Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ELBA -warto jechać ?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
moni89
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.08.2005
ELBA -warto jechać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni89 » 03.05.2006 22:37

Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami albo udzielić jakis rad ?
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 03.05.2006 22:53

Ależ moni, to jest forum chorwackie, a nie jakies tam inne. Nie da rady.
moni89
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moni89 » 03.05.2006 23:04

Ale w temacie : "Jak nie Chorwacja to ...???"
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 03.05.2006 23:36

A słusznie, przepraszam, nigdy nie zaglądałem tam (a siedze na forum troszkę) a rzeczywiście - tam jest mozliwość. Niestety, nie pomogę Ci - na Elbie nie byłem. Ale - wszystkiego dobrego. Po tm forum snują się tacy globtroterzy, ze na pewno ktoś Ci pomoże...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.05.2006 07:53

Trebor napisał(a):A słusznie, przepraszam, nigdy nie zaglądałem tam (a siedze na forum troszkę) a rzeczywiście - tam jest mozliwość. Niestety, nie pomogę Ci - na Elbie nie byłem. Ale - wszystkiego dobrego. Po tm forum snują się tacy globtroterzy, ze na pewno ktoś Ci pomoże...


Czy warto się odzywać jak się nie wie?Gdyby ,każdy kto nie był na Elbie napisał tu dwa posty tak jak Ty ,to ładnie by ten temat wyglądał.,,Szanujmy siebie i innych i zachowujmy powagę tego miejsca''. Ja tam wolę latawce. :wink:
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 04.05.2006 17:47

Strzał chybiony. Ty zacząłeś nowy wątek, a to dezorientuje.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.05.2006 09:16

moni89 napisał(a):Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami albo udzielić jakis rad ?


Nie miałam okazji zwiedzić tej wyspy ale słyszałam, że jest bardzo ładna. Podbno jest też droga, bo jest to miejsce wakacyjne dla ludzi zamożnych.... aczkolwiek są to tylko gdzieś zasłyszane infomacje.
Ja też chętnie poczytałabym coś o tej wyspie..... tak więc poczekam z Tobą na relację kogoś kto miał okazję spędzić tam trochę czasu.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006
Elba

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 27.05.2006 22:45

Ja bylem z zona i synem na Elbie w 2004. W sumie pojechalismy do Wloch z zamiarem przeprawy na Sardynie ale okazalo sie ze po dotarciu do Piombino nie ma promu, trzeba sie wracac do Livorno....32 stopnina na zewnatrz , pot po plecach sie lal...krotka decyzja i bylismy na promie, kierunek Elba.W sumie plynelismy tym promem i jakos tak nie bardzo bylismy przekonani co do slusznosci decyzji.Chcielismy Sardynie z pieknych przewodnikow a tu jakas Elba. I ozcywiscie dopoki nie doplynelismy na miejsce.Trwalo to niecala godzine.Na miejscu wyspa bajka. Cala gorzysta z co rusz usianymi przepieknymi zatoczkami z piaszczystymi plazami.Jedziesz dookola wyspy droga zawieszona na polce skalnej na wysokosci kilkuset metrow i w dole widzisz co jakis czas miasteczka i zatoczki.Widok niesamowity.Bylismy pod koniec czerwca i znalezienie kwatery graniczylo z cudem.Mowie oczywiscie o pozadnej kwaterze z klima i wygodami.Objechalismy cala wyspe i po 3h znalezlismy domek tak wyposazony ze bylem w wielkim szoku.I cena 80euro na dobe przy tym standarcie byla naprawde rewelacja - 2 pokoje, obydwa klimatyzowane, piekna lazienka, taras, ogromna kuchnia z pelnym asprzetem AGD wlaczajac zmywarke, pralke, expres do kawy, zelazko,deske do prasowania itd itd.
Bylismy tam tylko tydzien czasu ale mam najmilsze wspomnienia z Elby.Chyba to za sprawa urokliwosci wyspy. Niesamowite upaly, zero deszczu a wyspa zielona jak las tropikalny. . Przez tydzien czasu widzialem tylko 1 auto na polskich numerach ale wcale mnie nie zdziwilo to bo ceny zywnosci sa naprawde zaporowe.Jak ktos ma kase to polecam ale dla tych co kalkuluja to niech zapomna. W kafejce internetowej za 5 min skasowali mnie na 2 EUR , oczywiscie nic nie skorzystalem bo laptop byl z wloska klawiatura.....Porobilem troche pieknych zdjec, nakrecilem film i milo sie wspomina po latach. Pewnie tam wroce niedlugo ale juz na dluzej, tym razem z pzryczepa i pontonem bo jest mnostwo zatoczek dostepnych tylko loodzia.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Re: Elba

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.05.2006 23:39

dariusz73 napisał(a):Ja bylem z zona i synem na Elbie w 2004. W sumie pojechalismy do Wloch z zamiarem przeprawy na Sardynie ale okazalo sie ze po dotarciu do Piombino nie ma promu, trzeba sie wracac do Livorno....32 stopnina na zewnatrz , pot po plecach sie lal...krotka decyzja i bylismy na promie, kierunek Elba.W sumie plynelismy tym promem i jakos tak nie bardzo bylismy przekonani co do slusznosci decyzji.Chcielismy Sardynie z pieknych przewodnikow a tu jakas Elba. I ozcywiscie dopoki nie doplynelismy na miejsce.Trwalo to niecala godzine.Na miejscu wyspa bajka. Cala gorzysta z co rusz usianymi przepieknymi zatoczkami z piaszczystymi plazami.Jedziesz dookola wyspy droga zawieszona na polce skalnej na wysokosci kilkuset metrow i w dole widzisz co jakis czas miasteczka i zatoczki.Widok niesamowity.Bylismy pod koniec czerwca i znalezienie kwatery graniczylo z cudem.Mowie oczywiscie o pozadnej kwaterze z klima i wygodami.Objechalismy cala wyspe i po 3h znalezlismy domek tak wyposazony ze bylem w wielkim szoku.I cena 80euro na dobe przy tym standarcie byla naprawde rewelacja - 2 pokoje, obydwa klimatyzowane, piekna lazienka, taras, ogromna kuchnia z pelnym asprzetem AGD wlaczajac zmywarke, pralke, expres do kawy, zelazko,deske do prasowania itd itd.
Bylismy tam tylko tydzien czasu ale mam najmilsze wspomnienia z Elby.Chyba to za sprawa urokliwosci wyspy. Niesamowite upaly, zero deszczu a wyspa zielona jak las tropikalny. . Przez tydzien czasu widzialem tylko 1 auto na polskich numerach ale wcale mnie nie zdziwilo to bo ceny zywnosci sa naprawde zaporowe.Jak ktos ma kase to polecam ale dla tych co kalkuluja to niech zapomna. W kafejce internetowej za 5 min skasowali mnie na 2 EUR , oczywiscie nic nie skorzystalem bo laptop byl z wloska klawiatura.....Porobilem troche pieknych zdjec, nakrecilem film i milo sie wspomina po latach. Pewnie tam wroce niedlugo ale juz na dluzej, tym razem z pzryczepa i pontonem bo jest mnostwo zatoczek dostepnych tylko loodzia.

Plaże pewnie piaszczyste :wink:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.05.2006 15:33

Dariusz.
A czy jest szansa na jakieś zdjęcia ( jeśli tak prześlij na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )???

A czy na Elbie są jakieś kempingi? Wybierasz się tam kiedyś z przyczepą?Ale nie wiem czy kempingową czy inną...? Wyspa jest mała, więc z kempingami co do zasady powinien być problem.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 28.05.2006 15:40

plaze sa przerozne : piaszczyste, kamieniste , z kamienia jasnego, kamienia czarnego , zwirowe, dla kazdego sie cos znajdzie, az zastanawiajace ze na tak malej wyspie taka roznorodnosc , w zaszadzie kazda plaza jest inna od drugiej.Jak reklamuja foldery ELBA - wszystko jest plaża. Na miejscu mozna nabyc piekne przewodniki z opisanymi wszystkim plazami, zdjeciami i usytuowaniem. Zaluje tylko ze niemialem pontonu bo bylo mnostwo zatoczek do zaliczenia.
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 28.05.2006 15:43

jest kilka kempingow na wyspie. Po ostatnim krotkim pobycie mam niedosyt i najchetniej bym pojechal tam w tym roku.W sumie nie mam zadnych ograniczen wiec kto wie czy nie wyladuje tam w tym roku.
Wieczorem zapodam linka do albumu zdjec z Elby
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.05.2006 15:45

Byłoby super :D - czekam fotki.

Aha. A czy kempingi, o których piszesz są położone na samym morzem?

(poszukam jakiś linków w necie)
dariusz73
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariusz73 » 28.05.2006 21:03

duzo fotek nie robilem , glownie krecilem kamera
http://www.ciszewski.com/elba/
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ELBA -warto jechać ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone