Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.03.2018 12:04

Zależy, jaką trasę wybierzesz. Np. na trasie Praga-Linz-Graz masz 10km tunel pod Grazem. W Chorwacji na A1 tuż przed zjazdem na Rab masz pond 5km tunel Mala Kapela.
anna_anna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.03.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna_anna » 28.03.2018 12:08

tam gdzie mniej tuneli ;). Jezeli jednak ktos zna dobra alternatywna droge (10 km to zdecydowanie dla mnie za duzo) to chetnie wyslucham :D
Ostatnio edytowano 28.03.2018 12:13 przez anna_anna, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.03.2018 12:09

anna_anna napisał(a):Witam
Jade pierwszy raz do Chorwaji, chcialabym sie dowiedziec czy na trasie Praga-Rab sa jakies tunele.
Z krotkimi tunelami nie mam problemu, z dluzszymi juz raczej slabo :(
Pozdrawiam


No masz, masz

Zalecam jechać niezbyt szybko ale nie na tyle wolno aby Cię ciężarówki nie zaczęły wyprzedzać
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2018 12:10

piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.03.2018 12:11

anna_anna napisał(a):tam gdzie mniej tuneli ;). ale chybo w zlym watku pisze, przeprazam :(.


Zawsze możesz je omijać zjeżdżając z autostrady odpowiednio wcześniej. Zamiast kilku minut w tunelu zrobisz to pewnie w godzinę lub dwie ale opcja jest :)
anna_anna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.03.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna_anna » 28.03.2018 12:15

duzo jest po drodze tych tuneli? staram sie na maps cos wyszukac, ale jak ktos, tak jak ja, sie nie zna, to raczej nie wie gdzie szukac
anna_anna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.03.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anna_anna » 28.03.2018 12:16

@Walp dzieki, poczytam :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.03.2018 12:33

anna_anna napisał(a):duzo jest po drodze tych tuneli? staram sie na maps cos wyszukac, ale jak ktos, tak jak ja, sie nie zna, to raczej nie wie gdzie szukac

Tunel przed Graz-em https://www.google.pl/maps/@47.2730228, ... .21z?hl=pl



w Chorwacji Mala Kapela https://www.google.pl/maps/@45.0940931, ... .75z?hl=pl
https://www.google.pl/maps/@45.1163959, ... 6656?hl=pl

Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.03.2018 13:16

anna_anna napisał(a):tam gdzie mniej tuneli ;). Jezeli jednak ktos zna dobra alternatywna droge (10 km to zdecydowanie dla mnie za duzo) to chetnie wyslucham :D


Jeżeli 10 km to za wiele, to zapomnij. Musialabyś nadłożyć i setkę i nie wiem, czy byś je ominęła. Plus dłuższa jazda, bo gorsza droga - no i większy kilometraż.

Tuneli nie ma się co bać. A jak się dygasz, to jedź, jak przedmówca mówił: prawym pasem na tyle szybko, żeby tiry nie musiały hamować.
SSylwia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.04.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) SSylwia » 02.04.2018 21:56

anna_anna napisał(a):tam gdzie mniej tuneli ;). Jezeli jednak ktos zna dobra alternatywna droge (10 km to zdecydowanie dla mnie za duzo) to chetnie wyslucham :D

Witam serdecznie, mam ten sam problem. Chciałabym uniknąć tuneli. Aniu, czy udało Ci się przestudiować trasę?
Marcus45
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.04.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcus45 » 04.04.2018 12:49

Witam. Czy ktoś wie gdzie znajdę mapę parkingów przy A1 ww Chorwacji. Szukam takiego postoju już pod koniec autostrady A1 gdzie parking znajduje się bardzo wysoko na takim wąwozem. Nie znam nazwy a chce się tam zatrzymać w tym roku. Proszę o pomoc
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.04.2018 12:58

Marcus45 napisał(a):Witam. Czy ktoś wie gdzie znajdę mapę parkingów przy A1 ww Chorwacji. Szukam takiego postoju już pod koniec autostrady A1 gdzie parking znajduje się bardzo wysoko na takim wąwozem. Nie znam nazwy a chce się tam zatrzymać w tym roku. Proszę o pomoc

http://hac-onc.hr/interaktivna-karta-autocesta-

Na pewno przy końcu A1 :?:
Może chodzi o parking Krka

Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2018 13:37

Marcus45 napisał(a):Witam. Czy ktoś wie gdzie znajdę mapę parkingów przy A1 ww Chorwacji. Szukam takiego postoju już pod koniec autostrady A1 gdzie parking znajduje się bardzo wysoko na takim wąwozem. Nie znam nazwy a chce się tam zatrzymać w tym roku. Proszę o pomoc


musisz doprecyzować jak napisał Janusz,
listę masz w linku, który podał (trzeba rozwinąć Odmoriste i zaznaczyć wszystkie) lub Tu
Marcus45
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcus45 » 04.04.2018 20:38

Dziękuję za link do strony z parkingami. Chodzi mi o taki parking gdzie zdaje mi się że nie było stacji paliw tylko restauracja. To będzie jakąś 1 godzinę drogi do Ploće . Parking jest nad takim bardzo dużym i głębokim wąwozem na dole którego ciągną się zabudowania chyba jakichś wiosek. Rzeki w dole nie ma. Byłem tam w 2014 i 2015 roku robiąc sobie ostatni postój przed zjazdem z A1 w Ploće. Nie chciałbym w tym roku przejechać tego miejsca z tym wspaniałym widokiem bo jadą z nami znajomi którzy w HRK jeszcze nie byli . Gdyby z tego opisu ktoś wiedział o który parking mi chodzi proszę o informację
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.04.2018 20:44

może zatem tutaj, odmorište Rašćane Gornje, ale INA jest z restauracją
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone