Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pytanie do miłośników wina

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006
pytanie do miłośników wina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 13.09.2006 08:45

Niedługo wyjeżdżamy do Chorwacji. Jesteśmy miłośnikami wina i chcielibyśmy poznać bliżej wino chorwackie. Niewiele jednak wiemy o kulturze wina w Chorwacji. W związku z tym mamy pytanie do znawców tematu. W takich winiarskich krajach jak Włochy, Francja czy Hiszpania są winnice przy których znajdują się bodegi, gdzie każdy może skosztować wina i zakupić wybrany trunek. Czy podobnie sprawa wygląda w Chorwacji ?? Jeśli tak, to gdzie szukać takich miejsc ?? Jeśli ktoś zna takie miejsca, proszę podajcie lokalizację. Będziemy niezmiernie wdzięczni.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.09.2006 11:13

Na Peljescu kawalek od "glownej" drogi na poludnie w kierunku tunelu na Dingac. Teraz nie mam mapy to mam nadzieje ze nic nie pokrecilem.
pzdr :)
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 13.09.2006 12:40

Na Płw Peljesac jest oznakowany brązowymi tablicami Rejon winny. I przy drodze do Orebica jest kilka winiarni z degustacją i sprzedażą. Kupiliśmy, aczkolwiek te wielkie metalowe silosy w miejsce beczek to tak jakoś mi nie w smak.

Kupiliśmy za to pyszne winko i Kruskovaca (likier) w górach, na trasie do wodospadów Gubavica. Wprost od Gazdy ;-) po owocnej degustacji. Dojazd przez przełom w górach pomiędzy Omiszem i Makarską. Tam jest sporo gospodarstw oferujących trunki.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.09.2006 18:03

pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 13.09.2006 18:49

zawodowiec napisał(a):Na Peljescu kawalek od "glownej" drogi na poludnie w kierunku tunelu na Dingac. Teraz nie mam mapy to mam nadzieje ze nic nie pokrecilem.
pzdr :)

Kamil nic nie pokręciłeś :wink: :lol:
Cały Peljeszac to jedna wielka winiarnia,podróżując po nim nie sposób ominąć winne miejsca.
Dla mnie osobiście najlepsze wino piłem/ z tym że zaznaczam że znawca nie jestem/w Vurczicy tez na Peljeszacu w małym domowym gospodarstwie z klimatem
pozdrowionka
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.09.2006 19:21

Siema Pietro! Ta konoba przed tunelem Dingac nazywa sie U INDJANA , to znany gościu w okolicy. Można też zjechać na dół do Dingaca lub Borka i tam jest full wypas , widziałes zresztą. pozdrav!!
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.09.2006 21:03

Angie napisał(a):Niedługo wyjeżdżamy do Chorwacji. Jesteśmy miłośnikami wina i chcielibyśmy poznać bliżej wino chorwackie. Niewiele jednak wiemy o kulturze wina w Chorwacji. W związku z tym mamy pytanie do znawców tematu. W takich winiarskich krajach jak Włochy, Francja czy Hiszpania są winnice przy których znajdują się bodegi, gdzie każdy może skosztować wina i zakupić wybrany trunek. Czy podobnie sprawa wygląda w Chorwacji ?? Jeśli tak, to gdzie szukać takich miejsc ?? Jeśli ktoś zna takie miejsca, proszę podajcie lokalizację. Będziemy niezmiernie wdzięczni.


wpisz:vinske ceste

nahttp://www.pogodak.hr

uz pozdrav
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 13.09.2006 21:07

Sławomir Wocial napisał(a):Siema Pietro! Ta konoba przed tunelem Dingac nazywa sie U INDJANA , to znany gościu w okolicy. Można też zjechać na dół do Dingaca lub Borka i tam jest full wypas , widziałes zresztą. pozdrav!!

Sławek swojsko nam się zrobiło a że specjalistą jesteśTy -to wiadomo chylę czoła /myliłem sie najlepsze wino było pite w Ludwinowie-Waszego Dingacza nic nie przebije/pozdrawiam
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 16.09.2006 21:06

Jeśli interesują Cię tylko te z "górnych półek",to pytaj o vrhusko vino.
Dalmatino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 31.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dalmatino » 08.10.2006 03:09

a ja zawsze piję wino od pana Šupe, które zajeżdza octem winnym i kosztuje 10 kun od litra
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 13.10.2006 17:24

Angie napisał(a):Niedługo wyjeżdżamy do Chorwacji. Jesteśmy miłośnikami wina i chcielibyśmy poznać bliżej wino chorwackie. Niewiele jednak wiemy o kulturze wina w Chorwacji.


No i wróciliśmy ... Oprócz wspomnień, zdjęć, ponad 30 butelek pysznego, chorwackiego wina, przywieźliśmy ze sobą pokłady wiedzy o winie chorwackim, w szczególności tym z Półwyspu Peljesac. Teraz ja mogę służyć wiedzą.
Region Dingac to istny raj dla miłośników wina. Jeśli ktoś tak jak my uwielbia winko koniecznie musi wybrać się na Peljesac.
[/img]

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pytanie do miłośników wina
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone