Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik czy Mostar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2014 11:59

Fanka napisał(a): W Mlini jest lotnisko, parking w Dubrovniku jest sporo płatny, jeśli chcesz tylko zwiedzać Dubrownik to chyba lepiej w Dubrowniku mieć nocleg. :papa:

Lotnisko jest w Cavtat

Autobus z Milini do Dubrovnika coś 15kn w jedną stronę od os.
Jeśli będziesz chciała podjechać ze dwa razy autobusem z rodzinką, to lepiej app. wynająć w Dubrovniku. Przy Jadrance za Starim Grdem widziałam ostatnio oferty app. za 50 euro za 2+2 w lipcu - więc cena jak najbardziej pozytywna.

Koszt parkingu w Dub. też przemawia nawet za droższym app. w samym mieście, a 3km od starego miasta to zaledwie 20-30 min spaceru, więc nie wiem czy sens autobusem miejskim podjeżdżać - przy najmniej dla mnie
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2014 12:14

Właśnie, wiem że są miejsca w Dubrovniku znane tylko miejscowym....no i starym wyjadaczom na forum.
Gdzie można stawiać samochód za darmochę w Dubrovniku ?

Nie żebym specjalnie sępił na wakacje ale ostatnio przeliczyłem ile wydałem kasy na parkingi w Chorwacji i było tego tyle, że starczy na bramki przez całą Chorwację więc wynik mnie przeraził.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.05.2014 12:19

piekara114 napisał(a):[
Lotnisko jest w Cavtat


Tak naprawdę lotnisko jest koło Cilipi...,a to podobnie brzmi do Mlini.... :mrgreen:

:papa:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.05.2014 12:29

kaeres napisał(a):Właśnie, wiem że są miejsca w Dubrovniku znane tylko miejscowym....no i starym wyjadaczom na forum.
Gdzie można stawiać samochód za darmochę w Dubrovniku ?

Nie żebym specjalnie sępił na wakacje ale ostatnio przeliczyłem ile wydałem kasy na parkingi w Chorwacji i było tego tyle, że starczy na bramki przez całą Chorwację więc wynik mnie przeraził.


Stare miasto jest na samym dole Dubrovnika i jeśli parking niepłatny to chyba sporo wyżej, ja bym się liczyła z długim stromym podejściem.
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2014 12:32

kaeres napisał(a):Właśnie, wiem że są miejsca w Dubrovniku znane tylko miejscowym....


Ja zatrzymywałam się wzdłuż Jadranki w zatoczkach lub na poboczu między innymi samochodami. Trzeba tylko się pokręcić chwilę...
A spacer w dół trochę po schodkach, a trochę uliczkami bez turystów była przyjemnością i nie zajęła więcej niż z 15 min.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.05.2014 12:47

piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Właśnie, wiem że są miejsca w Dubrovniku znane tylko miejscowym....


Ja zatrzymywałam się wzdłuż Jadranki w zatoczkach lub na poboczu między innymi samochodami. Trzeba tylko się pokręcić chwilę...
A spacer w dół trochę po schodkach, a trochę uliczkami bez turystów była przyjemnością i nie zajęła więcej niż z 15 min.


Oj, to wszystko zależy, kiedy się jedzie, jak ja byłam w Sierpniu, był piekarnik, podchodzenie pod górę w 35 stopniach nie dla każdego jest luz....ja wolę zapłacić, niż się męczyć. No i szukanie plus schodzenie i podchodzenie zabierze nam co najmniej godzinę jak nie dłużej. Nie wiem, ale w
sierpniu był problem znaleźć nawet płatny parking....
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2014 13:02

Dla mnie śmiganie na wakacjach w upale to nie problem.
Rodzinkę zostawię na dole, a sam będę dylał z dołu do góry i nazad :)

PS. Ile kosztuje parking w centrum ?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 29.05.2014 13:16

kaeres napisał(a):Dla mnie śmiganie na wakacjach w upale to nie problem.
Rodzinkę zostawię na dole, a sam będę dylał z dołu do góry i nazad :)

PS. Ile kosztuje parking w centrum ?


Ja parkowałam zaraz przy starym mieście, nie w podziemnym i tak mi świta, że około 10 zł godzina, ale byłam 2 lata temu i mogę nie pamiętać dobrze. :papa:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 29.05.2014 18:20

Gdzie parkować w Mostarze...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2014 18:59

Fanka napisał(a):
piekara114 napisał(a):
kaeres napisał(a):Właśnie, wiem że są miejsca w Dubrovniku znane tylko miejscowym....

Ja zatrzymywałam się wzdłuż Jadranki w zatoczkach lub na poboczu między innymi samochodami. Trzeba tylko się pokręcić chwilę...A spacer w dół trochę po schodkach, a trochę uliczkami bez turystów była przyjemnością i nie zajęła więcej niż z 15 min.

Oj, to wszystko zależy, kiedy się jedzie, jak ja byłam w Sierpniu, był piekarnik, podchodzenie pod górę w 35 stopniach nie dla każdego jest luz....ja wolę zapłacić, niż się męczyć. No i szukanie plus schodzenie i podchodzenie zabierze nam co najmniej godzinę jak nie dłużej. Nie wiem, ale w
sierpniu był problem znaleźć nawet płatny parking....


kaeres chce zwiedzać w drodze do lub z Czarnogóry, więc albo będzie rano albo pod wieczór, więc mega źle nie będzie. Polecałabym bardziej w powrocie jak radzi Krzychooo. Ja byłam w połowie lipca i jak za pierwszym razem nie było miejsca, to na końcu drogi zawrotka i powrót i się znalazło miejsce. Spacer w upale Ci nie grozi, bo uliczki są wąskie i zacienione i wzdłuż kamiennych domów, więc jest przyjemny chłód.

kaeres napisał(a):Dla mnie śmiganie na wakacjach w upale to nie problem.
Rodzinkę zostawię na dole, a sam będę dylał z dołu do góry i nazad :)
PS. Ile kosztuje parking w centrum ?

Pomysł nie jest zły z wysadzeniem rodzinki na dole.

A co do ceny: jest cały wątek, wpisz Dubrovnik i parking i Ci się pokaże. Z parkowanie przy murach jest taki problem, że są tam parkomaty, więc z góry musisz oszacować ile czasu potrzebujesz na zwiedzanie albo czeka Cię bieg, aby wrzucić więcej kasy i przedłużyć postój. WAŻNE: musisz mieć bilon na parkomaty, nikt w okolicy nie chce rozmieniać papierków.
Parking podziemny jest płatny z dołu przy wyjeździe, ale jest drogi i ok. 2km od murów, więc tu spacer też Cię czeka.

Mam o parkowaniu:
parkowanie-w-dubrovniku-t43084.html?hilit=Dubrovnik%20parking
Ostatnio edytowano 29.05.2014 19:06 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.05.2014 19:05

Doman73 napisał(a):Gdzie parkować w Mostarze...


Wjechałam w ulicę Marsala Tita (przy ul. Konak) i przy niej były zatoczki na podwórkach przy domach i naganiacze z tabliczką P. Cena coś 50 kn, bez ograniczeń czasowych. (płatność w kn, markach i euro).
Przy tej ulicy stały zaparkowane auta, ale nie wiem jak z płatnością.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2014 22:00

Doman73 napisał(a):Gdzie parkować w Mostarze...

Na parkingu :idea:
brown
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brown » 29.05.2014 22:45

piekara114 napisał(a):
Doman73 napisał(a):Gdzie parkować w Mostarze...


Wjechałam w ulicę Marsala Tita (przy ul. Konak) i przy niej były zatoczki na podwórkach przy domach i naganiacze z tabliczką P. Cena coś 50 kn, bez ograniczeń czasowych. (płatność w kn, markach i euro).
Przy tej ulicy stały zaparkowane auta, ale nie wiem jak z płatnością.


Nie pamiętam przy jakiej ulicy parkowaliśmy w 2012 ale było to bardzo blisko starego miasta. Podobnie jak piekara114 skorzystałem z miejsca proponowanego przez jednego z naganiaczy. W sumie taka "usługa" jest dobrym rozwiązaniem, samochód jest pilnowany, nie trzeba się kręcić w nieskończoność w poszukiwaniu miejsca, pan nawet "organizuje" ruch na ulicy żeby było wygodnie i bezpiecznie wyjechać (uliczka wąska, bez pobocza, ruch spory). Przez to ,że miejsce parkingowe należało do właścicieli pobliskiej restauracji mieliśmy też dostać niższą cenę za obiad. Nie sprawdziłem czy faktycznie rabat jest honorowany bo jedliśmy gdzie indziej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2014 08:05

Doman73 napisał(a):Gdzie parkować w Mostarze...


Parkowałem przy ul. Rade Bitange (gdzieś tu :arrow: https://maps.google.pl/maps?q=43.339094 ... l&t=m&z=19)
Naganiacze zapraszali także przy ul. Husnije Repca
(coś na zasadzie "popilnujemy panu")
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 31.05.2014 11:32

Jolove napisał(a):
Doman73 napisał(a):Gdzie parkować w Mostarze...

Na parkingu :idea:


Dzięki za podpowiedź...
W życiu bym się nie domyślił...
Twoje rady są bezcenne...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik czy Mostar - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone