Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Czarnogóry w 1,5 dnia !!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2012 13:09

kmichal napisał(a):A ja cały czas myślę czy przez Nowy Sad czy dojechać do Belgradu i tam odbić na Czarnogórę a wyjazd już w sobotę. A jak przejazd przez sam Belgrad - jest obwodnica autostradowa ?

Jechałem w zeszłym roku. Novy Sad->Ruma->Sabac->Valjevo->Uzice->Nova Varos->Bjelo Polje->Podgorica->Bar. Droga wolna, kręta i wąska ale bogata w widoki, a to osobiście bardzo lubię, autostrady są nuuudne. Jak nie byłeś w Bośni to polecam przejazd przez nią równie fajnie się jedzie jak nie lepiej.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2012 13:19

kmichal napisał(a):Witam.
Zapewne podobne sprawy pojawiały się już na forum ale identyczna zapewne nie. Planujemy wakacje w Czarnogórze na początku lipca. Niestety od wczoraj musimy nieco skorygować plany ( skrócić je ). W związku z powyższym mam pytanie o trasę dojazdu Poznań - Bar w czasie 1,5 dnia z 2 dzieci. Mieliśmy pierwotnie jechać pełne 2 dni przez Węgry, Osijek, Bośnia ( Sarajevo, Foca ) ... Teraz niestety będziemy mieć na to tylko 1,5 dnia i zastanawiam się czy lepsza ( szybsza ) nie będzie trasa przez Serbię. W pierwszym dniu w którym najwcześniej wyjedziemy około 12 chcemy dotrzeć do Bratysławy. Ale pytanie czy ze stolicy Słowacji w jeden dzień ( 13-14 h z postojami ) dotrzemy do Baru - no i czy przejazd przez Serbię będzie w tym momencie najszybszy ? A jeżeli polecacie przejazd przez Serbię to którą drogę wybrać na Czarnogórę ( Bar ).
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Jechałem dwa razy do MNE. Pierwszy raz przez BiH wyjechałem gdzieś o 17 czy 18 i na miejscu w Ulcinje byłem o 21 dnia następnego. Drugim razem pojechałem przez Serbię do Baru, czas przejazdu był podobny.
Proponuję jechać w jedną stronę przez BiH a w drugą przez SRB. Bardzo fajne trasy.
Jeżeli zależy Ci na czasie to chyba szybciej będzie jechać na Wrocław, Brno, Wien, Graz, w SLO można minąć autostrady i dalej na Zagreb i do końca autostradą...
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 26.06.2012 15:33

Osobiście jako 3-cią opcję proponowałbym taką trasę:

Polska: do granicy w Cieszynie
Czechy: Cieszyn - Mosty k Jabłunkowa: - 0h40min
Słowacja: do Ziliny -> Bratysława -> kier Gyor - 3h
Węgry: M1->M0-> M6 Mohacz -Udvar (granica HU/HR) - 3h30min
Chorwacja: Osijek autostradą A5 zjazd na A3 (kier Belgrad) i pierwszy zjazd do Slavonski Samac (HR/BiH) 1h30min
BiH: SS-> Doboj-> Zenica-> Sarajevo->Brod->Hum (BiH/CG) - 5h
Czarnogóra: Hum-> dolina Pivy -> Niksic-> Podgorica -> tunelem Sozina do morza - 3h

Podane czasy to czysta jazda.
Wszystkie 3 granice nie powinny zając sumarycznie więcej czasu niż 1h.

Trasa może ciężka na ostatnim etapie ( BiH i CG) ale widoki super.

Lepiej po drodze wziąć nocleg lub zrobić kilka h drzemki.
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 27.06.2012 09:32

adamk3 napisał(a):zobacz poprzednią stronę (30 EUR + ca' 20 EUR od osoby w kuszetce dzieci do 7 lat bezpłatnie)

pozdrav.

PS, Tu e-mail z Serbii:

You can ''put'' your car on the train (30 Euros-one way) and you can buy ticket for you (21,00 Euros-1 person, one way) and price of sleeping car is 15 euros for one, if you want cabine with 3 beds, and 1 coushette is 6 euros (there are 6 legs). If you have more questions, please contact me directly.

Best regards,
Ognjenka Andric-Tomic
International tariff manager
Serbian Railways
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
phone: +381 11 3616 761
fax: +381 11 3616 775


Na jak dłudo przed wyjazdem robiłeś rezerwację? Przeczytałam gdzieś że conajmniej 2 miesiące wcześniej, to prawda?

Bo jak prawda to zostaje nam tylko samochód i nocleg po drodze. Taka podróż pociągiem, z takimi widokami to byłoby coś!

pozdrawiam
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 28.06.2012 19:28

Mam pytanko odnośnie odcinka Budapeszt - Sarajewo, lepiej jechać przez Novi Sad, czy Osjek? Która trasa będzie mniej mecząca?
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 29.06.2012 11:34

aio napisał(a):
adamk3 napisał(a):zobacz poprzednią stronę (30 EUR + ca' 20 EUR od osoby w kuszetce dzieci do 7 lat bezpłatnie)

pozdrav.

PS, Tu e-mail z Serbii:

You can ''put'' your car on the train (30 Euros-one way) and you can buy ticket for you (21,00 Euros-1 person, one way) and price of sleeping car is 15 euros for one, if you want cabine with 3 beds, and 1 coushette is 6 euros (there are 6 legs). If you have more questions, please contact me directly.

Best regards,
Ognjenka Andric-Tomic
International tariff manager
Serbian Railways
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
phone: +381 11 3616 761
fax: +381 11 3616 775


Na jak dłudo przed wyjazdem robiłeś rezerwację? Przeczytałam gdzieś że conajmniej 2 miesiące wcześniej, to prawda?

Bo jak prawda to zostaje nam tylko samochód i nocleg po drodze. Taka podróż pociągiem, z takimi widokami to byłoby coś!

pozdrawiam


My na wrzesień (początek) nie robiliśmy rezerwacji

pozdrav.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 29.06.2012 11:36

Kasia.K napisał(a):Mam pytanko odnośnie odcinka Budapeszt - Sarajewo, lepiej jechać przez Novi Sad, czy Osjek? Która trasa będzie mniej mecząca?


Lepiej na Osijek - lepsza droga

pozdrav.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 29.06.2012 21:42

adamk3 napisał(a):
Kasia.K napisał(a):Mam pytanko odnośnie odcinka Budapeszt - Sarajewo, lepiej jechać przez Novi Sad, czy Osjek? Która trasa będzie mniej mecząca?


Lepiej na Osijek - lepsza droga

pozdrav.


Dziękuję, tak też myślałam :)
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 17.07.2012 21:37

To może najświeższe wiadomości...Budapeszt-Osijek-Sarajevo-dolina Pivy-Podgorica-Petrovac faktycznie droga widokowa 8O, najgorszy odcinek przed granicą BiH/Montenegro wąsko i miejscami asfalt powymywany, w Bośni trzeba też uważać na liczne patrole, tak samo jak na Słowacji.
Jadąc doliną Pivy w deszcz trzeba uważać na osuwające się na jezdnie kamienie, mieliśmy na drodze dość spore głazy. Ale widoki niezapomniane.
:D
Z okolic Inowrocławia trasa zajęła nam 24 godziny.
benfrancis
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2015
Re: Dojazd do Czarnogóry w 1,5 dnia !!! WROCŁAW

Nieprzeczytany postnapisał(a) benfrancis » 21.06.2015 20:08

Witam! Wyruszam z Wrocławia na noc 28 czerwca do Czarnogóry. Zależy mi na dość ekonomicznej trasie. Wybrałem następujące opcje: Wrocław-Kłodzko-Międzylesie-Svitavy(CZ)-Brno(CZ)-Brodske(SK)-Bratislava(SK)- Rajka(HU) z ominięciem dróg płatnych następnie Rajka(HU)-Budapest (E65 i E60) i dalej do Mochacz(HU) - Osijek(CRO) -Dakovo(CRO)- Doboj(BiH)-Zenica(BiH)- Sarajevo(BiH)- Foca(BiH)- Hum(BiH)- Pluzine(MNE)- Podgorica(MNE)- Petrovac(MNE)
Ominięcie dróg płatnych tylko w Czechach i Słowacji. Tankowanie do pełna w Polsce ON i potem do pełna w BiH. Czy to dobra trasa czy może warto ją poprawić?
Gdzie ewentualnie można się skusić na nocleg( o ile nie uda się gdzieś zdrzemnąć w aucie)

Proszę o świeże informacje doświadczonych kierowców:)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 21.06.2015 20:42

hej! w przyszłą sobotę jadę do MNE - Dobra Voda.
Analizowałem wszystkie trasy dość długo i dogłębnie. Wybrałem trasę przez CZ,A,SLO,HR - najbezpieczniejszą, może trochę nudną, wbrew pozorom dość szybką. Gniezno-Jarocin-Trzebnica-Łozina-Wrocław-Boboszów-Svitavy-Brno-Rajhrad-Pohorelice-Mikulov (Czechy bez winiet!!) - Wien-Graz-Mureck-Ptuj-Macelj-Zabreb(Lucko)-Karlovac-Turanj - nocleg długość 1 dzień ok.1000km, ok.14h., następnego dnia Turanj-Gornja Ploca-autostradą do Ploce-Dubrovnik-MNE ok. 700km ok. 8h.
Trasa powrotna - nocleg mam w Bilje(HR) krótsza i szybsza trasa jest przez BIH ok.600km, przez Serbię ok.670km i czasowo dłuższa...
Moim zdaniem trasa przez Chorwację jest najszybsza, długo jedziemy autostradą!! o 100km dłuższa niż przez BIH, ale nie jesteśmy uzależnieni od pogody - w razie dużych opadów deszczu na niektórych górskich odcinkach w BIH i Serbii a także MNE mogą być problemy.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 21.06.2015 20:45

od 2015 roku- przejazd od granicy słowacko-węgierskiej, do zjazdu z autostrady na drogę 86 jest płatny!!!!
benfrancis
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) benfrancis » 21.06.2015 20:51

Witaj:) zgadzam się, że trasa bezpieczniejsza ale i droższa, ile wyniosą Cię opłaty za winiety? Winiety na Węgry i krótkie odcinki autostrad w Chorwacji i Bośni nie będę tak kosztowne.
benfrancis
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) benfrancis » 21.06.2015 20:56

Płatna droga nr 86 jest po stronie węgierskiej? Nie wiem czy dobrze rozumiem. Na Węgry kupuję winiety:)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 21.06.2015 21:23

tak, tak Węgry tylko opłata za winiety (matrica)... nie jestem rozrzutny... opłaty drogowe w obie strony ok. 250 zł. uważam, że warto zapłacić za spokój dojazdu na miejsce docelowe ( w zeszłym roku ze względu na powódź, zrezygnowałem z dojazdu przez BIH, jechałem przez BIH w drodze powrotnej, spotkała mnie duża ulewa i było na drodze niebezpiecznie) przy całkowitych kosztach wakacji, koszty opłat drogowych, to jest, kropla w Jadranie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dojazd do Czarnogóry w 1,5 dnia !!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone