Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Do dwóch razy sztuka, czyli Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.12.2015 08:54

Jak dla mnie dobry przegląd miejscowości,sam aktualnie zgłębiam ten temat ponieważ szukam czegoś dla nas na na wakacje 2016.
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 19.12.2015 19:39

My także nieopatrznie zjechaliśmy na Bacvę. Strach był przeogromny i powiem, że z jednym autem musieliśmy się wyminąć na tej dróżce!!! Ale po zaparkowaniu samochodu ruszyliśmy poprzez gaj oliwny w stronę plaży, a że był to środek sezonu to było z daleka widać, że jest tam trochę ludzi. I doszliśmy nad zatoczkę. nad samą zatoczką była czynna konoba. Na plaży było dość przyjemnie choć brakowało cienia i było szybko głęboko. Ale woda czyściutka, gospodarze z konoby weszli na łódkę i grali na akordeonie, więc atmosfera była fajna. Przedłużałam pobyt na plaży ponieważ bardzo bałam się powrotu tą dróżką na jeden samochód, z urwiskami za szybą. Kto jechał ten wie. Ale w końcu jakoś dotarliśmy do głównej drogi. Jeśli chodzi o postałe miejsca na Korculi - mam podobne zdanie jak Ty. Nie spędziła bym tam wakacji ( Vela Luka, Blato, itd). dzięki za fajną, skróconą relację.
Tuti
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 19.12.2015 22:35

Super powspominać z wami stare kąty, mieliśmy jechać w tym roku na Peljesac po raz drugi ale choroba córki pokrzyżowała nasze plany. :papa:
Inka03
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka03 » 26.12.2015 15:41

hmmm a ja przeczytałam tę relację i... chyba się waham.... Gdybyś miał pojechać jeszcze raz na Półwysep to Orebić czy inne miejsce?
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.12.2015 23:12

Inka03 napisał(a):hmmm a ja przeczytałam tę relację i... chyba się waham.... Gdybyś miał pojechać jeszcze raz na Półwysep to Orebić czy inne miejsce?

inne miejsce :papa:
stpman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 29.12.2015 11:57

Zdecydowanie jeszcze raz Orebic! Ale tylko i wyłącznie poza sezonem, czyli czerwiec lub wrzesień.

W innych miejscowościach bym się po prostu wieczorami zanudził na śmierć, są za małe, nie ma gdzie spacerować, wybór lokali też mniejszy... A w Orebicu można zawsze za parę złotych wyskoczyć do Korculi ;)
No i widok na św. Iliję jest niesamowity :)

Ale weź też pod uwagę, że my codziennie gdzieś jeździliśmy plażować, zwiedzać, więc w samym Orebicu głównie spaliśmy i spędzaliśmy wieczory/popołudnia. Generalnie jest to najlepszy punkt wypadowy na półwyspie, ale raczej nie najlepsze miejsce na spędzenie dwóch tygodni wyłącznie na plażowaniu i leniuchowaniu. Tutaj lepiej sprawdzi się Trstenic lub Dingac Borak (wersja nieco ekstremalna ;) )

Zawsze możesz pomyśleć o miejscowościach Kuciste, czy Perna (choć ja tam nie byłem) które są mniejsze ale znajdują się blisko Orebica.
emarylka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 04.02.2016 13:31

Dzięki za relację i ciekawe opisy,
szukam info na tegoroczny wyjazd i na pewno z wielu twoich podpowiedzi skorzystam,
choć obawiam się zasugerować, z czegoś zrezygnować a później żałować, bo mamy trochę inne gusta
Ja np Dubrownikiem cały czas się zachwycam, zwłaszcza jego nocną odsłoną, kiedy tłumy przerzedną, światła robią atmosferę a w niemalże każdym zaułku mini koncerty, recitale.......ech
stpman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 04.02.2016 18:49

Moja relacja jest czysto subiektywna, nie zamierzałem nawet być obiektywny :) Pisałem dokładnie to jak odebrałem dane miejsca.
Dlatego też więcej niż pewne jest, że ktoś może się ze mną nie zgodzić :)

Co do Dubrovnika to bardzo prawdopodobne, że po zmroku, gdy robi się ciszej, puściej i spokojniej jest to zupełnie inne miejsce. Tak jak pisałem, mnie najbardziej odrzucają tam te dzikie tłumy.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Do dwóch razy sztuka, czyli Peljesac 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019