali nią o 1 godz. dlużej niż ja przez Wisłę,
Omijasz roboty i dwa miasta w tym tragiczny Żywiec.

P.


Witam

Mam dobrą wiedomość,w styczniu otwarto kilkukilometrowy odcinek drogi ekspresowej do Zwardonia-jadąc od Bielska zjeżdza się na niego przed Żywcem/tym sposobem omija się przejazd przez Żywiec/ nowa droga o długości ok 7 km kończy się przed Węgierską Górką-dalej starą drogą do Milówki a za Milówką jest kolejny odcinek <ekspresówki>,który oddano w tym czasie tylko krótszy, jak na nasze warunki to juz postęp -nieprawda.
Napewno dzieki oddaniu tych dwóch odcinków droga jest trochę szybsza i mniej męcząca - polecam.

pzdr :papa: :papa: :hut: :hut:
:hut: :papa: :papa:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 26.03.2007 18:56

No właśnie, przez Wisłę, czy przez Bielsko. Może ktoś "miejscowy", pomoże w tym dylemacie. My w ubiegłym roku jechaliśmy przez Wisłę i było wszystko OK.
Ale może wreszcie, coś zmieniło sie na trasie przez Bielsko?
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 27.03.2007 23:22

jakie chcesz konkrety--przez bielsko
chetnie pomoge
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 28.03.2007 06:27

Bielsko-Skoczów-Cieszyn( droga ekspresowa S1 )
Czeski Cieszyn-Trzyniec-Jablonków ( na ten odcinek przez Czechy nie trzeba winiety)
Jablonków-Czadca-Zylina-Bratysława ( na odcinek Czadca-Bratysława potrzebna winieta: 7-dniowa 150SKK ,30-dniowa 300SKK)
Z Bratysławy kierować się na Gyor autostradą M1 po przejechaniu kilku kilometrów M1 skręcić na Mosonmagyarovar( na ten kilkukilometrowy odcinek M1 nie trzeba winiety) , dalej
Mosonmagyarovar-Csorna-Szombathely-Kormend-DolgaVas(ten odcinek przez Węgry cały czas drogą nr 86 około 2,5h nie trzeba winiety)
Dolga Vas-Lendava-Mursko Srediste( odcinek przez Słowenię 20 minut, nie trzeba winiet) dalej
Mursko Srediste-Cakovec( w Cakovec w Chorwacji już oczywiście wpadamy na autostradę i dalej już gdzie diabeł poniesie!)
Trasa sprawdzona trzy razy- zero korków!
Kilka razy jechałem w weekend przez Wiedeń i dziękuję, za każdym razem conajmniej godzina w korku!
Radze uważać na Czeskie miśki(mandaty do 7000 KCZ i upierdliwych Austriaków w stosunku do Polaków)
Dlatego polecam taką trasę! :papa:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.03.2007 08:43

Kowal38 napisał(a):Bielsko-Skoczów-Cieszyn( droga ekspresowa S1 )
Czeski Cieszyn-Trzyniec-Jablonków ( na ten odcinek przez Czechy nie trzeba winiety)
Jablonków-Czadca-Zylina-Bratysława


Wiadomość sprzed 3 dni - w okolicach Żyliny intensywne prace drogowe przy budowie autostrady, uciążliwe przy samym mieście, w nocy źle zabezpieczone i oznakowane, za to po kilku km nowo oddana droga ekspresowa do Pov.Bistricy - ale uwaga - tylko jeden pas( pewnie autostradowy). Za to gładka jak pupa niemowlaka :) Pov.Bistrica to nadal przejazd przez miasto, ale potem od Belusa - nadal gładko do samej Bratysławy. Oznakowanie i ilość drogowskazów poprawne.
Pylony przy Zilinie robią wrażenie większe niż wiadukt w Stróży.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 28.03.2007 08:48

Kowal38 napisał(a):Bielsko-Skoczów-Cieszyn( droga ekspresowa S1 )
Czeski Cieszyn-Trzyniec-Jablonków ( na ten odcinek przez Czechy nie trzeba winiety)
Jablonków-Czadca-Zylina-Bratysława ( na odcinek Czadca-Bratysława potrzebna winieta: 7-dniowa 150SKK ,30-dniowa 300SKK)
Z Bratysławy kierować się na Gyor autostradą M1 po przejechaniu kilku kilometrów M1 skręcić na Mosonmagyarovar( na ten kilkukilometrowy odcinek M1 nie trzeba winiety) , dalej
Mosonmagyarovar-Csorna-Szombathely-Kormend-DolgaVas(ten odcinek przez Węgry cały czas drogą nr 86 około 2,5h nie trzeba winiety)
Dolga Vas-Lendava-Mursko Srediste( odcinek przez Słowenię 20 minut, nie trzeba winiet) dalej
Mursko Srediste-Cakovec( w Cakovec w Chorwacji już oczywiście wpadamy na autostradę i dalej już gdzie diabeł poniesie!)
Trasa sprawdzona trzy razy- zero korków!
Kilka razy jechałem w weekend przez Wiedeń i dziękuję, za każdym razem conajmniej godzina w korku!
Radze uważać na Czeskie miśki(mandaty do 7000 KCZ i upierdliwych Austriaków w stosunku do Polaków)
Dlatego polecam taką trasę! :papa:




Masz absolutnie rację, ja od kilku sezonów jeżdzę przez Węgry i wszystko jest OK.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 28.03.2007 19:46

daisykf napisał(a):
Kowal38 napisał(a):Bielsko-Skoczów-Cieszyn( droga ekspresowa S1 )
Czeski Cieszyn-Trzyniec-Jablonków ( na ten odcinek przez Czechy nie trzeba winiety)
Jablonków-Czadca-Zylina-Bratysława ( na odcinek Czadca-Bratysława potrzebna winieta: 7-dniowa 150SKK ,30-dniowa 300SKK)
Z Bratysławy kierować się na Gyor autostradą M1 po przejechaniu kilku kilometrów M1 skręcić na Mosonmagyarovar( na ten kilkukilometrowy odcinek M1 nie trzeba winiety) , dalej
Mosonmagyarovar-Csorna-Szombathely-Kormend-DolgaVas(ten odcinek przez Węgry cały czas drogą nr 86 około 2,5h nie trzeba winiety)
Dolga Vas-Lendava-Mursko Srediste( odcinek przez Słowenię 20 minut, nie trzeba winiet) dalej
Mursko Srediste-Cakovec( w Cakovec w Chorwacji już oczywiście wpadamy na autostradę i dalej już gdzie diabeł poniesie!)
Trasa sprawdzona trzy razy- zero korków!
Kilka razy jechałem w weekend przez Wiedeń i dziękuję, za każdym razem conajmniej godzina w korku!
Radze uważać na Czeskie miśki(mandaty do 7000 KCZ i upierdliwych Austriaków w stosunku do Polaków)
Dlatego polecam taką trasę! :papa:




Masz absolutnie rację, ja od kilku sezonów jeżdzę przez Węgry i wszystko jest OK.

Potwierdzam :wink:
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 11.05.2007 21:58

Diego M napisał(a):Witam

Mam dla tych którzy jadą do Dalmacji i dalej dobrą wiadomość,z tego co piszą już oficjalnie odcinek autostrady Dugopolje-Setanovac będzie otwarty końcem maja - brawo
pzdr :papa: :papa: :D :D
Dionica Dugopolje-Šestanovac završena mjesec dana ranije


Povoljni klimatski uvjeti ubrzali su izgradnju dijela autoceste od Splita prema Dubrovniku pa bi tako dionica Dugopolje-Šestanovac mogla bi biti puštena u promet krajem svibnja, što je mjesec dana prije predviđenog roka.

Dionica Dugopolje-Šestanovac košta oko milijardu i 600 milijuna kuna, a na njoj će biti izgrađena 52 objekta. Na dionici će biti i dva tunela Zaranač, dug 338 metara, i Bisko, dug 498 metar. Priprema se i izgradnja mosta preko Cetine, nizvodno od Blata na Cetini, najvažnijeg objekta na toj dionici koji bi trebao biti završen do kraja godine

Autocestu Dalmatinu je probijao hrvatski konzorcij predvođen Konstruktorom. Oko 800 radnika cijele je zime danonoćno radilo da posao završe na vrijeme. Najzahtjevniji dio, most preko kanjona Cetine, još se dotjeruje. Ta bi dionica od 37 km trebala rasteretiti magistralu i uvelike smanjiti gužve na uskom grlu oko Omiša. Cestarina će biti 13 kuna, odnosno od Zagreba do Šestanovca plaćat će se 170 kuna.

Također do ljeta trebala bi biti proširena i spojna cesta od Šestanovca do Dupca, prema Makarskoj, duga 12 kilometara. Hrvatske ceste pripremaju je za velik promet koji se na njoj očekuje. Radovi su u punom zamahu.

http://www.jutarnji.hr/dalmacijaiotoci/clanak/art-2007,3,17,dalmatina_dugopolje,66858.jl
Obrazek
:o

Niestety nie znam chorwackiego, ale czy ta informacja o otwarciu końcem maja jest już pewna? to ma dość duże znaczenie dla mnie szczególnie że wyjazd już 1 czerwca do Orebicza....
Diego M czy moglbys po trochu przetlumaczyc co tam pisza :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone