Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik - kompedium wiedzy

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Degol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2005
Dubrownik - kompedium wiedzy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Degol » 08.07.2005 09:15

Czesc. Dokladnie za tydzień w piątek wybieram sie do Dubrovnika (16.07.05). Ma jednak kilka pytań do wszystkich ktorzy są mi stanie pomóc.

1. Czy jadąc od strony Splitu rzeczywiście przekraczamy granicę z BiH. Jeżeli tak to czy jest standardowa kontrola graniczna
2. Czy aby przejechać do dubrovnika należy mieć zieloną karte (ubezpieczenie) bowiem wieżdzając do samej chorwacji karty takiej nie trzeba zabierać wg doniesień ubezpieczalni
3. Jaka jest cena paliwa w BiH i jak przelicza sie tą ichniejszą walute (ktore NB. nigdzie nie moge znaleźć)
4. Czy latwo jest zaleźć pokoj na 1 lub 2 doby w dubrowniku

OK. To narazie tyle ale mam nadzieje ze w miare waszych odpowiedzi zrodzą sie jakieś nowe pytania.

Pozdro dla wszystkich CroManiaków ;-)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 08.07.2005 12:58

1. Tak, przejeżdza się przez kawałek BiH, co do kontroli to bardzo rzadko służby graniczne zatrzymują samochody, przynajmniej te na polskich tablicach, zwykle zwolnienie do 5-10 km/h i machnięcie paszportami wystarcza.
2. Niestety ale formalnie trzeba mieć zieloną kartę na ten kawałek BiH, mimo, że ZK nie są sprawdzane to nie polecam jej braku. Przy byle jakiej stłuczce czy kontroli chłopaków z radarem mogą wystąpić olbrzymie problemy plus koszty (holowanie auta za opłatą na parking policyjny, mandat i konieczność wykupienia ubezpieczenia w celu odebrania samochodu)
Odp na 3 i 4 nie znam (nie korzystałem) więc zmyślać nie będę, na pewno znajdzie się ktoś kto zna opowiedzi na te pytania. Pozdr.
Degol
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Degol » 08.07.2005 13:18

dzieki serdeczne za Twoje info. barzdo mi sie przydalo i teraz wiem co robić. heyah
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 08.07.2005 14:50

AD 3 Benzyna jest troszkę tańsza niż w Chorwacji.
AD 4 Z noclegiem może być kłopot jeśli zajedziesz do Dubrownika po 20.00 za 4 osoby płaciliśmy 7 dni temu 100 EU, bo nie było wyjścia, ale następnego dnia znaleźliśmy super apartament(wspaniały widok) za 150 EU za dwa dni. Polecam szukać na uliczce "OD ŚREDA" na przeciw straży pożarnej "VATROGASSIC" im wyżej tym lepiej - wspaniały widok - szczególnie wieczorem.
pozdrowienia
P.S Koniecznie popłyń na wyspę Lokrum 10 min od Dubrownika - jest piękna.
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 08.07.2005 15:26

To ciekawe z tą wyspą: powiedz, na czym polega jej atrakcyjność?
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 08.07.2005 15:45

Ad 3 W BiH warto zatankować (ja tankowałem na stacji INA) bo jest taniej niż w Chorwacji. Wziąłem dla pewnosci PB 98 bo nie wiedziałem jakiej jakości maja paliwo za 0.95 euro za litr (13.06.2005) i przejechałem na niej 1/5 dystansu więcej niż na Pb 95 w kraju. Możesz płacić w euro lub kartą a ich waluta do niczego ci nie jest potrzebna. Pozdrowienia. :)
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 26.07.2005 13:51

Trebor napisał(a):To ciekawe z tą wyspą: powiedz, na czym polega jej atrakcyjność?


Wspaniały widok na Dubrownik z twierdzy napoleońskiej, arboretum, ciekawe ruiny klasztoru, małe jeziorko na wyspie - idealne do kąpieli, wspaniałe widoki pod wodą dla lubiących nurkować, ładny park do spacerów. Wyspa jest niewielka więc z każdej strony widać morze - piękny widok.
polecam
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 01.08.2005 13:11

Dzięki, SONATA. Właśnie wróciłem stamtąd. Na wyspie największe wrażenie zrobiło na mnie arboretum. Miłośnik botaniki naprawdę znajdzie się w raju. Pierwszy raz w życiu zobaczyłem eukaliptusa!
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 01.08.2005 13:18

Ja też się wybieram na Lokrum do arboretum. Chyba siłą mnie będą stamtąd wyciągać :lol: :lol: :lol:
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 01.08.2005 13:31

Dla miłośników tego typu atrakcji polecam 15 km przed Dubrownikiem ogród botaniczny w "Tresteno" (nie wiem czy dobrze napisłem) po prawej stronie przy głównej drodze , skręt przy 500 letnim dużym drzewie. Polecam stary akwedukt i fontannę. Czas zwiedzania 1-2 h - z kąpielą w adriatyku pod kamiennym mostem położonym niżej 1 godzinę dłużej.
pozdr.
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 01.08.2005 13:32

Ogród jest w Trsteno. To drzewo to platan. Napisz gdzie ta kąpiel, dokładniej.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.08.2005 13:33

Piękny jest Dubrownik, zwłaszcza widok z góry, piękny jest Stari Grad. Polecam wszystkim arboretum. Najgorzej jest z parkingiem, gdzie tam parkowac skoro pełno cudzoziemców turystów. Chętnie wybrałbym się jeszcze raz np. z Ewą.z, albo Kinią :wink: turystycznie pooglądać zabytki. Byłem w czerwcu w Dubrowniku, to już było tłoczno, a co dopiero mówić w lipcu lub sierpniu. Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.08.2005 13:34

Piękny jest Dubrownik, zwłaszcza widok z góry, piękny jest Stari Grad. Polecam wszystkim arboretum. Najgorzej jest z parkingiem, gdzie tam parkowac skoro pełno cudzoziemców turystów. Chętnie wybrałbym się jeszcze raz np. z koleżankami Ewą.z, albo Kinią :wink: turystycznie pooglądać zabytki. Byłem w czerwcu w Dubrowniku, to już było tłoczno, a co dopiero mówić w lipcu lub sierpniu. Pozdrawiam
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 01.08.2005 14:14

Trzeba z ogrodu zejść schodami w dół nad morze i pożniej kierować się od małej przystani wąską drogą w przeciwną stronę jak do Dubrownika(chyba na północ) ,(innej drogi nie ma) 400 metrów i dochodzi się do kamiennego mostu który przechodzi nad małą zatoczką (może 100 m2). Tam była najwspanialsza kąpiel (ze skokami ze skał) w całej wyprawie do Ch.
polecam.
Ivcia
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ivcia » 08.08.2005 09:11

Granica z Bosnia istnieje, tak jak napisali poprzednicy, ale praktycznie zatrzymuje jedynie "swoich", niektorych nawet dluzej kontroluja. POlakow puszczaja.
Waluta bosniacka to marka konwertybilna, niestety za chinskiego boga nie wiem jak sie to przelicza ;) moze wg uznania ;)
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Dubrownik - kompedium wiedzy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone